Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: čínské zájmy v Olomouci, kontroverzní financování olympijského centra a #HejtujHejtmana

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médií. 

  • Redakce HlídacíPes.org se zaměřila na uzavření partnerské smlouvy mezi městem Olomouc a čínským městem Kunming. Města se mají soustředit na společné aktivity v oblasti obchodu a ekonomiky, organizace květinových výstav, vzdělávání, zdravotnictví, vědy a technologie, kultury, cestovního ruchu a sportu. Konkrétně čínská strana má například zájem o fotbalové trenéry. Co dalšího z této partnerské smlouvy vyplývá? To se dozvíte v tomto článku.
  • Stavbu Národního olympijského centra v Prostějově provází nejasnosti a komplikace. Realizace projektu o celkové hodnotě 130 milionů korun započala již před časem, akorát bez stomilionové dotace, se kterou město Prostějov i Olomoucký kraj při financování této stavby počítal. Přitom ministerstvo školství ani nevyhlásilo příslušný dotační program. O situaci okolo stavby olympijského centra napsal portál iDNES.cz zde.
    Stavební firma OHL ZŠ, která má olympijské centrum na starost, však za dosavadní náklady zaplaceno dostala i bez dotací. Na realizaci stavby si vypůjčil 23 milionů Tenisový klub Prostějov z.s. O kontroverzním financování projektu informoval server Hanácký Večerník tady.
  • Dopravní podnik Olomouc se již potřetí snaží vypsat výběrové řízení na dodávku osmi tramvajových souprav v hodnotě 200 milionů korun. Nejprve výběrové řízení ukončil antimonopolní úřad, podruhé Centrum pro regionální rozvoj. Nyní řízení pozastavil opět antimonopolní úřad. O důvodech napsal Olomoucký Deník.
  • Netradiční kampaň olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka upoutala pozornost Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Důvodem je možná spojitost kampaně s volbami do Poslanecké sněmovny. O postupu a důvodech úřadu informovala redakce HlídacíPes.org v článku.
  • Politici Olomouce a Olomouckého kraje zveřejnili svá čestná prohlášení o střetech zájmů. Podle textu, který napsala redakce Olomouckého Deníku, mají tito politici více půjček a hypoték než přivýdělků.
  • Část mladých prostějovských hokejistů pořád neví, zda se letos vůbec zúčastní tuzemských hokejových soutěží, které začínají již za dva týdny. Klubu prostějovských Jestřábů obstavil finanční úřad přestupy i prodej soutěží. Klub navíc spadl do insolvence. O situaci v prostějovském hokeji pojednává článek redakce iDNES.cz.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno