Manželka ředitele Lesů ČR po kritice opustila místo ve firmě

Napsal/a Robert Malecký 21. ledna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Manželka generálního ředitele Lesů České republiky Daniela Szóráda už nepracuje jako grafička v jím vedeném státním podniku. Renatu Szórádovou přivedl šéf Lesů ČR do odboru marketingu a komunikace loni v září, informoval 21. prosince server HlídacíPes.org. Szórádová teď pracovní poměr ukončila, podnik vypsal na její místo výběrové řízení.

Ještě před měsícem Lesy ČR tvrdily, že na místa grafiků není třeba výběrového řízení. A podle generálního ředitele Szóráda nebylo na zaměstnání jeho manželky v jím vedeném podniku nic neobvyklého. “Podle ohlasů odvádí pěknou a užitečnou práci,” uvedl s tím, že jde o podobnou situaci, jako když v nemocnici pracují manželé, přičemž jeden je primář a druhý třeba zdravotní sestra nebo saniťák.

Pak se ale cosi změnilo. Na webu státního podniku se objevil inzerát nabízející místo grafika na ředitelství. A mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová potvrdila, že jde skutečně o místo, které dosud zastávala Szórádová. Za změnu postoje prý mohou ataky médií.

Nevíte o někom?

„Na referentské pozice není nutné vypisovat výběrové řízení. Protože se však obsazené této pracovní pozice stalo předmětem řady dotazů, paní Szórádová, která na pozici od září působila, svůj pracovní poměr ukončila a Lesy ČR vypsaly výběrové řízení na grafika,“ potvrdila Jouklová.

Důvodem byla podle ní mediální kritika. „Měli jsme schopného grafika, ale díky Vašim atakům jsme o něj přišli,“ napsala redakci HlídacíPes.org. Kreativního a schopného člověka ovšem podle Jouklové Lesy ČR potřebují, do jeho hledání by se mohla zapojit i média. „Protože nikoho takového neznáme, museli jsme vypsat výběrové řízení. Pokud ale znáte grafika (grafičku), který bude vyhovovat požadavkům LČR a jemuž budou vyhovovat naše podmínky a doporučíte nám ho, dejte prosím vědět,“ napsala Jouklová.


Psali jsme: Generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád má od září novou podřízenou: svou manželku

Šéf Lesů ČR k zaměstnání manželky: Odvádí pěknou a smysluplnou práci. Ministr Jurečka by ženu nezaměstnal


 

Zaměstnání manželky ředitele státního podniku, kterou si navíc Szórád de facto přivedl, se stalo předmětem kritiky. Doyen českých manažerů Vratislav Kulhánek řekl, že něco takového rozhodně nebývá zvykem. Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) sice zaměstnávání rodinných příslušníků nic nebrání, on sám by to ale neudělal.

Stejně jsme to probírali doma

Renata Szórádová pracovala v odboru komunikace a marketingu od 1. září. Její nástup podle šéfa podniku vyplynul přirozeně ze situace. “Nabídl jsem spolupráci své ženě, protože jsme beztak řadu věcí spolu probírali a prostě mi to připadlo v danou chvíli bezkonfliktní,” uvedl. Ačkoli marketingový odbor sídlí na ředitelství podniku v Hradci Králové, Szórádové bylo umožněno, aby pracovala ze Zlína, kde mají Lesy ČR krajskou pobočku.

Daniel Szórád pracoval v Lesích ČR už v letech 1994 až 2001. Odešel jako obchodní ředitel do lesnické společnosti CE Wood, kde pak působil dalších osm let. Přes firmu Swedwood zamířil jako manažer do polské pobočky IKEA Group.

Ministr Jurečka ho generálním ředitelem Lesů ČR jmenoval 14. dubna 2014, a to přes výhrady, že Szórád svědčil jako zaměstnanec CE Wood v miliardové arbitráži proti České republice.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)