Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prinscreen z youtube.com,

Ondřej Neumann: Jak jsem (ne)potkal Xavera

IN MEDIAS RES. Lubomír Xaver Veselý tak toužil po setkání se mnou, že udělal vše proto, abychom se nesetkali. Celá jeho šaráda činěná za podpory vládnoucích politiků, jejich prodloužených rukou v mediálních radách, dezinformačních mediálních platforem a kupříkladu Jaromíra Soukupa má jen odvést pozornost od podstaty příběhu. Tím je snaha zkrotit Českou televizi a Český rozhlas. 

Lubomír Xaver Veselý je moderátor, novinář, spisovatel, příležitostný herec, youtuber a bývalý hudebník. Aspoň podle Wikipedie. Poté, co HlídacíPes.org koncem září analyzoval jeho rozhovor s premiérem Andrejem Babišem na vlnách Českého rozhlasu, pocítil prý touhu setkat se se mnou. Tak to alespoň tvrdil svým divákům na televizi XTV.

Kladivo na novináře

Veselého zájem o moji osobu odstartoval fakt, že jsme hodinový rozhovor porovnali s kodexem Českého rozhlasu a upozornili, že se s některými jeho ustanoveními mohl dostat do rozporu. Vedení ČRo mělo jiný názor, což jsme ostatně v článku též uvedli. Nicméně tvůrce pořadu České televize NewsroomČT24, který je věnovaný dění v médiích, naše analýza zaujala.

Vyslali proto za Xaverem Veselým mladou reportérku s otázkou, co si o celé věci myslí. Místo odpovědi se moderátor na půdě veřejnoprávního rozhlasu pustil do tvrdé kritiky redaktorky, pořadu Newsroom i člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky. O něm ostatně v minulosti natočil i televizní pořad s výmluvným názvem „Špína jménem Šarapatka“. Svůj výstup a reakci zaskočené reportérky nechal Veselý natočit vlastním štábem a posléze ho zveřejnil.

Jeho fanoušci a weby řazené mezi dezinformační platformy řičeli blahem. Chválili ho i někteří politici či partajní experti na média. Konkrétně člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za Babišovo ANO Vadim Petrov. Na svém facebooku napsal něco ve smyslu: Xaver ukázal, jak jednat s novináři. Pouštějte si to dokola a učte se, jak jednat se samozvanými vykladači morálky z České televize.

Facebook Vadima Petrova

Xaver radí, pátrá, vyšetřuje

A Veselý jel dál: oznámil kandidaturu do Rady České televize. A rozhodl se i „investigovat“. Prý by rád kontaktoval lidi, kteří stojí za projektem HlídacíPes.org. Prý aby se poučil, jak se dělá novinařina. Nezvolil nejjednodušší cestu – tedy zavolat či napsat. Přestože na webu HlídacíPes.org je zveřejněné mé telefonní číslo, případně další e-mailové adresy. Rozhodl se vydat na adresu sídla Ústavu nezávislé žurnalistiky, který web provozuje, zapsanou v obchodním rejstříku.

A bingo! Na adrese nenašel zvonek na Ústav ani na mě. Z toho vydedukoval rozsáhlé spekulace, které shrnul ve svém pořadu na XTV do závěru, který dezinformátoři transformovali ve sdělení, že „Ústav je prázdná skořápka bez jakékoliv relevance sídlící v polorozbořené chatce placená miliardářem Sorosem“.

Ponechme stranou vnitřní rozpornost informace, že George Soros platí jakousi „prázdnou skořápku bez jakékoliv relevance“ (proč by to asi dělal?) i fakt, že z cca 21 milionů korun, které Ústav dokázal na nezávislou investigativní novinařinu shromáždit z darů, grantů či prodeje reklamního prostoru za pět let existence, činil grant od Open Society Fund Praha spojované se Sorosovým jménem 100.000 korun.

Ponechme stranou i další fakta. Například, že Ústav provozuje web HlídacíPes.org, jehož redaktoři za pět let získali tři Novinářské ceny. Že stejný web získal Křišťálovou lupu (Ceny českého internetu) v kategorii „inspirace“ a letos je mezi deseti nominovanými weby v kategorii zpravodajství a publicistika (s iDnes.cz, Novinky.cz, iRozhlas.cz, Aktuálně.cz, DeníkN.cz, ČT24.cz, iHned.cz, DVTV a zDopravy.cz). Že zjištění HlídacíPes.org často citují nejen obě veřejnoprávní média a všechny velké soukromé mediální společnosti, ale i zahraniční tiskoviny v Evropě, USA či Asii. Namátkou The Economist či Fortune. Že mezi kmenové autory investigativního webu patří bývalí šéfredaktoři týdeníku Ekonom, Rádia Česko, editor Událostí ČT, zahraniční zpravodaj ČRo z Rakouska a Slovenska či editorka a moderátorka zahraniční redakce České televize.

Není duel jako Duel

Co nelze ponechat stranou, jsou věci následující. Přestože Lubomír Xaver Veselý po mně neúspěšně pátral tak intenzivně, že to vydalo na čtvrthodinový pořad, jeho fanoušci a posluchači mě dokázali kontaktovat bezprostředně po jeho odvysílání. Telefonem, e-mailem, přes sociální sítě. Prostě si mě našli na webu HlídacíPes.org, což se jejich oblíbenému moderátorovi nepodařilo. (Možná proto, abych se nemohl vyjádřit k jeho vývodům. Nebo to fakt nedokázal, což je též zpráva o jeho profesionalitě.)

OK. Nejsem cukrová panenka. Na nadávky i výhrůžky jsem zvyklý. Mezi záplavou urážek přišly i dvě nabídky. Na duel Veselý vs. Neumann. Setkání tváří tvář. Souboj argumentů. Pro a proti. Dva vrstevníci dlouhodobě působící v médiích. Ne mazák pokoutně si natáčející svůj agresivní výpad proti mladé reportérce Newsroomu. Jedna nabídka na konfrontaci přišla ze Seznam Zpráv, druhá z projektu Debatní klub. Do Debatního klubu podle organizátora Xaver Veselý odmítl přijít, Seznamu se podle editorů omluvil s tím, že bude stíhat až po dovolené – počátkem listopadu.

To mu ovšem nebránilo přijít ve stejném čase do jiného „duelu“. S Jaromírem Soukupem, který je stejně jako Xaver Veselý oblíbeným „nahrávačem“ Miloše Zemana. Podle toho to také na obrazovce TV Barrandov vypadalo. Místo „Duelu“ (ano, tak se skutečně jeden ze Soukupových pořadů jmenuje) dva muži špinící Českou televizi i Ústav a potažmo HlídacíPes.org. Bez oponentury, bez možnosti, aby ČT či Ústav dostaly šanci reagovat.

Hraje se o Kavčí hory, ne HlídacíPes.org

Vývody Xavera Veselého dále roztleskával již zmiňovaný Vadim Petrov. Přišel s pozoruhodnou konstrukcí, že Ústav hlídá a úkoluje Českou televizi. Zde jeho status na facebooku (včetně překlepů):

„Ústav nezávislé žurnalistiky, kterým se zaštiťujíe ČT je prázdná skořápka sídlící v zahrádkářské kolonii. Když se podíváte na financování, o nic nezávislého se nejedná. Tohle není téma pro RRTV, tohle je už téma pro poslance. V úterý 8.10. budou na uzavřeném jednání projednávat s ředitelem GR CT zprávy o hospodaření. Je to příležitost se zeptat, kdo hlídá nezávislost ČT. Rada ČT, nebo jakýsi nedohledatelny subjekt? Považuju to za zásadní věc.“

Facebook Vadima Petrova

 

Tentýž Vadim Petrov se přitom v minulých měsících se zakladatelem a ředitelem „prázdné skořápky sídlící v zahrádkářské kolonii“ – tedy se mnou – třikrát sešel. Pokaždé jsme mluvili více než přes hodinu, velmi se zajímal o mé názory na Českou televizi, regulaci a vůbec média.

Nicméně účel v pojetí lidí jako je Lubomír Xaver Veselý či Vadim Petrov zřejmě světí prostředky. A vymýšlet si, osočovat, překrucovat a napadat je zřejmě v pořádku. Tedy když jde o „velkou věc“. A tou věcí není nic jiného, než boj o míru nezávislosti České televize a Českého rozhlasu na vládnoucí politické moci.


Líbí se vám naše texty? Dejte nám hlas v anketě Křišťálová lupa 2019 – klikněte na obrázek níže.

Děkujeme za podporu. Redakce HlídacíPes.org

Křišťálová Lupa 2019


Proto mohl Lubomír Xaver Veselý, který je oblíbeným moderátorem například Andreje Babiše („Luboš Xaver Veselý měl jako vždycky dost dobré otázky.“) či Miloše Zemana („Považuji Vás za skvělého člověka a novináře.“), dostat ve veřejnoprávním rozhlasu příležitost dělat každý všední den hodinový rozhovor na vlnách Český rozhlas Region. Proto jsou do mediálních rad dohlížejících na mediální scénu voleni především vyslanci Andreje Babiše, Tomia Okamury či komunistů.

Již brzy budou poslanci volit hned šest nových členů Rady České televize. Jedním z uchazečů je i Lubomír Xaver Veselý. Podporu jeho kandidatuře již vyjádřil předseda strany Trikolóra Václav Klaus mladší. Což na druhou stranu moc nepřekvapilo – moderátor ho před časem ve vysílání XTV neváhal ujistit, že „jeden hlas má jistý“. Podle obhájců Xaver Veselý nemyslel svůj hlas. Zjevně tak obelstil i samotného Klause juniora, který se přímo na místě rozplýval nad přislíbeným volebním hlasem štěstím („Óóó, děkuji…“)

Celá šaráda Lubomíra Xavera Veselého činěná za podpory vládnoucích politiků, jejich prodloužených rukou v mediálních radách, dezinformačních mediálních platforem a kupříkladu Jaromíra Soukupa má jen odvést pozornost od podstaty příběhu. Tím je – jak už jsem psal – snaha zkrotit ČT, ČRo a ČTK. Zaplnit je manažery, redaktory a moderátory, jejichž „výkony“ budou nadšeně kvitovat třebas prezident či premiér země. V dosažení tohoto cíle již pět let překáží nejen HlídacíPes.org, ale – podstatně více – ženy a muži v České televizi, Českém rozhlasu a České tiskové agentuře, kteří chtějí dělat svoji práci podle profesních i morálních pravidel, a nikoliv podle diktátu mocných.

Říká se tomu veřejná služba.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

114 komentářů

 1. Libor Urban napsal:

  Xaver měl pravdu, věřím jemu, ne Vám

  • Luboš napsal:

   Tak tak.

  • Horez napsal:

   Nj, Xaver, ten vynikající moderátor, co tak umí setřít redaktorku z ČT, ale když mluvil s Babišem, tak mu z pr…. ani nevykoukl.

   • Konvalinka napsal:

    Ano. Přesně to sedí

   • Xaverovy rozhovory mám celkem rád. Někdy jsou dobré, jindy horší, ale nepostrádají slušnost a respekt ke zpovídanému. Což se o mnoha novinářích říci nedá. Co se týče České televize, lze souhlasit s tím, že je jako služba veřejnosti potřebná, ale také s tím, že je často neobjektivní a co se týče rovnosti šancí jednotlivých politických subjektů naprosto nevyvážená. Navíc zaštiťování se Ústavem nezávislé žurnalistiky je zcela mimo mísu. Jedná se o líbivý název, ale žádnou oficiální instituci. Stejně tak se může zaštiťovat např. Novou. Pan Neumann rozhodně není a nemůže být arbitrem novinářské kvality či nekvality. Tak jako každý v demokratické společnosti má právo vydávat co chce, nemá ale právo napadat jiné a tím toto jejich právo zpochybňovat. Samozřejmě se mu cizí práce nemusí líbit. Ale nemůže to být tak, že kdo o jeho práci (a jeho webu) napíše, že se mu nelíbí je na té špatné straně barikády. Tomuto způsobu myšlení se říká komunismus a extrémním příkladem budiž časy francouzské revoluce, která „požrala“ hned tři první generace revolucionářů.
    Bohužel, podobné totalitní myšlení lze vidět nejen u p. Neumanna, ale i redaktorů ČT (např. u Václava Moravce) a cele řady věrozvěstů nových pořádků spočívajících v popírání základních přírodních zákonů i normální zdravý rozum.

   • Lukáš napsal:

    Neumí. Ani tu redaktorku ČT setřít neumí, což krásně ukázal v tom zmíněném videu. Je to samý argumentační faul a reálné argumenty neexistují. IMHO je v tom videu Xaver za velkého blbce.

   • Jiří Semerád napsal:

    Pan Xaver je ubožák, lituji lidi, kteří mu naletí!!!

  • Tomáš napsal:

   Čest trollům Libore Urbane. Já věřím skoro všem, ale vám nikdy! Pomůže vám to???

  • Petr napsal:

   Libor Urban, respektuji, že máte potřebu zvěřejňovat, komu a čemu věříte právě vy. Nechápu ale, proč věříte něčemu, co nemáte a ani nemůžete mít ověřené. Ale i to je vaše věc. Hodně zdaru, přeju.

  • l.klapka napsal:

   stejný názor jako p.Urban!!

  • Jára ze Sokola napsal:

   V čem měl Xaver pravdu? Ve všem, že?

  • mikrob napsal:

   též věřím Xaverovi, obvzláště po tom co se dere ven hospodaření ČT

  • Marek Loucký napsal:

   Když budu parafrázovat Čereného trpaslíka…
   „Pane, to je jistě zajímavá informace a bylo ji důležité sdělit, nicméně navrhuji, aby od této chvíle byly články komentovány těmi, co mají mozek větší než angrešt“

  • Tomáš napsal:

   uf….

 2. Ivana napsal:

  Dobrý den, škoda, že se tento článek nedá sdílet a FB, nikde jsem nenašla ikonku.

 3. alena napsal:

  už si vás škrtám ze seznamu

  • Clovis Sangrail napsal:

   Protože čteme jen příspěvky lidí, kteří mají stejné názory jako my a jen potvrzují, co si dávno „myslíme“?

 4. Pavel Liška napsal:

  jj … už před půl rokem jsem po prostudování výročních zpráv Hlídacího psa tady napsal, že Sorös je čučkař, když dal jenom 100.000,- Kč. To si ten Xaver mohl taky dohledat líp…
  To ovšem nic nemění na tom, že z ČT to proti němu byla trestná výprava a nedivím se, že mu ujely nervy. Inteligenční převaha a síla argumentů byla na jeho straně.
  A je ostuda pana Rosího nebo dramaturgů Newsroomu, že se schoval(i) za sukni té mladé reportérské elévky. Té mi bylo líto.

  • Haviland7 napsal:

   Na straně Xavera nebyla „inteligenční převaha a síla argumentů“. Tam vlastně žádné argumenty nepadly, na otázky neodpovídal, nadhazoval jen otázky typu „A proč jste si nepozvali toho a onoho“ a „jaký pes??“ – a debatovat s ním tudíž vůbec nešlo…

   • Pavel Liška napsal:

    No, já to tedy viděl jinak. Ta holka byla neuvěřitelně naivní a nepřipravená. Ale jak píšu. Ta tam vůbec neměla být. Hned první otázkou se úplně odkopala a tím si naběhla na vidle. Neuměla reagovat na vzniklou situaci. Asi i vzhledem k fyzické a věkové převaze LXV. Kdyby tam byla podobně těžká váha (nikoliv fyzicky) jako LXV, tak by k té ostudě nedošlo. Holka se prostě držela zadání… Úkol zněl jasně….. Za mne to byl velký amatérismus štábu Newsroomu.

    • Petr napsal:

     Pavel Liška: Aniž bych chtěl být konfrontační, zřejmě patříte do skupiny lidí, kteří věří těm, co jsou víc slyšet, používají nálepky a mnohdy i urážky. Ubezpečuji vás, že to mladé, nezkušené děvče, evidentně nemělo proti hrubosti šanci. Jestli toto je pro vás a vám podobným nepochopitelné, potom s tím fakt nelze nic dělat. Na druhé straně připouštím, že editor měl proti tomu pánovi posadit někoho jiného, to je pravda. A znám jich celou řadu, kteří by si s podobným způsobem poradili.

     • LUBOŠ napsal:

      No tak víc slyšet je rozhodně ČT. Nicméně, úroveň ČT je skutečně na pováženou, kam se hrabou některá bulvární média. Já už ji jenom platím, ale nevím za co. 🙄

     • Bedřich Ambrož napsal:

      Přesně tak.

     • Clovis Sangrail napsal:

      Jinými slovy s panem Liškou dokonale souzníte, ale přesto se proti němu stavíte do opozice… Ze zvyku? Takhle nás zkazil internet?

     • Pavel Liška napsal:

      První otázka redaktorky : „Chtěla bych se zeptat, zda se Vám podařilo pana premiéra ukočírovat v rámci Kodexu Českého rozhlasu…“.
      Stačí? Mě ano. Tím bylo řečeno vše. Amatérismus a aktivismus největšího zrna. Reakce pak byla jaká byla. Na hrubý pytel…. Víte co.

   • ristii napsal:

    dobrý den odvolávali se ČT na institut jednoho zaměstnance ( kdo ho kontroluje????) tak musí počítat s tím že jí to vmetou do tváře. Mě by taky zajímal styl výběru politiku, znalcu apod na čt, furt ti samí dokola, o plularitě ani nemluvě, slyším jen jeden a ten samej názor. A ty začernění smlouvy stojí za to, je jasný že tam někdo krade a v neposlední řadě střed zajmu dvořáka je do nebe volající, je to zloděj. Jak může ten jeden zaměstnanec (hlídací bezzubej pes)napomáhat z rozkradením poplatků a vydávat se za světce novináře, fakt nechapu, jedině že kradete s nimi, to by vše vysvětlovalo

   • Debatovat by možná šlo, kdyby alespoň na jednu svoji otázku dostal odpověď. Ale rozhodně nebyla jeho povinnost debatovat. Já být na jeho místě, vyhodím je rovnou. Proč? Protože takovýto vpád bych považoval za vrchol neslušnosti a drzosti.

  • Lukáš napsal:

   Netuším co jste viděl, ale v tom videu s Newsroom ukázal Xaver těžkou absenci jakékoliv profesionality – právě na rozdíl od redaktorky ČT, která to krásně ustála. Z jeho strany nepadl jediný argument, jen jeden argumentační faul za faulem. Je zajímavé jak můžou mít různí lidé různé reakce, protože IMHO se tím neskutečně ztrapnil.
   Ono totiž na tu první otázku: „Chtěla bych se zeptat, zda se Vám podařilo pana premiéra ukočírovat v rámci Kodexu Českého rozhlasu…“. Stačilo odpovědět: „Ano.“ Xaver místo toho začne s ad hominem, pokračuje anekdotama, odvolá se na vlastní „úspěchy“, autoritu a nakonec přihodí nějaký ten non sequitur. Nevyskytnul se mu tam jediný argument.

  • Admirál napsal:

   Nezlobte se, té slečny mi líto vůbec nebylo.

   Špatná zkušenost, dobrá zkušenost. Pokud se teda člověk poučí.

   Pro tu slečnu by mělo poučení znít, jdeš li do války, dobře se připrav. připrav se i na to, že ve válce budeš nejen rány rozdávat, ale také dostávat. Pokud ti to vadí, tak tam nelez.

 5. Jarmil napsal:

  Hlavní je, že jste natolik bezvýznamný, že je jedno, komu věříte.

  • Luboš napsal:

   Jak říkal Xaver – chlubíte se cenama jaký mají nějací novináři u vás a o něm píšete, že je nějaká ruka babiše a Zemana. Co takle jeho ocenění zkusit zmínit? Váš článek je manipulativní, jednostranný a opět mě přesvědčil, že ten Xaver má prostě pravdu. Mějte se fanfárvě pane bojovníku za jednu a jedinou pravdu.

   • Richard Janák napsal:

    No pane Luboši,Vy jste teda inteligence sama …

   • Tomáš napsal:

    Pane Luboši, naučte se nejdřív česky a pak někam pište. Nebo tolik nepijte, když diskutujete…

    • Patrik napsal:

     Kde není argument,tak jen nastoupí keci o tom,že se má dotyčný naučit česky…Tomáši,vy jste Havloid jako vyšitý….ti se většinou uchýlí,když nestačí argument k tomu,aby poukázali aspoň na pravopis…

   • Petr napsal:

    Pane Luboši, dovolte mi jen drobnou poznámku. Ano, pravda je opravdu jenom jedna, jediná. To ostatní už může být jenom polopravda, čtvrtpravda, nebo prostě lež. Buď je něco pravda a nebo není.

    • Ondrej Vanek napsal:

     Blablabla… Pustte si nekdy na ct Tvaruzkovou a potom piste o nezavislosti v mediich. Z kazdeho jejiho rozhovoru se mi chce zvracet. Pokud to nevidite, tak jste zrejme hloupy…

    • MILKUBA napsal:

     Nesmysl když si namalujete na zem 9 a stoupnete si z druhé strany bude to šestka, záleží jakým pohledem se na to číslo člověk dívá a tak je to se vším na zemi, záleží na pohledu a proto je nutné chápat i druhý a třetí atd.

     • Lee napsal:

      Milkuba,třeba když udělám stojku u everestu, tak z něho bude nejhlubší díra? Ne,vždy to bude nejvyšší hora,tak jako pravda je jenom jedna!

    • Ale, ale. Mnoho pravd je na světě. A vždy záleží na okolnostech, úhlu pohledu atd. Např. kdo je pro jeden národ hrdina, pro druhý je terorista nebo zločinec. Co jedni považují za klad, druzí za zápor. Atd., atd. A kdo má pravdu? Všichni. Proč? protože chybí pevný bod. Jak říkal Einstein: Dejte mi pevný bod a pohnu zeměkoulí. Stejné je to s pravdou. Dejte mi pevný bod a bude pravda jedna jediná. Ten pevný bod ale chybí.

 6. Milan napsal:

  Hmm s článkem jste si dal evidentně práci, ale nic jste nevyvrátil. Zmínka o podpoře Open society Fund opravdu pobavila. A to, že váš „ústav“ je tak rozsáhlý, že nemá ani na sekretářku, která by otevírala dveře někomu, kdo zazvoní je také celkem zábavné. To se ten George opravdu moc nepochlapil. Musíte víc tlačit na pilu a podporovat ty správné názory ještě urputněji a třeba pan Soros přispěje i na tu zmíněnou sekretářku nebo vrátného.

 7. Petr napsal:

  Xaver má bohužel pravdu zklamali jste mě.

 8. Kubrt napsal:

  Vy jste „Hlídací pes“ čeho? Asi „jediného správného názoru“, že? Tak „jediného správného názoru“ jsem si dost užil už za bolševika. Takže děkuji, nechci jediný správný názor, chci názorovou pluralitu, tak jak by to v demokracii správně mělo být.
  Dále bych se chtěl zeptat vašeho „Ústavu“, co považujete za „špinění“ ČT v pořadu Duel na TV Barrandov? To že tam upozorňovali na začerněné smlouvy o hospodaření ČT? To je podle vás špinění? Mě osobně jako občana tedy velice zajímá, jak ČT hospodaří s mými penězi, které jim musím podle zákona dávat. A vás jako „nezávislé novináře“ by to mělo zajímat především. Tedy pokud jste opravdu nezávislí a nekopete pouze za jednu stranu.
  Jenže vás zjevně zajímá spíš ten, kdo to prozradil, než to, co prozradil. Ale mohu se mýlit a již brzo si na vašich stránkách přečtu ostrý investigativní článek o začerněných stránkách a o podivném hospodaření ČT.

  • Tomáš napsal:

   Kubrte, vím, že to není vaše jméno, ale mě by zajímalo, proč je tolik začerněných stránek někde úplně jinde. Třeba kolem Babiše. vy to víte ogare?

   • Kubrt napsal:

    Proč sem taháte nějakého Babiše? Mě Babiš nezajímá, stejně jsou jej i tak plná média. Až se budu chtít ptát na Babiše, tak to zřetelně zdůrazním ve svém komentáři, aby to bylo snadno pochopitelné pro všechny diskutující.
    Já se jen ptám Hlídacího psa, proč jako nezávislí novináři neupozorňují na kompletně začerněné a tím i značně podezřelé smlouvy ČT, která je placena i z mých peněz. Jestli máte nějaké relevantní informace o těch smlouvách ČT, tak mi je prosím sdělte a nemelte tady o něčem, na co jsem se neptal.
    A neurážejte diskutéry krajovým oslovením, protože já pro vás nejsem žádný „ogar“. Jestli jste zvyklí oslovovat se tak na Valašsku, tak se tak oslovujte tam a ne v celostátním veřejném médiu. Jak by se vám třeba líbilo, kdybych byl náhodou z Ostravska a oslovoval vás „cype“?

   • Marian napsal:

    Víte co má společného Ústav Nezávislé Žurnalistiky a projekt Úsvit Tonia Okamury? Oba mají PR agenturu v zahradním domku. Takže pro mě jsou obě stejně „důvěryhodné“. A to, že nějaká organizace dostane jakousi cenu, ještě nevypovídá nic o její sledovanosti a relevantnosti.

 9. starojda napsal:

  Díky za tento článek. Sám jsem na téma točil video a schytal jsem reakce hlavně od naštvaných Xaverových fanoušků :). Tady je vidět, že jeho reportáž byla o dost víc tendneční a demagogická, než váš přístup ke Xaverovi.

  • Petr napsal:

   starojda sledují tvoje videa a jsou většinou pro mne přínosem,ale teďka jsi mne překvapil že děkuješ za nic říkající článek 😉

   • starojda napsal:

    Dík za sledování ;). A článek se mi líbí – jako pěkná reakce. A taky jsem chtěl vyjádřit, že to čte i někdo jiný, než fanatický Xaverův fanoušek 😉

 10. Taras napsal:

  Blábol ve stylu Šafrových exudátů. Xaver s vámi nechtěl mluvit, to by se toho asi dozvěděl, chtěl ukázat, jak neseriózní je vaše organizace, placená z peněz kapitalistických antisociálních nenažranců. Ani schránka, ani kancelář, jenom pravičácký tyjátr, propaganda nejhrubšího zrna. A na takovouto sebranku se odvolává ČT. Nezapomeňte si udělit zase nějaké ceny, sami mezi sebou, goeblsíčkové, a tento příspěvek zcenzurovat, demograti.

  • Tomáš napsal:

   Výborně Taras Bulba…. vás sem vysadili Rusové nebo Číňani????

   • TomasD napsal:

    Hehe, to mě vždycky pobaví. 🙂 Když jsem v koncích, vždycky se dá vytáhnout ruskej nebo čínskej trumf. Protože je přece nad slunce jasný, odkud vše zlo světa pochází. Nechtěl bych bejt takhle duševně zaostalej… Se prober z těch konspiračních teoríí konečně…

 11. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  S mnoha články spolupracovníků HP.org nesouhlasím přímo bytostně, ale pokud jde o Xavera zcela souhlasím s obsahem článku. Každý normálně uvažující člověk musí aspoň tušit, že pokud někoho chválí duo Babiš – Zeman, tak nejspíše jde o servilního lezdoprdelku, tak zvaně tvrdá a nekompromisní vyjádření na adresu těch, co mají jiné názory a priority než zmíněné duo, ještě neznamená kvalitu charakteru chváleného. Spíše naopak.

  • ristii napsal:

   dobrý den a ten co brání demoblok je co? Babiš už není stíhanej ( nic neprovedl, to zjistila nezavislá policie apod). Zeman je prezident a taky není stíhanej, tak proč by oba nevelebil ( navíc ten pořad není o politice, a zval tam i politiky demobloku, tak co vám vadí?

   • lada napsal:

    Je to estebackej lhar, to v normalni spolecnosti staci na to, aby vubec zadnej post verejne spravy nesmel vykonavat.

    Estebaci jsou totiz krivaci, vime?

    A s tim stihanim jeste uvidime, dokud neuvidim odcernenou argumentaci bankeru, tak je to prasarna.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Čin se stal, firma čapí hnízdo byla účelově přeměnou acií na akciem na doručitele a jejich prodejem anonymním zájemcům, jak jsme se později z úst samotného Andreje Babiše ve sněmovně dověděli, rodiným přislušníkům (starší dceři Adrianě, protože má ráda koně a jezdíla v té době na nich staršímu synovi Andrejovi snad protože : „Podle Úřadu pro civilní letectví měl od 5. října 2011 do 30. dubna 2015 platnou pilotní licenci jako druhý pilot pro dopravní letadla typu Boeing 737.[8] Nejpozději v roce 2015 pracoval u společnosti Travel Service. Zaškoloval se i pro samostatnou licenci pro letouny typu Boeing 737, podle svědectví jiných pilotů ji však nezískal.[9] Podle bulvárního deníku Aha! z roku 2016 měl dostat od Travel Service výpověď.“ A další členové rodiny, jeho družka Monika Babišová a její bratr Martin Herodes. Do této kauzy byli zapojeni nejpozději od konce roku 2007″).
    „V tom roce společnost ZZN AGRO Pelhřimov, která vlastnila farmu Čapí hnízdo, spadala pod holding Agrofert a v jejímž předsednictvu byl i Jaroslav Faltýnek, vydala akcie na doručitele (jméno vlastníka nebylo zapsáno do žádného rejstříku a majetková struktura tak byla skryta), z nichž čtvrtinu měl získat Andrej Babiš mladší. Další čtvrtinu měla obdržet jeho sestra Adriana Bobeková a zbylou polovinu současná manželka jejich otce Monika Babišová.[12] Dne 16. února 2008 pak měl spolu s ostatními dvěma spoluvlastníky podepsat transakci, jíž se novým spolumajitelem měl stát bratr Moniky Babišové Martin Herodes, který převzal celý podíl své sestry a po jedné pětině z podílů Babiše mladšího a Bobekové.[12] V únoru 2008 také firma poprvé požádala o dotace a získala celkem 54 milionů korun.[11] Když v roce 2014 vypršela pětiletá lhůta pro kontrolu plnění podmínek dotace, společnost se prostřednictvím firmy Imoba a jejího jediného vlastníka SynBiol vrátila do holdingu Agrofert.[12][11]“ Státní zásstupce Šaroch po 4 létech vyšetřování stíhání zastavil. protže dospěl k názioru , že Čapí hnízdo byl v inkriminované době malým podnikem, i když se jím stal účelově, není čin, byť účelový, dle státního zástupce trestným činem. Nezávislá policie šetření uzavřela a dala spis státnímu zástupci s tím, že ten rozhodne o podání k soudu. Tak je to s tím „nic neprovedl, to zjistila nezávislá policie.

 12. Martin napsal:

  Netuším zda se chtěl setkat s autorem článku, myslím že chtěl vidět ústav nezávislé žurnalistiky. Každopádně děkujeme za upřesnění a vysvětlení a doufám že příště ČT nebude uvádět postoj nějakého ústavu a rovnou řekne, že jde o názor nějakého Neumanna.

  • Tomáš napsal:

   Je to jednodušší: chtěl napsat (uvést), že hledal, že se snažil, že dělal, co mohl, ale nepochodil. Což IMHO věděl od začátku (že nepochodí).

 13. Radek napsal:

  Lol – hlídací pec jak noha 🙂

 14. Marek Budař napsal:

  Je více než podivné, že „ústav“ sídlí v RD, který patří manželům Brázdovým, a nikde není napsáno nic o tom, že je to „ústav“. Ta nezávislost spočívá v čem? Je to jako kdyby existoval Ústav nezávislé propagandy, který by sídlil na adrese bydliště někoho z přátel rodiny Goebbelsových. Jste k smíchu jako ta hloupoučká reportérka.

  • Radek napsal:

   Mě by zajímalo, jestli ta potrefená husa, pan Neuman, je ten jediný zaměstnanec této vskutku nezávislé instituce, sídlící v zahrádkářské kolonii? Hlídací pěst…

   • Ondřej Neumann napsal:

    Ano.

    • ristii napsal:

     Dobrý den, jste jediný zaměstnanec a nazýváte se institut? Vy mate patent na pravdu? To posuzujete jen Vy sám a vydávateto za pravdu? To jako myslíte vážně? A sám jste nasbíral ty finanční dary a sám je i utratil za svojí pravdu? Chápu to správně?
     Gebls je proti Vám úplní nicka :-DDDD ( u vás se musí demagogové učit, jak vydělávat a vydávat polopravdy a lži ( jako že irák měl atomovky) za pravdu.

     • Bedřich Ambrož napsal:

      Stláskat Goebbelse, atomovky do diskuse k článku o jednom lezdoprdelkovi mocných, kterej si přezdívá „Xaver“, kterej je přímo placenej prezidentskou kanceláří a točí tendenční rozhovory zaplevelené žoviálním tlacháním, to už chce opravdu kus geniality.

    • Petr napsal:

     Ondřej Neumann: tak to je výsměch všem slušným lidem v této zemi. Být vámi chodím kanály…

   • LUboš napsal:

    perličkou je, že ten barák má za poslední dva roky třetího majitele,ale pes sídlí pořád ve stejné boudě.

  • Tomáš napsal:

   K smíchu jste vy Budař. Ale to všichni víme!

 15. Málek napsal:

  Pan Neuman zase lže. Video jsem viděl. Xaver se choval naprosto klidně. Že si to natočil, zveřejnil a zabránil manipulacím s videem, tak tím naštval všechny zastánce jediné pravdy. Redaktorka se stále oháněla Hlídacím psem.org. Jestli ČT čerpá z tého studnice blábolů, je to s ní hodně špatné. Stačí na mapách zadat adresu sídla Ústavu nezávislé žurnalistiky(Vandrlice 208) a je každému jasné o co jde. Opravdu nádherné sídlo ctihodného ústavu. Ostatní údaje o tomto spolku jsou běžně dostupné na webech. Dvakrát jsem reagoval na články pana Břečťana a dvakrát to smázli. Co bude do třetice?

  • Tomáš napsal:

   Jste hloupý pane Málku. Ani neumíte napsat jméno pana Břešťana. Toho pána si vážím, vy nevíte, kdo to je. A ani vy neumíte psát, viz váš příspěvek. Jen jste vyzvracel něco, co jste se neodvážil říct někomu do očí. Jste hrdina schovaný v pohodlí svého obydlí. Přeji hezký den Málku.

   • Vlastimil Rychlý napsal:

    Nezlobte se, kolego, ale přečetl jsem si několik vašich komentářů a ve všech trollíte vy :D. Žádné argumenty, jen urážky a nastavování zrcadla. A ten idealistický výblitek na adresu HP tady hned dole?? Doporučuji vyndat ruku ze slipů, vzít s ní mokrý hadr a ten položit na čelo. Proč nijak nekomentujete zmíněnou cenzuru? My jsme zkoušeli s přáteli posílat SMS do ČT: Jsem volič Zemana, Zeman je můj prezident….atd. Poslali jsme je na začátku pořadu. Do jeho konce se ani jedna z cca 10 nezobrazila. 10 minut před koncem jsme poslali Zeman není můj prezident a ta tam naskočila prakticky obratem.

   • Nějaký argument by nebyl? Kde nejsou argumenty, začíná se ohánět češtinou. Klasika.

   • Málek napsal:

    Na rozdíl od vás pane samořediteli pracuji. Pro vás je práce sprosté slovo, ale naše firma vyrábí užitečné věci a na rozdíl od vás není přisátá na různých fondech. Jestli vy neomylný, považujete překlep jako měřítko hlouposti, tak jste jen nadutec a ubožák. Že pan Břešťan, stejně jako Šarapatka byli odejiti pro neserioznost z několika teplých míst a získali zastání až u vás a považujete je za etalon slušnosti a cti, tak Bůh s vámi a vaším ústavem. Lidem nadáváte do trolů, sedících doma v bezpečí a sám máte ctihodný ústav na falešné adrese. Zameťte si před vlastním prahem. Nelíbí se mi, že ČT, kterou musím platit, vysílá zvratky vytvořené vaším ústavem a psem. Ani nevěřím tomu, že kladné odezvy na vaše články píší skuteční lidé. Jestli ano, tak je lituji, že vám na to skáčou. Články na vašich stránkách jsou plné lží, nenávisti a zloby, jiný názor se nepřipouští a žádný optimismus z nich vyčíst nelze. Jste zamindrákovaní chudáci.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nebojte, do třetice Vás nezavřou. Tedy do vězení.

 16. Tomáš napsal:

  Vážená redakce HP. Je smutné, jak je to i na vašich stránkách „zatrollované“. Čtu a čerpám z Vás neustále. Jen už nemám sílu ani náladu reagovat na diskuzích. Hloupí lidé se zviditelňují čím dál více a asi nejenom já jsem zjistil, že nejlepší reakce na ně je žádná reakce. Držím Vám i nadále palce, přeji hodně trpělivosti a obdivuji Vás. A hlavně: děkuji za Vaši práci, jste profíci a děláte to dobře. Jen tak dál prosím. DĚKUJI. Tomáš

  • Martin napsal:

   Naprostý souhlas. Z mého pohledu je jedinou vadou Hlídacího psa, že dává prostor bezcenným komentářům a systematickým útokům organizovaných trollů.

   • Pavel Liška napsal:

    Jasně ! Nepohodlné názory zakázat a jejich nositele internovat !
    Kdo nejde s námi …
    Chceme klid na svoji práci …
    Náš web si rozvracet nenecháme !

    I když jak říká pan Břešťan : „Náš web, naše pravidla…. “
    V tomto s ním naprosto souhlasím a diskuzi pod články si moderovat může. To je jeho svaté právo. Ovšem pokud se bojí jiných názorů a argumentů a udělá to, pak je mi to ( a jej ) líto.
    Názory se tříbí pouze diskuzí a nejlépe podloženou argumenty.

 17. petrph napsal:

  Co si jen tak letmo vzpomínám, podobný případ „aktivního investigativce“, kterému naletěla řada médií (nebo jinak, poskytla mu prostor pro medializaci), je popisován dokonce v rozhlasovém seriálu Historie českého zločinu – z období nástupu Pražského jara. (blíže to nebudu specifikovat, ani proč ho vlastně tehdejší kriminálka honila a nedohonila).
  Spíš to je připomenutí toho, že – a skutečně bohužel, i toto je součástí rizika i obtížnosti novinářské práce – boj, a často nerovný proti takovým „informátorům“, jakož i proti záplavě další placené propagandy ze všech směrů. Nikoliv jak se dnes doslova vulgárně zužuje pojem fake news pouze pro mediáĺní ataky ze strany proruských špijonů“.. Právě že pokud novináři na tuto zuženou hru esabliishmentu přístoupí, není už čas ani energie bojovat proti těm ostatním..

 18. Steve napsal:

  Xaver by měl pravdu v tom, kdyby pouze zlehčoval úlohu stránek HlídacíPes (Ústav) nebo Demagog. Je to jen určité síto upozorňující na práci novinářů/politiků. Ale tak je to i prezentováno na jejich (těchto) stránkách, což schválně Xaver ve svém videu neukázal. Místo toho jel teatrálně hledat „obrovskou budovu Ústavu“.
  A toto síto občas využívá například i ČT. Místo toho, aby se Xaver obhájil, tak jen sprostě urážel a nadával. Chtěl konflikt („to mi nedáte ani přes držku?“) . Nakonec odpověděl, že se připravuje úplně stejně na rozhovor s politiky, čímž dal novinářce za pravdu. Místo toho, aby počkal na vydání Newsroomu na ČT a pak to konfrontoval se svým videem, tak video schválně zveřejnil dříve (Newsroom běžel až 3 dny poté).
  Z druhé strany tu máme podobné spolky jako Asociace nezávislých médií, na jejíž cenu Kramerius je pan Xaver Veselý žhavým kandidátem.

  • TomasD napsal:

   Za předpokladu, že by to síto filtrovalo VŠECHNY novináře ze VŠECH médií. Včetně (a hlavně) 7mld giganta ČT. Tohle je jen fraška. Spravedlnost žádná. Tu ale nenacházím prakticky nikde, bohužel…

   • Steve napsal:

    Já stránky HP zas tak často nečtu, ale občas monitoruje i ČT a ČRo.

    Ovšem hlavní důvod vzniku ústavu byl přece jiný. Média v rukou miliardářů a tím ohrožená jejich nezávislost:

    Bakala – Economia (Hospodářské noviny, Respekt, aktuálně.cz, …)
    Křetínský, Tkáč – CNC (Blesk, Reflex, info.cz,…)
    „Svěřenecký fond Babiš“ – MAFRA (MF, LN, idnes,…)
    Dospiva (PENTA) – VLB (Deník, Vlasta, Květy, …)
    Lukačevič, Porybný – Borgis (seznam, novinky, Právo,..)

    Na jednu stranu je dobře, že to je v českých rukách. Ale asi je všem jasné, že naprostá většina těchto vlastníků přes svá média tlačí i své politické zájmy. Takže já jsem rád, když je tu snaha o jejich monitoring, protože tu mezitím vznikla i řada „alternativních“ médií a tam je také dobré znát jejich vlastnickou strukturu.

 19. Prekop napsal:

  Kdyby jste místo toho pláče raději doporučil vedení ČT, aby zveřejňovala smlouvy v nezměněné podobě. To by jste udělal pro většinovou slušnou část ČT víc, než vašim řiťolezectvím. Vzal by jste totiž kritikům ČT ten hlavní argument. Jak je vidět, vám je to ale putna. Baví mě to sledovat, jak vztekle nadskakujete spolu s netransparentní ČT.

  • Haviland7 napsal:

   V téhle diskusi by se dalo reagovat na kde co, ale tohle bych vypíchl.

   Argumentujete úplně stejně jako Xaver. „Proč se rýpete v tomhle (v Xaverovi) a neřešíte tamto (něco v ČT).“ Xaver tím strávil většinu času v Newsroomu. Babiš to používá co chvíli – prostě přesouvání pozornosti jinam….

   PS: Babiš ještě rád používá argumentaci ve smyslu, „Proč já bych nemohl dělat tohle, když Bakala dělá tamto – na něho se zaměřte“.

 20. Stara Alena napsal:

  Nevysvětlil jste jedno. Zda a proč máte opravdu sidlo v nějaké zahradní chatce. Kecy pana V. mi jsou jedno.
  Jistě, nemusí každý sídlit na koupené adrese na Praze 1, ale pro dute hlavy je prave tohle voda na mlýn jejich tuposti.

 21. Divokej Pes napsal:

  Jekej pes? Divokej pes?

 22. Pavel Liška napsal:

  Mě by ještě zajímalo, proč vůbec za tím Xaverem Newsroom tu výpravu – za ním do Rozhlasu – poslal. Proč ?!
  Byli spolu domluveni, že je přijme ?
  Pokud ano a kývnul na rozhovor, tak :
  – věděl, že přijedou se štábem ( a kdo .. ) a budou to točit ?
  – znal dopředu téma a okruh otázek ?
  Nevím, asi čtu jen zběžně a někde se o tom už psalo, ale možná by mi mohl někdo na ty moje dotazy odpovědět…
  Jasně, Xaver má určitý světonázor a je servilní vůči MZ a AB, ale to se ve veřejnoprávních médiích nesmí ??
  Myslím, že v nich působí spousta jiných moderátorů, kteří toho jednoho Xavera spolehlivě vyváží…

  • LUboš napsal:

   Domluvení byli, ale Xaver s tím rozhovorem souhlasil jenom pod podmínkou, že jim řekne co si o tom pořadu myslí. Xaver nemá žádný světonázor je to „jen“ moderátor. JInak ta servilita je typická vlastnost všech Xaverových rozhovorů, vůbec tam nehraje roli jestlli tam je MZ, AB nebo někdo jiný.

   • Není náhodou za servilitu zaměňována obyčejná slušnost a nekonfliktnost? Nebo dobrý rozhovor je jen ten, který do zpovídaného tepe?Agresivita, urážky a kontroverzní témata ještě dobrý rozhovor neudělají.

 23. Smells napsal:

  To je zase lži článek. Xaver nehledal žádného Neumanna, ale ten slavný „ústav“, kde se chtěl nechat poučit. Dále nikde v článku nevidím vysvětlení, proč sídlí tak významný ústav v chatrči a má jen jednoho zaměstnance. Hlavně, že jste nezapomněli poplivat prezidenta a Babiše. To už je Váš takový evergreen.

 24. Vlastimil Rychlý napsal:

  Tak hlavně už jen „Ústav nezávislé žurnalistiky“ je název, který sám o sobě říká vše. Nic jako nezávislá žurnalistika neexistuje (John Swinton, NY Times) a kdokoli tvrdí opak nebo snad zakládá nějaké ústavy, ten je pro mě lhář a manipulátor. ČT si už dlouho podřezává větev sama pod sebou tím, jak se snaží rádoby nezávisle špinit svoje politické kritiky a stále jí nedochází, že je tím jen víc a víc podporuje. Výkon moderátorky byl tristní. Bylo mi až protivné z ní cítit, jak tam nastoupila s jasným zadáním a křečí se ho držela. Chápu, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ale aspoň si nehrajte na a neprohlašujte se zvěstovateli morálky, pravdy, objektivity apod.

  • Suchec napsal:

   Zde budete nicky tvořenými pouze křestním jménem (na Bakalovu je to znakem trolla) nejspíš nařčen, že jste hloupý troll a zemanoid.

   Jak tu ukázali již dřív nad námi.

 25. Suchec napsal:

  Pokud si někdo dá již do názvu „ústav nezávislé žurnalistiky“, jen ukazuje, že není nejen nezávislý, ale spíš provozuje velmi závislou tendenční žurnalistiku. Howgh.

  A ten Xaver na to jen poukázal.

 26. TomasD napsal:

  Jestli tohle je článek s dílny profesionálního nezávislýho žurnalisty, tak potěš koště. Jediný, co článek obsahuje, je falešný machrování, jak byste to Veselýmu nandal, kdyby se s vámi chtěl bavit. Utřít slzičky, vysmrkat… Podle mě není Xaver nijak kvalitní novinář, pokud vůbec novinář je. Ale i takto „půměrný“ novinář si dokázal namazat na chleba nejen ČT, ale i vás – vážené profesionály. Ústav nezávislé žurnalistiky je obyčejná neziskovka, jakých je mraky. Už jen ten název je přece důkazem o pokus manipulovat. Za další, neuvěřitelně pokrytecký je, že buzerujete Veselýho za servilní rozhovory s politiky, a přitom ten váš chráněnec Šarapatka předváděl takovej rektální alpinismus, a ještě tak směšně blbě, že jsem při sledování jeho moderátorského skillu řval smíchy. Takže nejen že nejste nezávislí (to není ani Veselej) ale jste jen další z mnoha pokrytců a manipulátorů na mediální scéně. Spravedlnost, pánové… Zkuste se o to pokusit… jenže to byste přišli o dotace a sami na sebe si vydělat neumíte. Dokážete si představit, že by každý v ČR pracoval jako vy? 🙂

 27. Michal napsal:

  Nechci sedět ani u vašeho stolu (autore), ani u toho Xaverovo. Je trochu směšné, jak jedna strana úplně opomíjí fakt, že Xaver byl na tu slečnu hrubý a zbytečně útočný (asi jako by vynadal prodavačce v krámu, že nemají máslo). Na druhou stranu ta slečna nebyla připravená a bylo vidět, že se o dané problematice nic moc neví, a ani se o ni nezajímá. Myslím si, že obě strany – ať už ČT a spol a Barrandov a spol. jsou už natolik diskreditované, že ani nemá smysl se jimi zabývat. Jste jak malá děcka. Nadáváte si na Facebooku (Plesl vs Šídlo), pořádáte odvetné akce (ty očerníš mě, já tebe). Prostě děti. Komické, že tahle děcka se zaštiťují názvy jako „Ústavu nezávislé žurnalistiky“. Ještě komičtější mi pak přijde, že když mrknu na FB těchto žurnalistů, tak v tom jejich blábolení akorát člověk vidí, že neznají význam spojek, že sekají jednu hrubku za druhou. A když si pustím TV? Kvalita všech televizí je ve výsledku prakticky totožná. Občas tam běží nějaké reality show, občas tam sedí lidi u stolu a povídaj, občas občas kriminálka s podobným dějem, zápletkou. Jako by všechny TV měly jednoho scénáristu. Je mi líto, ale žádnou nezávislou žurnalistiku nevidím. Vidím dvě bandy rozhádaných dětí, co se přou o kolotoč. Můj názor.

 28. Petr napsal:

  A helemese… Potrefená husa zakejhala!

 29. Leo napsal:

  Najlepší komentátor – napríklad Milouš Jakeš

 30. František Šimeček napsal:

  A v čem neměl Xaver pravdu když zveřejnil výsledky pátrání po „Ústavu …?nějaké?.. žurnalistiy“?

 31. Tomas Rott napsal:

  Neumann vy jste ale hlava… A proc mate na webovkach spatnou adresu? Bojujete proti dezinformacim a sam uvadite nepresne ci zavadejici informace o sobe samem, hmm… No ono zalozit neco co ma nazev „Ustav nezavisle zurnalistiky“ a dat si adresu do chatove kolonie to chce kumst, je jen dobre ze vas v tom Xaver zkoupal, brecite hezky, ale uplne zbytecne, vy jeden zneuznany ochrance pravdy z chatove osady!

 32. Tomas Rott napsal:

  Neb se muj prvni komentar neujal a neprosel kriterii pro ta „spravana svobodna vyjadrovani“, zkusim druhy – hele Neumann proc, kdyz bojujete proti dezinformacim a polopravdam, uvadite zavadejici informace na vasich vlastnich webovych strankach o sidle vaseho ustavu? Brecite hezky, ale sam nad sebou!

 33. Krkowitz fon Milowitz napsal:

  Jenže to je to XAVER nehledal v Karlíně prvotně vás jako fizickou osobu ale na řádně zapsané adrese v brdských hvozdech ten věhlasný ÚSTAV NEzávislé žurnalistiky kterým se tak oháněla s váma sčuchlá Bakalovská DVTV-ČT-ČvT-SEZNAM ZPRÁVY atd. jinak jasně mohl taky zajet do Holešovického přístavu a v mrtvé schránce HP v CREATIVE WORLD tam vám čistě podle všech konspiračních pravidel nechat vzkaz a vy byste ho do téslavné istutuce osobně zavedl !?! tomu snad sám nevěříte pokad vím na schodném čísle říkal že je to vše jen virál. Jinak proč brečíte že nechtěl vědět o HP nato se opakovaně ptal už redaktorky a ona nebyla schopna jako vy to vyargumentovat a odkazovala se na autoritu ÚNŽ tak to do ČT pošlete jako oběžník kdyš se HP oháněj aby nebyli za už zas pitomce

 34. Rudla Cafourek napsal:

  Zdravím Ústav nezávislé žurnalistiky a chci se zeptat, jak Vám šly letos cukety? Já měl cuket jako maku, ale dost mi jich ožrali slimácí, přesto se mi povedlo zavařit šedesát skleniček! Kdybyste měli zájem o nějaké recepty z cuket, ozvěte se, velmi rád se s Vámi sejdu a podělím se o ty nejlepší z nich. A můžeme se u toho i natočit. Cuketa je totiž moc dobrá ale stále pohříchu přehlížená zelenina. A to je myslím velká škoda. Takže se mějte pěkně a nezávislé žurnalistice zdar!

 35. frank napsal:

  Xaver řekl jak to je, a tady se opět blije ničím nepodložená špína jen dojmologií 🙂

 36. frank napsal:

  Nikdy jsem nemyslel, že to řeknu, ale příští volby to fakt hodím babišovi a u prezidentských voleb tomu, koho posvětí zeman

 37. Jirka Vencl napsal:

  To je zase diskuse. Výpotky zastánců jediné pravdy svědčí o tom, že jim jejich přesvědčení brání i v tom, aby si dotčený rozhovor nejdříve pořádně shlédli. Jinak by totiž nemohli plácat o nějaký servilitě LXV. Zato by se u něj mohli přiučit slušnému chování.

 38. JirkaM napsal:

  Vážený jediný zaměstnanče Ústavu, napište laskavě, ve které minutě DUELu se skrývá špinění České televize. Vy zřejmě spoléháte na to, že vaši čtenáři nebudou ztrácet čas sledováním tohoto obskurního pořadu a prostě vám uvěří. Tak já jsem to tedy dal celé, a až na tragický případ transparentnosti ČT, kdy je ukázána smlouva na 40 milionů kompletně začerněná a na citaci poslance z webu ČRo o hospodaření televize jsem se nic špinavého o ČT nedozvěděl. Co kdybyste přestal dělat žurnalistiku v zájmu ČT a začal dělat žurnalistiku ve veřejném zájmu? Třeba napsal o začerněných smlouvách ČT nebo o zakázkách spřízněných firem pana ředitele? Ne, já to chápu, tohle opravdu nejde…

 39. Julie von Stone napsal:

  Dobrý den, jestli jste opravdu Hlídací psi demokracie, tak neměli byste, pane Neumanne, jít spíše zjistit a zveřejnit, proč Česká televize začerňuje smlouvy v rejstříku smluv? Takhle já si představuji práci někoho, kdo se nazve hlídačem demokracie. A nezabývat se kravinama a psát články – viz tento -, samé fráze bez obsahu, které vůbec nic neříkají a nemají žádnou sdělovací ani informační hodnotu? Pěknej pes – trochu chcíplej a pajdavej, zdá se mi. Pan Xaver to ukázal jasně, stačí se podívat na jeho videa. Má pravdu. Vás jako psy by měly spíše zajímat fakta, tedy začerněné smlouvy, a né nepodstatné blbosti. Jinak působíte velice neprofesionálně včetně té mladé hloupé husičky. A měli byste Xaverovi poděkovat za udržování demokracie. Vždyť on dělá tu práci vlastně za vás!

 40. James napsal:

  Hm nějak z článku vymizelo, proč má ÚNZ sídlo v (nejspíše) nikým neobývané chatě?

 41. Jiří napsal:

  Skvělý článek, v této zemi se vede skutečně lítý boj o ovládnutí médií, započal to Andrej Babiš skupováním části mediální scény a nyní jde samozřejmě o ovládnutí té nejsilnější síly bránící nezávislou žurnalistiku, tedy ČT a také Český rozhlas. Angažování Pana Xavera Veselého v pořadu pro ČT je zcela nepochopitelný krok. Abychom nezávislou žurnalistiku ubránili, musíme právě takové lidi jako je Veselý, případně Jakl a mnohé další držet od médií co nejdále. Jinak je s demokratickým systémem u nás konec a máme k tomu opravdu velmi silně nakročeno.

 42. Pavel Liška napsal:

  Super pro HP je, že mu po Xaverově extempore určitě prudce vzrostla čtenost – zajímala by mne čísla z Mediaguru nebo Analytics – a tím určitě i potenciální příjmy z reklamy.
  Můžete Xaverovi být vděční pane Neumanne !

 43. Weber napsal:

  Tak jsem zase jednou „hodil voko“ na H.P. a nestačím se divit! Nebudu spekulovat, proč redaktoři pustili takto širokou „diskuzi“ pod článkem pana Neumanna, ale je to bomba. Určitě jsou Hafani střídmější v připuštění blábolivých diskuzí. Co dodat? Ve všehochuti komentářů lze najít plejádu kritiky na hlavy novinářů, ČT, stížnosti na špatnou práci výše zmíněných, touhu po důkazech v případech nejasností atd.. Pánové, vše je pro kočku, pokud jste si nechtěli jen tak pokecat. Protože, pokud by jste se chtěli v tom monumentálním guláši informací vyznat a něco objektivního „strávit“, k tomu je zapotřebí být obdařen přirozenou inteligencí ( ta se dědí), tu nikde nekoupíte, zrovna jako lásku (city). A pánové, kdo ji doopravdy má, když máte takový zmatek dokola a dokola, že musíte prezentovat svou genialitu a erudici peskováním novinářů, politiků a pod. na HP, či na jiných webech? Je třeba, aby jste si uvědomili, že anonymita internetu je fajn jen k něčemu. Jakmile nabídnete byť sebegeniálnější myšlenku, či nápad anonymně, tak jelikož vás nikdo nezná a neví, já je vaše identita tak jste jen 0! To je rozdíl od těch třeba nemožných novinářů, či politiků, že jejich identitu známe. To se pak bezva kritizují za své? myšlenky, práci a snažení! Proto se raději nad sebou zamyslete, nakolik vaše zbytečné? plácání na webech má smysl. Určitě bude prospěšnější kolem sebe uklidit, či něco udělat užitečného pro své blízké, nebo okolí. Myslím, že máte naději na radost z toho, že jste užiteční a nejste internetové jen 0.

Přidávání komentářů není povoleno