Repro ČT24, Tisková konference europoslance Miloslava Ransdorfa, Café Louvre, Praha

Pavučiny byznysu: „Čestný rytíř“ Ransdorf prý ve Švýcarsku hájil zájmy českých občanů

Napsal/a Robert Malecký 7. ledna 2016

Popleta roku, oběť, součást, nebo dokonce iniciátor mezinárodního spiknutí? Nebo muž čistých úmyslů, který hájí oprávněné zájmy českých občanů? Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) na tiskové konferenci vysvětloval svou roli v tzv. švýcarské kauze, v níž byl 3. prosince zadržen v curyšské bance. Spolu se třemi Slováky je proti němu kvůli majetkovým deliktům vedeno ve Švýcarsku trestní řízení.

Znovu zaznělo, co Ransdorf opakuje od svého návratu do Česka. Ničeho jsem se nedopustil, dokumenty, které máme v ruce, jsou podle našeho názoru pravé.

Jde o dědictví v hodnotě milionu eur, které má na základě platného rozhodnutí českého soudu z roku 2008 ve Śvýcarsku deponované Vladimír Huněk. Huněk, jehož jménem Ransdorf bance jednal, byl již v minulosti odsouzen za to, že lidem sliboval peníze, pokud mu pomohou se k dědictví dostat. Žádnou provizi prý ale europoslanec slíbenu nemá.

Organizátorem byl Guzmický

Cestu do švýcarské banky organizoval Slovák Peter Guzmický. I on trvá na tom, že dokumenty jsou pravé. „Já jsem organizátor, který způsobil to, že pan doktor Ransdorf skončí v Curychu tak, jak skončí. Jsem chlap a mám v sobě tolik odvahy a zodpovědnosti vůči panu doktorovi, že jsem oprávněný a povinný říci pravdu,“ řekl ve středu Guzmický.

Znovu zazněla věta, že „cílem bylo navázat komunikaci se švýcarskou bankou“. O Ransdorfovi Guzmický řekl, že je „čestný rytíř“ a „čestný komunista“.

Ransdorf kvůli případu dočasně pozastavil své členství v levicové frakci Evropského parlamentu, ve straně zůstal.

„Pavučiny“ jeho byznysu  odrážejí jeho veřejné působení v komunistické straně. Jde hlavně o akciovou  společnost Futura, která je vydavatelem stranických Haló novin. Vedle toho publikuje také díla levicových autorů, která jsou – jak se praví na jejích internetových stránkách – v současné době opomíjena.

“Pavučina” byznysu Miloslava Ransdorfa

(za použití analytických nástrojů Tovek a Gnosus společnosti Bisnode, pro zvětšení klikněte na obrázek)

Randsdorf 12

 

 

1 komentář

  1. Arne napsal:

    A ovečky skákejte na špek…

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies