Olomoucký psí týden: autogramiáda Jiřího Kajínka, rozhovory, proměny v Olomouci

Napsal/a Ladislav Matoušek 9. prosince 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled týdne toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • „Víc lidí než na Gotta“ – redakce HlídacíPes.org v Olomouci si pro vás připravila reportáž z autogramiády slavného vězně Jiřího Kajínka. Autogramiáda omilostněného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka k jeho nové knize vzbudila v Olomouci značný ohlas. Kromě podpisů rozdával i historky o justičním spiknutí, do kterého se údajně dostal.
  • Olomouc před Vánoci jako Berlín. V centru návštěvníky vánočních trhů ochraňují květináče. Ačkoli v zemi platí 1. stupeň ohrožení terorismem, a nehrozí tedy bezprostřední nebezpečí, posiluje radnice bezpečnostní opatření. Více se dozvíte na našem webu.
  • „Být aktivní a starat se o věci veřejné přestává být pro mladé lidi trapné,“ říká ředitel a zakladatel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v rozhovoru pro HlídacíPes.org
  • Hanácké Benátky – Litovel je město, kterým protéká hned šest ramen řeky Moravy. Jak je to s desítkami mostů a lávek, které spojují důležitá místa ve městě? „Starostí a výdajů spojených se stavbami spojujícími dva břehy má město požehnaně. Jen v příštím roce plánuje radnice investici ve výši 25 milionů korun,“ píše Olomoucký deník.
  • Ulice degradovaná za 80 milionů z reprezentativního bulváru na místo určené pouze pro přesun autem či tramvají. Takto nesmlouvavě hodnotí dopravní psycholog Matúš Šucha nedávnou proměnu třídy 1. máje v centru Olomouce. Její novou podobu kritizovala už dříve i radniční opozice. Celý článek najdete na serveru olomouc.idnes.cz.
  • Na stránkách Hanáckého Večerníku najdete rozhovor s Klárou Lőffelmannovou, která se nedávno vrátila z více jak měsíční cesty po Haiti, nejchudší zemi západní polokoule. „Jsem vděčná, že můžu dělat tuto práci,“ říká pracovnice Arcidiecézní charity Olomouc.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)