Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot ČT24, Miloš Zeman ohlašuje kandidaturu.

Nekončím. Vše, co potřebujete vědět o Zemanově rozhodnutí znovu kandidovat, v sedmi větách

Jako už tradičně šetří HlídacíPes.org váš čas a některým z vás i nervy a přináší nejpodstatnější myšlenky z veřejných vystoupení prezidenta Miloše Zemana. Zde je stručný výtah z jeho projevu na tiskové konferenci, kde oznámil úmysl znovu kandidovat na hlavu státu.

 • Sliby se mají plnit – a teď jsem tady. Dobře víte, jak jsem se rozhodl, protože jsem to včera oznámil asi tisícovce svých příznivců.
 • Prezident zmínil tzv. Buridanův paradox, podle kterého osel postavený mezi dvě stejně velké hromádky sena zemře hlady. Abych zabránil této smrti, stanovil jsem si nepřekročitelné datum pro své rozhodnutí, které bylo obtížné, řekl Zeman.
 • Zmínil argumenty proti kandidatuře: svůj věk, únavu a touhu po odpočinku, po čtení knih.
 • Jsem hluboce dojat zájmem novinářů o můj zdravotní stav, řekl prezident. „Po všech vyšetřeních jsem věděl přesně to, co jsem věděl před nimi. Mám dvě, slovy dvě, nemoci.“ Zmínil polyfunkční neuropatii a cukrovku. Tlak 120-130/80, teplotu si prý asi 15 let neměřil.
 • Argumenty pro: podpora veřejnosti. „Rád připouštím, že množství těch, kdo mě podporují v mé kandidatuře, je větší než malé. Pokládal bych za zbabělé, kdybych se na ně vykašlal.“ Práci prezidenta dělá rád, je to nádherná práce.
 • Nepovažuji se za favorita prezidentské volby, řekl Zeman. Zmínil Bronisława Komorowského, který měl před volbou polského prezidenta 70procentní podporu v průzkumech, ale přesto prohrál s Andrzejem Dudou. Podobně na Slovensku Robert Fico s Andrejem Kiskou.
 • Zeman nepovede žádnou osobní prezidentskou kampaň. Nebude útočit na žádného z protikandidátů, případné útoky nebude opětovat. Nebude se ale ani účastnit žádných rozhlasových nebo televizních diskusí či duelů. „Staniž se, osude,“ zakončil projev.

Vše podstatné o Miloši Zemanovi a jeho hradním okolí
v publikaci ZE-MAN, Skutečný příběh českého prezidenta.

Chcete podpořit HlídacíPes.org?

Udělejte to ZDE, a získejte tak i unikátní publikaci ZE – MAN.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

13 komentářů

 1. Karel Novotný napsal:

  Je hezké, že prezident touží po odpočinku, tak se vyjadřoval už před 15 lety při odchodu na Vysočinu, takže je fakt dost neuvěřitelné, že zůstává jen kvůli podpoře veřejnosti, která je – jak ví každý politik – dost vrtkavá.
  Nepodceňoval bych poslední odrážku. Nelíbí se mi, že se nebude účastňovat debat a přímých konfrontací. A co se týká reakcí: on možná ne, ale jeho mluvka bude reagovat zcela jistě v množství větším než malém na jakoukoliv zprávu o jeho protikandidátech. Na to si klidně vsadím.

  • Weber napsal:

   Třeba si M. Zeman chce z plna hrdla, třeba i značné oběti pro svůj národ užít závěr svého plodného života. Taky takový funus na důstojný způsob na lafetě, jako za tatíčka Masaryka není k zahození. To bych mu přál jen v případě, že je to jeho přání, či sen, víc nic.

 2. Mchal Uryč napsal:

  Chybí tam disclaimer: Jelikož Miloš Zeman své verbalizované závazky obvykle nerespektuje, je nutno je brát jen jako pokus o umravnění sama sebe… které bude ale marné. Bude útočit na jiné kandidáty, bude útočit také na média a to samé bude dělat ještě výrazněji jeho osobní ovčácký pejsek, placený mimochodem z daní nás všech.

  • petrph napsal:

   Na to je přece snadná pomoc ne? Média udělají alespoň během volebního kampaně to co mohla udělat už dávno, prostě budou veškeré vulgární útoky Zemana na kohokoliv ignorovat a vůbec je nebudou zveřejňovat. Jestli si je říká Zeman v kanceláři, nebo Ovčáček písmenkuje někde na Twitteru, tak tohle se přímo (bez těch médiií) většina lidí nikdy nedozví .
   Ale to se obávám že je nad mravní síly našich médií, ty už se těší na ty žně až budou s velkými titulky publikovat, Zeman řekl o někom že je „….“ a bylo mu odpovězeno (asi od někoho jiného a taky třeba na Twitteru“), že je sám ještě větší „…..“.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Minule jsem Miloše Zemana volil jenom proto, že volit toho nedoučeného hajného, připadal bych si jako zrádce národa, který svým spoluobčanům přeje jen to nejhorší. Tentokrát ho budu volit ze stejného důvodu. Prostě nejsou lidi.

  • Weber napsal:

   Nevěřím, že nejsou lidi a také by bylo hanbou, kdyby nebyli, jinou věcí je, zda by se těm vhodným chtělo jít do „služby“ lidu, chybí motivace proč by to dělali v dnešní době lidové „demokracie“

 4. Němec napsal:

  Zeman nepovede žádnou osobní prezidentskou kampaň. Lže hned první den a předně by se měl omluvit za ty minulé urážky od Buzkové přes Olovo atd. až k Peroutkovi. V osobním duelu si troufl jen na Blekotu. Ale správná groteska by byl duel Zeman – Sládek.

  • Navratil napsal:

   Je to možné, že by si nějaký Němec a řada dalších anál-fabetů do dneška nepřečetl anální článek pana Peroutky v „Přítomnosti“ oslavující genialitu Hitlera, a to jen měsíc po přepadení ČSR? Jo, a toho Sládka myslíte, co byl 1 den ve vazbě, když většinou 1 hlasu byl zvolen prezidentem Havel?

  • petrph napsal:

   Tady jsme právě u toho. Další kandidáti se ještě oficiálně nepřihlásili (kromě pana Horáčka), takže Zeman vlastně nemá koho urážet.
   Ale už se vylejvá kotel špíny právě na Zemana, co ten kdy řekl,kde kdy řekl vulgární slovo a nikoliv „koho urazil“ – ale spíš „kdo se cítil jeho výrokem uražen“, atd..
   Tak jestli si snad někdo představuje že takhle bude pokračovat celá volební kampaň, proti Zemanovi?
   Jářku Zemana volit nemusím, ale jak si mám teda vybrat mezi těmi ostatními kandidáty, když ti budou médii jeden jako druhý líčení oproti Zemanovi jako naprostí andělé a géniové?

 5. teufel3424 napsal:

  nejvyšší čas, aby se nad sebou posranci zamysleli a pořádně seškrtali Mydličův rozpočet na šaškárnu. Konkrétně snížit rozpočet kanceláře o 50%. A kraje by mu mohly přestat platit výdaje na spanilých opičárnách po vesnicích, pak by se vidělo. Nechci platit ovarovu kampaň ze svých daní

  • Oskar (hanák z hané) napsal:

   Jeden náš profesor měl takové oblíbené rčení, když někdo z nás studentů řekl nějakou pitomost, tak se ho zeptal: „Povězte mi, jste tak blbý od narození, nebo se vám to přihodilo během vašeho ontogenetického vývoje?“ Jakpak je to s Vámi „teufel3424“?

 6. Josef napsal:

  V mnoha názorech souhlasím s prez. Zemanem.Jeho orientace na Moskvu a Peking a Washington a mluvit o jakési ose ,jak mluví K.Srba je blábol a blud.To,že chce znovu prez.Zeman kandidovat neodpovídá sebereflexi.Čeká nás silně turbolentní období ,na které M.Zeman již nemá ani fyzicky ani psychicky a už vůbec ne politicky.Podlehl vábení nějakého okruhu voličů,kteří mají oprávněný strach a mají nějaký předsudek,že prez.M.Zeman na to má,ale to je zásadní omyl této skupiny voličů.Řešení jsou vždy těžká a složitá, budou možná třeba rychlá střídaní prezidentů i během jejich funkč.období,tak složité může být nové 5- leté fukč. období. Budoucí vláda by měla být silná a prez. by neměl zasahovat do vládních činů,pokud se bude vměšovat ,měl by být pod tlakem, který by vedl k  jeho odstoupení.I tak turbolentní může být příští pětileté období.Bude to balanc na pokraji míru a války.

  • ČERT napsal:

   Navzdory Vašemu asi poněkud pesimistickému scénáři nejbližší budoucnosti si aspoň nemyslím, že by na Zemanově rozhodnutí o další kandidatuře bylo něco překvapivého. Dopředu se mi zdálo, že od toho ho může případně odradit (a když připomínáte tu fyzickou a psychickou stránku) leda víceméně trvale špatný zdravotní stav.

Přidávání komentářů není povoleno