Policie navrhla obžalovat Českou poštu a další firmy, je mezi nimi i Babišův Agrotec

Napsal/a Robert Malecký 10. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Policie podala státnímu zástupci návrh, aby podal obžalobu ve věci údajně zmanipulovaných zakázek České pošty. Pro HlídacíPes.org to uvedl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula.

„Dne 30. 7. 2015 předložil policejní orgán státnímu zástupci návrh na podání obžaloby na celkem 14 fyzických a 7 právnických osob,“ uvedl Matula.

V případu jde o údajně zmanipulované zakázky státního podniku Česká pošta, které Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vyšetřuje od jara 2014. Firmy i jednotlivci jsou podezřelí z řady trestných činů, mezi nimi ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, veřejné soutěži a veřejné dražbě.


Psali jsme: Policie vtrhla do Schwarzenbergovy firmy

Kompletní seznam veřejných zakázek skupiny Agrofert: Babišův byznys se státem až za 32 miliard


Mezi obviněnými firmami má být i hustopečský Agrotec, který patří do impéria místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Jako manažer v ní působila Babišova pravá ruka, šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Na končící vyšetřování před třemi týdny upozornil server Neovlivní.cz. Babiš a předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) pak na doplňující otázky serveru odmítli odpovědět a Strakovu akademii opustili zadním vchodem.

Konkrétní otázka zněla takto: „Pane premiére, pokud státní zástupce podá na firmu Agrotec obžalobu, bude pro vás, případě sociální demokracii přípustné, aby ve vládě seděl vicepremiér, jehož společnost bude stát před soudem kvůli podezření z manipulace zakázek ve strategickém státním podniku?“ Sobotka později uznal, že „útěk“ nebyl příliš taktický.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)