Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
taymtaym on Trend Hype, La Piovra

Soudce, který soudil Smetku a spol.: H-System byla naše La Piovra

Část klientů zaniklého H-Systemu musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy. Rozhodl tak Nejvyšší soud, který vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System (zpráva zde). Podle prezidenta Miloše Zemana rozsudek vyvolává vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. „Slovo chlapa, který sám soudní rozhodnutí nerespektuje,“ komentuje prezidentova slova soudce Kamil Kydalka. Právě on poslal už v roce 2004 na dvanáct let do vězení zakladatele H-Systemu Petra Smetku.

Soudce pražského Městského soudu Kamil Kydalka zveřejnil v úterý odpoledne na facebooku rozsáhlejší komentář, který reaguje právě na obvinění prezidenta Miloše Zemana směrem k justici. Zároveň tvrdí, že nynější stav je jen logickým vyústěním celé věci a že už rozsudek z roku 2004 toto riziko předpovídal.

„Již ve zmíněném rozsudku jsme zmínili, že je možné, že pokud budou chtít bydlet v majetku z konkurzní podstaty, budou muset bydlení znovu uhradit. Někteří i potřetí,“ píše soudce Kydalka.

HlídacíPes.org přináší Kydalkovo stanovisko v plném znění a s jeho souhlasem.

To je slovo chlapa!

Prezident prohlásil, že má pochybnosti o kvalitě soudů s ohledem na rozhodnutí NS ČR v kauze H-Systém. Pic kozu do vazu! To je mi slovo chlapa, který sám soudní rozhodnutí nerespektuje, třeba v kauze dosud nenalezeného článku o jistém gentlemanovi.

Touto kauzou jsem se zabýval od jejího nápadu na soud od 6. 8. 2001 až do skončení. Nicméně první rozhodnutí ve věci padlo 19. 2. 2004. Ing. Smetka dostal 12 let, které celé vykonal.

Spolu s ním byli odsouzeni i první dva představitelé družstva Svatopluk, pánové Král a Středa. První jmenovaný pro podvod k maximálnímu trestu, ostatní dva k podmíněným trestům za poškozování věřitele.


MAPA ČESKÉ JUSTICE nová exkluzivní publikace HlídacíPes.org

Vztahy a vazby v českém soudnictví. Pro odborníky i laickou veřejnost


Rozsudek ze dne 19.2.2004 zmiňuji mimo jiné proto, že je v něm velmi podrobně z hlediska časového i skutkového popsán celý stav zmíněné kauzy. Zdůrazňuji, že všichni poškození tento rozsudek čítající několik stovek stran obdrželi a měli možnost si jej přečíst. Samotné družstvo spoluzakládal odsouzený Smetka.

Již ve zmíněném rozsudku jsme zmínili, že je možné, že pokud budou chtít bydlet v majetku z konkurzní podstaty, budou muset bydlení znovu uhradit. Někteří i potřetí.

Nespolupracovali.

Nynější stav je pouze logickým vyústěním celé kauzy. Poškození nemohou tvrdit, že jsou překvapeni.

Do současné doby si pamatuji, že když jsme při výslechu těchto poškozených vznesli dotaz, zda spolupracují se správcem konkurzní podstaty, uvedli, že nikoliv. Nespolupracovali. Podle informací z této doby nespolupracovalo ani družstvo.

Navíc došlo k založení i BD Horoměřice, a na to Svatopluk převáděl část nemovitostí. Tím způsobili ještě složitejší situaci, než už tehdy byla. A to už nemluvím o tom, že vzniko i SBD Merkur. Samozřejmě, někdo to považuje za nespravedlivé rozhodnutí, ale tak tomu v podstatě není. Již v roce 2008 rozhodl občanskoprávní soud o tom, že pozemky i stavby na nich patří úpadci, tedy společnosti H-System a.s.. SBD Svatopluk nemělo od tohoto rozhodnutí žádné oprávnění s nemovitostmi dále nakládat.

Jistě, je mi smutno z toho, že lidé byli poškozeni Smetkou a spol., následně i dalšími kroky v této věci.

No a k panu prezidentovi jen to, že jeho dlouholetý přítel, již zesnulý Miroslav Šlouf, po celý rok 1996 (pokud si pamatuji dobře) docházel do H-Systému a měsíc co měsíc odnášel 24 tisíc korun. Osm tisíc pro sebe a dalších 16 tisíc pro další dva muže, ke kterým tehdy pan Šlouf jako svědek uvedl, že jeden je snad jeho soused a druhý že je snad z Lidového domu.

S paní Klausovou pro změnu zakládal Smetka společnost 1. národní a.s., kde skončilo a následně se vypařilo 300 milionů korun. Měla to být banka, ale nedostala licenci. Od klientů vybral H-System cca miliardu korun, nepostavil prakticky nic. Takže slovy klasika „nejlepší obranou je útok“ se zřejmě řídí i pan prezident.

Pokud pan prezident má pochybnosti o kvalitě soudů, já osobně mám pochybnosti o tom, zda si pan prezident pamatuje, jaká byla úloha v H-Systemu u jeho nejbližších spolupracovníků.

Vše, co je výše ve velké stručnosti popsáno, je doloženo důkazy, které jsou podrobně rozebrány v našem rozhodnutí. Bezpochyby se dá dohledat na internetu. Doporučuji pozorně přečíst.

Byla to taková naše La Piovra.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Zajimalo by me, kolik penez z konkurzni podstaty H-Systemu dostanou poskozeni a kolik jich spolknou (jako vzdycky nenazrane) banky. 2) Tak jak jsem to sledoval kdysi bych rekl, ze Svatopluk vznikl jako jedina cesta, jak umoznit tem lidem bydlet jeste pred skoncenim konkurzu. Ale chapu ze pokud „nespolupracovali“, nic jineho nemohli cekat.

 2. Weber napsal:

  Sláva! Opět na scéně šťavnatý a výživný příběh nešťastných lidí (českých), kteří si svými mozoly zařídili jeden ze základních kamenů bytí a to střechu nad hlavou a krutý stát (tu v zastoupení NS) jim chce krutě nastavit tvář tržní ekonomiky, krutých a nelidských zákonů (prostřednictvím krutých soudců NS). Včera jsem od rána viděl, slyšel jak drtivě na českou společnost tento nekonečný příběh H- systému prostřednictvím médií působí a očekávám, že se možná začnou stavět barikády nejen v Horoměřicích – tedy celý problém se začíná stěhovat do politické roviny nejen prostřednictvím Hradu a jsem zvědav na stanovisko A. Babiše. Je možné, že se Horoměřičtí dočkají „kampeličkového“ řešení, já se slzou v oku začal sám u sebe a již sbírám víčka na na ty nešťastníky BD Horoměřice, neboť mám obavy z nejhoršího a to je rozvrat (možnou revoluci) v ČR díky této aféře. Je toho na mne trochu moc – OKD, plagiátorští ministři, zánik ČSSD, plodnost komunistů (na politické scéně), oběti H-systému, možný rozpad EU, NATO, extrémní sucho, nebo záplavy, také nové „klacky pod nohy“ ze strany Dětí země stavitelům dálnic, rozumové veletoče americké hlavy státu atd. Nevím, jak v těch vedrech nápor neklidu vydržím, uklidňuje mne zatím to sbírání víček na možné bezdomovce v Horoměřicích, ale pokud vláda tuto záležitost rychle vyřeší (na účet daňových poplatníků), nevím kde najdu klid nejen na klidnou práci.

  • Krištůfek Robin napsal:

   Sorry jako,poněkud cynický komentář na cizí neštěstí.Na počátku důvěřiví lidé svěřili Šmejdovi svého melouna,který jim nasliboval nádherné bydlení.Sám bych byl opatrný a toto riskantní řešení nezvolil.Vysolit těžce vydělaný meloun mi přijde jako mírně řečeno neopatrné,zvlášt když akce byla zaštítěna známými lidmi a vyvedena v pastelových barvách na křídovém papíře.Soudní rozsudek je krutý,ale dotčení lidé se příliš spoléhali na právo.Zvlášt krutá je jednoměsíční lhůta kterou soudce stanovil,snad ústavní soud bude mít jiný názor?Kdo však ochrání „malého člověka“ před ostatními Šmejdy všeho druhu jimiž se naše kotlina jen množí a rozmnožují se geometrickou řadou??A pisateli jménem Weber přeju aby pilně sbíral víčka protože celá planeta je zamořena mikroplasty.Postiženým lidem přeji,aby se nemuseli stěhovat a tak zabránit dalším lidským tragediím.

 3. Blanka Kloučková napsal:

  Asi odbočuji od tématu, ale kdo je majitelem nemovitostí zapsaný v katastru nemovitostí? A je tam také u majitelů uveden nějaký závazek nebo břemeno?

Přidávání komentářů není povoleno