Olomoucký psí týden: Komentujeme rozpory mezi hejtmany a ANO, dění na Prostějovsku a pavučiny byznysu Radima Fialy

Napsal/a Ladislav Matoušek 4. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch těch nejdůležitějších témat, na která jste mohli narazit v regionálních médiích v uplynulém týdnu.

  • Šéfredaktor olomoucké redakce HlídacíPes.org Jakub Mikel si pro vás připravil zajímavý článek, kde komentuje aktuální dění okolo hejtmanství a pravděpodobného poslaneckého křesla Ladislava Oklešťka. Hejtman a nedávno opět zvolený poslanec Ladislav Okleštěk (ANO) musí řešit nelehké dilema. Jeho nejvyšší nadřízený, šéf hnutí ANO a nejspíše i budoucí premiér Andrej Babiš se opakovaně nechal slyšet, že hejtmani, kteří se dostali do Poslanecké sněmovny, si budou muset vybrat, kterou pozici chtějí zastávat. Okleštěk by si přitom moc rád nechal obě funkce.
  • Jak už je to naši redakci tradiční, věnujeme se i dění na Prostějovsku. V dalším textu se dozvíte, že prostějovská radnice nechce mluvit o své mediální poradkyni. Ta tvrdí, že místo vůbec není její. Bývalá novinářka Anna Kajlíková před lety kritizovala, že si prostějovská radnice pořizuje mediálního poradce. Teď v Prostějově sama působí jako referentka mediální komunikace. Kajlíková ale tvrdí, že to není její místo.
  • Olomoucká část HlídacíhoPsa.org se zabývala také vazbami Radima Fialy, místopředsedy SPD, na jiná odvětví podnikání a na hnutí ANO. Okamurovo hnutí bojuje proti islámu a mezi jeho zvolenými poslanci je řada otevřených sympatizantů Číny nebo Kremlu. Jako sám místopředseda SPD Fiala.
  •  V pátečním tištěném vydání Olomouckého deníku najdete velký test olomouckých taxíků. Kdo byl nejlevnější? Kdo nejpříjemnější?
  • Olomoucký deník dále na svém webu píše, že město chce koupit Andrův stadion. Reakce na nabídku fotbalového klubu SK Sigma Olomouc je vlažná: 185 milionů korun je moc. Přesto je ale město rozhodnuto stadion po dalších jednáních odkoupit.
  • Krajská příloha serveru iDnes.cz informuje o obci Bukovany u Olomouce. Ta lidem rozprodala parcely a po volbách jim začala stavbu chat blokovat. U obce stojí roky rekreační oblast s přibližně osmi desítkami chat. O stavbu další necelé desítky na okraji osady se několik let marně snaží lidé, kterým obec nejprve parcely na chaty prodala, po volbách a změně vedení ale slib přestal platit.
  • Hanácký Večerník se již tradičně věnuje dění v Prostějově. Tamní muzeum dostalo pokutu. Porušilo zákon o ochraně osobních údajů, když na svém webu zveřejnilo osobní údaje žadatele o informace. O přestupku a pokutě pravomocně rozhodl Úřad pro ochranu osobních údajů. Více čtěte zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)