Olomoucký psí týden: Olomoučtí traumatologové v Jordánsku, milionová rekonstrukce bazénu a pozoruhodný nález ve střeše radnice

Napsal/a Jan Žabka 30. září 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médií. 

  • Redakce HlídacíPes.org pokračuje v mapování vazeb vlivu a byznysu v Olomouckém kraji. Redakce se zaměřila na firmu NAVOS, a.s., která je v přímém vlastnictví holdingu Agrofert, a mimo jiné popsala vliv prvního místopředsedy hnutí ANO 2011 a poslance Jaroslava Faltýnka v této firmě. Článek a graficky zpracované pavučiny byznysu naleznete tady.
  • Krytý bazén v Olomouci prošel rekonstrukcí v hodnotě 11 milionů korun. Vedle výměny rozvodů vody, topení a vzduchotechniky se modernizace dočkaly také šatny a vstupu do budovy. „V brzké době přibudou v šatnách kamery,“ uvedla ředitelka společnosti OLTERM & TD Olomouc, která bazén provozuje, Malgorzata Rapa-Katbeh. O rekonstrukci informoval Olomoucký deník.
  • Výstavba nového protipovodního opatření v Olomouci vyžene zahrádkáře z Nových Sadů i čtvrti Černovír. Olomoucká radnice již začíná s vykupováním pozemků. Zahrádkáři dokonce sepsali petici proti tomuto postupu, ale město vnímá vybudování protipovodního opatření jako prioritu číslo jedna. Nabídne jim proto jako kompenzaci plochu v jiné části Nových Sadů u Andělské ulice. Redakce iDNES.cz o situaci informovala zde.
  • Trojice traumatologů Fakultní nemocnice Olomouc odletěla do Jordánska pomáhat syrským uprchlíkům. V rámci vládního zdravotně humanitárního programu MEDEVAC budou pomáhat v nemocnici hlavního města Jordánska Ammánu. Během šestidenního pobytu by měli provést až dvacet operací. Napsala o tom Olomoucká Drbna.
  • Katedru aplikované ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Palackého opouští učitelé. Po článku o neobvyklém postupu vedení katedry k diplomové práci na téma etický kodex redakce HlídacíPes.org zjistila, že katedru opouští dva učitelé. Mezi jejich důvody patří nesouhlas s vedením katedry. „Učíme na katedře personální management a sami nejsme schopni se podle základních pravidel chovat,“ vysvětluje jeden z učitelů Jan Závodný.
  • Oprava střechy olomoucké radnice odhalila historické listiny. Nejstarší z nich pochází z počátku osmnáctého století. Dokumenty se vztahují jak k tehdejším opravám, tak významným událostem jako například vítězství rakouského vojevůdce Evžena Savojského nad Francouzi v bitvě u Höchstädtu. O pozoruhodném nálezu napsala redakce iDNES.cz.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)