Nic prý neřídí, nic prý nemá. Přesto se někdejší „nepřítel státu“ Pitr vrací ve velkém stylu

Napsal/a -pes- 26. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

V roce 2006 jej tehdejší premiér Jiří Paroubek označil za nepřítele státu. Soudy mu za daňové podvody a machinace s akciemi Setuzy vyměřily mnohaleté tresty, před nimiž uprchl do Švýcarska. Byl dopaden, uvězněn, znovu souzen a nakonec před dvěma a půl lety podmínečně propuštěn z vězení. Od té doby nebylo o Tomáši Pitrovi prakticky slyšet.


Zprávy z poslední doby však naznačují, že kdysi jeden z nejbohatších lidí v zemi, někdejší obchodní partner zastřeleného bosse podsvětí Františka Mrázka ani zdaleka nevyklidil pole.

Bionafta pro státní Čepro

Počátkem roku se jeho jméno opět objevilo v médiích, tentokrát v souvislosti s razií ve společnosti Kratolia Trade zabývající se výrobou a zpracováním bionafty. Tedy byznysem, na němž Pitr vydělal spoustu peněz.

Pitr sice ve firmě, která sídlí v areálu Setuzy, oficiálně nefiguruje, podle médií má v ní a další podobné společnosti – Ekopetrol – zásadní vliv. Jak informovaly Lidové noviny, obě ovládá firma Semi Invest, v níž stejně jako ve výše zmíněných dvou společnostech, sedí Pitrovi přímí spolupracovníci Milan Šedivý a David Mikula. Dohromady jsou Kratolia Trade a Ekopetrol druhým největším dodavatelem bionafty pro státní podnik Čepro.

Zhodnotíme a prodáme dál

Svoji pozornost však Pitr zaměřuje i na nemovitosti. Deník E 15 přinesl v těchto dnech informaci, podle níž Semi Invest získal velký developerský projekt Nový Jenštejn na východním okraji Prahy.


Pavučiny byznysu – HlídacíPes.org mapuje aktivity veřejně známých osob


Deník se s dotazem obrátil přímo na Pitra a ten informaci potvrdil. „Dostali jsme se k projektu prostřednictvím určitých pohledávek, které jsme měli. Určitě ale sami stavět nebudeme. Projekt zhodnotíme a prodáme dál,“ řekl Pitr.

Již dříve se spekulovalo o jeho podílu ve známém golfovém areálu u Karlštejna, jehož majitelem je opět Milan Šedivý.

Starám se o parní elektrárnu

Bývalý majitel Setuzy a dalších velkých firem toho oficiálně v současné době moc nevlastní . „Mám rozsudkem zakázáno živit se jako podnikatel a být ve statutárních orgánech. Jsem pouze zaměstnanec firmy Energy a starám se o parní elektrárnu,“ uvedl Pitr v nedávném rozhovoru pro Lidové noviny.

Server HlídacíPes.org zmapoval s použitím analytických nástrojů Tovek a Gnosus společnosti Bisnode dosavadní aktivity Tomáše Pitra i lidí z jeho okolí.

Pavouka zobrazíte kliknutím na obrázek, jednotlivé položky můžete dále zvětšovat.

Pitr-3

©©

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)