Screenshot z ČT 24, Tomáš Pitr

Nic prý neřídí, nic prý nemá. Přesto se někdejší „nepřítel státu“ Pitr vrací ve velkém stylu

Napsal/a -pes- 26. června 2015

V roce 2006 jej tehdejší premiér Jiří Paroubek označil za nepřítele státu. Soudy mu za daňové podvody a machinace s akciemi Setuzy vyměřily mnohaleté tresty, před nimiž uprchl do Švýcarska. Byl dopaden, uvězněn, znovu souzen a nakonec před dvěma a půl lety podmínečně propuštěn z vězení. Od té doby nebylo o Tomáši Pitrovi prakticky slyšet.


Zprávy z poslední doby však naznačují, že kdysi jeden z nejbohatších lidí v zemi, někdejší obchodní partner zastřeleného bosse podsvětí Františka Mrázka ani zdaleka nevyklidil pole.

Bionafta pro státní Čepro

Počátkem roku se jeho jméno opět objevilo v médiích, tentokrát v souvislosti s razií ve společnosti Kratolia Trade zabývající se výrobou a zpracováním bionafty. Tedy byznysem, na němž Pitr vydělal spoustu peněz.

Pitr sice ve firmě, která sídlí v areálu Setuzy, oficiálně nefiguruje, podle médií má v ní a další podobné společnosti – Ekopetrol – zásadní vliv. Jak informovaly Lidové noviny, obě ovládá firma Semi Invest, v níž stejně jako ve výše zmíněných dvou společnostech, sedí Pitrovi přímí spolupracovníci Milan Šedivý a David Mikula. Dohromady jsou Kratolia Trade a Ekopetrol druhým největším dodavatelem bionafty pro státní podnik Čepro.

Zhodnotíme a prodáme dál

Svoji pozornost však Pitr zaměřuje i na nemovitosti. Deník E 15 přinesl v těchto dnech informaci, podle níž Semi Invest získal velký developerský projekt Nový Jenštejn na východním okraji Prahy.


Pavučiny byznysu – HlídacíPes.org mapuje aktivity veřejně známých osob


Deník se s dotazem obrátil přímo na Pitra a ten informaci potvrdil. „Dostali jsme se k projektu prostřednictvím určitých pohledávek, které jsme měli. Určitě ale sami stavět nebudeme. Projekt zhodnotíme a prodáme dál,“ řekl Pitr.

Již dříve se spekulovalo o jeho podílu ve známém golfovém areálu u Karlštejna, jehož majitelem je opět Milan Šedivý.

Starám se o parní elektrárnu

Bývalý majitel Setuzy a dalších velkých firem toho oficiálně v současné době moc nevlastní . „Mám rozsudkem zakázáno živit se jako podnikatel a být ve statutárních orgánech. Jsem pouze zaměstnanec firmy Energy a starám se o parní elektrárnu,“ uvedl Pitr v nedávném rozhovoru pro Lidové noviny.

Server HlídacíPes.org zmapoval s použitím analytických nástrojů Tovek a Gnosus společnosti Bisnode dosavadní aktivity Tomáše Pitra i lidí z jeho okolí.

Pavouka zobrazíte kliknutím na obrázek, jednotlivé položky můžete dále zvětšovat.

Pitr-3

©©

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno