Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Kuřácké kluby, dluhy kraje a hygiena v Prostějově

Psí přehled toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • V komentáři HlídacíhoPsa.org se dozvíte, jak kuřácké kluby a spolky bojují před soudy se zákonem. Vůně tabáku a nekonečného libertariánství se line některými olomouckými podniky i přes přísný zákaz kouření. Vše díky (nebo kvůli) spolku Libertas. Kuřácká karavana jede dál – pokutám navzdory.
  • Zákon o střetu zájmů a ministr Milek: Úředníci našli chybějící setinu procenta.glose HlídacíhoPsa.org popíšeme chybu ministerstva zemědělství v zaokrouhlování. Ta způsobila nesrovnalosti ve výpočtech podílu ministra Jiřího Milka v koncernu Úsovsko.
  • Hejtmanství slibovalo nezvyšovat dluhy kraje, půjčí si dalších 300 milionů. To píše MF Dnes v článku, který se věnuje programovému prohlášení koalice z minulého roku. Zárukou dalšího rozvoje kraje je podle prohlášení vyrovnané hospodaření. Hned první rozpočet má ale schodek přes půl miliardy korun a více než polovinu částky si hejtmanství bude muset půjčit.
  • Prostějovská radnice se pře s hygieniky o zákaz stavby dětského hřiště. Obyvatelé nejstaršího prostějovského sídliště Šárka požadují více dětských hřišť. Radnice tvrdí, že výstavbu čtvrtého na posledním volném místě zamítli hygienici, ti ovšem podobný zákaz vzápětí popřeli. Šárka je nyní uprostřed rozsáhlé čtyřleté obnovy za zhruba 80 milionů korun. Více zde.
  • Manažerka Metropolu: Sál vyprodávají české filmy i divadelní představení. Olomoucký deník se pustil do rozhovoru se Zuzanou Krylovou. Filmy, divadelní představení, besedy s dobrodruhy a cestovateli, ale i možnost adoptovat si vlastní sedačku.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře