Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: V Olomouci jezdí tramvaje, hladovkář Hradílek konečně jí a migrující los je zachráněn

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

 • Chartista Tomáš Hradílek ukončil hladovku proti kandidatuře Miloše Zemana. Přesvědčil ho k tomu tlak rodiny. Hradílek hladovku držel semnáct dnů. Napsal o tom server iDNES.cz v tomto článku.
 • V Olomouci skončila rekonstrukce třídy 1. máje. Trvala více než devět měsíců a stála přes 72 milionů korun bez DPH. Po ulici už jezdí tramvaje. O ukončení rekonstrukce informoval Olomoucký deník.
 • Olomoucká radnice zvýší bezpečnostní podmínky na vánočních trzích. Na příjezdových trasách k náměstí jsou zavedeny zpomalovací bariéry. „Vjezd bude povolen pouze vozům integrovaného záchranného systému, městské policie, technických služeb a na speciální povolení účinkujícím zajišťujícím hudební program vánočních trhů,“ uvedl vedoucí odboru vnějších vztahů a informací magistrátu Bohumil Šíp v článku Olomoucké Drbny.
 • Redakce HlídacíPes.org/Olomouc shrnula olomoucké nákupy sportovních center. Ta jsou dlouhodobě nevýdělečná. Pod město mají přejít nejnavštěvovanější sportovní centra ve městě včetně Androva stadionu, který teď patří klubu SK Sigma Olomouc. Za veškeré akvizice město zaplatí bezmála půl miliardy korun.
 • Migrující los u Olomouce po měsíci překonal dálnice a pokračuje k Libavé. Tříletému samci losa evropského, který v říjnu dorazil z východních Čech na Olomoucko, se podařilo překonat dálnice. O jeho výskytu informovali náhodní pozorovatelé. Dálnice pro losa tvořily překážku, která mu neumožňovala pokračovat. Zprávu přinesl server iDNES.cz.
 • Policejní prezidium považuje zákrok policistů při návštěvě prezidenta republiky v Lipníku nad Bečvou za oprávněný. Policisté měli postupovat v souladu s platnými předpisy. Zvukař byl podle mluvčího policejního prezidia zadržen kvůli tomu, že hlasitost reprodukce hudby přesáhla zákonný rámec a nerušený průběh shromáždění. Více informací uvedl Olomoucký deník ve svém článku.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. jan rich napsal:

  °Před r.1989 bojoval za demokracii a spolu s ostatními uspěl.Ta dnešní se mu ale nelíbí.Kolik je tedy demokracií,když pan Hradílek chce prosadit tu svoji?To měl prohlásit už jako chartista.Protože se pak drží zásady,že každý jen tu svou má za jedinou,má za jedinou……
  °U nas tože jechajut električeskije mašiny.Mnogo raboty v polzu ich.Vot.
  °Zaščita naroda,eto věrchnaja zadača gosudarstva i policiji.Blagodarju.
  °-Jen městský zaslepenec sází na výdělečnou činnost aquaparku díky atrakcím.Nejsou radní povinováni spíše přispět ke sportovnímu vyžití?Neměl být bazén místo aquablbin spíše zastřešen a celoročně využíván k plavání.S pořádáním kurzů pro neplavce?
  -Do fotbalových hráčů a fotbalových bafuňářů tečou neskutečné peníze.Jejich výše neodpovídá výkonům sportovců a přisátých parazitů.Proto je fotbal ČR až kolem 50.místa ve světě.A město je touto akcí skrytě podporuje.Prozřeme,až z tabulky na vrcholnou akci postoupí místo nás San Marino?
  -Původní majitelé zřejmě vytěžili co se dalo.A vycucanou barabiznu vnucují městu,aby na další časy Olomouci zachovalo hokejovou ligu.Tváří se jako přátelé,ale do pijavic nemají daleko.
  °Los se asi divil,kamže to vlezl.Lze na něm identifikovat národnost?Šumava či Polsko,abychom věděli kam ho směrovat za rodinou.A co se týče dálnic,Polsko a odvrácená část Šumavy dálnice nemá?Možná,že mu pomatený Nejvyšší Sob sdělil o Česku,že je to země zaslíbená,že tam ortodoxní „zelení“ prosadili volné přechody dálnic pro zvěř.Ještě dnes se z toho vzpamatovává.
  °Zvukař v Lipníku nad Bečvou nemůže otravovat ostatní,když chce prezidentovi sdělit,aby mír zůstal v české krajině.Měl by mu to sdělit třeba v Lánech a jen jemu do ouška.

Přidávání komentářů není povoleno