Miloš zase pije, slimáci a medúzy a soutěž o nejprázdnější volební slogan

Napsal/a Robert Malecký 8. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Do voleb scházejí dva týdny a všude Babiš. V televizi Babiš. Venku reklamy – Babiš. V novinách Babiš. Úplně aby se člověk bál otevřít si seznam nařízených soudních jednání. Druhá důležitá zpráva ze současného Česka je, že Miloš pije – na to se podívejte ve videu. My se ale dnes vydáme do regionů, neboť teprve tam se tvoří ta pravá politika.

  • V ČSSD se rozmáhá takový nešvar. Regionální představitelé strany se ve snaze vyjít vstříc nahnědlým postojům slušných Čechů pouštějí do tvorby málo či ještě méně vkusných jinotajů namířených proti Romům nebo imigrantům. Známý je případ kandidáta za Ústecký kraj Karla Novotného, který Romy přirovnal k medúzám. Tento týden zase vzbudil pozornost místostarosta brněnských Bohunic Milan Hrdlička – napsal, že slimák se nezastaví před ničím, není pro něho překážkou žádná hranice, žádná vzdálenost ani lokalita, ze které se k nám přesouvá. Musí se přece dostat do té země zaslíbené, kde je dostatek potravy a kde se bude přiživovat na práci ostatních. Prý šlo o nadsázku.

„Kdokoliv se vyjadřuje hanlivě a nenávistně vůči určitému etniku či národnosti a degraduje lidi tím, že o nich mluví jako o slimácích, šíří tím nenávist v ČR, zvyšuje bezpečnostní riziko, a škodí tak naší zemi i jejím lidem. Takový člověk nemá místo v ČSSD.“
(volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek na twitteru, 6. října)

Reakci faktického šéfa strany Zaorálka na Hrdličkův výlev je třeba ocenit. Méně už ale fakt, že náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (to je ten s medúzami) dál zůstává na kandidátce. Jak vysoko umí Zaorálek sáhnout, pokud mu skutečně jde o zásah proti lidem šířícím nenávist?


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • ČSSD na severu Čech nabízí i další výrazný úkaz, který se jmenuje Gabriela Nekolová, DiS. Ta zaujala veřejnost plakátkem, který nejspíš vstoupí do učebnic politického marketingu jako ukázka nejčistšího populismu, který ani nemá sílu předstírat nějaký obsah.

No, byla kolem toho v médiích a na sociálních sítích trochu mela a ostuda, a tak si paní kandidátka vyrobila plakátek nový a doprovodila ho sloganem, v němž se ve své intelektuální jiskřivosti k nádobovitosti svých hesel drze přiznala.

„Není to jen o prázdném heslu. Opravdu mezi Vás vyrážím a naslouchám Vám.“

Pomineme ty hrubice, pomineme skutečnost, že žádná společnost MO Vision coby zpracovatel kampaně podle obchodního rejstříku neexistuje (podle všeho jde o litvínovskou MD Vision) a popřejeme paní kandidátce příjemné čtyři roky ve sněmovně. Kdyby se nudila, může je strávit doučováním se češtiny.

  • A do třetice ze severu Čech, do třetice ČSSD. Známý bouřlivák a velký podporovatel Miloše Zemana Jaroslav Foldyna poskytl rozhovor MF Dnes a řekl, že vyhození Andreje Babiše z vlády byla chyba.

„Polemizoval bych s ním na celé řadě kroků, ale pan Babiš je členem nejsilnějšího hnutí v úspěšné vládě.“
(poslanec a náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Foldyna v Rozstřelu MF Dnes, 5. října)

Foldyna se dopustil časté nepřesnosti, kterou je třeba uvést na pravou míru. Chyba nebyla Babiše z vlády vyhodit, ale do vlády ho jmenovat. Nebyla to dokonce jen chyba, ale i porušení zákona. A je nepodstatné, že Sobotkova vláda později stáhla kalhoty a hanebně změnila lustrační zákon v Babišův příští prospěch. Zrovna jako fakt, že se porušení zákona v tomto případě dopustil nepostižitelný prezident republiky.

Tak klidnou mysl, ty dva týdny to ještě nějak přežijeme a pak už bude opravdu líp.

Follow @malecak

 
 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)