Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Olomoučtí traumatologové v Jordánsku, milionová rekonstrukce bazénu a pozoruhodný nález ve střeše radnice

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médií. 

  • Redakce HlídacíPes.org pokračuje v mapování vazeb vlivu a byznysu v Olomouckém kraji. Redakce se zaměřila na firmu NAVOS, a.s., která je v přímém vlastnictví holdingu Agrofert, a mimo jiné popsala vliv prvního místopředsedy hnutí ANO 2011 a poslance Jaroslava Faltýnka v této firmě. Článek a graficky zpracované pavučiny byznysu naleznete tady.
  • Krytý bazén v Olomouci prošel rekonstrukcí v hodnotě 11 milionů korun. Vedle výměny rozvodů vody, topení a vzduchotechniky se modernizace dočkaly také šatny a vstupu do budovy. „V brzké době přibudou v šatnách kamery,“ uvedla ředitelka společnosti OLTERM & TD Olomouc, která bazén provozuje, Malgorzata Rapa-Katbeh. O rekonstrukci informoval Olomoucký deník.
  • Výstavba nového protipovodního opatření v Olomouci vyžene zahrádkáře z Nových Sadů i čtvrti Černovír. Olomoucká radnice již začíná s vykupováním pozemků. Zahrádkáři dokonce sepsali petici proti tomuto postupu, ale město vnímá vybudování protipovodního opatření jako prioritu číslo jedna. Nabídne jim proto jako kompenzaci plochu v jiné části Nových Sadů u Andělské ulice. Redakce iDNES.cz o situaci informovala zde.
  • Trojice traumatologů Fakultní nemocnice Olomouc odletěla do Jordánska pomáhat syrským uprchlíkům. V rámci vládního zdravotně humanitárního programu MEDEVAC budou pomáhat v nemocnici hlavního města Jordánska Ammánu. Během šestidenního pobytu by měli provést až dvacet operací. Napsala o tom Olomoucká Drbna.
  • Katedru aplikované ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Palackého opouští učitelé. Po článku o neobvyklém postupu vedení katedry k diplomové práci na téma etický kodex redakce HlídacíPes.org zjistila, že katedru opouští dva učitelé. Mezi jejich důvody patří nesouhlas s vedením katedry. „Učíme na katedře personální management a sami nejsme schopni se podle základních pravidel chovat,“ vysvětluje jeden z učitelů Jan Závodný.
  • Oprava střechy olomoucké radnice odhalila historické listiny. Nejstarší z nich pochází z počátku osmnáctého století. Dokumenty se vztahují jak k tehdejším opravám, tak významným událostem jako například vítězství rakouského vojevůdce Evžena Savojského nad Francouzi v bitvě u Höchstädtu. O pozoruhodném nálezu napsala redakce iDNES.cz.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko