Olomoucký psí týden: porušení licence Mapy.cz, obchvat u Šternberka a rozdělování dotací podle hejtmanů

Napsal/a Ladislav Matoušek 3. prosince 2017

Psí přehled těch těch nejdůležitějších témat, na která jste mohli narazit v regionálních médiích v uplynulém týdnu.

 • Další komentář našeho šéfredaktora najdete na našich stránkách. Chcete vědět, jak se v hanácké rovině kdysi rodily kořeny tandemu SPD-ANO? Ve městě na Hané leží jeden z kořenů možné spolupráce Babišova hnutí ANO s Okamurovým SPD.
 • V listopadu HlídacíPes.org upozornil mapový portál Mapy.cz na možné porušení licence olomouckým developerem Ladislavem Opletalem. Opletalova společnost ARTERA PROJEKT totiž v inzerci v radničních listech přikreslila do mapy dům bez patřičného zdrojování a navíc celou montáž čtenářům zatajila. Mapový portál ale k situaci dosud nezaujal jasné stanovisko. Více najdete na našem serveru.
 • Tento týden uplynulo 166 let od smrti člověka, jehož odkaz dodnes přetrvává nejen v Jeseníkách. Vincenz Priessnitz se přitom narodil v malé zemědělské usedlosti a ve dvanácti se stal hospodářem. Server iDnes.cz si pro vás připravil další historický článek o jesenickém lékaři.
 • V dalším článku iDnes.cz informuje o sondě, kterou zdejší gymnazisté a členové Hanáckého radioklubu vypustili do stratosféry. Zhruba 180 fotografií přinesla ze svého letu olomoucká sonda, která vystoupala do výšky přes třicet kilometrů.
 • Olomoucký deník: Jednatel „šikanované“ firmy FAU: Začínám věřit ve spravedlnost. Finanční správa neuspěla ve sporu s opavskou firmou FAU, která vlastní sklad pohonných hmot v areálu přerovské Prechezy ze skupiny Agrofert. Více zde.
 • Olomoucký deník také píše o obchvatu u Šternberka, kterému hrozí další zpoždění. Nekonečné kolony, vyjeté koleje na silnici, znečištěné ovzduší a téměř nemožné odbočování z vedlejších ulic. Bolesti mnoha měst, která nemají obchvaty.
 • Na stránkách Hanáckého Večerníku se dozvíte, že hejtmani prý chtějí podle Oklešťka sami rozdělovat dotace svým samosprávám. Celý článek si můžete přečíst na webových stránkách Večerníku.

Čtěte též

1 komentář

 1. petrph napsal:

  Což je bohužel v případě těch map velice smutné. Jedna věc je postoj portálu Mapy.cz ohledně porušení licence. Chápu že marginální právní spor se jim nevyplatí
  Jiná věc je že autoři článku v radničních listech tímto podvodem obelhali a tím jistě ovlivnili čtenáře a občany města.
  Ale jestli ani toto není zájem – ze strany veřejných institucí jakkoliv oficiálně řešit a penalizovat, potom si člověk musí klást otázku o čem je celá ta současná hysterie proti fake news..

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies