Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Photo credit: Foter.com, zdroj

Ministerstvo financí se chlubí neomezeným voláním za 54 korun. A kolik platíte vy?

GLOSA. Ministerstvo financí se pochlubilo tím, že si dokázalo vyjednat zásadní snížení cen služeb mobilního operátora. Je skvělé, že ministerstvo – financované jak jinak než z veřejných peněz – ušetří za služby. Šetří tím přeci i naše peníze. Problém je v tom, že i tuhle úsporu bude muset někdo zaplatit.

A kdo jiný to má být než běžný, koncový, nefiremní a neministerský zákazník.

„Díky nové rámcové smlouvě se společností T-Mobile zaplatí resort za jednotlivé tarify jedenáctkrát nižší cenu, než jakou platilo v roce 2013,“ pochlubilo se v tiskové zprávě ministerstvo.

Čtyřletý kontrakt na provoz služebních telefonů celého resortu vysoutěžil T-mobile za 22, 6 milionu korun.

Což přeloženo znamená toto:

ceny mfčr

Jakkoli to zaměstnancům ministerstva (a také Generálního finančního ředitelství, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a Generálního ředitelství cel) ze srdce přejeme, cena za neomezené volání 54 Kč měsíčně bude jen těžko odpovídat vynaloženým nákladům operátora.

Stejně tak – jak ukazují zkušenosti ze zahraničí – neodpovídají realitě běžné nabídkové ceny za neomezené volání (s přídavkem omezených dat) kolem osmi stovek.

Tarify českých operátorů a hlavně mobilní data jsou mezi nejdražšími v Evropské unii (opakovaně na to upozorňuje například nedávno založené sdružení Telefonující).

Ceny pro vyvolené státní zaměstnance, jimiž se s chutí pochlubil i samotný ministr financí Andrej Babiš, tak působí spíš jako červený hadr.

Nebo jako vzkaz premiéru Sobotkovi – strčte si ty svoje snahy (snížit ceny za telefonování a mobilní data pro koncové zákazníky na rozumnou úroveň) za klobouk.

Dodatek.

Aby té radosti nebylo málo, přispěchal se na sociálních sítích svým úspěchem v boji za levné volání pochlubit i ministr zemědělství Jurečka. Ale aspoň že si vzpomněl na ty ubohé občany…

jurečka

©©

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Weber napsal:

  Vidět, že je A. Babiš šikovný manažer, zřejmě pozval potentáty operátorů na Čapí hnízdo, tam je ožral a ve vhodnou chvíli jim podstrčil smlouvy s velkou množstevní slevou. Že si nedovedou penzisti a jiní neschopní občané nějakou lukrativní smlouvu vyjednat není problém A. Babiše. To nepochopil exministr Mládek, který se bil za rozumné ceny pro všechny a proto šel! On nepochopil tržní principy a to je trestuhodné!

 2. nováček napsal:

  Za ten slib, že udrží ceny telefonování pro plebs, čili obyčejné socky na stejné úrovni jako jsou dnes, mohli Babišovi slevit ještě víc! Volme ANO 2011 a příští rok budou mít ministerstva a sekretariáty ANO 2011 (a jimi vybraní jedinci) telefování do všech sítí pod 50 Kč/měsíc a těm nejzasloužilejším bude za každé zavolání připsáno 10Kč na účet u vybraného peněžního ústavu.S koblihami Babiš rázně skončí, jsou moc pracné.

 3. Dvořák napsal:

  Díky prodeji pokladen k EET utržili mobilní operátoři 10 miliard + poplatky za provoz.Další kšeft nahrál Babiš O2 zavedením účtenkové loterie- 65 milionů zisk za rok !Tak těm parazitům udělali cenu za volání a proto neslevní občanům,někde to musí nahnat a politici jen tak blafou o cenách mobil.volání a dat pro občany.Všeci kradnů,stačí jen zvednout 200 miliard daň.podvodů aj.kecy.Povedlo se mu odvést pozornost závistivců od vlastních leváren a vyvolat nenávist proti OSVČ,strategie hodná STB!

 4. petrph napsal:

  Jenomže, když se nad tím zamyslíte, tak ve skutečnosti ta smlouva může být naopak pěkně předražená.
  Zajímavé totiž je že pan Babiš radostně oznámil jaká se povedla dojednat částka na jedno telefonní číslo – ale vůbec vůbec nehovoří o celkové sumě ve smlouvě za celé ministerstvo.
  Protože k čemu vlastně potřebují úředníci MF stahovat mobilní data? Odhadnu si že 80 procent je nestahují vůbec (protože to ani neumí, nemají na to příslušný mobil, atd), dalších 5 procent tomu má jakéž takéž použití (třeba kontroloři v terénu), dalších 14 procent si s tím internetem v mobilu soukromě hrají (ale těm by stačil nižší FUP), a to zbylé procento jsou totální stahovači, které by za to měli z práce vyhodit.
  Tudíž, jestli místo pro těch 5 procent potřebných pracovníků objednali ta internetová data pro všech 100 procent pracovníků MF (odhadem několik tisíc), tak sice „opticky“ po propočtu průměru došli k proklatě nízké částce na číslo, ale z 95 procent platí za něco co nevyčerpají.
  Nějak podobně je to i s tím neomezeným voláním. Většina ze zaměstnanců ho ->pracovně<- nevyužijí. Navíc, mohli využít služeb nějakého virtuála, který nabízí v rámci své sítě (tedy třeba pro všechny ty úředníky MF na jedné síti) volání zdarma, za podobný nebo i nižší paušál..

  • nováček napsal:

   Ano. Je to jako vždy jeden velký blaf na prosťáčky. MF platí, jako všichni velcí uživatelé mobilních služeb podle smlouvvy určitou pevnou částku, nikoliv za každé jenotlivé volání (či protelefonované minuty). Samozřejmě že poskytovatel služby má dokonalý přehled, kolik se „provolalo“ v minulosti, ví kolik přístrojů organisace provozuje a tak není těžké uzavřít „výhodnou“ smlouvu. Výhodnou v tom smyslu, že průměrná částka na jeden přístroj je nižší, než kdyby byla celková částka stanovena součtem tarifních plateb za každý přístroj zvláště. To je ta finta, „Moderátorovobabišovská“, žádný úspěch vyjednávání.

 5. Weber napsal:

  54,-kč = 10 koblih, doufám, že takový počet nebude příliš pro Andreje až rozjede volební kampaň, pokus si chce s námi vyjednat také „dobrou“ cenu!

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko