Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot TV Prima,

Mějme se všichni rádi. Poselství prezidenta Miloše Zemana v sedmi bodech

Již tradičně HlídacíPes.org nabízí shrnutí projevu prezidenta republiky. I tentokrát přinášíme redakční výběr (bez nároku na úplnost) z jeho projevu odvysílaného televizí Prima – pro ty, kdo pro karanténní povinnosti neměli na sledování čas, případně nervy a chuť.

Poznámka technického rázu na úvod: Projev byl předtočený, natáčel se v prezidentském sídle v Lánech. Trval 8 minut a prezident ho pro televizní štáb přednesl už ve středu.

Projevu ze strany úředníků Pražského hradu předcházela informační kampaň pro český lid, jak používat televizní ovladač.

Jaké hlavní myšlenky tedy vystoupení Miloše Zemana obsahovalo?

 • V nejbližších dnech nelze vyloučit první smrtelné případy. Vyhněte se extrémům – zlehčování epidemie, ale také propadnutí strachu. „Strach nás oslabuje.“
 • Herce zmínil prezident v projevu hned dvakrát, rýpl si: „Jakýsi divadelní principál zcela nedávno prohlásil, že koronavirus je jenom lehká chřipka, a kritizoval opatření vlády.“
 • Problémem boje s koronavirem je výrazný nedostatek ochranných prostředků. Za dodání poděkoval Číně, která prý Česku pomohla jako jediná.
 • Na adresu opozice: „Když teče do lodi voda, musí všichni k pumpám.“ Opozice by měla podporovat opatření vlády, nebo po dobu karantény mlčet.
 • Nevšímejte si příliš poštěkávání a vřeštění našich novinářských komentátorů, kteří jako obvykle píší o všem, a nerozumí ničemu.
 • Prezident ocenil aktivity dobrovolníků. „Dokonce i herci, z nichž někteří si stěžovali, že nemají kšefty, by udělali lépe, kdyby například navštívili domovy důchodců a přinesli tam trochu radosti“
 • Slovo na závěr: Mějme se všichni rádi.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

10 komentářů

 1. Weber napsal:

  Tak nevím, jak kdo, ale prezident M. Zeman si u mne šplhl, když dle některých byl „zalezlý“, ale já a doufám i on stále ví, že mluviti stříbro, mlčeti zlato stále platí. Jinak jeho krátký projev k národu byl krátký a dostatečný, nevím sice, zda jej koncipoval „chytrý Jirka“, nebo jeho současný drivers Mynář, ale stačí. Zarmoutil mne hloupostí „pasáček“, když uveřejnil, určitě myslel, že vtipně, ovladač TV na odsledování projevu prezidenta a uvedl typ ovladače pro smyslově postižené seniory ( nepochybuji, že těm vděčí M.Z. za zvolení v prvé řadě). Že-by nezvládnutý posměch? Myslím, že by „pasáček“ mohl zase na určitý čas zalézt, nechybí určitě nikomu.

  • Myslete napsal:

   Čína epidemii zavinila – stejným bolševickým přístupem jako kdysi sssr v černobylu – tak dlouho strkal komunista hlavu do písku (zavraždili 1. doktora, který na to upozornil), až bylo pozdě…
   Teď nám pomůcky – PRODALI! takže byznys a ne pomoc + zaplatíme i letadla.
   Ruslan je ukrajinské letadlo z kontingentu NATO
   takže, klid …
   + kdyby zeman a babiš nebyli kreténi – mohli jsme si ty věci stačit udělat sami,
   a ne za to platit komančům…
   pg

  • komentář napsal:

   Já si tedy nemyslím, že v období světové pandemie platí „mlčeti zlato“, zvlášť, když jde o prezidenta země touto pandemií zasažené. Zatímco v klidnějších časech byl pan Eman z Hradu na televizi často a vůbec se neřídil pořekadlem, že „mluviti stříbro, mlčeti zlato“ (protože má neustále pocit, že on ví všechno a ví to nejlépe), tak nyní se ukázal až po opravdu intenzivních spekulacích dokonce i z řad jeho voličů a příznivců. A trapný pokus o vtip s ovladačem, který na svém profilu uvedl jeho tiskový mluvčí „…áček“? To ani nemá smysl komentovat. Mluvčí si evidentně dlouhodobě plete lid tohoto národa s partou jeho nejspíš asi hloupějších kamarádů, kteří mu podobné vtipy nejspíš „žerou“. Prostě jaký pán, takový pes.

 2. martin napsal:

  zeman poslal herce do domovu dochodcu aby je rozveselili, pricemz domovy duchodcu jsou zavrene. co si o nem myslet ???

  • vala napsal:

   Domovy důchodců jsou zavřeny pro návštěvy nikoli pro personál a schválené akce !

 3. pablo41 napsal:

  Mluvit o jakémsi principálovi, který poznal, že plácnul nesmysl a omluvil se, je poněkud nevhodné od člověka, který nejen že naplácal nesmyslů spousty, ale navíc mockrát cíleně národu lhal a neomluvil se nikdy !

  • Jana napsal:

   Tím principálem patrně myslel sebe, protože letos 5.2. pro ČR prohlášil, že koronavirus je něco jako chřipka a 15.2. v TN opět něco podobného.

 4. Dušan napsal:

  Nic povzbudivého od člověka, který už neví, která bije.
  Snažím se Zemanová slova pochopit, ale nejde to.
  Bohužel.

 5. Petr Kaminsky napsal:

  Jako vzdycky – vyridit si se vsemi ucty. Boze, jaky rozdil v porovnani s libovolnym normalnim prezidentem! Zuzano, nechces to na vedlejsak vzit i u nas?

 6. Dušan napsal:

  Položme si otázku. Byl projev Prezidenta ČR Miloše Zemana směrovany opravdu Českým občanům?

Přidávání komentářů není povoleno