Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomoucký psí týden: pokračování jesenického Hardu, Čechoslováci v RAF, cyklostezky a fotbalová SIGMA

Olomoucký přehled těch nejožehavějších témat kraje, o kterých jste se mohli dozvědět jak od HlídacíhoPsa.org, tak z regionálních médií.

  • Zní to jako začátek známého vtipu. Sejde se ajťák, mluvčí Zdeňka Bakaly a elektrikář. Co z takové kombinace manažerských schopností vznikne se můžete dočíst na serveru HlídacíPes.org. Tak pokračuje složitý příběh jesenického Hardu, kterému se průběžně věnujeme.
  • Čechoslováci jsou pověstní svými piloty, kteří bojovali a umírali v kokpitech britských letadel Royal Air Force za druhé světové války. V Československých perutích sloužilo i mnoho letců, kteří mají své kořeny v Olomouckém kraji. Článek HlídacíhoPsa.org vyprává příběh nejmladší čs. stíhací perutě RAF. Tzv. „třistatřináctky“.
  • Jsme zase o kus dál na východ. To říká ve své glose Robert Malecký, šéfredaktor HlídacíhoPsa.org. Vrchní zastupitelství v Praze i v Olomouci se věnuje únikům informací. Na výslechy jsou zváni investigativní novináři, kteří jsou dotazováni na případy související s politikou. Hlavně s Andrejem Babišem. Více se dozvíte zde.
  • Cyklostezka z Prostějova do Konic nebude. Informuje o tom server olomouc.idnes.cz. Šéf společnosti Romže, která celou trasu připravovala, byl totiž odsouzen za dotační a úvěrové podvody. David Sekanina dostal dvouroční podmínku a Olomouckému kraji je povinen zaplatit více než jeden milion korun.
  • Do olomouckého fotbalu by mohl po letech konečně vstoupit důležitý akcionář, který Sigmě zajistí finanční jistotu do dalších let. Olomoucký deník píše, že klub ve čtvrtek potvrdil jednání s opavským podnikatelem Lukášem Urbancem. Dohodnout by se Sigma chtěla ještě do začátku nové sezony. 
  • V Prostějově vznikla stínová rada. Vytvořena byla částí opozice, která tím reaguje na současnou vládní koalici a především na boj s developerem Mathellaem. Primátorku Prostějova Alenu Raškovou nechává vznik stínové rady klidnou. „Mají na to právo. Opozice se scházela už dřív, tak teď se budou scházet jako stínová rada,“ řekla Rašková iDnes.cz.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno