Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomouc před Vánoci jako Berlín – návštěvníky adventních trhů chrání bezpečnostní květináče

Adventní trhy v Česku ovlivňuje strach z teroristických útoků. Ačkoli v zemi platí 1. stupeň ohrožení terorismem a nehrozí tedy bezprostřední nebezpečí, posilují radnice bezpečnostní opatření. Třeba v Olomouci příjezdové cesty k trhům blokují květináče a ve večerních hodinách platí zákaz vjezdu.

V evropských městech začínají adventní trhy. Vzhledem k loňskému teroristickému útoku na vánočních trzích v Berlíně, i letos jednotlivá města zvyšují bezpečnostní opatření. Výjimkou není ani Olomouc.

Bezpečnostní opatření se primárně soustředí na omezení silničního provozu v centru. Na příjezdových cestách k náměstí jsou stejně jako loni umístěny zpomalovací bariéry – květináče.

Platí i zákaz vjezdu. Všechny příjezdové cesty k Hornímu náměstí jsou denně od 16 do 22 hodin uzavřeny.

„Vjezd je povolen pouze vozidlům integrovaného záchranného systému, městské policie, technických služeb a na speciální povolení účinkujícím zajišťujícím hudební program vánočních trhů,“ uvedl vedoucí odboru vnějších vtahů a informací magistrátu města Olomouce Bohumil Šíp.

Pomáhat a chránit

Česká republika není v bezprostředním ohrožení terorismem. Vzhledem k situaci v Evropě jsou však předvánoční akce pro policii důvodem k zvýšené pozornosti.

Obě olomoucká náměstí, na kterých trhy probíhají, mají být pod dohledem policistů, kteří na oblast dohlédnou v častějších intervalech než obvykle.

Jejich úkolem je vedle zajištění veřejného pořádku také kontrola vjezdu vozidel, kapesních krádeží nebo bezdomovců. Počet hlídkujících policistů ale policie z taktických důvodů redakci HlídacíPes.org nesdělila.

Bezpečnost je zdarma

Vánoční trhy v Olomouci připravuje a organizuje obecně prospěšná společnost Kulturní Olomouc. Ta ale žádné větší kroky v otázce bezpečnosti nepodniká. Konkretně problematikou teroristických útoků se nezabývala vůbec.

„Máme klasické pojištění všeho na způsobení všeho možného. Pak ostrahu stánků přes večer a přes den úklidy,“ říká tiskový mluvčí společnosti Kulturní Olomouc Petr Crhan.

Zajištění bezpečnosti na vánočních trzích v Olomouci zajišťuje město. To na bezpečnost ale nedá žádné finanční prostředky navíc. Využije totiž městské firmy.

Květináče zapůjčila společnost Výstaviště Flora Olomouc a na místo určení se dostaly prostřednictvím Technických služeb města Olomouce.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno