Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foter.com, zdroj

Pidistrana s tučným kontem, Václav Klaus s velvyslanci u krajní pravice a přežije novinařina?

CO SI JINDE NEPŘEČTETE Malý seznam Babišových nepřátel *** Okamurova dvojka: má rád psy a Rusko *** Bradáčová o nedůvěře v justici – 44. týden na HlídacíPes.org.

ZA MÁLO HLASŮ MAXIMUM PENĚZ: Hnutí Referendum o Evropské unii získalo v parlamentních volbách pouhých 4 276 hlasů, skvěle však bodovalo u sponzorů.

Na účtech hnutí se nashromáždila ohromující částka 17,8 milionů korun. Protievropskému hnutí tak dárci věnovali čtyřikrát víc peněz, než kupříkladu dostala třetí nejsilnější strana voleb – Piráti. Kdo stojí v pozadí pidistrany s tučným kontem?

VELVYSLANCI S KLAUSEM U KRAJNÍ PRAVICE: Bývalý český prezident Václav Klaus má své věrné publikum i u krajně pravicových kruhů v sousedních státech.

Blízko má zejména k rakouské straně Svobodných a k Alternativě pro Německo, jejíž mítinky pravidelně navštěvuje. Při těchto jeho cestách mu asistují čeští diplomaté, někdy i přímo velvyslanci. Jak se Klausovy soukromé cesty slučují s českou zahraniční politikou? 

TERČE A CÍLE: Svět Andreje Babiše je tvořen skutečnými i domnělými nepřáteli, vůči nimž se vymezuje a prostřednictvím nichž si vytyčuje kolíky na vlastním hřišti.

Vedle Miroslava Kalouska, který tentokrát do Poslanecké sněmovny s TOP 09 pronikl jen tak tak, jsou to tři lidé (respektive firmy). Polostátní ČEZ, komunikační agentura Bison & Rose a právník Radek Pokorný.

ŽIJEME V DOBĚ LŽI: Proč se zvenku zdá, že soudnictví nefunguje? Kdo nejvíc narušuje důvěru veřejnosti v rozhodování justice?

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová tvrdí, že největším nepřítelem důvěry je veřejná lež. „Veřejně lhát je v dnešním světě snadné. Poznat lež obtížné,“ říká.

OKAMUROVA DVOJKA: Radim Fiala se z řadového poslance Občanské demokratické strany dostal až na vrchol Svobody a přímé demokracie. Ta i díky němu uspěla ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Společně s předsedou SPD Tomio Okamurou totiž ručil svým majetkem za osmnáctimilionový úvěr na předvolební kampaň. Místopředseda protiislámské SPD má rád mimo jiné psy a Rusko. Víc v jeho profilu.

PŘEŽIJE ŽURNALISTIKA?: Pro seriózní média je podstatné, aby byla schopná uchovat si svou značku, tvář a pověst. „Není podle mne důvod panikařit,“ říká k budoucnosti novinařiny Thomas Kent, prezident Radio Free Europe/Radio Liberty.

„Všimněte si, že když se děje něco opravdu vážného, teroristické útoky nebo přírodní katastrofy, lidé nehledají informace na alternativních webech, ale u zavedených důvěryhodných zdrojů,“ tvrdí.

UPRCHLÍCI SMĚR VISEGRÁD: Po posledním summitu Evropské unie to vypadalo, že povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků definitivně odzvonilo.

Máloco přitom v posledních letech vzbudilo v Česku, Polsku, v Maďarsku a na Slovensku tak univerzální odpor proti Evropské unii jako právě kvóty. Jenže jak se ukazuje, tenhle pojem ještě na evropské úrovni zdaleka nepadl naposledy. O slovo se hlásí část europoslanců.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno