Jaké jsou obchodní vazby „zlého muže ANO“ Jaroslava Faltýnka
Pravou rukou Andreje Babiše a druhým mužem hnutí ANO se stal Jaroslav Faltýnek. Podívejte se na jeho historické obchodní vazby. Odkud a jak se dostal do Agrofertu a z něj do vysoké politiky? Uvnitř přehledná grafika obchodních vztahů.
Prakticky ve všech oficiálních životopisných údajích o Jaroslavu Faltýnkovi najdeme toto: agronom, zemědělský manažer, člen představenstva Agrární a Potravinářské komory ČR, bývalý člen rady města Prostějov. Od roku 2001 působil ve společnosti Agrofert nejprve jako ředitel zemědělské divize, od roku 2007 jako člen představenstva.
HlídacíPes.org s ohledem na víkendový sněm hnutí ANO a fakt, že Faltýnek je nyní oficiálně jakýmsi „stínovým Babišem“, nabízí přehled historických obchodních vazeb Jaroslava Faltýnka.
Pro zvětšení klikněte (vzhledem k šířce zobrazení doporučujeme otevírat spíše na stolních počítačích než mobilních zařízeních)
(Data poskytla společnost Bisnode a její aplikace Gnosus)
Objev z Tchecomaltu
Pohled na grafiku připomíná, že vedle působení v řadě dozorčích rad z oficiálních životopisů často vypadává Faltýnkovo ředitelské působení ve společnosti Tchecomalt. Ta přitom byla na začátku společné byznysové i politické dráhy Faltýnka a Babiše.
Jak napsal Tomáš Pergler v knize „Babiš, příběh oligarchy“, prostějovská skupina Tchecomalt Group byla přitom prvním významnějším konkurentem, jehož Agrofert spolkl. Skupinu úvěrovala IPB, která v červnu 2000 zkrachovala, v září téhož roku představenstvo Tchecomaltu poslalo svou firmu do konkursu – i přes protesty jediného věřitele, jímž se po IPB stala ČSOB.
Jedním z manažerů Tchcecomaltu a místopředsedou představenstva byl právě i Jaroslav Faltýnek. ČSOB podala kvůli konkurzu trestní oznámení, ale policejní vyšetřování podezření z tunelování neprokázalo. V konkurzu pak výhodně nakupoval Agrofert a Jaroslav Faltýnek se poté stal šéfem zemědělské divize Agrofertu.
Čtvrt století v politice
V politice se Faltýnek pohybuje už od 90. let minulého století. V komunálních a krajských volbách opakovaně úspěšně kandidoval za ČSSD
V roce 2012 ale sociální demokracii opustil a vstoupil do Babišova ANO 2011. Stal se místopředsedou, v roce 2013 byl zvolen poslancem a předsedou poslaneckého klubu ANO. Na konci února 2015 zvolen 1. místopředsedou hnutí. Ze 187 delegátů pro něj hlasovalo 153 lidí.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.
Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 KčPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
3 komentáře
Kdyby se policie věnovala Tchecomaltu se stejnou intezitou jako se věnovala zamilovanému troubovi, tak by nám dnes nevládli komunističtí rozvědčíci a estébáci.
Andrej Babiš ve svém projevu na sjezdu ANO mimo jiné prohlásil, že cítí vůči této zemi, potažmo jejím občanům, dluh.
I u mně má jakýsi restík(akcie masny Studená), tak mu přeji hodně úspěchů v jeho další činnosti, abych alespoň ve výši penze v dalších letech dostal aspoň něco zpět. Pokud se mi podaří dožít stovky, mohl bych být dokonce v plusu. Za éry Péti čistého s Kraďouskem u kasy to nehrozilo.
J.Němec: souhlasím bez výhrad..
mafiánská parta pod jménem ÚOOZ chce tahat za nitky a být „tichým společníkem“ našich socialistických vlád a především „pana“ prezidenta… český národ se zatím bohužel tváří jako slepé stádo ovcí, krmených koblihami.
..copak jsme zapomněli, jak je důležité vyžadování morální bezúhonnosti volených zástupců lidu? Chceme v naší zemi další prokurátory (prokurátorky, soudce, … ) z lidu? Asi nám chybí zvrhlosti typu poprav zcela nevinných matek od dětí, nebo pronásledování kohokoliv, kdo má jiný názor.
O jakési minimální úrovni jazykové kultury a vůbec kultury vyjadřování a příkladném chování raději ani nechci začínat.