Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
printscreen Nova,

Vánoční poselství Miloše Zemana v deseti větách

Již tradičně HlídacíPes.org nabízí shrnutí projevu prezidenta republiky. Tentokráte jeho vánočního poselství. Už během svého projevu 28. října slíbil, že „k situaci v ČR se vyjádřím ve svém vánočním poselství“. A tak i učinil.

Jaké vzkazy tedy Miloš Zeman na svátek sv. Štěpána vyslal?

 • Česká republika je po Maltě na 1. místě v EU z hlediska růstu své ekonomiky; jak řekl ministr financí – vláda odšpuntovala ekonomiku.
 • Ti, kdo opravdu chtějí pracovat, svoji práci najdou, jsme na druhém místě v EU hned za Německem pokud jde o nízkou míru nezaměstnanosti.
 • Skončila blbá nálada a je důvod pro opatrný, kritický optimismus a je i důvod, abychom se na sebe občas usmáli, jako já teď na vás, protože s úsměvem jde všechno líp.
 • Moje vize České republiky je založená na postupném přibližování ke skandinávskému modelu sociálního státu stojícího na vysokých daních a progresivním zdanění a současně na tom, že se daňový výnos nerozkrade, ale je určen na investice do lidí, do veřejného sektoru – zdravotnictví, školství, vědy a výzkumu.
 • K tomu je nutné zacpat díry státního rozpočtu, jimiž unikají obrovské miliardy formou daňových podvodů.
 • Nikdo nemá právo krást a podvádět; budu proto podporovat všechny zákony, které čelí daňovým podvodům, ať již zákon o elektronické evidenci tržeb či původu majetku.
 • Zlepšily se ekonomické vztahy s Čínou, která se stává největší ekonomikou světa, přicházejí nám investice z Koreji a dalších zemí, podařilo se zlepšit vztahy se středoasisjkými státy, od nichž dostáváme podstatnou část ropy…
 • V zahraniční politice je jediná temná skvrna a tou je migrační vlna. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že to, čemu čelíme, je organizovaná invaze, nikoli spontánní pohyb uprchlíků.
 • Když mladí muži prchali z Protektorátu, nebylo to proto, aby dostávali v Británii sociální dávky.
 • Tahle země je naše a tahle země není a ani nemůže být pro všechny.


Čtěte též: Jan Urban: Prokletí českého prezidentství. Od Masaryka k Zemanovi

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. Josef napsal:

  Přestože nelze říci, že by prezident nemluvil pravdu, nezatleskám mu. Řekl, co chtějí lidé slyšet. Neřekl, co by měli a často chtěli vědět. A to, co neřekl, mi na našem prezidentovi vadí. To, co vyslovil, k tomu jsem více či méně dospěl sám i bez pana prezidenta. Na pouhé opakování toho, co si velká část občanů téhle země myslí, snad prezidenta až tolik nepotřebujeme. A co témata, kterých jste se pane prezidente ani nedotkl? Co Rusko, co Ukrajina, co řádění ruských tajných služeb u nás a v jiných zemích?

Přidávání komentářů není povoleno