Miloš Zeman, Churchill a prezident s demencí
Miloš Zeman opět zaujal široké publikum svým projevem na pražském Žofíně. Protože se ale v poslední době český prezident hodně opakuje, jeho výroky mířené k médiím, komentátorům či Bakalovi nikoho nemohly překvapit.
Snad jen hnidopichy, kteří stále ještě nepochopili plný význam Zemanova oblíbeného konstatování, že jen blbec nemění své názory.
Patologická sedlina nahradí novináře
Jako třeba zde.
Miloš Zeman na Žofíně 2018: „Když se ponoříme do internetových diskuzí, do různých blogů, serverů a tak dále, tak ať tam najdeme různé protikladné názory doprovázené argumentací – nikoli nadávkami, ale argumentací.”
Miloš Zeman verze 2014: „Diskuse pod jednotlivými blogy nebo články v internetu po jistých zkušenostech zásadně nečtu. Aniž bych komentoval jejich autory, vybavuje se mně Masarykův termín, který mluví o patologické sedlině české společnosti.”
Miloš Zeman by se rád viděl ve skupině ctihodných státníků, jakými bývali ve své době Charles de Gaulle nebo Winston Churchill. Rád je zmiňuje, rád je cituje. Jejich stopu v dějinách však těžko vyrovná. Nezbývá proto než hledat jinde.
Třeba v severských zemích; ty si Zeman zase rád bere za vzor správného fungování sociálního státu.
Našli jsme tam, konkrétně ve Finsku, jednoho velmi zajímavého státníka. V Česku jeho jméno známé příliš není, do finské historie se ale zapsal skutečně hluboce.
Zeman, podle vzoru Kekkonen
Jmenoval se Urho Kekkonen. Na rozdíl od českého prezidenta byl sice obdařen silnými pravomocemi (a byl v čele státu – v moderní Evropě nemyslitelných – 25 let), představoval ale stejně jako Zeman výrazného a aktivního politického aktéra.
Byl také původně předsedou parlamentu i premiérem, až později se stal prezidentem.
Měl též speciální vztahy s Ruskem (tehdy Sovětským svazem) a za jeho vlády se dařilo klientelistickým sítím, kde zásadní roli hrála přízeň prezidenta, respektive jeho okolí.
Ač byl autokratický, těšil se poměrně velké popularitě. Se závěrem jeho politického života se pak pojí i jeho zhoršující se zdravotní stav. Jeho životopisci to popisují jako problémy s rovnováhou, pokud jde o fyzično, a občasné „bludné myšlenky“, pokud jde o psychiku. Trpěl též cukrovkou.
Ke konci svého posledního funkčního období již trpěl atherosklerotickou demencí a nevěděl, že je prezidentem. Přesto svůj úřad dokončil.
Nechceme tím samozřejmě tvrdit, že snad Miloš Zeman neví o tom, že je (český) prezident. Stále častěji však vypadá, že na to zapomíná.
Málokdo by přeci od hlavy suverénního státu čekal výroky typu „kun*a sem, kun*a tam“, návrhy, že by se „novináři měli likvidovat“, či neskrývanou podporu ruským zájmům.
Pokud bude Miloš Zeman pokračovat ve svém rétorickém stylu jako doposud (a je to více než pravděpodobné), nebude se moct divit, že nebude už ani náznakem považován za českého Churchilla, nýbrž za českého Kekkonena.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
45 komentářů
Zeman je, bohužel, obrazem „inteligence“ národa ….. Babiš úplně stejně tak!
Jste hulvát, tečka.
jaký voliči – takoví státníci!
Souhlasím. Tečka.
Porovnával bych, ale pouze do jisté míry, současného prezidenta s těmi našimi bývalými. Tedy Klausem a Havlem. Ne s finským. A když už byl vzpomenut ten finský, tak proč ne třeba slovenský? Ten je zase silně proamerický a je proti vedeno trestní stíhání za podvod s financováním voleb, za lichvu, a nově za podivně nabyté pozemky. Proamerický Kiska chce budovat na Slovensku americké vojenské základny, Zeman o nějakých ruských nikdy nemluvil. Tím se jeho „proruskost“ jaksi vytrácí. Mně se líbí, že není jednosměrně zaměřený proamerický „vlezdoprdelista“. Zemanova rétorika v tom, co je mu v tomto článku vyčítáno, je oproti tomu čajíček. Na slovenského prezidenta nebudu proč vzpomínat, na toho našeho ano. A i když s ním ne ve všem souhlasím, tak já osobně , zatím, v dobrém. Je fakt, že každý vysoký státní činitel by měl znát tu mez, kdy je třeba skončit a odejít, z rozličných důvodů, jenže, touto realitou se naši vysocí státní činitele až tak neřídí.
Smůla je v tom,že do finále se dostali jak už to ve finále bývá 2kandidáti.Buďme rádi,že nevyhrál ten druhý.
Tak buďte …. ale proč to má ten zbytek trpět?
Souhlas, to je bez debat. Drahoš by byl panáček, naprosto ve všem.
Tak jsme k potěše ÚV Pražské kavárny poplivali našeho pana prezidenta a teď se konečně můžeme věnovat seriozní práci. Soudruzi z ÚV nyní nemají žádný důvod zpochybňovat politickou uvědomělost našich soudruhů.
Ve škole měl autoritu největší dacan, kterého se děti bály. Na vojně to byly mazáci před kterými mladí vojáci ze sebe dělali blbečky. Odolní byli jenom nebojácní žáci a vojáci. Zemana neznám ale povahově mi připadá jako rozmazlený jedináček , který se lží dostal k moci , kterému se podařilo zničit Českou republiku jako Merkelové Evropu. Také si myslím a nepřekvapuje mne jeho postoj k Izraeli. Mají dokonalou tajnou službu a asi na něho něco vědí proto jim leze do zadku. Na sjednocený český národ s pohrdáním kašle.
Sjednocený český národ? Prosím o bližší popis.
Jako Zemanův volič musím říct, že mám radost, když Zeman příležitostně načůrá pravdělalásce do brabeniště. Naposledy se Skřípalovými to bylo excelentní.
Jste admirál nebo lopata?Pražská kavárna nebo venkovská socialistická putyka?Dokud nezemřou bývali komouši nebude tady klid.
Lopata prosím. A zvládnu i krumpáč a umíchat maltu.
Jakou to má spojitost se Zemanem a Churchillem?
Pan Zeman jaksi nikam nenačůral ono to pravdě a lásce ani nejde,potažmo píše se mraveniště ty brabouku. Ale co Zeman dělá exelentně dle třech(z)rádců se.e si do vlastního hnízda.Vy jste musel být jako Zeman komouš že))))))
My lopaty píšeme brabeniště. Nehledě na to, že je v kontextu s načůrat to lepší zní.
Ta představa, když čůráte do brabeniště, jak ti brabenci naxraně pobíhají a utírají si moč z tykadel. Naprosto přesné.
Jo a dávejte si pozor na pasní velkých písmen na začátku věty.
Země, jejíž vládu vede premiér, by prezident neměl do práce vlády vůbec mluvit, a konat jen své povinnosti jako jmenování lidí do funkcí a podobně. Snahu napodobit tu americký prezidentský systém měl už Havel, Zeman ten nechce nic napodobovat, chce jen se mstít a provokovat, aby se mohl radovat z toho, že mu nikdo nemůže nakopat do….
Kde se léčil a za čí peníze a z jakých chorob V. Havel, to bylo naprosto normální a všichni byli tiše.Vůbec nekouřil a natož aby pil.
Tak jen za ten nadpis by jste, napr. v Turecku, sli na pet let na tvrdo do vezeni a tam.by jste si teda uzili…za toho tak zleho Zemana se Vam v ČR nestane vubec nic. Nanejvys o Vas prezident nekde rekne, ze jste blbci, nebo neco drsnejsiho ?. Jeho novinari ve volbach napadali tak brutalne a sproste, jak se asi on a jeho rodina meli citit, co? Kdyz vazeni tolerujete jako svobodne a v poradku brutalni urazeni cloveka ve volbach, automaticky musite pocitat s tim, ze se o vas otre take. Mame svobodu slova ?.
A kdo v dnesni dobe kritizuje snahu o dobre obchodni vztahy s Ruskem a s Cinou, ten jde proti zajmum naší zeme.
Markéto, zkuste pochopit alespoň ten nadpis. Já mám dojem, že za něj by ani v Turecku nikoho nezavřely.
Když nepochopíte nadpis, jak potom zvládáte vlastní text?
Ale o svobodu médií se v této zemi začínám opravdu bát.
Lidí, věřících desinformacím, je na můj vkus příliš mnoho.
A když si Prezident dovolí napadat veřejnoprávní zpravodajství včetně investigativních novinářů a přitom má svého Soukupa s Barrandovem, se kterým se spojenými silami snaží poškodit obraz ČT v široké veřejnosti, a to zase, jak už je zvykem nejpodlejší lží a způsobem oslovujícím zase jen diváky Primy Novy a Barrandova.
Financování, to je pro mnoho těchto diváků jediné čemu rozumí, berou nám naše peníze že? ČT rozkrádá vaše peníze, jednoduché, pro jednoduché a funguje to spolehlivě, odzkoušeno Babišem. Ale je to asi všechno jinak, nejspíš žiji v zemi, která si slušné politiky nezaslouží. A totalita je jediný způsob, který funguje bez podmínek, jednoduše se ukáže prstem, kdo bude zlikvidován. Mnoha lidem se po ní asi stýská.
Hahaha, „tykadlák“ dostal půl roku s podmínkou, za tykadla načmáraná na bilboardu Langerovi, veterána Zapletala také tahali po soudech za vystrčenou holou zadnici na americký konvoj a Vy tady podsouváte lži o údajné demokracii, která tady rozhodně není, protože by se výše uvedené nemohlo stát. Na našeho prezidenta hážete tu nejnechutnější špínu, urážíte své spoluobčany a máte tu drzost žvanit o demokracii?! Volil jste a Vaši kandidáti neprošli! Tak to neste jako demokrat, nebo jako chlap, nebo jako slušný člověk. Nehodící se škrtněte.
Nazdar Frenki. Tak je tady podle vás demokracie, nebo není? Vy si taky píšete, jak chcete a co se vám hodí do krámu, že? A dokonce pod jedním článkem. Frenki Frenki….běžte lovit jinam a dejte nám chvíli pokoj, prosím.
Ne, není. Jen si na ni někdo hraje-jako když existovala například německá demokratická republika a ten název „demokratická“ fakt nestačí. Jo a pište za sebe. Nebo jste „my…císař“?
Bojíte se jiných názorů? Chcete slyšet -číst pouze takové, které se „neliší“? Jako za komunistů? Proto mne posíláte „jinam“?! Ale no tak, soudruhu!!!
Čest práci soudružko Markéto. O jakých dobrých obchodních vztazích to sakra mluvíte? Řekněte mi aspoň dva??????? a zase můžete odletět zpátky na Mars?
Žiji v zemi, kde začala vítězit lež, mstivost, nenávist, zloba a závist nad pravdou a láskou.
V zemi, kde StBák už vládne, sice bez důvěry ale o to intenzivněji, s komunisty a s (fašistou).
Jen doufám, že to nebude trvat zase 40 let, než se pochopí, že sprostota a lež by neměla být vzorem, že prezident by měl být příkladným morálním vzorem a autoritou nejen pro mládež. Zeman je ovšem individuum, s narcistickou poruchou osobnosti, u kterého vím zcela jistě, že poškozuje a ničí, všechno pozitivní, čeho se doposud dosáhlo a všechno na co jsem byl jako Čech doposud hrdý.
Václav Havel, je osobnost, která zapomenuta nikdy nebude, pozitivní, světově uznávaná.
Na Zemana se nejspíš zapomene, protože bude v dějinách temnou skvrnou, za kterou se budeme jako národ stydět.
Je mi pouze líto, závistivých mstivých chudáků, kteří si čůrají do vlastního „brabeniště“ a ani to nevědí, nebo nechápou důsledky svého vylučování. Tuto krásnou zem, však morálně devastují, vlastním dětem a vnoučatům. Mě ovšem do mraveniště těžko někdo načůrá, jsem sám se sebou spokojený, úspěch nikomu nezávidím, naopak přeji a jsem jím motivován, Svoje děti jsem vychoval tak, že se za ně nestydím a vím, že oni se nestydí za mně. V nejhorším případě odjedou žít a pracovat do jiné země, třeba i k té proklaté Merkelové, která zničila evropu. Ale plně chápu, ty pod hladinou ty Okamura určitě zachrání před islamizací. Okamura je pro ně to pravé řešení. Jen nevím, kdo normální v takové zemi bude chtít vychovávat děti. Tak ať čůrají dál do „brabeniště“ a jsou na sebe patřičně hrdí, pomáhají tím vlastním dětem, moje si pomůžou sami.
Krásné. Naprostý souhlas!
Nemáte přezdívku Kasandra, když se tak pouštíte do věštění věcí budoucích?
Mimochodem žijeme přece v demokracii. Takže – v příštích volbách mohou přece voliči Babiše odvolat (pokud tedy společně s komunisty nezruší svobodné volby – ale na snad jejich síla stačit nebude).
Čili spíše mi dělá starost, které to budou ty strany, kterým by měli dát voliči a přednost – jak zmíněno v úvodu článku, které snad v politice ve vládě provádějí a prosazují samou pravdu a lásku…Takové u nas snad nejsou…
„V zemi, kde StBák už vládne, sice bez důvěry ale o to intenzivněji, s komunisty a s (fašistou)“.
Je tragikomické, že socani Vám neva. Byť zrovna ti se hrnou k vládním korytům, aby zase odkláněli a rozdávali z cizího. Ještě že máte ten „vkus“, třeba na Havla. Neschopného narcise, ožralu a mstivého lháře. kterého plácali po ramenou, za to, že nás prodal a zničil část nášeho průmyslu.
Achjo, vynechte mě ze svých komentářů je na roboty nereaguji.
Ať mi někdo vysvětlí,že na inaguraci Putina byl pozván bečkový americký herec a nepozvali soudruha Zemana.
Protože neplnil co po něm Putin chtěl. Tak jo za trest nepozval.
Tak srovnání Zemana spíše s Kekkonenem než s Churchillem nebo de Gaullem je snesitelnější také z jednoho prostého důvodu- Churchill a de Gaulle úřadovali v čele zemí, které byly (a v jejich době to stále platilo ještě spíše než dnes) velmocemi víceméně globálního významu; Kekkonen, tak jako Zeman, stál v čele spíše menší země, míněno tedy ve smyslu, že rozhodně žádné velmoci, ve východní části Evropy.
Navzdory všem jiným okolnostem je však třeba říci, že nějaké speciální vztahy se SSSR nebyly rozhodně primárně výplodem vlastní Kekkonenovy politiky, ale vyplývaly z obecné pozice, ve které se Finsko nacházelo v době studené války a pro jejichž základní vysvětlení bychom se museli vrátit přinejmenším do období druhé světové války. Vždyť vlastně i Finsko, podobně jako my, bylo vnímáno jako součást sovětské velmocenské sféry, jenom s tím rozdílem, že tam na rozdíl od nás, a celého toho pásu zemí od Polska na severu po Bulharsko na jihu, nedošlo ke komunistickému převratu a zachoval se tam systém pluralitní demokracie. Finsko se tomuhle přizpůsobilo, mezinárodně lavírovalo mezi Východem a Západem (není náhoda, že zrovna tam se v roce 1975 konala Konference o bezpečnosti a spolupráce v Evropě), ekonomicky úzce kooperovalo jak s RVHP, tak s EHS… Připomněl bych i návštěvu Kekkonenova nástupce, Koivista, v Husákově ČSSR někdy v 80.letech- vždyť to snad bylo tehdy u nás prezentováno podobným způsobem jako návštěva z nějaké „spřátelené socialistické země“…
Jinak ale Kekkonen (a je to i na té anglické Wikipedii, na kterou jako jeden ze zdrojů odkazuje článek) právě kvůli tomu svému zdravotnímu stavu na úřad presidenta de facto rezignoval už v roce 1981, ještě před ukončením svého posledního funkčního období…
Mimochodem,,když se nad tím zamyslíme, proč nelze srovnávat Zemana se státníky jako Churchill nebo de Gaulle. dojdeme k třem zajímavým důvodům proč tito státníci získali své renomé. A proč se s nimi Zeman nemůže dnes srovnávat.
1) Jistě – byli to státníci evropských velmocí. Což bylo podstatné – v tehdejší době nebyl na hlas státníků malých států místo –
2) Oba získali své renomé během války – při poslední obraně jejich národů. Připomeňme že Churchill při svém nástupu slíbil občanům jenom „krev pot a slzy“, aby se tím zachránili před nacismem. Tehdy, za války si to mohl dovolit, ale jako mírový politik byl nepoužitelný . ještě pár let po válce chtěl podobně bojovat proti bolševikům-ale to už nikoho moc nezajímalo, neb si Západ s Ruskem Evropu rozdělili
Popisovat situaci de Gaulla by byla složitější, protože Francie už poražena a okupována Němci byla, takže svým občanům horentně dodávat naději rádiem z bezpečí Londýna..
3) Ale pak je tu ještě jeden důvod a je nutné ho vzít na paměti.. Totiž že oba tito politici nahradili jako „noví páni čistí“ předešlou generaci politiků, jejichž appeasement přivedl celou Evropu do spárů fašismu.
V tom je taky možná důvod proč se Zeman nemůže těmto pánům rovnat – politici evropské unie, podporovaní dotovanymi elitami si dodnes nepřiznávají že by jejich vlivem byla Evropa v nějaké krizi – přece jak říká paní Merkelová „Wir schaffen das“…(Což si mysleli francouzské elity před útokem Hitlera taky). Takže – dokud se Evropa nedostane do akutního nebezpečí, její kritici nebudou bráni vážně.
A teď ještě k srovnání s panem Kekkonenem. Ta situace Finska byla v určitém smyslu podobná střední Evropě – ale z jiného důvodu. Totiž – Finsko udělalo tu závažnou chybu, že se za války spojilo s Německem a podpořilo jeho útok na Sovětský svaz. Tudíž – po válce skutečně nechal Západ Rusko at si to s Finskem vyřídí – diplomaticky samo…Tudíž – ta následující desetiletí byla pro Finsko diplomaticky dost obtížná – ale svobodu si (na rozdíl od nás) uhájili, díky panu Kekkonenovi. Ostatně, mají pro to přímé označení Paasikiviho-Kekkonenova politická linie…
Tak ty Vaše postřehy kolem Churchilla a de Gaulla a té situace, související s druhou světovou válkou, ty jsou naprosto správné. Ale jen bych dodal, že tu de Gaullovu roli bych neredukoval jen na to, že „dodával naději rádiem z bezpečí Londýna…“ Vždyť on ty své tzv. Svobodné Francouze také vedl ve válce- nejprve z Afriky (Konga a pak z Alžíru), odkud se přemístil do Marseille… A dokonce dosáhl toho, že v roce 1945 byla Francie všeobecně uznána, bez ohledu na porážku z r. 1940, jako čtvrtá vítězná mocnost, vedle SSSR, USA a V. Británie…
Ale s tím Finskem, to je totiž komplikovanější… Že podpořilo Německo v útoku na SSSR… Tohle i v té střední a jihovýchodní Evropě udělaly některé státy (Maďarsko, Rumunsko, přece i Slovensko, i když to tedy vítězní Spojenci jako samostatný stát neuznávali)… Jenže jaký byl hlavní důvod v případě Finska…? Já bych si asi neodpustil nějakou delší „přednášku“, protože pro úplně kompletní vysvětlení se asi budeme muset vrátit ještě o cca 130 let dříve… V roce 1807 uzavřel ruský car Alexandr I. mír v Tylži s Napoleonem, čímž si v podstatě Rusko a Francie rozdělily takové sféry vlivu v Evropě… A zatímco Napoleon I. „úřadoval“ v západnějších částech Evropy, Rusové se vrhli do války se Švédskem a vzali mu právě Finsko (které patřilo ke švédské říši už hluboko od středověku). A pak tedy dalších více než 100 let, až do první světové války, Finsko bylo součástí (byť dost autonomní) ruské carské říše. Po bolševické revoluci a s ruskou občankou válkou vypukla občanská válka mezi „rudými“ a „bílými“ i ve víceméně osamostatněném Finsku. „Bílí“ zvítězili, čímž se zabránilo i tomu, aby se Finsko připojilo k sovětskému Rusku.
No ale přišel rok 1939, pakt „Ribbentrop-Molotov“, a do jisté míry se opakovalo to, co se stalo v r. 1807 v Tylži. Prostě jako tehdy si Rusové (Alexandr I.) rozdělili sféry vlivu s Napoleonem, tak teď si je (Stalin) rozdělili s Hitlerem – a zase, zatímco Hitler „úřadoval“ v západnějších částech Evropy, tak Rusové (Stalin, SSSR) začali chtít mj. zpátky území, které carské Rusko ztratilo v době první světové a ruské občanské války. A tady právě tkví ten kardinální problém…
V rámci této Stalinovy politiky došlo k tzv. zimní válce mezi SSSR a Finskem na přelomu let 1939/40 (sovětská propaganda tedy tvrdila, že konflikt vyvolali Finové). Finové se v té válce sovětské přesile ubránili (kdyby se jim to nepodařilo, tak by dopadli podobně jako Litva, Lotyšsko a Estonsko; Stalin už dokonce vytvořil loutkovou finskou vládu z emigrantských finských komunistů)… Ale přece jen, byli nuceni ustoupit, a ztratili část území (Karélii a západní předpolí Leningradu). No a tak když v r. 1941 zahájil Hitler útok do SSSR, tak se k té invazi připojili, prostě s tím, že si ta území vezmou zpátky.
V odkazu na tu tzv. zimní válku, Finové tomuhle říkají tzv. pokračovací válka (fakticky skončila příměřím v r. 1944) – a třeba i západní Spojenci tohle vnímali za víceméně čistě finsko-sovětský problém a uznávali, že Finové vedou v podstatě spravedlivou válku. Třeba Churchill také sice vyhlásil válku Finsku, ale to bylo jen takové formální gesto vůči Stalinovi – a nestalo se, že by třeba západní Spojenci bombardovali finská města atd. Tak jestli udělali až tak závažnou chybu…(???) Tak je pravda, že nakonec stejně ta znovudobytá území zase ztratili, pak ještě něco navíc… Rusové si až do 50.let udržovali ve Finsku vojenské základny…
Tak je to komplikovaný a zajímavý příběh…
A kdybychom se měli vrátit ke smyslu článku… Totiž, kdybychom si odpustili tu demenci, tak si myslím, že to srovnání Zemana s Dr. Urhem Kekkonenem ve svém celku pro Zemana zase také tak špatně vyznívat nemusí…
Josefe proč? Když to nejste schopen pochopit sám tak, vám to těžko někdo vysvětlí.
Autoritářský režim vedený Putinem si nenechá zkazit, záběry televizních kamer, vysílané masám. K propagandě používaný Zeman by byl vidět na živo a propaganda by ztratila na síle. Naproti tomu Americký herec slouží k propagandě právě jen svou přítomností.
Ale pro někoho to je už moc složitá konstrukce že? Slunce v duši 🙂
Je to sice smutné, sice se to dalo čekat, ale ne od redakce HP. Totiž že je vůbec nezajímá obsah projevu prezidenta republiky , ale pouze si z něj vytrhnou několik vět za účelem jeho další dehonestace.
Aspoň že je tam ten odkaz na text projevu, a pan Zeman tam mluvil o společenské odpovědnosti a různých dimenzích aktivní spoluúčasti občanů ve společnosti.. Škoda že to nikoho nezajímá…..
Vytrhávat jednotlivosti a dehonestace?
Od toho tu přece jsou.
Přímá volba prezidenta Zemana ukázala rozdělení, které ve společnosti existuje. Žijeme v zemi rozdělené do několika táborů, které nesdílejí společné hodnoty, nemají společné zájmy a necítí závazek chovat se jedni k druhým poctivě a slušně. Vedení státu se posunulo a dnešní politici, když prosadí špatné rozhodnutí způsobí tím mnohonásobně větší škody než tím, že si něco „ukradnuli“ v 90-tých letech. Na jedné straně tedy: „Správci“, kteří v podstatě nenávidí demokracii a neuznávají výsledek demokratických voleb. Jdoucí stále častěji proti vlastním lidem, protože se musí zalíbit svým šéfům v zahraničí. Na druhé straně zaměstnanci z fabrik, služeb, ale i drobní podnikatelé, masa obyčejných lidí, kteří těm vznešeným platí jejich pohodlný život. Pokud se ozvou, jsou označováni za nácky, komunisty apod. A tihle lidé najednou zjistili, že mohou elity přehlasovat! To je naprosto revoluční zjištění. A to je skutečný důvod, proč Miloš Zeman, vyvolává takovou nenávist. Pro „kavárenskou“ elitu je Miloš Zeman živou připomínkou, že může být poražena a politika je o naději a emocích.
Tomáši nerozumím přesně, vyznění vašeho komentáře. Já také nejsem žádná elita. Jen se snažím důstojně procházet životem, tak abych se nestyděl za své konání a nikomu alespoň neškodil, když nemohu pomoci. Ke vzdělaným a morálním lidem chovám úctu. A Zeman ve mě nenávist opravdu nevyvolává, on sám chudák ani neví, co činí, že se historicky znemožnil. Jeho diagnoza je pro mě naprosto jasná, vnímá pouze chválu a názory od lidí projevujících snad až lásku k jeho osobě, jakoukoli kritiku odvrhne s urážením, nenávidí a mstí se. Pro mne je nenávist nepochopitelná vlastnost, která hlavně nikam nevede. Cítím spíše lítost a obavy, ty ve mě nevyvolává duševně nemocný člověk, ale lidé, kteří se nechaly tak zmanipulovat, a volí tak jak volí. Opravdu je tak těžké pochopit, že to co činí Zeman, opravdu nepovede k ničemu dobrému.
Opravdu někomu není úplně jasné, kdo toho chudáka řídí a jaké má cíle.
S první částí vašeho komentáře až do…… „ukradnuli“ v 90-tých letech“
naprosto souhlasím.
Co tedy podle vás ti lidé chtějí emotivně a s nadějí porazit. Slušnost? Prozápadní směřování?
Prosperující společnost? A kde je to zlo? V Pražských kavárnách?
Trumpovi s Putinem se daří, EU asi doopravdy zničí, ale na ústa dopadneme všichni.
Někdo akorát mnohem bolestivěji, ale budou spokojení, konečně na vás elity došlo že?
To ti lidé nechápou, že na elity nedojde nikdy, že po elitách je ve světě sháňka?
Ale není ta naše společnost zase tak šíleně polarizovaná. U mě, a stejně tak i u mnoha dalších zemanových nevoličů v mém okolí, vyvolává Zeman hlavně údiv, lítost a stud.
Podobně je to se skupinou jeho voličů. Jsou mezi nimi skuteční náckové a komunisti, ale rozhodně se to netýká všech. Hromada lidí u nás je naučená mít z něčeho velký strach a ten se podařilo Zemanovi spojit s Drahošem.
Stále je to jenom prezident, takový náš ceremoniář. Není žádný důvod učit se od něj lhát, nenávidět a mstít. Necítím žádnou zášť vůči lidem za to, že volili Zemana. Mnohých jeho voličů si vážím a nemám rád mnoho lidí, kteří volili někoho jiného.
Naši spoluobčané si vybrali. Mohlo by to být lepší, ale nebylo. Drahoš byl pro mne jako voliče doslova křivák, neschopný, hloupý, neznalý…etc. nemorální břídil. Zeman jej převyšoval o několik levelů. Ale tvrdím, že mohli být nabídnuti lepší kandidáti. Jenže, nebyli. Realita je taková. Mne nikdo ze Zemanova štábu nemusel přesvědčovat, vybral jsem si sám, protože neměl reálného protikandidáta, ale nastrčenou trapnou figurku.
Nemusíš se obhajovat. To nebyl útok na tebe, jako voliče MZ.
Pokud jsi chtěl napsat, že ty ses nebál, vyznělo to přesně naopak. Měl jsem na mysli přesně ten strach, že někdo (ten, jehož jméno se nesmí vyslovit?) nám nastrčil trapnou figurku.
Mezi námi je jen velmi drobný rozdíl. Ty si myslíš, že se máme dobře, protože je MZ prezident. Já si myslím, že se máme dobře, přestože je MZ prezident 🙂
Nepodsouvejte mi Váš pohled na věc, jako že je můj. Nesouhlasím s ním.
Volil jsem toho, kdo z těch dvou posledních kandidátů byl pro mne přijatelný. A volil jsem jako ta volící většina. V tajné volbě. Stupidní urážky z okruhu antizemanovců bych nejraději řešil nafackováním přes celou hubu. Nevidím jediný důvod, proč bych se měl nechat urážet, za to, že jsem volil Zemana. Já z voličů Drahoše idioty nedělám. Byla to jejich volba a právo. Stejně jako moje. Kdo s tím má problém, je u mne amorální gauner, který si nahlas hraje na demokrata, ale zdaleka jím není. A ten zaslouží pár facek. Ne za to, že volil jiného kandidáta. ale za ty urážlivé kecy proti ostatním spoluobčanům.