Generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád má od září novou podřízenou: svou manželku

Napsal/a Ondřej Neumann 21. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád zaměstnal v jím řízeném státním podniku od letošního září svoji manželku. Ta pracuje jako grafička. 

Když vyšlo před nedávnem najevo, že v Českém rozhlase je zaměstnán syn generálního ředitel Petera Duhana, musel Duhan starší rezignoval. Státní podnik Lesy České republiky tak přísně nastavená pravidla o zaměstnávání rodinných příslušníků jako veřejnoprávní rozhlas nemá. Přesto Szórádův postup budí rozpaky.

„Nedělá se to. Rozhodně to nebývá zvykem,“ reagoval na dotaz HlídacíPes.org doyen českých manažerů Vratislav Kulhánek, jehož společnost Industrial Advisors vypracovala v minulosti pro vládu Jana Fischera pravidla pro odměňování státních manažerů.

Mluvčí Lesů: Dělá tu grafičku pro marketing…

Skutečnost, že generální ředitel Lesů ČR zaměstnal od 1. září 2015 ve fimě svou manželku, dnes po páteční sérii dotazů HlídacíPes.org potvrdila mluvčí státního podniku Eva Jouklová.

Její odpověď publikujeme v nezkrácené podobě:

„Paní Renata Szórádová, manželka Daniela Szóráda, generálního ředitele LČR, pracuje u LČR od 1. 9. 2015 na pozici grafika na Odboru marketingu a komunikace. Vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor: Multimedia a design. Do náplně její práce patří například předtisková příprava a tvorba grafik pro firemní tiskoviny (kalendáře, PF….), grafika potisků vybraných reklamních předmětů, tvorba grafik a celkového layoutu brožur, příloh do tištěných médií apod., kreativní práce na tvorbě soutěží, pracovních listů a dalších v rámci lesní pedagogiky, spolupráce na grafikách pro Lesu zdar. Měsíčně jí byla vyměřena hrubá mzda, která nedosahuje základní průměrné měsíční mzdy technicko-hospodářských pracovníků LČR. Co se týká Vaší poslední otázky, na LČR pracuje řada zaměstnanců, kteří jsou v příbuzenském vztahu. Etický ani jiný podnikový kodex či interní předpis zaměstnat příbuznou osobu nezakazuje.“

… telefonní čísla na intranet dodáme v úterý

Odbor marketingu a komunikace spadá podle organizačního schématu Lesů ČR pod obchodního ředitele. Na intranetu Lesů ČR u jména Renata Szórádová není uvedeno žádné telefonní číslo, ani na pevnou linku ani na mobil. Podle Jouklové je Renata Szórádová vedena jako pracovnice odboru marketing a komunikace pod Ředitelstvím Lesy ČR, avšak pracuje na zlínském krajském ředitelství Lesů ČR a na její pozici nebylo potřeba vypisovat výběrové řízení. Telefonní čísla slíbila na intranet dodat „zítra ráno“.

Daniel Szórád pracoval v letech 1994 až 2001 v Lesích ČR. Odtamtud odešel jako obchodní ředitel do lesnické společnosti CE Wood, kde působil až do roku 2009. Přes firmu Swedwood zamířil jako manažer do polské pobočky IKEA Group.

Ministr zemědělství Marian Jurečka ho generálním ředitelem Lesů ČR jmenoval 14. dubna 2014 a to přes výhrady, že Szórád svědčil jako zaměstnanec CE Wood v miliardové arbitráži proti České republice.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)