Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Policie navrhla obžalovat Českou poštu a další firmy, je mezi nimi i Babišův Agrotec

Policie podala státnímu zástupci návrh, aby podal obžalobu ve věci údajně zmanipulovaných zakázek České pošty. Pro HlídacíPes.org to uvedl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula.

„Dne 30. 7. 2015 předložil policejní orgán státnímu zástupci návrh na podání obžaloby na celkem 14 fyzických a 7 právnických osob,“ uvedl Matula.

V případu jde o údajně zmanipulované zakázky státního podniku Česká pošta, které Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vyšetřuje od jara 2014. Firmy i jednotlivci jsou podezřelí z řady trestných činů, mezi nimi ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, veřejné soutěži a veřejné dražbě.


Psali jsme: Policie vtrhla do Schwarzenbergovy firmy

Kompletní seznam veřejných zakázek skupiny Agrofert: Babišův byznys se státem až za 32 miliard


Mezi obviněnými firmami má být i hustopečský Agrotec, který patří do impéria místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Jako manažer v ní působila Babišova pravá ruka, šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Na končící vyšetřování před třemi týdny upozornil server Neovlivní.cz. Babiš a předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) pak na doplňující otázky serveru odmítli odpovědět a Strakovu akademii opustili zadním vchodem.

Konkrétní otázka zněla takto: „Pane premiére, pokud státní zástupce podá na firmu Agrotec obžalobu, bude pro vás, případě sociální demokracii přípustné, aby ve vládě seděl vicepremiér, jehož společnost bude stát před soudem kvůli podezření z manipulace zakázek ve strategickém státním podniku?“ Sobotka později uznal, že „útěk“ nebyl příliš taktický.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

12 komentářů

 1. Jaromír Opa napsal:

  Je naprosto v pořádku, když někdo pomáhá v boji proti nešvarům, ale neměl by sám chovat jako objednaný pomlouvač. Když už zveřejňujete jednu firmu tak proč v tom samém článku nejsou zveřejněny ostatní podezřelé firmy a jednotlivci. Takto to vyznívá jako objednaný další pokus o odstranění Babiše z vlády a přitom je to nejlepší ministr financí jakého by tato republika mohla mít.
  Mějte se hezky a buďte korektnější, i když každý pes štěká na cizáka a na pánička a jeho kámoše většinou ne.
  Přeji vám hodně úspěchů v další práci.
  Jaromír Opa

  • Jiří Feld napsal:

   Pane Opa. Opravdu si myslíte, že majitel nejrozšířenějších tiskovin v ČR… nejposlouchanějšího rádia v ČR… majitel největšího agroholdingu v ČR… a největší příjemce eurodotací v ČR… by měl být ministr financí? …V ČR… A nejlepší????

  • Tomáš Bělohlávek napsal:

   Nazvat „Bureše“, který používá praktiky STB a systematicky likviduje malé živnostníky nejlepším ministrem, to chce buď mít vymytý mozek, nebo být naprostým debilem.

   • Age od Empires napsal:

    Likviduje malé živnostníky…je uchvatné jak hloupí lidé rádi interpretují novinové titulky jako svuj nazor 🙂 Kdybyste nad tím přemýšlel a zajímal se o to , nemohl byste to nikdy napsat.

  • Age of Empires napsal:

   Hodně to zavání dálším článkem na zakázku ve jménu honu na Babiše. Nicméně pokud se prokáže , že to byla pravda , bude to trošku problém.

   • Robert Břešťan napsal:

    Zajímavé. Článek je zpráva, informace potvrzená státním zástupcem. Pokud je tedy článek na zakázku, je podle vás na zakázku policejní vyšetřování…

 2. Jan Husa napsal:

  Znáte to přísloví, že Kozel (tedy Babiš) je nejlepším zahradníkem?
  A určitě také víte jak to s tou zahradou dopadlo, stejně tak to dopadne i s naší českou zahrádkou.
  Pan ministr Babiš dnes mediální vládce o sobě přece nenechá psát nebo vysílat něco špatného.
  Hodně štěstí Vám všem, kteří si to nemyslíte.

 3. Havlová napsal:

  Pan Opa napsal, co si myslí. Babiše se nezastávám, pravdou ale je, že na tapetě je pouze on. Já osobně bych uvítala informaci ze strany reportérů o výši majetku politiků se kterou do politiky vstoupili a jaký majetek mají v současné době.
  A pánové – to, že má někdo jiný názor než vy, vůbec neznamená, že je hloupější. Hloupý je ten, kdo se nepokusí slušnou formou poukázat, v čem se dotyčný mýlí. Takovéto invektivy zavání komunistickými praktikami – kdo není s námi je proti nám. Já o objektivnosti VŠECH médií už dlouho nemám žádné iluze.

 4. Havlová napsal:

  Ještě k p. Břešťanovi – Vaše poznámka opravdu moc inteligentní není. Pan Opa správně napsal, že považuje za chybu, že jste v článku jmenovali pouze Babiše, přestože vyšetřovaných je více. A vzhledem k tomu, že v poslední době je u vás na tapetě pouze Babiš (občas ještě Zeman), každý nezaujatý člověk to musí považovat za kampaň.

  • Ondřej Neumann napsal:

   No, ono trestní stíhání firmy prvního vicepremiéra, kterou vedl první místopředseda jeho hnutí, je to podstatné na této kauze.

 5. Havlová napsal:

  Trestní stíhání ještě neznamená dokázání viny. Říká Vám něco výraz presumpce neviny? Právě pro tento výraz jste měli v článku uvést další stíhané a nikdo by článek nenazval kampaní proti Babišovi.
  Všechna média se do Babiše „obouvají“ kvůli dotacím, včetně vás. Ráda bych věděla, proč jste totéž nedělali v době, kdy byla TOP 09 ve vládě a Schwarzenberg dostával dotace na své rybníky a zámky.

Přidávání komentářů není povoleno