Ministerský spor o mobilní tarify, střelba do vlastních kolen. Kde zůstaly centrální nákupy?

Napsal/a Robert Břešťan 20. dubna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA Ministr financí Andrej Babiš a ministr zemědělství se přetahují o to, kdo je větší pašák a dokázal vyjednat svým podřízeným lepší mobilní tarify. Jeden u T-Mobile, druhý u Vodafonu.

Babiš si rýpl, že Jurečka na rozdíl od něj uvedl ceny bez DPH. Zemědělství pak vzkázalo na finance, že i s tím DPH je na tom lépe.

Je to taková soutěž v civění na špičku nosu, která pokračovala debatou o tom, jak kdo to výhodné volání a datování (za nějž obyčejný smrtelník platí řádově více) vlastně získal.

„On to nedělal ve výběrovém řízení, ale přímo to koupil od Vodafone,“ postěžoval si na Jurečku Babiš. Jurečka tvrdí, že řádně soutěžil.

A konečně jsme u podstaty.

Oba ministři se kasají, že šetří státu peníze a hádají se, kdo o pár korun víc. Při tom vytahování triček se ale vtírá neodbytná otázka – kde jsou ty slibované a vzývané centrální nákupy?

Ministři a ministryně (tedy nejen pánové Babiš a Jurečka) po celé funkční období prakticky zcela ignorují vládní závazné usnesení, i schválený program podle něhož „nákupy zboží a služeb budou v maximální možné míře centralizovány“.

Spor o tarify dokonale ukazuje, jaká je každodenní realita.

Poté, co politici podráždili veřejnost nápadně supervýhodnými tarify, se hloupým sporem zvládli střelit i do druhého kolena. Gratulujeme.

PSALI JSME: Potěmkinova vesnice jménem centrální nákup

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)