Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Nebudeme nikoho hned po lhůtě stěhovat, uklidňuje konkursní správce klienty H-systemu

Nikdo z lidí, kterým Nejvyšší soud nařídil do měsíce vyklidit byty v Horoměřicích, nebude bezprostředně po této lhůtě vystěhován. Uvádí to v prohlášení správce konkursní podstaty Josef Monsport s tím, že je o dalším postupu připraven s obyvateli jednotlivých domů jednat, při zachování pravidel konkursního řízení.

„Nebudeme činit žádné překotné ani unáhlené kroky po dni 23. 8. 2018, tedy po uplynutí 1měsíční lhůty stanovené v rozsudku Nejvyššího soudu,“ uvádí se v prohlášení, které má HlídacíPes.org k dispozici.

Podpsán je společně Monsportem, jeho advokátní partnerkou, konkursní správkyní Ivou Fialovou Ištvánkovou a předsedou věřitelského výboru Petrem Pavlem.

Správci upozorňují, že tento jejich postoj nevznikl jako reakce na mediální dění kolem celé kauzy, ale zastávají ho po celou dobu od zveřejnění rozsudku Nejvyššího soudu. „Domníváme se, že tento náš postoj zanikl,“ uvádějí advokáti.

V dané situaci hodlá prý správce konkursní podstaty za H-Systemem postupovat uvážlivě a je připraven k jednání. Monsport ovšem upozornil, že musejí být zachována pravidla konkursního řízení.

„Rozsudek Nejvyššího soudu je závazný, a tak opakovaně vyzýváme ty občany, kteří užívají bytové domy, aby se spojili s kanceláří správce konkursní podstaty,“ píše se v prohlášení. Monsport a jeho kolegové upozorňují, že situaci nepomohou silná mediální vyjádření. „Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení,“ uvedl Monsport.

Už v minulých dnech se jako prostředník pro jednání mezi obyvateli a konkursním správcem nabídl premiér Andrej Babiš.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Nemec napsal:

  Pokud tomu správně rozumím tak trestně stíhaný člověk ¨/Babiš/ bude dělat prostředníka jednání mezi s konkurzním správcem a lidmi, kteří jednali protiprávně, na což byli i upozorněni. A v médiích se těchto lidí bude ještě zastávat prezident , kdy za jeho šéfování ČSSD si údajně tato sociální demokracie na H-Systému mastila kapsu. Bravo vládo ANO a ĆSSD a chrabří státní zástupci z Olomouce. Státní převrat se vám povedl dokonale.

  • Tondach napsal:

   Sociální demokracie se dostala k vládnutí až PO krachu H-systému! Myslíte, že by Smetka nějak finančně podporoval opoziční, tehdy více méně bezvýznamnou stranu? Šlouf dělal u Smetky poradce, ten si mastil kapsu…. a nejen u Smetky!

   • Ladič napsal:

    Proč by si to měl myslet, když je to známá věc, kterou nikdo nevyvrátil? Nepamatuje si na to jen prezident známý svou sloní pamětí 😀

 2. Jaroslav Novotný napsal:

  Je naprosto nepřijatelné ,aby ve věci totálního selhávání české justice dělal prostředníka megazloděj babišova formátu.To zničí poslední zbytky víry hlavou přemýšlejících lidí ve stát

Přidávání komentářů není povoleno