Občanka-vlastenka Karla Šlechtová, co se Turci učí v nedělní škole a jak urazit eléva

Napsal/a Robert Malecký 22. května 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Pomalu do myslí občanstva vstupují prázdninová očekávání, což značí, že zase nikdo nebude nic pořádně číst, i kdyby se pisálkové upsali. Už tomu odpovídá i dnešní skladba, trocha toho fotbalu, něco o cestování, prostě se čtenáři do noty vecpeme. Ještě předtím je ale třeba vyhnat klér z Hradu, to by bylo, aby nám preláti okupovali ten náš, váš nebo čí národní klenot, který vybudoval pracující lid pro potřeby své a našich dělnických prezidentů.

  • Takový to když si dlouhodobě hýčkáte téma církevních restitucí, trochu jste ho sice po volbách nechali zdřímnout, ale jste kdykoli připraveni zase ho rozbalit se vší parádou a přímo na komoru nejnižších protiklerikálních schémat. A pak se probudíte na vládě, kde právě death-metalová satanistka převlečená za ministryni hnutí ANO vyvlastňuje komplet Pražský hrad argumenty, z nichž máte coby autentický sociální demokrat jediný autentický pocit: závist. “Nepřekvapuje mne hysterická reakce části církví, jde jim přece hlavně o majetek, což dokazují těmi 1600 žalobami, kterými chtějí získat od státu víc, než na co mají nárok. Ať sami lidé rozhodnou, zda má Hrad jako symbol České republiky patřit jedné církví, nebo nám všem.“ Fakt, nekecáme, najdete to tady.

To je skutečný koncert pro jednu nevymáchanou hubu a rozechvělé nitro levicového voliče. A pozor! To celé Karla sama, bez nápovědy poradců pro lidová témata. Rozebírat jednotlivé štěkance samozřejmě nemá valný smysl, tak si to jen prosvištíme: navrhovaný speciální zákon je obyčejná levá, která pod vznešeným ústavním pláštíkem ukrývá nedodržení dohod státem a zlodějnu sui generis. Kolize s církevními restitucemi je tak zjevná, že by ji nejspíš rozeznali i ústavní soudci. Vůbec nejrozkošnější  je ale ten bez dalšího vynesený postulát, že církvím jde hlavně o majetek. To je přece stará známá věc, jsou to partičky hamižných spekulantů a hromadičů majetků. Čtyřicet let se zákeřně nechali okrádat, zubožovat a mučit, aby se nám dnes vysmáli vystrčenými blahobytnými teřichy ve zlatých ornátech. Dodatek, který nepřekvapí: „S tím se neztotožňuji ani jako občan ČR a vlastenec.“ Pravila ministryně, občanka a vlastenka.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Jestli se něco nedá advokátce Kláře Samkové upřít, je to její schopnost čeřit vodu protisměrnými pohyby než zbytek hejna. „Je to ideologie totalitní, protilidská, proticivilizační, protievoluční, stejného charakteru, jako je nacismus, fašismus a komunismus,“ zaznělo z jejích úst na sněmovním semináři o islámu.

Advokátčino počínání se nikdy neřídí jedním motivem, už léta třeba na romských tématech školí samosprávy i úřednictvo tak dokonale vystavěnými hejty, že je to až obdivuhodné. Vedlejším efektem pak byla etuda tureckého velvyslance, který na Samkovou zareagoval nohama a názorně předvedl, že i v islámské zemi s akcentem na sekulární stát dobře vědí, co znamená „být z nedělní školy“.

  • Čas od času se přihodí zvláštní úkaz, taková naše česká žurnalistická záhada. Jindy přísní editoři, nesnesitelné bytosti, které si svou získanou misantropii dnes a denně vylévají na bezbraných redaktůrcích kladením návodných otázek na pomezí sarkasmu a otevřeného urážení, najednou zkrotnou. A nejen to. Snůšky dohad a fabulací bez jediného faktu, za které by autor normálě čelil otázkám typu „Takhle blbej jsi u vás jenom ty, nebo to máš z matčiny strany?“ – mohli bychom vyprávět – najednou vycházejí v novinách a na respektovanýcb serverech a tváří se jako investigativní žurnalistika. Psali jsme o tom i zde, co s mozkem českého novináře udělalo letošní poslední ligové kolo fotbalu.

 

Televize Nova téma ještě v polovině týdne rozpracovala řekněme se zpravodajským odstupem, zato na ploše pěkných deseti minut hned na úvod relace. Ono není problém být poslední, když máte co vysílat a nějaké to eso v rukávě. Tím byl jednoznačně vystupující expert, který známou fotografii bafuňářů od pomezní čáry v Jablonci označil za jasný důkaz korupce, protože se chlapíci přece smáli, zatímco by měli být příslušně předzápasově nervózní. A nic. Žádná facka tomu, kdo to do reportáže střihnul, žádný křik z Barrandova až na Petřín. Jen jsme zase o kus hlouběji v bahně všeobecné tuposti.

 

 

úvaly

  • O dráze nepíšeme často, zato rádi. Zejména když se daří, jako při modernizaci koridoru v Úvalech u Prahy. To se pak terče posměchu nabízejí samy. (Za fotografii děkujeme redaktorovi pořadu Pozor, vlak! Jiřímu Dlabajovi a rýpaly upozorňujeme, že v Úvalech už je zase vše, jak má.)

Tak klidnou mysl při čekání na spoj a nevstupujte do kolejiště před zastavením vlaku. Může to způsobit zkažené odpoledne.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)