Osudy dobrého prezidenta Zemana, zatýkání Lenky Bradáčové a bramborový salát Wabi Daňka

Napsal/a Robert Malecký 27. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Prezident pronesl svůj novoroční projev, který se teď jmenuje vánoční poselství, a už jsou zase se zfašizovanou kavárnou v sobě. Aby bylo zmatení dokonalé, mluvčí Ovčáček se zasnil a ocitoval Klause: „Vzpomínám na psací stroje. Když jste chtěli pořídit více verzí dokumentu, vložili jste kopírovací papír. A přesně jako přes kopírovací papír jsou kritiky politiků a komentátorů. Jak by řekl klasik: prázdné a falešné větičky.“ Je to tu zralé na Chocholouška.

  • Televize Nova, první a dvacátý čtvrtý program České televize, TV Barrandov, Blesk.cz a dvě stanice veřejnoprávního rozhlasu přerušily v sobotu na dvacet minut vysílání vánočních reklam a shodně zařadily třetí díl Osudů dobrého vojáka Švejka, tentokrát jako sitcom v hlavní roli s Milošem Zemanem. Samotná živá show se vydařila, mluvčí Ovčáček dostal pro pana prezidenta řadu nadšených vzkazů a STEM potvrdil, že podpora prezidenta vzrostla na krásných 175 procent. Došlo i na tajemný vzkaz ze světa tajných služeb, který bude mít dohru. „Když se připravovala demonstrace zastánců migrace k 17. listopadu, tak jsem od jedné z našich zpravodajských služeb dostal informaci, že na transparentu této demonstrace má být nápis ,Tahle země není naše – Refugees welcome´. Potom někdo poradil těmto organizátorům, že ten nápis je mimořádně hloupý, tak ho nahradili o něco méně hloupým nápisem ,Tahle země patří všem – Refugees welcome´,“ řekl Zeman ve svém poselství.

A hned je mela. Svolavatel příslušné demonstrace Jan Cemper oznámil, že se chystá Zemana žalovat o omluvu, protože to prý takhle nebylo, zmíněné televize a rozhlasy se zase mají do Lán vrátit a prezident ať to řekne znovu a správně, bude žádat u soudu. Úplně v tom zaniká ten vtip, kdy zpravodajské služby, které se zde zpravidla zabývají jen asistencí u rozvodových hrátek politiků, případně krádežemi benzínu, aby vykázaly nějakou ospravedlnitelnou činnost, zásobují prezidenta podobnými zaručenými historkami a on je pak ochotně troubí v televizoru. Jako výplň mezi Mrazíka a Kamaráda do deště dobrý.

 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 

daněk

  • Víte, jak Wabi Daněk zadělává salát? A jste si jisti, že to chcete vědět? „Musím přiznat, že dvanáct kilo salátu ve vaně není vizuálně až taková bomba. Dalo by se to přirovnat k plivnutí do bazénu. Ale slíbil jsem, tak tady je fotka. Hezké Vánoce všem!“ doprovodil trampský bard fotografii na svém facebookovém profilu.

Vizuálně to opravdu žádná bomba není a přirovnat by se to dalo i jinak než k plivnutí do bazénu. Nic, přejeme dobrou chuť a jdeme dál.

  • „Mohou mít zločinci jistotu, že je necháte o svátcích na pokoji a nebude probíhat zatýkání a domovní prohlídky?“ zeptali se redaktoři Lidových novin pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové a dostali střízlivou, vcelku očekávatelnou odpověď. „Na to bych nemohla odpovědět, ani kdybych to věděla. Musíte rozlišovat dvě kategorie případů. V některých má státní zastupitelství a policie prostor věc připravit. Není potřeba něco bezodkladně vykonat. Pak máte ale případy, kdy zajištění důkazů vyžaduje od policie a státního zástupce okamžitou reakci. Jinak hrozí, že bychom důkazy ztratili.“

Pak se ale nad Prahou zjevilo UFO, oba redaktory vcuclo jak Scullyovou a pomotalo jim něco v paličkách. Když je zase vyplivlo, napsali článek s titulkem „Bradáčová: Zatýkat můžeme i o svátcích„, který redakce pro zvýraznění efektu doprovodila půlstránkovým přáním požehnaných Vánoc. Občas se říká, že se někteří státní zástupci utrhli ze řetězu a často pro to existují zřetelné indicie. Buďme ale rádi, že je máme. Dostat se k moci střelci z Lidovek, bylo by mnohem veseleji.

hlučín

  • Skutečný lid má ale jiné starosti, než jsou řeči politiků nebo vlhké sny potrhlých novinářů. Třeba brankář třetiligového fotbalového Hlučína má nesnáze hned dvě, tak proč je nevyřešit naráz. „Nemůžu najít angažmá adekvátní k mým schopnostem. Také se mi nedaří najít lásku, a proto bych se chtěl seznámit s nějakou krásnou dívkou, která by mi ji dokázala dát. To, že se vůbec neznáme, nevadí, protože trénuji s třetiligovým Hlučínem. … Prosím o odpovědi s fotkou, případnou nabídkou odpovídajícího angažmá také nepohrdnu.“

To je jasná řeč, čili pokud máte na Spartě nebo v Plzni zájem o kvalitního gólmana, sežeňte mu zlatokopku (krásnou) a je váš.

Klidný zbytek Velikonoc a jasnou mysl.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)