Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Facebook ANO

10 tabu, která prolomil Andrej Babiš

Motto: Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.

Představte si níže napsané věty jako palcové titulky českých deníků:

 • Marian Jurečka obsadil vedení KDU-ČSL lidmi, kteří dříve pracovali na jeho statku
 • Karel Schwarzenberg ve Vídni donášel StB, přesto ho Zeman jmenoval místopředsedou vlády
 • Policie obvinila zaměstnance Škromachovy firmy ze zmanipulování státní zakázky
 • Firma premiéra Sobotky získala od státu dotace ve výši 1,1 miliardy korun
 • Kalousek odmítá sektorovou daň pro banky, jeho holding jim dluží 24,6 miliardy

Každé ze sdělení by mocně otřáslo s politickou kariérou dotyčného muže, pakliže by ji okamžitě neukončilo. Přesto existuje jeden politik, jehož jméno můžeme dosadit do každého z titulků. Jeho politická hvězda přitom stále strmě stoupá. Jmenuje se Andrej Babiš. Od svého vstupu do aktivní politiky v roce 2011 prolamuje jedno dosavadní TABU tuzemského veřejného života za druhým.

Tabu 1: Ministerské podnikání

Než se ministrem dopravy v tehdejší vládě Mirka Topolánka stal 4. září 2006 Aleš Řebíček, musel prodat svůj přibližně třetinový podíl ve firmě Viamont. Bez toho by do ministerského křesla nikdy neusedl. I tak okolo jeho podnikání byla spousta vzrušení. Obzvláště, když se během jeho úřadování začalo Viamontu díky státním zakázkám nadmíru dařit.

Když se ministrem financí loni v lednu stal Andrej Babiš, nikterak se netajil tím, že svůj Agrofert s ročním příjmy na úrovni 230 miliard korun rozhodně prodávat nebude a odmítl i výzvy, aby se po dobu vládního angažmá odřízl od řízení svých podniků, což je běžný způsob v západních demokraciích.

 Tabu 2: Zmanipulovaná státní zakázka

Policie loni na jaře vtrhla do Babišovy firmy Agrotec a obvinila dva její manažery ze zmanipulování tendru pro státní Českou poštu. Agrotec ještě krátce před tím vedla Babišova politická pravá ruka Jaroslav Faltýnek – o víkendu zvolený první místopředseda hnutí ANO. Profitovat z pravděpodobně cinknuté zakázky s Českou poštou měla především firma z impéria AB, nikoliv stíhaní manažeři. Ve hře je i trestní stíhání firmy Agrotec. Andrej Babiš tvrdí, že jeho lidé nic nemanipulovali a že případ je blamáží policie a státního zastupitelství.

Tabu 3: Dotace

Firmy Andreje Babiše jsou příjemcem státních i evropských dotací. Ve výroční zprávě za rok 2013 čerstvě zveřejněné v obchodním rejstříku  Agrofert vyčísluje přijaté dotace na 1, 127 miliardy korun. Přitom Babišem řízené ministerstvo financí odpovídá za bezchybné a férové užití evropských peněz.

Tabu 4: Státní zakázky

Již jsem zmínil trestní stíhání Babišových zaměstnanců z firmy Agrotec kvůli údajné manipulaci zakázky pro Českou poštu. Faktem je, že firmy skupiny Agrofert získávají státní zakázky za miliardy korun každý rok. Loni například firma Uniles ze skupiny Agrofert ovládla tendr Lesů ČR na těžbu dřeva v letech 2015 až 2019 a vysoutěžila zakázky za více než 600 milionů korun. Andrej Babiš to okomentoval tvrzením, že ani nevěděl, že se Uniles výběrového řízení účastní.

HlídacíPes.org před nedávnem oslovil Agrofert s dotazem na přehled státních zakázek, jež firmy holdingu získaly v roce 2014 za působení Andreje Babiše ve vládě. Mluvčí to odmítl s poukazem, že výsledky skupiny zatím nejsou konsolidované. Odmítl však poskytnout i přehled zakázek za již konsolidovaný rok 2013. Tentokrát s poukazem na to, že v té době Andrej Babiš nebyl ve vládě. V tiskové zprávě o hospodaření v roce 2014 koncern pouze uvedl, že „podíl státních zakázek na konsolidovaných tržbách očekáváme přibližně stejný jako v předchozím roce 2013, tedy kolem 1,1 % z celkových nekonsolidovaných tržeb koncernu“. To by odpovídalo státním zakázkám za cca 2, 6 miliardy korun v minulém roce.

Aktualizace viz Státní zakázky Agrofertu: až 32 miliard za osm let

Tabu 5: Exzaměstnanci ve vládě a státních firmách

Politickou pravou rukou Andreje Babiše je Jaroslav Faltýnek, vysoký manažer skupiny Agrofert. Současný ředitel Českých drah Pavel Krtek byl s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) v dozorčí radě Babišovy Agrobohemie. Hned tři muži – Stanislav Bruna, Otakar Krejsa, Ivan Souček – působili ve firmách skupiny tehdy státního Unipetrolu v éře, kdy s ním měl Andrej Babiš úzké vztahy. Loni je ministerstvo financí nominovalo do společností MERO a ČEPRO. První náměstek ministra dopravy Milan Feranec pracoval do roku 2012 jako finanční ředitel Agro Jevišovice, dnes předsedá dozorčí radě Českých drah.

Tabu 6: Vlastní média

Pokud by si například Jiří Paroubek či Mirek Topolánek platili nějakého novináře a vyšlo by to najevo, byl by z toho prvotřídní skandál. Andrej Babiš má na výplatních páskách stovky novinářů a nic se neděje. Vlastní Mafru s tituly jako iDnes, Mladá fronta Dnes, Metro, Lidové noviny, 5+2 či Lidovky.cz. Patří mu i Impuls, nejposlouchanější rádio v zemi a čas od času se zmíní, že by rád koupil televizi a do pár let tak vlastnit nejsilnější mediální skupinu v zemi.

Tabu 7: Vlastní partaj

ANO 2011 (zkratka ANO) založil Andrej Babiš. Hnutí navazuje na občanské sdružení Akce nespokojených občanů. Hnutí a jeho členové jsou zcela závislí na Andreji Babišovi. On financoval jeho činnost a bez jeho svolení se nic podstatnějšího nestane.

V roce 2012 dal Babiš jako fyzická osoba podle výroční zprávy hnutí ANO 29,5 milionu korun. (Zajímavostí je fakt, že obdobnou částku uvádí i výroční zpráva skupiny Agrofert (28 milionů). Ta ale výslovně uvádí, že jde o dar od „společností skupiny“. Tyto dary však výroční zpráva hnutí nikde nezmiňuje.)

Když sháněl před sněmovními volbami známé tváře na volební plakáty, neváhal například bývalému novináři Martinu Komárkovi platit měsíčně vyšší desítky tisíc. Podle Komárkova vysvětlení za práci „programového manažera“ hnutí.

Na posledním sjezdu Ano na přelomu letošního února a března pak získal ve volbě předsedy bez jakékoliv sjezdové diskuze 100% hlasů. Ještě předtím tvrdě vyházel z vlády ministry za své hnutí, s jejichž prací nebyl spokojený. Svá polínka k tomu přiložila i média vlastněn Agrofertem.

Tabu 8: Dluží bankám, přitom rozhoduje o jejich byznysu

Skupina Agrofert má podle výroční zprávy za rok 2013 bankovní úvěry ve výši 24,6 miliardy korun. Největším věřitelem je Komerční banka s 5, 2 miliardy korun, následuje UniCredit Bank Czech Republic s 2, 5 miliardy korun. Půjčky poskytly i Česká spořitelna, ČSOB a další. Andrej Babiš přitom z titulu ministra financí může významně ovlivňovat bankovní byznys. V současné době se například staví proti plánu ČSSD na zavedení sektorové daně pro finanční ústavy. Dopady jejího zavedení podle studie společnosti Cyrrus přišlo bankovní domy na desítky miliard korun.

Stejně tak firmy Andreje Babiše dodávají zboží do velkých obchodních řetězců, přičemž on může velmi citelně ovlivnit jejich byznys. Veřejným tajemstvím jsou například převody finančních prostředků k mateřským firmách řetězců do zahraničí (tzv.převodní ceny), na které by si při troše dobré vůle mohlo ministerstvo financí či daňová Kobra posvítit.

Tabu 9: Pletky s StB

Fakt, že někdo spolupracoval s komunistickou státní bezpečností se do počátku Babišova politického angažmá rovnalo okamžité stopce kariéry (s čestnou výjimkou předsedy KSČM Vojtěcha Filipa). Stejně tak bývalo pravidlem, že členové vlády předkládali před jmenováním své lustrační osvědčení. Jelikož je Andrej Babiš evidován ve svazcích StB jako agent, nemohl Miloši Zemanovi v lednu 2014 přeložit čistý lustrák. Prezident proto porušil tradici a jmenoval ho i bez dosud striktně vyžadovaného dokumentu. Vládní koalice později změnila zákon tak, že nově od členů vlády nebude lustrační osvědčení požadováno. Mezitím bratislavský okresní soud nepravomocně rozhodl, že Babiš byl v seznamech jako agent Bureš veden neoprávněně.

 Tabu 10: Je nutné dodržovat pravidla

Pamatujete na reklamu s Jaromírem Jágrem na Vodňanské kuře, ve které si zahrál Andrej Babiš? S velkou pravděpodobností ano. Televizní kampaň to byla vskutku masivní. A co čert nechtěl, firma ze skupiny Agrofert ji načasovala zrovna do volební kampaně 2013. V Česku je politická reklama v televizi zakázaná (kromě prezentace ve vymezených časech vysílání České televize). Andrej Babiš tak získal velkou výhodu oproti svým konkurentům.

Arbitrážní komise Rady pro reklamu přitom zamítla stížnost na zmiňovaný reklamní spot se zdůvodněním, že Andrej Babiš nemá žádnou funkci, takže není politikem, a vystupovat v reklamě společnosti, kterou vlastní, může. A to přesto, že Andrej Babiš byl v té době předsedou politického hnutí kandidujícího ve volbách.

Zemanovo obejití „problému lustrace“, nesmyslný verdikt arbitrážní komise o reklamě, ponechání si firem, účast těchto firem na státních tendrech, vlastnictví novin a rádia i další a další příklady ukazují, že veřejnost zatím Andreji Babišovi odpouští i porušování dosud vyžadovaných pravidel.

Platí zde biblické „Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi“. Jovem je zjevně druhý nejbohatší Čech, místopředseda vlády a ministr financí v jedné osobě, voly pak všichni ostatní.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

44 komentářů

 1. J.Němec napsal:

  Pane Neumann perfektní. Asi bude nejlepší aby si slušní lidé šli sami sednout do vězení a nechali na svobodě si vládnout dacany s naší justicí, policií a Zemanem. Naše malá armáda ať raději zůstane na zahraničních misiích, než se učit Rusky.

 2. Pavel Toth napsal:

  Zase jeden plk od jednoho novináře…a kde máte fakta? Takovou pohádku bych si dokázal vymyslet i o vás… Možná by nebylo na škodu mu tolika nezávidět a zaobírat se něčím smysluplnějším.

  • Robert Břešťan napsal:

   To se asi neshodneme na výkladu slovo FAKTA. Nebo jste ten text nečetl.

  • J.Stepan napsal:

   🙂 „To si nepíšu žádný fakta, že jo, ale jen to, co se skutečně stalo…“ (Alibi, F.Holzmann). Děkujeme za připomenutí té geniální scénky. Hned je po ránu lepší nálada. 🙂

  • Daniel napsal:

   Hezký oplk, jen prosím dodejte, zda jste placený StB nebo přímo Babišem.

  • Trnka napsal:

   Fakta?
   Babiš podniká a je ve vládě. Má obří Agrofert a zároveň rozhoduje o financích. Vy jste o tom ještě nikdy neslyšel, že se ptáte po faktech? Aféra Babiš/Bureš… Nic vám to neříká? A to že byl jmenován bez lustrace o tom jste taky nevěděl? Tomu se říká fakta. Jsou dobře známá a není potřeba je znovu někomu předkládat. Možná dokola připomínat i pro zabedněnce.

   • Robert Homolka napsal:

    Pseudokauza Babis/Bures uz je tak trapne ohrana… Nikdo vam to neveri a i kdyby, tak mu to bude jedno. Uz je davno prokazane, ze s StB nespolupracoval, tak si najdete jiny argument. Staci jeden jediny…

     • Tomáš Wimmer napsal:

      Ten web mluví za vše 😀 Musím přiznat, že celý odkaz možná vypadá důvěryhodně, ale po kouknutí na hlavní stránku http://www.stb.cz je evidentně vidět, že je to cíleně zaměřeno proti Babišovi. Takže zase nevěřte všemu, co je na internetu nebo použijte nějaký důvěryhodný zdroj, jestli něco takového vůbec existuje 😉

    • zahradník napsal:

     Pane Homolko, ona to ale není pseudokauza. Ten článek, bohužel, naprosto shrnuje fakta, která je třeba stále připomínat. Pokud použijete k přemýšlení tu zátku, co nosíte na krku, aby Vám do něj nepršelo, tak zajisté uznáte, že manýry pana Bureše jsou v normální společnosti neakceptovatelné.

     • Petr Šeda napsal:

      Pane Wimmer,
      jistě, že neexistuje důvěryhodný zdroj, když svědkové jsou bývalí nadřízení agenta Bureše.
      Ruka ruku myje, že..

    • Petr Homoláč napsal:

     Údajnou Babišovu nevinnost v aféře s StB dosvědčoval u soudu bývalý estébák. Který se přiznal, že prý manipuloval spisy. Zároveň Babiš zaměstnává ve své soukromé policii na místě nejvyšším jiného bývalého vysokého člena StB. Přitom ovšem nám tvrdí, že od StB byl vlastně perzekuován. Za bolševiků byl „perzekuován“ tak, že studoval ve Švýcarsku a pracoval v Maroku jako největší bolševičtí prominenti.
     Jen beznadějní naivkové mu věří.
     A ta rovná čára na níž prý stál jako ostatní a vypracoval se jen svými schopnostmi a pracovitostí, to je také docela hezká pohádka.

  • johan napsal:

   Ty jsem máčo, když neumíš číst.

 3. Wladass napsal:

  Díky za článek. Škoda, že se to ke většině lidí nedostane. Hlavně k těm, co toho vola volili.

  • Robert Homolka napsal:

   Dostalo. A budu ho volit zas, protoze je jediny kdo zacal ten chliv trochu vymetat. Neboji se slapnout do vosiho hnizda, protoze vi, ze to ustoji. Jeste aby vymetl se Zemanem a bude klid.

   • Jan Melichar napsal:

    Vážně k neuvěření…Vám to opravdu nevadí?! Jakože já chápu, čím Vás oslovil. Resp. chápu čím si myslíte, že Vás oslovil. Ale Vám to prostě nevadí? Vám na tom nepřipadá vůbec nic divného?! Zkrátka takový ten malý alarm ta někde vzadu Vaší hlavy – prostě nebliká?! 🙂

   • Petr Homoláč napsal:

    A jak to vymetá? Sliboval před volbama úspory ve státním hospodaření 100 miliard a dnes se chlubí úsporama za nákup kancelářských potřeb v řádu desítek milionů. A to je zatím vše! Řádově tisíckrát míň než sliboval! Dnes naopak nám hrozí, že bude opět zvyšovat daně, pokud se nezvedne výběr daní elektronickou evidencí online, což má vynést možná mizerných 10-12mld a buzerovat bude celý národ! Nikde ve vyspělých státech to nemají.
    Nedivím se, že dnes Babiš silně nechce do EU protože lepší koryto než si on udělal z Česka existovalo pouze v banánových středoamerických republikách.

   • sasek napsal:

    Souhlasím, příštím premiérem bude Andrej Babiš,a i když hlídací psi budou poštěkávat, karavana půjde dál. A je celkem putna, jestli rodnými, širými řepkovými lány nebo močálem černým podél bílých skal. Bez jeho razantního příchodu na scénu by se na tu frašku říznutou tragedií už bedalo dál koukat. Teď je komedie zase napínavá a já čekám po dobrém konci nekonečné call curtain a standing ovations.

   • zdenapar napsal:

    Pane Homolko,souhlasím s Vámi,asi by tady rádi viděli věčně ožralého Kalouska / a fakta nemusím zveřejňovat,všichni jsme ho viděli v televizi/a protože dělám mezi „obyčejnými lidmi“,tak vím,že jsou pro Babiše i JÁ a můžete si tady urážet jak chcete..

 4. František napsal:

  Jo, občané této respubliky jsou úplně slepí. Tady se vytahují červené karty, házejí vajíčka na prostohubou figurku nejvyššího reprezentanta, ale ten kdo skutečně vládne a kam šlápne, tam bezprecedentní střet zájmů, ten nevyfásne ani žlutou kartu. Je mi z toho smutno, ale co se dá dělat, máme tu demokrácii. Však on Hitler byl taky demokraticky zvolený a vše bylo oukej.

 5. Martin napsal:

  Babiš bude opravdu dobrý strátég, ať jsou již fakta jakákoliv, pokud toto vše dokázal „prolomit“ a prokličkovat celkem bez úhony, pak je to nejspíše opravdu ten, koho potřebujeme. Ootázka je, do jaké míry a kam až by se měl s tímto přístupem dostat. Historicky však řada českých úspěchů šla i jistou cestou „okolo“, takže těžko říci, to se pozná až zpětně.

  • abcd napsal:

   Máte svatou pravdu. Dobrý stratég = potřebný člověk. Akorát pořád nevím, proč lidé nemají rádi Hitlera a zakázali nacismus…

 6. abcd napsal:

  Z jistého pohledu je to zbytečný článek. O Babišovi se toho ví víc než dost. (Babiš dost dobře věděl, proč do politiky nelezl, když žil Havel – názory na Havla neřeším.)

  Problém s Babišem je, že lidé chtějí diktaturu nebo nepřeji jiným. To z důvodu, že si neumí poradit s demokracii či jsou neschopní /leniví, takže schopní lidé jsou zákonitě kriminálníci. A Babiš prostě umí tyto postoje využit.

  Prostě, máme tady takového mini-Putina, který jde putinovskou cestou a lidí mu tleskají.

  • František napsal:

   Myslím, že to není problém v „lenivosti“ voličů. Je to podle mě základní rys demokracie – postupný přechod k oligarchii. Jednotlivý volič ví, že jeho hlas má velmi malou cenu a proto je racionální se volbami moc nezatěžovat, nestudovat všechny kandidáty, nezjišťovat si programy všech stran a morální kredit kandidátů, atd. Je to moc práce za min. cenu jednoho hlasu. A tak lidé volí podle huby na plakátu a podle toho, kdo slíbí co nejvíce. Ať se podíváme do kterékoliv demokratické země, všude můžeme sledovat zvyšování moci státu, „berlusconizaci“, utahování šroubů, atd. Někde to jde pomaleji, někde rychleji, záleží jak moc se zdiskretizují „zavedené“ strany.

   • Ota z Nik napsal:

    Buď volí oligrachy schovené za politky, nebo přímo oligarchy. Rozhodují přece peníze.

 7. Nejhorší je na tom to, že pokud někomu vadily u „politiků“ marginálie, tak u těchto „nepolitiků“ se nekriticky přehlíží daleko tvrdší fakta. Ono asi fakt stači koblihu do huby, slepá víra a přesvědčení že za všechno může nějaký démon – kazisvět, politik.

 8. Tomáš Němeček napsal:

  Vážení, až si budete opětovně klást otázku, jak je možné, že nám vládne takový člověk, případně jak je možné, že ho lid miluje, přečtěte si pozorně knihu od Dr. Koukolíka s názvem „Vzpoura deprivantů“. Optimistické čtení to rozhodně není.

  • František napsal:

   Viděl jsem pár přednášek pana doktora na podobné téma a tuto knihu radši otevírat nebudu ať mi zbydou na očích alespoň malinkato narůžovělé brýle 😀

 9. Dobrý článek. Mimochodem, pokud jde o StB: Setkal jsem se s člověkem, který v zahraničním obchodě pracoval v téže době jako Babiš a s Babišem se tehdy i setkal. Zeptal jsem se ho, co si myslí o Babišovi a StB. Odpověděl velmi upřímně: „Jasně, že to podepsal, všichni, kdo jsme pracovali v zahraničním obchodu, jsme to podepsali. Bez toho by tu práci člověk nedostal. Ale ono mu to projde, protože má prachy.“
  Jinak technická poznámka: „Co je dovoleno Jovovi..“ není biblické rčení, ale římský aforismus.

 10. J.Němec napsal:

  Základem rozhodování je výchova, vzdělání a informace. Do ODS nemohli vstupovat bývalí komunisti a estébáci. Protože tito lidé jsou už dnes na všech důležitých místech včetně hnutí ANO, asi to byla Klausova chyba, protože určitě žádný člověk, který vstupoval ke komunistům nebo STB tam nevstupoval s úmyslem, že bude někoho věšet nebo mlátit obuškem a poslouchat rozkazy z Ruska. Stejně rozhodovala zbabělá menšina. Ale i bez výchovy, vzdělání a informacích by měl mít každý Český volič v hlavě morální kompas morálky, hrdosti a vlastenectví. Potom by Zeman ani Babiš nemohli vládnout slušným lidem.

  • sasek napsal:

   Ale mohli a taky vstupovali prostřednictvím svých potomků. A to byli ti největší cynici a chamtivci. V komunální politice se brzy prodrali k vlivu a pak už je nikdo nebyl schopen zastavit. Klaus takové lidi potřeboval k upevnění své moci a oni mu věrně sloužili, dobře věděli o co se hraje.

 11. L.Rudolf napsal:

  Zkuste takto napsat charakteristiku Kalouska,Grosse, Topolánka a dalších politiků, kteří národ dotlačili k této volbě. Můžete některého politika, který opravdu měl moc a využíval ji pochválit? Už skoro 25 se rozkrádá ve velkém co se dá. Ale něco málo se mění, nevím čí je to zásluha. Začali se opravdu řešit některé kauzy sahající do vyšších pater. Dříve se to jednoduše zametlo. Napište něco o tom, proč si národ Babiše zvolil. Určitě ne proto, že si o něm myslel, že je svatý. Nevěděl,už kudy kam.

  • sasek napsal:

   Vidím to stejně, úspěch ANO byl jen odpovědí zoufalých občanů na předchozí vládnutí opozičně-smluvních filutů. Když už nic jiného, aspoň Babiš utnul tipec zlodějské a licoměrné garnituře, které šéfovala carevna se svými dvořany. Péťa zatím sháněl viagru.

 12. Robert Homolka napsal:

  Tedy pane Neumann, taková snůška polopravd, domněnek, lží a protiřečení v jednom kratičkém článku? V několika bodech neděláte z komára velblouda, ale rovnou Airbus A380. Je vidět, že vám cizí úspěch hodně leží v žaludku. Já naopak na A.B. oceňuji to, že jedná na rovinu, na otázky (např. novinářů) opravdu odpovídá a jsou za ním výsledky. Už ani nepamatuji, kdy (jestli) se to dalo o nějakém politikovi v ČR říct…

 13. Petr Praus napsal:

  Volby budou až za tři roky, ale už zítra si nemusíte koupit rohlíky Penam, kostelecké párky, MFDnes….

 14. J.Němec napsal:

  Jak je možné, že se tady 25 kradlo a najednou se tady objevil bohatý, poctivý a bezúhonný pan Babiš, který se přátelil jak s Klausem tak Zemanem. Policie začala pořádně pracovat až za vlády Nečase. Dacani, kteří se na ODS nabalili a tuto stranu zničili se jen hodili jiným dacanům. Žádný člen ODS se nenapakovl tolik jako pan Gross z ČSSD. Televize Nova tyje ze zpráv stíhaní Nečasové. Ale není hlavní důvod stíhání Nečasové snaha o rozbití naší vojenské rozvědky?

  • Eva Strnadlová napsal:

   Panu J. Němcovi: Mluvíte mi „z duše“ – lépe bych to neuměla vyjádřit…

 15. Madlena napsal:

  Škoda, že tam chybí Babišova podpora squattingu, to je myslím zatím jeho nejoriginálnější tah, všechno ostatní tu už bylo, i když v jiné formě (dřív se média víc ovlivňovala, než vlastnila – alespoň ze strany pol. hnutí a stran) a v jiné míře.

 16. Tomáš Gottschalk napsal:

  AB na rovinu? To jsem se teda po ránu nasmál.A jaké výsledky má, že je státní rozpočet v minusu 100 miliard, když ekonomika roste? Kdyby takhle řídil svou firmu, tak už je dávno v konkursu.

 17. Ivan L. napsal:

  Pamatuju na výrok jednoho staršího spoluobčana v MHD, kdy svému kamarádovi řekl: „asi budu volit toho Babiše, na těch plakátech se hezky usmívá“ – náš národ bohužel nevolí charaktery, nýbrž úsměv… krásný článek

 18. Jens napsal:

  Až se zavede el. evidence a na pracáku možná skončí ti Babišovi voliči, možná si uvědomějí, že to nebyla zrovna dobrá volba 🙁

 19. Adam D. napsal:

  1. ktery zakon to zakazuje?
  2. obvinit muze celkem kdokoli kohokoli, jakou presne nese Babis odpovednost za ciny zamestnancu nektere z jeho firem
  3. a proc by nemeli kdyz splnujou podminky?
  4. a co presne je tady za problem?
  5. od kdy clovek nemuze zastavat politicke funkce kvuli nejakym firmam v zivotopise, vsichni politici se obklopujou znamymi lidmi na ktere se muzou spolehnout
  6. ha ha no a media vy ta media prece nemusite cist a nebo jim nemusite verit, pokud si teda myslite,ze by byl Babis tak hloupy, ze by upravoval jejich obsah
  8. vsichni politici rozhoduji o vecech ktere je ovlivnujou, je irelevantni jestli ma pujceno 2mil. nebo 20 mld.
  9. to zase neni pravda s stb „spolupracoval“ kazdy druhy a stopka to vzdy nebila
  10. ridit se muime zakony

  hezkej bulvarni clanek s hodnotou 0,
  prinasite fakta, ktera nejsou sokujici jen je takovym zpusobem podavate

  • Petr Šeda napsal:

   Nejspíš budete ten druhý, když to tak dobře víte

 20. Dominik napsal:

  Jen taková drobnost, která ale, řekl bych, má docela význam. Zeman neporušil nějakou „tradici“, že ministry jmenoval bez lustračního osvědčení – porušil regulérní, platný a účinný zákon!

Přidávání komentářů není povoleno