Olomoucký psí týden: porušení licence Mapy.cz, obchvat u Šternberka a rozdělování dotací podle hejtmanů

Napsal/a Ladislav Matoušek 3. prosince 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch těch nejdůležitějších témat, na která jste mohli narazit v regionálních médiích v uplynulém týdnu.

  • Další komentář našeho šéfredaktora najdete na našich stránkách. Chcete vědět, jak se v hanácké rovině kdysi rodily kořeny tandemu SPD-ANO? Ve městě na Hané leží jeden z kořenů možné spolupráce Babišova hnutí ANO s Okamurovým SPD.
  • V listopadu HlídacíPes.org upozornil mapový portál Mapy.cz na možné porušení licence olomouckým developerem Ladislavem Opletalem. Opletalova společnost ARTERA PROJEKT totiž v inzerci v radničních listech přikreslila do mapy dům bez patřičného zdrojování a navíc celou montáž čtenářům zatajila. Mapový portál ale k situaci dosud nezaujal jasné stanovisko. Více najdete na našem serveru.
  • Tento týden uplynulo 166 let od smrti člověka, jehož odkaz dodnes přetrvává nejen v Jeseníkách. Vincenz Priessnitz se přitom narodil v malé zemědělské usedlosti a ve dvanácti se stal hospodářem. Server iDnes.cz si pro vás připravil další historický článek o jesenickém lékaři.
  • V dalším článku iDnes.cz informuje o sondě, kterou zdejší gymnazisté a členové Hanáckého radioklubu vypustili do stratosféry. Zhruba 180 fotografií přinesla ze svého letu olomoucká sonda, která vystoupala do výšky přes třicet kilometrů.
  • Olomoucký deník: Jednatel „šikanované“ firmy FAU: Začínám věřit ve spravedlnost. Finanční správa neuspěla ve sporu s opavskou firmou FAU, která vlastní sklad pohonných hmot v areálu přerovské Prechezy ze skupiny Agrofert. Více zde.
  • Olomoucký deník také píše o obchvatu u Šternberka, kterému hrozí další zpoždění. Nekonečné kolony, vyjeté koleje na silnici, znečištěné ovzduší a téměř nemožné odbočování z vedlejších ulic. Bolesti mnoha měst, která nemají obchvaty.
  • Na stránkách Hanáckého Večerníku se dozvíte, že hejtmani prý chtějí podle Oklešťka sami rozdělovat dotace svým samosprávám. Celý článek si můžete přečíst na webových stránkách Večerníku.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)