Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Eliška Hradilková Bártová,

Majetkový striptýz prezidentského kandidáta Horáčka: Hodnota jeho majetku dosahuje 460 milionů korun

Michal Horáček ve čtvrtek oficiálně oznámil, že chce kandidovat v příští prezidentské volbě. Zveřejnil zároveň své majetkové přiznání. Velkou část majetku známý textař drží na účtech v bankách a přes sveřenský fond. Celkem hodnota majetku prezidentského kandidáta činí 459,2 milionů korun včetně nemovitostí, automobilů a cenných předmětů.

HlídacíPes.org s Horáčkem už dřív na téma jeho majetku obsáhle hovořil, tehdy se ale jště zdráhal své příjmy přiznat. Zde jsou klíčové pasáže z rozhovoru, který jsme vydali v červnu.

 • Není to Vaše povinnost, ale přesto se vás zeptám, zda jste ochoten se mnou nyní cvičně vyplnit majetkové přiznání?

Je předepsáno, aby prezident podával majetkové přiznání? Je předepsáno, aby je podával kandidát na prezidenta? Nejsem ani jedním. Pokud bych byl, požádám o to své účetní, kteří to perfektně připraví. Podepíšu, předložím. Udělám to i v případě, že to předepsáno není, ale veřejnost o to projeví zájem. Pak už jen poznamenám, že jsem nikdy nic nezprivatizoval, nezůstal dlužen, nedostal jakoukoli dotaci z veřejných zdrojů. Jestli chcete mohl bych začít třeba svými auty, to je taková atraktivní záležitost. Používám firemní Audi z roku 2013. Osobně vlastním dodávku Mercedes 1996, vozíme tím pytle s hnojivem a harampádí na jihočeskou chalupu. Pak Maybach 2004 na dlouhé cesty a k tomu Jaguára 1995, kterým jezdím, když je Maybach v opravě…

 • Proč máte tolik aut?

Protože bydlíme v Roudnici a musíme jezdit do Prahy. Kvůli tomu je to nezbytné.

 • Chodíte vůbec ještě pěšky?

Já chodím většinou pěšky, ale nechodím z Roudnice do Prahy.

 • Na naší schůzku jste přijel autem s řidičem. Jezdíte někdy MHD?

Jasně. Chcete ukázat, že mám v peněžence lístek na metro?

 • Proč jste nepřijel teď MHD?

Protože jsem přijel z Roudnice, tam vůbec ještě metro není, ale doufám, že jednou bude. Stanice Říp.

 • Inkasoval jste peníze z prodeje části podílu ve Fortuně, kolik to bylo?

Dostal jsem za prodej Fortuny čtvrtinu celkové částky, ale nebudu říkat, kolik. Týká se to i smluvních partnerů a jejich zájmu musím chránit, protože oni mi nedali právo, abych to zveřejnil.

 • Nejde to ale proti duchu transparentnosti, byla to přeci jenom zásadní událost ve vašem životě, tak by bylo dobré říci, kolik jste tímto krokem vydělal?

Zásadní? Z finančního hlediska asi ano. Jenže skutečně zásadní bylo, že jsem se potkal s Hapkou. Nebudu ale mluvit za partnery, když mi řekli, nemluv o tom. Ale je to zhruba tolik, kolik se říká… (hovořilo se zhruba o 1-2 miliardách korun za celou firmu – pozn. red.)
Mé podnikatelské aktivity mnohem lépe než kdokoli jiný zhodnotili v případě prodeje Fortuny právníci, účetní a auditoři během procesu due diligence. Lépe proto, že zastupovali potenciální kupce, kteří jistě nechtěli kupovat něco, co by pro investory neslo nejen zjevná, ale ani skrytá rizika. Všichni konstatovali, že Fortuna byla vždy vedena průkazně a v mezích všech zákonů, pod což se podepsali.

 • Proč jste Fortunu tehdy prodal?

Protože jsem měl už dost peněz jako nástrojů. Přicházely navíc automaty, a to jsem nechtěl. Proti tomu jsem vždycky vystupoval. Nikdy bych děti neuhodil, ale kdyby hodily korunu do automatu, tak to bych je přes ruku asi pleskl.
V tomhle je ovšem trocha ironie: v roce 2003 jsme otevřeli investičně nákladný prostor v Praze U Nováků, bylo to obrovské. Přenášeli jsme tam dostihy, hlavně z Anglie, a sázelo se na ně. Ale půlka prostor byla prázdná, a tak kolegové přišli s přáním instalovat tam elektronickou ruletu. Na to Fortuna povolení neměla, a tak založila dceřinku nazvanou El Rancho. Kolegové přišli zas: dejme tam i automaty. To jsem zásadně nechtěl, tehdy se začal rodit prodej Fortuny. Trval skoro dva roky, uzavřel se v prosinci 2004. Součástí našeho vzájemného vyrovnání bylo, že jeden kolega si vzal to El Rancho, že tam budou i automaty. Žádal mě, abych mu tam nějaký čas zůstal ve statutárním orgánu. Musel jsem na to přistoupit, ačkoli jinak jsem s tím neměl už nic společného – prostě z dlouhodobého přátelství. Šlo, tuším, o několik měsíců. Nakonec sehnal někoho jiného, nebo to převedl pod jinou firmu, to už si teď přesně nevzpomínám. Nicméně jako cena za to, že se Fortuna prodala a automaty neprovozovala mi to přišlo bratelné. Jsem šťastnej, že ani noví vlastníci automaty nikdy neprovozovali.

 

PAVUČINY BYZNYSU MICHALA HORÁČKA

Horáček-final

Data: CRIF, Obchodní rejstřík. Vytvořeno v aplikaci SVAT


Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.

Janecek-logo

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

22 komentářů

 1. Hosek napsal:

  Na zadek z toho nepadneme!!!!! Co jste udělal pro tuto republiku?????? Pouhopouhý stryptýz!!!!

  • Reader napsal:

   Patrně řádně odváděl daně.Jest to málo ?

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Jest to minimum! Jinak peníze pocházely z heren, to je z lidské neřesti a lidského neštěstí. To je hodně, ale blbé.

 2. Němec napsal:

  Pokud pan Horáček nebere svoji prezidentskou kandidaturu jako vysoce výhodnou loterii, tak by měl vysvětlit, jak se hodlá zbavit všech těch špionů co do naši země a na hrad přišli za pana Zemana. Pokud s nimi samozřejmě nechce spolupracovat. Nechce se mi věřit, že by ČR mohla mít prezidentem slušného člověka, kterého budeme rádi lízat na poštovních známkách.

  • zdenek napsal:

   první špiony z USA natahal na Hrad Havel a také byl 2x na návštěvě v USA a byl hned zaúkolován jak správně pracovat pro moloch jménem USA.

   • Josef napsal:

    Že Václava Havla úkolují z USA tvrdili o V. Havlovi už komunisté a Rudé Právo ještě za hluboké totality. Odsoudit jej ale za špionáž si přece jen nedovolili, i když by to udělali strašně moc rádi. Neměli totiž čím by svá obvinění v tomto směru doložili. Museli tedy hledat jiná obvinění. Vaše obvinění plují na vodě úplně stejně, jako ta obvinění komunistická. Jestli máte nějaké konkrétní důkazy, jste podle zákona dokonce povinen je předat vyšetřujícím orgánům. Proč jste něco takového doposud neudělal? A na závěr jedna otázka: Neúkoluje náhodou někdo vás?

  • Ar napsal:

   Taky bych byl zvědavej.

 3. Bubo napsal:

  V 89 dělal spojku-most při předáváni moci mezi Havlem a komunistou Adamcem. Což určitě bylo na pokyn KGB i CIA a Tigrida. Nejen proto je pro mne nevěrohodný a nevolitelný.

  • Karel Novotný napsal:

   Jak se chudák p. Tigrid ocitl vedle KGB a CIA?

 4. Hosek napsal:

  Hodte si jeho jméno do Googlu!!Budete vědět víc!

 5. Němec napsal:

  Pan Horáček si je jistě vědom, že ho dnešním dnem začali pitvat cizí tajné služby a náš BIS, který předává informace prezidentovi Zemanovi. Je sympatické, že svou kandidaturu oznámil před novým prezidentem USA. Logicky z toho vyznívá, že není agent žádné tajné služby ale zatím snílek.

 6. zdenek napsal:

  Tady se zapomíná na to že Havla vždy volil parlament. Tak že Havel děkoval za to že byl zvolen 3x prezidentem komunistům kteří ještě dnes po 27 letech ovládají politickou scénu. První přímou volbou byl zvolen Zeman. Horáček by měl šanci kdyby se vrátila volba prezidenta do parlamentu a senátu.

 7. Petys napsal:

  Rovnej, přímej, závidět nikomu nemusí a taky nikomu nic nedluží, ani nekradl jak nějakej bejvalej estébák, dokonce nebyl nikdy komunista, žádnej typickej „malej českej človíček“ – takovýho prezidenta bychom konečně zase potřebovali, jenže to, že není právě typický mčč bude v týhle zemi asi jeho největší handicap.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jeho majetek pochází z heren, to je z racionálního využití lidské neřesti a lidského neštěstí. To není dobrá vizitka pro kandidáta na prezidenta republiky.

 8. KATARINA napsal:

  Pan Horáček je pro mne pouze Hazardní hráč,nic víc.Jako svého prezidenta ho nechci.Jeho uhlazenost a vstřícnost k pravdoláskařům mne dráždí.Radši budu mít prezidenta,kterého nemilují politici,ale lid,protože jedině prezident Zeman na ten lid ještě myslí.Politikům pr.Zeman nesedí,nejde s ním moc postrkovat po jejich šachovnici,nám obyčejným plebejcům pr.Zeman vyhovuje,nekrade ,že mluví občas nevhodně tak mluví i naše politická elita ,podívejte se na jednání poslanecké sněmovny a je vám na zvracení,Zeman je slabý odvar.

  • Josef napsal:

   Jak se občas vyjadřuje Miloš Zeman je sice ošklivé, ale máte pravdu v tom, že není na politické scéně sám, kdo se ošklivě vyjadřuje. V případě Miloše Zemana jsou však daleko závažnější jeho aktivity zahraničně politické, při kterých se chová jako agent Ruska a postrkuje naši zemi do jeho náruče. Tyto aktivity jsou daleko škodlivější, než jeho ošklivý slovník.

 9. Josef napsal:

  Horacka bych nevolil uz z toho duvodu, ze jeho cinost se soustredila na loterie ci nejake sazkove zalezitosti. Odvetvi, ktere zpusobuji spolecnosti jen socialni problemy A tento pan chce byt prezidentem. Ne dekuji.

 10. Alexandr Rovný napsal:

  A co udělal Zeman pro občany dobrého? Stačí se podívat na úspěšnou privatizaci MUS. Moje příspěvky na podporu Horáčka jsou zde mazány. Je zřejmé, kdo platí hlídací čoklíky. „Hlavně klid na práci“!

  • Robert Břešťan napsal:

   Vaše příspěvky jsou mazány, pokud obsahují osobní útoky a vulgarismy. Jako například ten, který smažu hned, jak odešlu tuto odpověď.

   • Alexandr Rovný napsal:

    Pane Břešťane děkuji, že již nemažete moje příspěvky. Vašemu serveru nabízím rozhovor k selhání celého systému státní moci. Bez podpory médií nemám šanci porazit organizovaný zločin v nejvyšších patrech. Frustrace z brutálního přepadu moji rodiny je silná, ale nebojím se ani Černé královny, nejvlivnější ženy Česka, která nemůže být šéfkou nového speciálu státního zastupitelství.

 11. Alexandr Rovný napsal:

  Pane Břešťane,ve veřejném zájmu Vým doporučuji, zeptejte se generála Tuhého na účel návštěvy zakuklených policistů v přítomnosti policisty Schwarze v našem domě. Ví to také Bradáčová, šéf GIBSu, celý Parlament ČR, včetně všech premiérů a silových ministrů, od roku 2004.Lhůta ke stíhání není promlčena. V režimu tajném jsem byl u most.soudu úspěšný /5 T 160-2004/. Návštěva byla uskutečněna bez souhlasu žalobce

 12. Alexandr Rovný napsal:

  Pan Horáček má těžký handicap. Za bolševika nepracoval v prognostickém ústavu, založeném Andropovem, ale jako mladý muž se uměl bavit. Snad poslední dva prezidenti skončí opět v patřičném ústavu a národu se povede lépe! Pan Horáček sázel svoje peníze, ale polistopadfová galérka sází naše životy.

Přidávání komentářů není povoleno