Olomoucký psí týden: Nominovaný primátor Staněk, střet zájmů Radima Fialy a peníze pro Miroslava Černoška

Napsal/a Jan Žabka 11. února 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • Porušuje místopředseda SPD Radim Fiala zákon o střetu zájmů? Centrálnímu registru oznámení poslanec Fiala odpověděl negativně na otázku, zda mezi jeho činnosti patří provoz rozhlasových nebo televizních vysílání či vydávání periodického tisku. Jeho pavučiny byznysu, které zpracoval HlídacíPes.org, však ukazují opak.
  • Kontroverzní sportovní hala v Prostějově žene Olomoucký kraj a město do finanční pasti. Spolek, který halu staví, nemá podle studie proveditelnosti šanci vydělat 23 milionů, aby mohl vrátit půjčku od klubu sportovního bosse Miroslava Černoška. Informoval o tom server iDNES.cz.
  • Podle kraje nový obchodní dům Šantovka výrazně neovlivní životní prostředí. Nebude proto zkoumán podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. To by znamenalo kompletní posuzování vlivu záměru na životní prostředí a veřejné zdraví obyvatel. Zprávu napsal Olomoucký deník.
  • Olomoucký kraj dá letos na sport přibližně 53 milionů, z toho téměř tři získá sportovní boss Miroslav Černošek. Konkrétně Tenisový klub Prostějov, v němž je Černošek předsedou správní rady. Dalších 300 tisíc pak obdrží na pořádání akce Sportovec roku Olomouckého kraje. Krajské dotace dostane i fotbalový klub náměstka hejtmana pro sport Františka Jury (ANO). Podrobnější informace přinesl HlídacíPes.org v tomto článku.
  • Olomoucký primátor a poslanec Antonín Staněk se bude ucházet o post předsedy sociálních demokratů. Nominaci získal na krajské konferenci ČSSD ve Šternberku. Stal se tak jedním ze sedmi kandidátů na tuto pozici, a to například vedle Jana Hamáčka, Jiřího Zimoly nebo Milana Chovance. Článek připravil Olomoucký deník, přečíst si jej můžete zde, k dispozici je také rozhovor se Staňkem.V souvislosti s nominací primátora Staňka se opět stává aktuální také starší článek od HlídacíPes.org, který poukazuje na jeho hromadění funkcí. Poslanec, olomoucký primátor a vysokoškolský učitel – všechny tyto funkce již Staněk zastává. Jeho měsíční příjem dosahuje díky tomu přibližně 200 tisíc korun.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)