Olomoucký psí týden: sklady chátrají, komunální politici končí a další volby se blíží

Napsal/a Jan Žabka 17. února 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Areál chátrajících ženijních skladů u Velkomoravské ulice v Olomouci možná po dlouhých letech čeká proměna k lepšímu. Oficiálním majitelem je stále společnost NET MEDIA GROUP a.s., momentálně v insolvenčním řízení. V pozadí se ale objevují jména podnikatelů, kteří se angažují ve firmách vlivného developera Richarda Morávka. Více o zjištěních HlídacíPes.org čtěte zde.
  • Loňské zpřísnění zákona o střetu zájmů uškodilo komunální politice. Majetek musí zveřejnit také starostové a zastupitelé i v té nejmenší obci. Nelíbí se to převážně těm, které politika neživí a veřejnou činnost dělají spíše ve svém volném čase za symbolickou odměnu. Proto někteří odcházejí. O situaci napsal server iDNES.cz.
  • Kdo je spoluautor volebního programu SPD Michal Šmucr? Ředitel prostějovského gymnázia a dlouholetý stranický i byznysový kolega místopředsedy SPD Radima Fialy. Oba navíc působí ve firmě, která má dobré vztahy s firmami z koncernu Agrofert, který Andrej Babiš loni převedl do svěřenského fondu. Právě jemu by měl Šmucr dělat poradce pro školství. Více o Šmucrovi v článku HlídacíPes.org.
  • Olomoucké ANO i ODS si již odhlasovaly kompletní kandidátky do komunálních voleb. Hnutí ANO do říjnových voleb povede předseda klubu zastupitelů ANO Miroslav Žbánek. Jedničkou na kandidátce ODS bude 1. náměstek primátora Martin Major. Informoval o tom Olomoucký deník.
  • Redakce HlídacíPes.org připravila rozhovor o komunální politice s politologem Pavlem Šaradínem. „Když jsme dělali průzkum pro strategický plán, tak z něj vyplynulo, že přes 90 % oslovených lidí je v Olomouci spokojeno. Zároveň skoro polovina lidí sleduje dění ve městě,“ říká Šaradín.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)