Olomoucký psí týden: Po stopách tenisového bosse, rozhovory s krajskými lídry a další problémy na Prostějovsku

Napsal/a Ladislav Matoušek 14. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • Redakce Hlídacího psa v Olomouci se vydala po stopách tenisového bosse Miroslava Černoška. V článku se dozvíte, kam až sahají jeho vazby ze světa byznysu. Miroslav Černošek zastupuje zvučná jména českého sportu, mezi nimiž nechybí například Jaromír Jágr, Tomáš Berdych nebo Petra Kvitová. Jako majitel společností Česká sportovní a TK PLUS ovládá dva tenisové kluby – Sparta Praha a Prostějov. V posledních letech na sebe upozornil také projektem olympijského centra v Prostějově.
  • Zpravodajský server iDnes.cz pokračuje v sérii rozhovorů s krajskými lídry kandidátek v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Tento týden se redaktoři zaměřili na regionálního lídra Komunistické strany Čech a Moravy Alexandra Černého a na jedničkou olomoucké ČSSD Romana Váňu.
  • Olomoucký deník zase on-line vyzpovídal lídra KDU-ČSL Mariana Jurečku a hejtmana a prvního muže na kandidátce ANO Ladislava Oklešťka.
  • Hanácký večerník se opět obrací k Muzeu a galerii v Prostějově. Tentokrát informuje o pracovních podmínkách i vyhazování nepohodlných zaměstnanců. V textu Jakuba Čecha se dozvíte, že instituce vedená sociálním demokratem Danielem Zádrapou čelí kontrole Státního úřadu inspekce práce mimo jiné kvůli rovnému zacházení se zaměstnanci.
  • Olomoucký deník dále představuje novou vizualizaci proměny náměstí Republiky. Díky vizualizačním fotografiím si představíte, jak by mohlo nové náměstí v budoucnu vypadat, a v samotném článku můžete v anketě hlasovat, která varianta náměstí se vám líbí nejvíc. K navrženým variantám se můžete také vyjádřit na webových stránkách města.
  • Server iDnes.cz poukazuje na problém v obci v okolí pily Ptení na Prostějovsku. Obyvatelé obce Ptení již několikátým rokem trpí kvůli nedaleké pile, která je závislá na těžké kamionové dopravě. Obcí každý den projede kolem dvou stovek těžkých kamionů se dřevem a minulý rok politici slibovali, že se postarají o stavbu obchvatu. Po krajských volbách se ale politická reprezentace změnila a nic se už rok neděje. Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)