Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Motorkáři z ruského klubu Noční vlci v Praze. Foto: CNC, KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
,

Lubomír Vejražka: Proputinovská pátá kolona u nás. Co chce a jak se chystá na moc

Nepříjemně velký počet lidí v Česku pohlíží laskavě a s pochopením na Putina, zlehčuje a omlouvá jeho válku, která pustoší Ukrajinu podobně, jako ji kdysi válcoval Hitler. Titíž dříve bagatelizovali anexi Krymu a odštěpení východní Ukrajiny, ruskou přítomnost v Podněstří, ruské vojenské angažmá v Abcházii a Jižní Osetii, papouškovali ruské lži kolem sestřelení civilního letadla MH 17 malajských aerolinek. Kdo to je?

Lze mezi nimi nalézt komunisty, bývalé komunisty i antikomunisty, pravicově i levicově orientované osoby, jedince z kruhů křesťanských i esoterních. Nechybí zarputilí antivaxeři. Mnozí z nich patří k silným odpůrcům NATO a EU. Zaznamenal jsem i odpudivé konstatování „postřílela bych v Česku všechny Ukrajince“, také krvelačnou hlášku „ať Putin shodí na Ukrajinu atomovku“.

Slabost pro bývalého soudruha a kágébáka v jedné osobě, nyní samovládce Ruska a novodobého cara odpovědného za devastaci Ukrajiny, v některých našich kruzích vyloženě kvete a mění se postupně v jeho otevřenou podporu.

Náklonnost k masovému vrahovi

Vynechme nyní detailní rozbor, odkud se vlídný pohled na zločiny Kremlu táhne. Zda mají ti či oni příklon k totalitě vetřený pod kůží, či jsou jen pošetilí, zda jsou z východu placení anebo vydíraní. Zda jde o politické populisty, kteří chtějí budovat svou politickou kariéru nadbíháním voličům ochotným přenechat Ukrajinu Putinovi v plén.

Zda se za jejich postojem pro Moskvu skrývá byznys – přes jejich webové stránky jim totiž sympatizanti války přispívají financemi na jejich různé proruské aktivity. Anebo musí být v opozici za každou cenu, takříkajíc z principu? Popřípadě tak moc nenávidí EU a NATO, že se radši spojí s Ruskem podle přísloví „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“? Nebo se jim nedaří život a chtějí najít jeho smysl v přimknutí se ke slovanskému velkému bratrovi-uzurpátorovi, který tak často šlapal po jiných Slovanech, vraždil je a porušťoval?


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Pomiňme i další fakt, totiž že příslušníci páté kolony nepřiřkli odpovědnost za válku Moskvě (ta je v tom prý nevinně a za nic nemůže), nýbrž nesmyslně Evropské unii a Severoatlantické alianci. Též Ukrajině a její snaze vymanit se z ruského vlivu, na což podle nich nemá právo.

Nevěnujme se pro teď podrobně ani této skutečnosti: pátá kolona požaduje konec dodávek zbraní na Ukrajinu, prý aby konflikt neeskaloval a skončil, aby se ušetřily životy. To vypadá humánně. Avšak kdo vyřkne „A“, měl by doplnit i „B“, tedy tuto prostou pravdu:

Nedostatečně vyzbrojenou Ukrajinu Rus dobude. Načež dojde, jak vidíme na již okupovaných územích, na vraždění, mučení a znásilňování, na zatýkání, soudy a věznění, na vyhazování ze škol a zaměstnání, na loupeže soukromého majetku i národního bohatství, na nekompromisní rusifikaci a proruskou, tedy protiukrajinskou výuku ve školách, na persekuci všech, kteří neskloní hlavu, na unášení Ukrajinců do Ruska, na zavlékání dětí na převýchovu (tak činili nacisti i českým dětem), na zničení ukrajinského národa.

Žádná humánnost v barvách Ruské federace, nýbrž zločin za zločinem v duchu nacistů a komunistů.

Pokud Rus Ukrajinu zabere, čeká na její obyvatele v nějaké formě to, co Hitler plánoval udělat s námi, Čechy. A nebude mít slitování. Podvolíš se, anebo … uvidíš! Kdyby Putin Ukrajinu zlomil, avšak její část k Rusku nepřipojil, nainstaloval by tam loutkovou vládu sobě zcela podřízenou a došlo by na podobné represe jako v prvním případě.

Přeskočme i úvahu, zda Rus, pokud Ukrajinu získá celou, potáhne dříve či později dál na západ, tedy i k nám. Jde mi o něco jiného. Nabízím dvě zamyšlení:

1) Co naši otevřeně či skrytě proputinovsky ladění jedinci udělají, aby se u nás dopracovali k moci? A kdyby jim to vyšlo, kam až zajdou?

2) Jakou cestou by se vydali, pokud by Rus porazil Ukrajinu, zastrašil NATO a došel až sem?

Jak se dostat k moci, co pak…

Aby mohli získat vládu politici a osoby zastávající se ruských lží, co nabídnou voličům? Okamžité ukončení dodávek zbraní na Ukrajinu a dohodu s Putinem o levné ropě a plynu? „Normalizaci“ vztahů s Moskvou? Nabulíkují těm voličům, kteří nevědí anebo už dávno zapomněli, co Rus „umí“, že energetická závislost na Moskvě nevadí? Kdo z jejich voličů chápe, že kapitulace Ukrajiny může předznamenat i náš pád?

Možná Moskva naší páté koloně navrhne (možná již navrhla): „Ukrajina nám stačí, vás necháme být. Lacinou ropu i plyn vám zaručíme. Až vyhrajete volby, spoléháme na vaši proruskost. A dáte hlasovat o vystoupení z EU a NATO. Nebudete tratit, my své přátele odměnit umíme. Vzpomeňte, jak se žilo v komunistickém Československu Husákovi, Bilakovi, Jakešovi, Štěpánovi, Lenártovi. Bez nás by byli ničím, s námi byli vším.“

Pokud by zastánci vstřícného pohledu na Kreml skutečně volby vyhráli, vznikne proruská a zároveň silně protievropská vláda. Navenek by Česko zaprodala ruskému medvědovi, ale co dovnitř? Jak by asi zacházeli s Čechy, kteří by se proti Moskvě striktně vymezovali?

V roce 2016 popotahovala česká policie našince vyjadřující při návštěvě čínského prezidenta v Česku nesouhlas s politikou Číny. Muži zákona také požadovali odstranění tibetských vlajek. Ta samá policie mlčela, když se v ulicích Prahy objevili organizovaní Číňané vítající svého prezidenta a útočící na české občany držící v rukou vlajku Tibetu.

Servilita prezidenta Zemana a tehdejší vlády vůči Číňanům byla neuvěřitelná. Kdybychom se ocitli v zóně vlivu Ruska, jak by to asi vypadalo při návštěvě ruského vládce a jeho suity…

Proruská vláda by manipulovala veřejné míněné ve prospěch Moskvy. Kdokoli si může pustit z archivu televizní noviny z dob normalizace. Nadešla by u nás opět podobná masírovka, jako tenkrát?

Na „zlobivé“ nezávislé redakce by se sesypaly účelové kontroly z finančního úřadu, hygieny, úřadu bezpečnosti práce. Dámy v kostýmku a hoši v kravatách by vždy něco našli. Zakazovala by se protimoskevská shromáždění, rozháněla ta nepovolená.

A kdyby sem Rus přišel?

Co by učinili zástupci dnešní páté kolony, pokud by se Rusové – po nějakém nyní nepravděpodobném vývoji – objevili až v Praze? Není těžké si představit, že by ochotně pomáhali navléknout českému národu na krk ruskou oprátku. Tak, jako to učinili naši komunisté v roce 1948. Rádi by přijali nějaký Rusy svěřený pašalík.

Kolik Čechů by se asi k Rusům přidalo, protože by čichali kariéru, peníze, moc? Kolik cynických zbabělců-pragmatiků, krys stavících své zájmy nad národ, by opět vylezlo?

Známe to z doby po únoru 1948 i po srpnu 1968. Tváře možných budoucích kolaborantů, udavačů a konfidentů na nás už dnes shlížejí z televize a článků – stačí se pozorně dívat. Rozpoznáte je podle mluvy, podle řeči těla, podle pichlavých uhýbajících očí, podle kličkování. Další desetitisíce jsou ale zatím ti neviditelní.

Kriminál či vyhazov z práce by často zařídil soused, možná příbuzný či někdejší kamarád, politický pracovník v práci anebo krysa ze sportovního oddílu, spolužák, kantor.

Důvodem by vůbec nemusel být protiruský postoj, ale jen msta za dávná (možná jen domnělá) příkoří, popřípadě obyčejná závist nebo sousedské spory.

Tyhle řádky vůbec nejsou přitažené za vlasy, to vše známe z dob nacistů a komunistů. Lidské bestie se v dobách nástupu zla objevují okamžitě, zemi pak zamoří jako morová nákaza tsunami bolesti a neštěstí.

Nešlo by jen o perzekuci protivníků – vlivem podlehnutí východu by zmrtvěla společnost přesně tak, jako se stalo od roku 1969 výše. Tenkrát se kolaboranti s moskevskou a komunistickou mocí podíleli na vyhazovech druhých z práce a ze škol, na donášení, udávání, cenzuře.

Drali se do KSČ, Lidových milicí a na VUML, podepisovali spolupráci s StB. Na ideologických školeních žonglovali s frázemi plnými SSSR, socialismu a prohnilého západu. Společnost se tehdy stáhla sama do sebe, ke svým koníčkům, na chaty a zahrádky, k televizi. Každý se probíjel sám za sebe, každý hledal, jak si v totalitním státě uspořádat život. Vše se dá snadno zopakovat.

Nový řád?

Rusko plánuje podle vyjádření exprezidenta Medveděva vybudovat nový řád zahrnující území od Lisabonu po Vladivostok, systém bezpochyby postavený na autoritářsko-policejních pořádcích a podřízení Evropy moskevským temným imperiálním ambicím.

Rusko vyhrožuje jaderným bombardováním evropských velkoměst a ovládnutím střední Evropy. Chlubí se zbraněmi posledního soudu. Hláškami ve státní televizi připravuje své obyvatele na jadernou válku.

Rusko uctívá Putina jako cara a spasitele, rehabilituje masového vraha Stalina. Pochvaluje si okupaci Československa v roce 1968. Ospravedlňuje zabrání Pobaltí před válkou, válku s Finskem a pakt Ribbentrop-Molotov, jenž umožnil zahájení války v Evropě v roce 1939.

Čeští stoupenci Moskvy tyhle řeči neodsuzují, tedy s nimi souhlasí. Zástupci páté kolony dnes svobodně a beztrestně hlásají své názory a podporují slovně Rusko, které běsní na Ukrajině. Využívají přitom výhod demokracie a svobody slova. Tváří se vlastenecky.

Pokud by se shodou nešťatsných okolností snad dostali k moci je jisté, že své protivníky by svobodně a beztrestně hovořit nenechali. Opravdové vlastence by zavírali a mučili, vytyčili by les šibenic jako komunisti po únoru 1948, jako nacisti za války. Nastolili by diktaturu.

Impérium v duši ukotvené

Na které území šlápla okovaná ruská bota, takové území ruská vrchnost, zprvu carská, pak komunistická a nyní putinovská vždy považovala za svou kolonii anebo alespoň za součást sféry ruského vlivu. Své o tom mohou vyprávět národy na Sibiři a ve střední Asii, pobaltské státy, Ukrajina a Bělorusko, Zakavkazsko a po druhé světové válce i my ve střední Evropě.

Stejně jako ruská vrchnost to mají dnes v podvědomí zakódované i mnozí běžní Rusové – staletí carismu a sedmdesát let komunismu se do nich vepsalo. Chtějí co největší území, chtějí impérium, chtějí vliv, chtějí ovládat jiné národy. Jsou tak uhněteni, v tom se nemění. Chtějí i nás.

Vyjde-li jim to, opět mnoho z nás uvízne ve světě lží, útlaku a propagandy, ve světě vnuceném nám cizáky a našimi Putinovci. To, co zažíváme, není žádná hra, ale boj o naši vlastní budoucnost.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

207 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Ničemu už se nedivím! Česká blbost je už do nebe volající… ovšem, když si člověk sečte voliče Zemana, Babiše a Okamury, dojde k číslu pět milionů, což je polovina obyvatelstva …..
  Polovina obyvatelstva jsou blbci!

  • Vladimír napsal:

   Další polovina jsou zloději a prospěcháři!!!

   • Pavel napsal:

    Nikoli, to je ta stejná polovina.

   • eM napsal:

    Ne, pořád ti samí.

   • Karel Gutt napsal:

    Ještě že máme vás dva. Vy to napravíte !!!

   • Jiří Műller napsal:

    No vidíte , já patřím do té druhé poloviny a nikdy jsem nic neukradl . A ani žádný prospěch . To patříte k těm kádrovým rezervám putinovského zločinného režimu?

   • Michail napsal:

    Vladimíre naštestí, ne, to je z 80% pořád ta stejná polovina!

  • Zdenál napsal:

   Procenta soudruha Zemana jsou ještě vyšší. Zbytek jsou alkoholici a narkomani. Ve skutečnosti máme v tomto státě velké množství lidí s asijskými geny. Za všechno může dvacet let okupace, kdy místní soudružky chodily obšťastňovat sovětské vojáky a oficíry za naturální úplatu. V “ armách “ se dal sehnat lůj i chleba komisárek.

 2. xxx napsal:

  Keci v kleci ..nic vic nic min ..Nestalo by se vubec nic ..stejne jako se to nedeje v Rakousku -Svycarsku nebo Madarsku .. Lidi si ani nevsimnou ..pokud jim zustane jejich zona pohodlnosti ..prace -moznost cestovani a levny zivot v kombinaci s  zivotni urovni ..Mate snad pocit ze Rakusaky trapi Ukrajina nebo postoj jejich zeme k Putinovi? To same plati pro Madary a v omezenem pohledu i pro Svycarsko ..a muzete tvrdit ze vsechny tyto zeme jsou zeme nedemokraticke a RF podrizene? ani omylem ..jen maji jinak nastavenou optiku sve politiky a chovani svych politiku ..a pokud se budeme bavit o Nemecku? nebyt soucasne drobne rozmisky mezi sousedy ..Nemecko obcovalo s Rusem a rado neohlizelo se na ostatni ..Az se to nejak vyresi bude Nemec 1 kdo Rusakovi vleze do zadele opet bez sebemensich ohledu k celku ..Nechte si ty hloupy plky ..vite ze v 68 bylo na 50% tech co nas obsadili Ukrajinci..Jen tak pro poradek . Polaci -Rumuni -Albanci -Jugosi -Madari odmitli ..ale Ukrajinci ne ..velice radi se tady 20 let roztahovali pod perinou taticka CCCR .

  • Josef napsal:

   Tak Vy jste se do té klece přímo zavřel.. Škoda jen, ze jste napsal svůj komentář anonymně. I o tom něco svědčí. Přesně tak, jak píše autor článku. Lze z toho vyčíst, že přehled o oučasné i budoucí situaci absolutně nemáte! Podle mého názoru patříte ke generaci, která o zřudnosti bolševické režimu nemá ani potuchy ….

  • Pavel napsal:

   Z tvé strany určitě. Ani v  Rakousku ani ve Švýcarsku nevládnou komouši nebo za pravici se vydávající náckové mermomocí a marně se snažící lhaním zakamuflovat rusácké vraždění na Ukrajině a blábolící o tom, jak je nutno vystoupit z NATO a EU a navázat těsnější vztahy s válečným zločincem. Jak je to v Maďarsku je otázka, každopádně platí, že tamější demokracie je na půl cesty do černé/červené díry, což už pocítili mimo jiné novináři a vysoké školy.

  • Radek napsal:

   Super řečené ,palec nahoru,jsou to plky z jedné strany

  • Jiří Choun napsal:

   KecY v kleci. V r.68 tady byli i Poláci a Maďaři. Než vypustíte podobný blábol, zjistěte si aspoň základní fakta.

   • skeptik napsal:

    A kdo sem k nám ty Poláky a Maďary v roce 1968 poslal? Pod jakým že to vedením k nám přišli?

    • A. S. Pergill napsal:

     Pod sovětským. Pod režimem, jehož zakladatelé většinou nebyli Rusové (nebo alespoň ne čistokrevní).

     • skeptik napsal:

      Tím hlavním zakladatelem byl Lenin, Rus jak poleno. Nehodil se vám, stejně jako další, tak jste je prostě vynechal. Byli to především Rusové, kteří tomu režimu ochotně sloužili a o které se i „nečistokrevní“ opírali. Ježov a Jagoda Rusy byli, Berija byl „nečistokrevným“ Rusem gruzínského původu.

     • A. S. Pergill napsal:

      Lenin měl dva ruské dědečky, jedna babička byla Kalmyčka a druhá Židovka. Opravdu „čistokrevný Rus“.

     • skeptik napsal:

      Jenže sám Lenin se za Rusa považoval Pergille. Já měl také slovenskou babičku a navzdory vašim žvástům jsem Čech.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, za Rusy se prohlašovali i další činovníci kolem VŘSR, ač byli příslušníky jiných národů. Někteří si k vůli tomu nechali i změnit jména na ruská (Kameněv, Zinovjev, Trockij …).
      Rus objektivně nebyl a je docela možné, že jeho rodinné zázemí přispělo k brutalitě činů, které organizoval.

      Doporučuji vám knihu maďarského autora z roku 1970 László Gyurkó: „Podobizna bez retuše“, který sice Lenina v mnoha ohledech obhajuje (faktem je, že srovnání se Stalinem to dosti usnadňuje), nicméně se v ní mezi řádky dočtete mnohé.

     • skeptik napsal:

      Asi někdy před patnácti lety vydal Filmexport home video DVD o Leninovi z cyklu Rudí diktátoři vydaného francouzskou televizí TF 1. V něm se výslovně uvádí, že Lenin měl ruské předky, i když měl v sobě stopy krve německé, mongolské, židovské a švédské. O nějaké kalmycké babičce ani zmínka. Ale takto podobné je to i s ostatními Rusy. Kdybyste těmto Rusům chtěl tvrdit, že nejsou Rusové, buď byste je urazil, nebo by vás považovali za hlupáka. Můžete si vybrat. Ani mně nikdo nevyvracel, že jsem Čech, i když mám slovenskou babičku. Knihu maďarského autora z roku 1970 určitě číst nebudu. Francouzský dokument je důvěryhodnější.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, pokud si popletli Kalmyčku s Mongolkou, jsou opravdu velmi „důvěryhodní“.

     • skeptik napsal:

      Pokud vy Pergille zpochybňujete, že Lenin byl Rus nebo pokud byste snad chtěl tvrdit, že já nejsem Čech, jestliže jsem měl slovenskou babičku, jste důvěryhodný ještě méně.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      jsme u různý definic, co je to národ. Případně národnost. Lenin žil zjevně v rodině, kde se evropské hodnoty neuznávaly (ani v tak redukované podobě, v jaké se uznávaly v Rusku té doby), a to se do jeho osobnosti promítnout muselo.

    • David napsal:

     Koukám, že diskuse je tu plná zajímavých informací. V první vlně byli účastni všichni členové VS. Byla to jejich povinnost. Ovšem zůstali tu jednotky SA, které patřili do 2. ukrajinské armády… tedy logicky 70-80% vojáků SA na území ČSSR byli Ukrajinci. Mimochodem, kdo byl předsedou nejvyššího sovětu…Brežněv! Ukrajinec. Jeho předchůdce Stalin také nebyl Rus, ale Gruzínec. Fakta jsou zábavná.

     • skeptik napsal:

      Ve městě, kde jsem bydlel a kde se sovětská posádka nacházela, byli téměř všichni vojáci Rusové! Většina jich pocházela z jižní části Ruska. A fakta o pobytu okupačních vojsk měla Davide do zábavnosti hodně daleko. Já ten pobyt zažil. Zábavný byl snad jen pro zrádce, kolaboranty a Rusy samotné.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pro ty Rusy to taky byla „zábava“. protože po pobytu u nás (dtto v NDR, Polsku atd.) je čekal snad desetiletý povinný pobyt na Sibiři, aby se z nich dostaly případné stopy civilizace, které tu mohli nabrat. Informace přímo z Ruska. Ruští branci se opravdu klepali, aby je neposlali sloužit do ruských satelitů.

     • skeptik napsal:

      A co to má co společného s nepravdivým tvrzením Davida, že 70-80% sovětských vojáků na území Československa byli Ukrajinci? Opět o koze, protože to nejde o voze?

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      je to reakce na vaše konstatování, že pobyt okupačních vojsk nebyl pro nás žádná zábava. S tím stopro souhlas, byť se chovali daleko slušněji než třeba Američané. Ovšem bylo to vynuceno tvrdou kázní a naprosto šílenými tresty, a taky tím, že se vojáci bez dozoru prakticky nedostali z kasáren.
      Když jsem byl na stáži SSSR, tak měl syn jedné tamní kolegyně před vojnou a dost se klepal z pomyšlení, že ho pošlou do NDR, Československa, Maďarska, kdy by ho po vojně čekala léta nuceného pobytu na Sibiři.
      Na druhé straně byl na Sibiři snad trochu volnější režim a sibiřský spisovatel byl v rusky psané literatuře dost pojem. Mnohdy to byli bývalí mukli, jako třeba Mejerov, jehož „Šeříkový krystal“ vyšel česky a snad je tč. k mání i jako e-book. Jeho asi nejlepší dílo, o invazi mimozemšťanů na Zemi, bohužel v češtině nevyšlo. Přitom se plně vyrovná např. Heinleinovým „Vládcům loutek“ (byť je psáno jako SF pro mládež).

     • skeptik napsal:

      Ruští důstojníci se u nás bavili docela dobře. Na ty jste nějak zapomněl. Měli u nás i své důstojnické kluby, kam měli přístup pozvaní kolaboranti a kolaborantky a vodka tam prý tekla proudem.

  • P Šťastný napsal:

   Poláci i Maďaři se na okupaci 1968 bohužel podíleli. Ukrajinci byli podrobení, volit nemohli. Ale pamatuji si především asijské tváře, Evropany do akce nepustili.

   • josef napsal:

    … no byli-li Ukrajinci podrobeni, že jinak volit nemohli, tak to nevím… (ve Vietnamu se také nikdo neptal USAvojáků jestli třeba je podrobena Kalifornie, Wisconsin, Idaho,atd. , když už tedy porovnáváme podrobení…). Že se ale už jako „nepodrobení- čili dobrovolně“ zúčastnili obou nedávných válek v Afghanistánu a v Iráku, tak to nám nikdo neuvádí… Byly to zřejmě ty „války dobré“ jako ta vietnamská…

    • Pavel napsal:

     Ty toho nevíš víc, josef. Například to, že s vražděním v Afghánistánu začali russověti a štafetu pak převzal invazní taliban.

     • josef napsal:

      … to vraždění začalo modžahedíny – či jinak bojovníky za svobodu, už od léta 1979 po jejich přesvědčení od Zbygniewa Brzezinského, že bojují proti „zlu“… Noa protože se tehdejší vládě Afgh.nedařilo tyto bojovníky za svobodu potlačit tak si „pozvalo“ sousední stát SSSR… Ten tam pak jako cizí subjekt působil zcela sám až do doby, že usoudil, že už to dále nemá cenu a s doprovázející se hudbou opustil přes „oudolíčko“Afghanistán a hned za hranicemi byl doma… No a Talibán vznikl až někdy 4-5 let po odchodu SSSR – čili žádný invazivní „druh“ , ale domácí občané, kteří tam byli i tehdy… Invaze tam vznikla až počínaje říjnem 2001 spolu s USA a pak s dalšími misionáři…

  • Jozef Horský napsal:

   Když chceš do diskuse, musíš mít znalosti, šašku. V r. 1968 tady byli vojáci DDR, Polska, Maďarska, SSSR a Bulharska!!!! Žádní Rumuni, Albánci ani Jugoslávci!!!!

  • Antikom. napsal:

   Poláci, Maďaři tady v 68 byli. Ukrajina taky ve svazu SSSR,mohli jinak? Taky osvobození v 45 1,2 a 4 ukrajinský front.

 3. Robert Bechny napsal:

  Na Ukrajině teče krev díky dlouhodobému úsilí politiků z obou stran konfliktu, a další nespravedlnosti se budou dít ať vyhraje kterákoliv strana. Co asi udělá Ukrajina z části obyvatel, která dobytí k Rusku uvítala?
  Chyba je, že vláda ve službách cizáků dělá maximum pro zatažení ČR do konfliktu bez ohledu na reálné zájmy obyvatel a země.
  To že na proruské weby přispívají jejich čtenáři, je úplně v pořádku. Na rozdíl od státní propagandy, na kterou jsou násilím skrz daně nuceni přispívat všichni, včetně těch, co ji nesledují nebo s ní nesouhlasí. Za čí peníze vůbec běží tento web?

  • Ondřej Neumann napsal:

   Reakce na poslední větu: stačí se podívat na našem webu na účetní dokumenty, případně do rubriky „Podporují nás“.

  • Josef Novotný napsal:

   Za čtenáře děkujeme za Vás přispěvek. Nejčastěji používané slovo na vysoké škole učení marx. a leninismu bylo „cizáci“ . Rozumím tomu – chcete raději totalitní, nesvobodný a despotický stát, než volbu zastupitelů, kteří podporují svobodu a ne despotizmus… Ještěže naštěstí Vami volená strana nevyhraje volby !!

  • Zdenál napsal:

   Spíše mě zajímá proč na takové kecy, za které se po válce dával jednoduchý trest, pořád nereaguje justice a státní zastupitelství. Zákon je, ale počet odsouzených je mizivý.

 4. Jaroslav Adamek napsal:

  Dobrý den, tito tkzv. lide maji IQ houpacich konu, jelikoz normalne smyslejici clovek vidi realne co Rusove v minulosti a i v soucasnosti pachaji na svych sousedech a vlastnich obcanech!! Vrazdi, loupi, znasilnuji a porusuji vsechna civilizacni pravidla! Tot vse, zdrastvuj Rusofilove 🇷🇺😱😂😝😭😜👎

  • Petr Špalek napsal:

   Souhlasím,Pochopit to,na tom nic složitého není.Tam vlastně se ani člověk zamýšlet nijak nemusí..Stačí,vraždy,znásilňování,transporty na východ,ničení majetku,vstup na území suverénního státu.Scénář je naprosto shodný s rokem 1939.A,i tehdy Hitlera stovky miliónů lidí milovalo..
   S těchto proruských…mám obavu,stali by se jako tehdy,konfidenty.Oni by je vítali jako osvoboditele.I když se hrdě hlásí k Českému národu..Což spolu vůbec nekoresponduje.

   • Antonín napsal:

    Tak jak ta Vaše moudra čtu začínám přemýšlet o tom, jestli ten Váš příspěvek je více dílem mozkové nedostatečnosti, než nezdravým pobytem na slunci. Na něco takového musí být skutečně síla !

    • skeptik napsal:

     Vy býváte na tom slunci asi velmi často a velmi dlouho.

  • Flaksa napsal:

   Hlavně, že Ti Vaši demokraté ze západu jsou svatoušci.

 5. Bogodas napsal:

  Vážený pane Vejražko! Vidím,jaká zášť z Vás sálá vůči Rusku,ačkoliv Rusko chtělo jenom,aby se Ukrajina neangažovala do NATO.Nikdo na světě by nechtěl,aby měl atomové zbraně 300 km od hl. města.Divím se že také neodsuzujete rozpínavost USA,protože všude tam,kam vstoupila armáda USA všude vznikla válka a chaoz a odevšat tato armáda nakvap odcházela s ostudou a narychlo(vzpomeňte Vietnam i Afganistán). Rozpínavost USA je stejná,ne-li horší,nežli Ruská.
  Chcete-li někoho špinit,tak musíte objektivně a ne jednostraně. Doufám,že lidé v naší vlasti se vám na Váš QR kod vyprdnou.Stačí,když Fialova vláda posílá na Ukrajinu výzbroj,zaplacenou z naších daní.

  • Pavel napsal:

   Takže tím chceš říct, že když Ukrajina jako SAMOSTATNÝ stát hodlala mít přes puťkovy požadavky samostatnou na rusácku nezávislou zahraniční politiku, tak to omlouvá rusácké vraždění nevinných na Ukrajině včetně žen a dětí a únosy statisíců obyvatel Ukrajiny do rusáckých koncentráků na sibiři. Tomu říkám neobjektivita a jednostranost. O blábolech na téma USA nemluvě. Mimochodem, Ukrajině šlo o vstup do EU a nikoli NATO. RUsácká agrese přesvědčila nejen Ukrajince ale i Finy a Švédy, že mají o vstup do NATO začít usilovat. Když se to tak se puťka touhle agresí střelil do nohy.

  • Josef Novotný napsal:

   To je neštěstí, když se někdo řídí ukázkovou propagandou. Vidíte jen to, co chcete vidět. Státy, které mají k ostatním státům standardně nastavené vztahy a mají demokratická pravidla např. voleb, tak v hodnocení spokojenosti obyvatelstva zaujímají první příčky. Vietnam opustili US, jelikož se to přestalo líbit voličům. Us do Kuvajtu vlítli na žádost řady arabských států. V Jugoslávii uhasili požár tak, že zastavili válku a desítky zločinců skončili u mezinárodního tribunálu. Ještěže uzbrojili CCCP, jinak by se ve Východním bloku žilo stejně jako v Severní Korei !!!

   • A. S. Pergill napsal:

    Legální vládu Jižního Vietnamu přestaly, přes závěry dohod z Paříže, podporovat USA kvůli masovému protestnímu hnutí, placenému SSSR a řízenému KGB. Načež severoviatnamští komunističtí řezníci v Jižním Vietnamu během následujících necelých tří týdnů povraždili víc lidí, než kolik jich padlo na obou stranách konfliktu za celé jeho dosavadní trvání.

  • Vejražka napsal:

   Schvalujete vraždění Ukrajinců atd., to je zřejmé. Co píšete, jsou jen kecy, kterými zahalujete Váš souhlas s Ruskými zvěrstvy na Ukrajině.

  • Halfer napsal:

   Pane Bogodasi, skutečnost je taková, že ruské jaderné zbraně jsou nyní blíže než 100 km od Kieva. To Vám nevadí?
   Vzpomínám, co se stalo v letech 1939 – 1941.
   Srpen 39. Dva zločinci, Hitler a Stalin, se dohodli na loupeži cizich území a rozdělili si zájmové prostory.
   Září – prosinec 39. Na Polsko jdou společně a pak každý sám. Stalin napadl Finsko ( zato byl SSSR vyloučen ze Společnosti národů – předchůdce OSN).
   1940. Stalin se zmocnil Bukoviny, Moldavska, Estonska, Lotyšska a Litvy a spustil tam teror. Hitler napadl Dánsko, Norsko, Holandsko, Belgii, Lucembursko a Francii a začal se připravovat k útoku na Británii. Stalin Hitlerovi dodával ropu, železnou rudu, obilí atd. tedy materiály potřebné pro vedení války.
   1941. Evropa je rozdělena mezi dva grázly a SSSR stále Německu dodává materiály pro válku s Británií. Poslední vlak překročil sovětské hranice brzy ráno 22.6.1941
   Hodinu poté napadl jeden grázl toho druhého a tím ho nahnal do tábora pozdějších vítězů II. světové války a tím vlastně i do pozice stálého člena RB OSN. Tento notorický agresor je v RB furt a bůhví proč.

  • Hopr 1940 napsal:

   Přesně moje myšlenky

  • Jiří Choun napsal:

   Nevážený soudruhu Bogodasi! Každý suverénní stát, kterým Ukrajina bezesporu je, by měl mít právo se svobodně rozhodnout, do jakých mezinárodních svazků vstoupí. I po rozšiřování NATO po r.1989 na žádném ze vstupujících států nebyly rozmístěny atomové zbraně. Není tedy důvod se domnívat, že by byly rozmístěny právě na Ukrajině. Naopak Ukrajina se jich vzdala za garanci i Ruska, že budou garantovány její hranice. ChaoS tedy způsobuje výhradně Rusko. OdevšaD odcházela s ostudou armáda ruská (či sovětská) – pobaltské země, střední Evropa, AfgHÁnistán atd. Rozpínavost Ruska se s USA nedá srovnávat ani omylem, protože USA cca 150 let své území nerozšířilo, což se o Rusku (SSSR) rozhodně říci nedá.

  • Beran napsal:

   Hmm..Jak daleko je atomovy Kaliningrad? Co jsme si to jen dovolili,takhle drze vytycit hranice EU primo u ruSSke enklavy a donutit neboheho Rusa k obrannemu umisteni jadernych zbrani 280km od hlavniho mesta jedne z nejvetsich zemi EU. Ta zapadni drzost! Jizni Korea po radeni armady USA je uplne zhuntovana,cela zapadni Evropa po 2.sv valce se diky USA vubec nemohla postavit na nohy,vlastne dodnes je to zaostala oblast. Oproti tomu staty byv. SSSR jsou dnes svetovymi hegemony v technologiich,lidskych pravech,pokrokove spolecenstvi tak vyvinute,ze je Rusko musi brzdit ve vyvoji. Podnestri,technologicky pupek cele vychodni oblasti,Cecensko,Gruzie(zejmena perla Groznyj),vsechno prudce se vyvijejici staty po ruSSke valecne snaze. A samotne Rusko,tady mi dovolte se zasnit-diky skvelemu prezidentovi se Rusko po rozpadu SSSR diky nejvetsim svetovym zasobam ropy,plynu a jinych nerostnych surovin velmi rychle stalo prudce se rozvijejici mocnosti zakladajici si na zajisteni svetle budoucnosti pro sve obcany,zejmena pak investovanim do technologii pro rozvoj prumyslu,infrastruktury,podporou vedeckych parku slouzicich pro dobro obcanu,dale pak nekompromisni zlepsovani prav obcanu,zejmena osobni svobody s durazem na svobodu slova. Diky nesmirnemu bohatstvi plynouciho z obrovskych zasob nerost.surovin si Rusko zajistilo svetlou blizkou budoucnost,podobne jako napr SAE,Kuvajt nebo SA tim,ze obrovske prostredky z prodeje surovin(ktere jim spadly do klina) investovali do technologii a projektu,diky kterym se nemusi bat konce ery fosilnich paliv. Obcane Ruska maji zajistenou budoucnost,maji skvele podminky k zivotu diky ohledum na zivotni prostredi,kazdy obcan ma zarucenou cast podilu z prodeje nerostneho pokladu a tesi se na odchod do duchodu,ktery bude temer nejstedrejsi na svete. Diky Diky promyslenemu nakladani se stovkami miliard dolaru rocne,ktere pritekaji do statni pokladny z celeho sveta,je Rusko zemi s nejvyssi imigraci a nejnizsi emigraci. No pochopitelne-kdo by preci nechtel zit v Rusku,jednom z nejbohatsich statu sveta.. ?
   Akorat ze vubec.

   • Marty2020 napsal:

    Krásně napsáno, snad to ti naši bolševici pochopí.

  • Martin napsal:

   Většina těchto proruských trolů argumentuje vždy tím, že naráží na Usa. Dejme tomu, že se Usa rozpíná , ale ohrožuje nás Evropu neohrožuje hrozí nám atomovkama nehrozí. Co tam máte dál.

  • Martin napsal:

   A jinak pokud vím Rusko dostalo v Afghánisánu na prdel taky v Sýrii nedokázalo nic jen udrželo Assada u moci. Tak, že ty jeho války nejsou o nic lepší než války Usa. A pokud vím z Afghánistánu se stáhly jelikož avizovaly , že tam nebudou věčně a to, že je afghánská armáda neschopná za to oni nemůžou.

 6. Josef Kubín napsal:

  Dobrý den vážení ne/čtenáři i ne/kecalové. Jsem již ve věku, zejména v lese, kde se již hromadně kácí. Ne/znalí věci mi určitě ne/dají za pravdu. Pokusím se být dále pokud možno stručný. Předně, zažil jsem konec II. svět. války jako již chápající dopívající vesnický kluk. Dodnes mám husí kůži na zádech, slyším-li ve video i filmo dokumentech burácení svazů bombardérů. I když to tehdy byly protihitlerovské letky spojeneckých armád vracejíchc se koncem války domů, mám vždy nepříjemné pocity. Proto připomínám toto. Druhou světovou válku, se vším všudy, vyprovokoval Hitler a také ji v podstatě či nechtíc – možná, ukončil. Doporučuji všem současným proruským příznivcům, aby zpytovali své svědomí. Poněvadž, nebýt tehdejšího britského předsedy pana Winstona Churchilla a amerického prezidenta pana Dwight D. Eisenhowera, tak by původní i tehdejší a současní, bychom NEEXISTOVALI VŮBEC, a tedy nejen obyvatelé Evropy i SSSR, NEEXISTOVALI!. V lepším případě, možná, skončili by na Sibiři v Gulagu. Závěrem připomínám jedno velice přiléhavé přísloví, které říká že:“…KDO SI NEVÁŽÍ ŽIVOTA ČI ŽIVOTŮ BLÍŽNÍCH, NEZASLOUŽÍ SI ANI ŽIVOTA SVÉHO!“ S pozdravem váš čtenář Josef.

  • A. S. Pergill napsal:

   Ke vzniku války přispěli naprosto zásadním způsobem Daladier a Chamberlain z „demokratických“ států. Bez nich by Hitler nemel šanci.
   A válku ukončil svým kapitulačním projevem japonský císař Hirohito, inspirován Hirošimou a Nagasaki.

   • Antonín napsal:

    Naprostý souhlas.

   • Jiří Choun napsal:

    Mnichovská dohoda byla jistě zásadní chyba a selhání. Francie a GB se zalekly vojensky silného Německa. To ovšem vznikalo po podepsání smlouvy v Rapallu mezi Německem a SSSR. Tato smlouva umožnila tajné vyzbrojování německé armády zakázané Versailleskou smlouvou. Není tedy od věci se podívat, co Mnichovu předcházelo a co k němu vedlo.

    • A. S. Pergill napsal:

     Mnichovu předcházela naprosto stejná předpodělanost Velké Británie a Francie při obsazování Porýní Německem. Tehdy bylo možné Hitlera zastavit za cenu snad jen pár desítek mrtvých.
     I případná „Mnichovská válka“ by stála protivníky Hitlera daleko méně obětí.

     • Jiří Choun napsal:

      Pokud by SSSR nezačal po Rapallu s pomocí znovuobnovování německé armády, dost těžko by mohlo dojít k obsazení Porýní, nemyslíte?

     • A. S. Pergill napsal:

      Demilitarizaci Porýní negarantovalo Rusko, ale Velká Británie s Francií. Ti tam měli poslat posílené policejní jednotky a nácky dílem vystřílet, dílem vyhnat. Byli k tomu smluvně zavázáni.

     • skeptik napsal:

      Možná že skutečně toto udělat měli, nevím, to ovšem ani trošku neospravedlňuje znovuvyzbrojování německé armády Sovětským svazem, jak o něm píše pan Jiří Choun a kterémužto tématu jste se Pergille širokým obloukem vyhnul.

     • A. S. Pergill napsal:

      I proti tomu Rapallu se Britové a Francouzi mohli postavit a zatrhnout ho.

     • A. S. Pergill napsal:

      Kdybyste za svého života absolvoval dějiny mezinárodního dělnického hnutí (nebo vystudoval VUML), tak byste věděl, že SSSR potřeboval v té době stůj co stůj prolomit mezinárodní embarga, která na něj padla po zpackané intervenci. Německo bylo jediný stát, který byl v té době ochoten navázat se SSSR obchodní styky a sověti by mu snesli modré z nebe. Pomoc při znovuvyzbrojení a znovuvycvičení armád proti tomu byla prkotina.
      Navíc na tom bylo Německo dosti podobně, proto také na ně tak těžce dopadla Velká hospodářská krize (kterou ostatní státy alespoň částečně omezovaly mezinárodním obchodem). A krizi v Německu prohlubovaly také sankce za prohranou válku (čili jakási „spřízněnost“ s tím SSSR). Proto také po druhé světové válce byla politika vůči poraženému Německu a Japonsku odlišná a zajistila v těchto zemích poměrně rychlý nárůst životní úrovně.
      Druhá věc je, že se o obcházení kapitulačních omezení Německem obecně ve vládách Francie a Velké Británie vědělo. Oba státy měly prostředky proti tomu něco dělat (a byly k tomu i smluvně zavázány), leč nic nedělaly. Takže těžko můžete něco v této věci vyčítat tomu SSSR, který žádnými takovými smlouvami zavázán nebyl.

     • skeptik napsal:

      Znovuvyzbrojování Německa v žádném případě žádnou „prkotinou“ nebylo Pergille, jak se ukázalo později. Anglie a Francie sice nezasáhly, ale alespoň se na rozdíl od Sovětského svazu na něm nepodíleli. Jak „chytré“ znovuvyzbrojování Německa bylo, pocítil Stalin a celý sovětský svaz o několik let později na vlastní kůži. A nejen Sovětský svaz.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      po bitvě je každý „ucho“ generálem.
      Navíc až mnohem později se v Německu rozhodlo o tom, že jeho fýrerem nebude komunista Thällmann (v podstatě Stalinův agent), ale nacista Hitler. Pokud by vyhrál ten první (a moc k tomu nechybělo), tak by si soustátí Německo – Rusko namazalo Evropu na chleba, včetně Velké Británie. A tady by se už dávno mluvilo německy. Nějací Češi by možná přežívali někde na Sibiři.

     • skeptik napsal:

      Jenže Stalin byl Pergille „generálem“ už před bitvou. Během pokusu o revoluci v Německu, vedeném ruskými bolševiky, byli němečtí bolševici zlikvidováni během několika hodin. Výjimkou byl pouze Hamburk, kde ta likvidace zabrala dva dny.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      definitivní rozhodnutí padlo až v roce 1933, kdy se Hitler stal kancléřem. Jistěže řádění bolševiků bezprostředně po válce k tomu přispělo.

     • skeptik napsal:

      V roce 1933 převzal Pergille Hitler už s pomocí Sovětského svazu částečně vyzbrojenou německou armádu. Řádění německých bolševiků po první světové válce pomohlo k jejich pádu.

     • A. S. Pergill napsal:

      Řádění německých bolševiků po válce přispělo k tomu, že se Němci v době zhroucení Výmarské republiky, kdy se v podstatě rozhodovalo mezi Thällmannem a Hitlerem rozhodli pro toho Hitlera. Protože toho prvního měli spojeného s tím řáděním, toho druhého naopak s bojůvkami, které se vedle vojska a armády podílely na eliminaci rudých vrahů.
      A to rozhodnutí padlo v posledních volbách před uchvácením moci Hitlerem. V době Rappallské smlouvy byl Hitler nikdo. Dokonce i známý mnichovský puč proběhl až o rok později (po němž ve vězení sepsal AH „Mein Kampf“). A to se opravdu v tom roce 1922 vyvěštit nedalo.
      Navíc nacistům a bolševikům šlo v podstatě o to samé. Odlišení komunistů od nacistů (a fašistů) ve známém projevu G. Dimitrova ze srpna 1935 na sedmém kongresu (třetí) Internacionály a redefinování fašismu jako vlády bankovního kapitálu je ryzí fikce, sepsaná na Stalinův příkaz (a možná i jím samým a Dimitrov to jen přeslabikoval).
      A zase – kdy se stalo tohle rozkmotření (1935) a kdy byla Rappallská smlouva (1922)? Chápete vůbec, že následek nemůže předcházet příčinu (alespoň v našem vesmíru)?

  • petrph napsal:

   Ze bych jiste souhlasi z obavy rozpoutani valky, podobne jako byla ta druha svetova. Tak ale prave proto je ta soucasna situace tak slozita. A prave proto je nutne rozlisovat ty, kteri otevrene podporuji ruskou agresi (ale tech zase tolik neni) od tech co pouze nesouhlasi se soucasnymii metodami politickeho boje s Ruskem. Dejme tomu, predstava ze Rusko zastavime tim ze od nej nebudeme kupovat plyn, je diskutabilni. A to prave pri te vzpomince, ze general Zima byl vzdycky jejich slojenec..

 7. Nalim Šekov napsal:

  Bravo, výborný článek, pravda pravdoucí😁

 8. Moucha napsal:

  Tento článek , bohužel má k objektívnosti velmi daleko…

 9. Tonda Sedlák napsal:

  V každém národu jsou lidé, kteří tvoří tzv. dno společnosti, většinou bez valného vzdělání, s životem, kde prožívají převážně trable, kterým jdou ale spíš naproti. Upínají se na osoby, o kterých jsou přesvědčeni, že když dokáží rozkopat řád, ve kterém jsou núspěšní, že je to konečně někam posune. Opak je ale pravdou. Proto záleží na majoritě, aby byla pevně semknutá a v pravý čas tyhle křiklouny, kterých je všude, jak se říká plno, odsunula na vedlejší kolej, kam patří,

  • Parabellum napsal:

   Optimální podoba té vedlejší koleje je nápravně výchovné zařízení.

 10. Venda napsal:

  Jste naprosto pomýlený autore – drtivé většině těchto lidí je vaše “pátá kolona” u zadní části těla.
  Nikoho nezajímá ani Putin a zapráskaný Rusáci ani jejich bývalé republiky!
  Všechno co kdy přišlo z východu stálo za …
  Ať se třeba sežerou.
  Mně nezajímají bývalé republiky SSSR.
  (pominu že se tam jako zvířata rvou už 8 let a nikomu to nevadilo).
  Mně zajímá Česká Republika.
  To jak vypadá naše republika, protože to co tady se děje, to je do nebe volající!
  A to není jen za letošní rok – 33 let měla republika na to vzkvétat a kam ji vlády dovedli.
  Rozkradli co mohli.
  Proti tomuhle ti lidé protestují.
  Proti tomu že vlády téhle země zničili soběstačnost republiky.
  Vyváželi jsme do celého světa stroje, auta, textil,sklo, boty, pivo a jiné a co z toho zůstalo – nic.
  Všechno zničené.
  Běžte a mlčte, vy můžete věšet bulíky na nos jedině mladým, ty nemají s vámi zkušenosti.
  Jinak: běžte do , všichni – rudý, nerudý – jste stejný!

  • Miroslav Plesník napsal:

   S tímto článkem souhlasím do posledního písmene.

  • Vejražka napsal:

   Jestli Vás zajímá ČR, zajímejte se, co vyrábí Rusko – protože Putin klidně půjde dál, když se Evropa po****

  • Jiří Choun napsal:

   Velmi mi připomínáte člověka, který padá z horního patra mrakodrapu a u každého poschodí, které míjí, si říká zatím dobrý, zatím dobrý…

  • vaculik napsal:

   Velmi objektivní a pravdiví pohled.

   • skeptik napsal:

    Kéž byste vaculíku věnoval objektivní a pravdivý! pohled svému pravopisu.

 11. vladimír napsal:

  Souhlasím se vším co zde bylo napsáno.Slyšel jsem i názory,aby putin už konečně hodil tu atomovku ať se to tady vzpamatuje že za totality bylo nejlíp.To je názor primitivních bývalých lampasáků a komunistů.

 12. Petr Andráš napsal:

  Krásný článek, mnoho příznivců ruSSáků vede jen totální připodělanost z jejich moci a zbraní, tihle zbabělci se vždy stavěli na stranu silného, vilně mu podlézali, udávali všechny schopné lidi, protože sami nikdy nic nedokázali a jsou to jen sprostí parazité.

 13. Jan napsal:

  Kdo to je? Plno je jich, co by hned kolaborovali s Ruskem. Celá skupina okolo Okamury, hlavní stbák Bureš a velká řada proruských pracovníků z celého Hradu, který vede ten, co by nás klidně prodal! Ta třetina národa, co volila stbácké hnutí a volí dál, by snimi šla hned.

 14. Babočka napsal:

  Máme naše celebrity, sportovce a umělce . Které denně zviditelňují naše média jak se jim daří. Ale nedávají jim otázky o kterých píše pan Vejražka. Rád bych viděl Jágra, Mareše a řadu dalších osobností jak by se kroutili při otázkách na Putina a Rusko. To samé naše draze placená armádní a policejní generalita jaký má názor. Ruská společnost je tak zdegenerovaná, že nemá co ztratit. Ta naše , kde krávy se zvonečkem na krku nahradila mládež s mobilem v ruce toho může ztratit hodně. Pánové jako Okamura nebo Foldyna se svou Pátou kolonou na tom cíleně pracují.

 15. Lubomír Veselý napsal:

  Naprosto reálně popsaná minulost i budoucnost! Díky za vynikající komentář o lidských zrůdách. Luban

 16. Dalibor Rose Ph.D. napsal:

  Jen mi tak napadá, že všichni fandi UA a vůbec neuvažují, co se případně může vše stát když UA vyhraje nad Ruskem….????Kde má kdo jistotu, že případný vítěz UA se nerozhodne svou bojovou atd…..úspěšnost realizovat k dalším „úspěchům“..????

  Ty, co mi rozumí zdravím, ti co nikoliv ….třeba jim to někdy dojde…..

  DR

  • Michalek napsal:

   To Dalibore myslíte vážně při vašem vzdělání?Dokážete si představit, kdy ta země již teď je tak zdevastovaná, že bude mít prostředky,sílu a mezinárodní podporu pro to, co zde nelogicky naznačuje? Mám vážné pochybnosti o oprávněnosti vašeho titulu, kterým se chlubíte.

   • Tomáš napsal:

    Naopak pane,právě tento názor ukazuje věrohodnost titulu přispivatele. I když snad i klika od dveří už v dnešní době chápe, že vzdělání nemá s inteligencí pranic společného, pán má možná pravdu, nehledě na to, jak velká část Ukrajinců volí ve své vlastní zemi neonacisty. Myslite si, že je to lež? A já Vám říkám, že se na odhalení bolestné pravdy vyloženě těším, neboť veškeré sr….světa jsme si zvolili sami.Tupý a hloupý národ, jakým se v posledních měsících my Češi světu ukazujeme si totiž nic jiného nezaslouží, howgh.

  • Vejražka napsal:

   Tím UA myslíte Ukrajinu? To jako že by Ukrajina vyhrála nad Ruskem a pak se rozhodla dobýt své okolí? Tedy Rusko, Bělorusko, Polsko, Maďarsko, Slovensko, Pobaltí?

 17. Toky napsal:

  Pořád si hřejeme kolaboranty na hradě.

 18. Vlasta vilém horáček napsal:

  S proruskou pátou kolonou musí rázně zamést vláda ,poslanecká sněmovna,senát,i přes kecy v kleci Miloše Zemana .

 19. Radomír napsal:

  Lubomír Vejražka píše paušalizujícím a jednostranným stylem nesmiřitelných ideologů let dávno minulých. Místo věcné a diferencující kritiky těch, kdo zlehčují nebo dokonce obhajují ruskou agresi, emocionálně nadává všem, i naivním nebo dezinformovaným, do kolaborantů. Takovým paušálním nadáváním a ideologickým odsuzováním a obviňováním z toho nejhoršího všech, kdo se nevyjadřují podle něj správně, znemožňuje i věcnou kritickou diskusi o té válce a jejích příčinách a souvislostech. A hodně spekuluje, až bych řekl fantazíruje. Takhle by ideologicky zcela vyřídil nejen M. Zemana a po něm i V. Klause, ale také celou řadu silně kritických Američanů pozoruhodných kariér. Určitě by žasl. Nadával by jim také do páté kolony a kolaborantů? Viz vyjádření D. McGregora, někdejšího plánovače vojenského velitele NATO generála Wesleyho Clarka pro útok na Jugoslávii a naposledy poradce Ministerstva obrany za vlády prezidenta Donalda Trumpa, který hodnotí pro YouTube Judging Freedom (21.6.2022) vývoj bojů na Ukrajině slovy: „Ukrajina tuto válku prohrála… Ukrajinci denně ztrácejí 500 až 1000 zabitých a zraněných lidí. Jejich armáda je prakticky zničena … Rusové metodicky ničí vše, co se objeví… Lidé jsou tlačeni se zbraněmi pod ruskou palbu. To je katastrofa!… Nesouhlasím s těmi, kteří říkají ´Tuto válku začal Putin.´ Ne! To my jsme začali tuto válku! On prostě jednal tak, jak jednal, protože si myslel, že nemá na výběr. Jinak by měl na východní Ukrajině naše rakety Pershing, které budou ohrožovat a možná zničí Rusko. Domnívám se, že udělal, co musel udělat. Ale i potom, co to udělal, byl připraven k jednání. My pokračujeme ve vměšování, tlačíme Zelenského, aby neustupoval. Podporujeme tě. Oni (nacionalisté) si mysleli, přijdou nám na pomoc.“ Tak tohohle amerického analytika by musel pan Vejražka zatratit, nebo zakázat? A také Paula Craiga Robertse, někdejšího Reaganova ministra financí pro hospodářskou politiku, a celou řadu dalších. Nebylo by lepší věcně diskutovat, zohledňovat fakta, příčiny a souvislosti, motivy a důvody myšlení a jednání nejrůznějších lidí, než aby jim jen ideově horlivě nadával a předestíral vlastní bezchybnou představu?

  • Petr Novák napsal:

   Nebylo by lepší věcně diskutovat, zohledňovat fakta, příčiny a souvislosti, motivy a důvody myšlení a jednání nejrůznějších lidí, než aby jim jen ideově horlivě nadával a předestíral vlastní bezchybnou představu?
   Nyní je pozdě na diskuzi.Příčina je zcela jasná.to že ji Vejražka nevidí nebo nechce vidět je jeho zaslepenost vůči rusku.Souvislosti?Myslíš že si vejražka dává souvislosti dohromady a i kdyby náhodou ano že by je pochopil?Myslím že nikoliv.Kromě těchto pár jmen která jsi dodal přidejme další.Friedman.Jeho rozhovory s některými našimi politiky mluví za vše.Vejražko najdi si tyto rozhovory a přemýšlej.Tak ono stačí poslouchat Friedmana na výročním sezení tuším v LA v roce 2015.A když si ho poslechnete je to jasné jako slunce na obloze proč se děje to co se děje.Zdejší tlachalové nemají potuchy oč jde.O to více budou překvapeni jak to celé dopadne. hezké to nebude.Je třreba sledovat i jiné noviny a tv než české.Vejražko a ostatní doporučuji německý Welt/tam jsou novináři ještě normální/francouzské Le figaro/platí totéžm o novinářích/ a v neposlední řadě britský Guardien.Čti vejražko a přemýšlej.najdi si archívy třeba Weltu z roku 2015 či 2016 a budeš překvapen.Ale toho vejražko zjevně ve své zaslepenosti nejsi už schopen.

   • Vejražka napsal:

    Vážený pane, čtěte a přemýšlejte. Důvody jsou jasné – Rus se dal do pohybu, protože chce území carské říše, chce vše, co měl SSSR. Rus ro řekl jasně a opakovaně, dohledejte si to, a neříká to poslední 4 měsíce. Lidi jako Vy jednou budou tady u nás lidi jako jsem já vraždit.
    Pro Vás je jednodušší mě urážet – nikoli napsat nějaký rozumný argumenty. O vraždění Ukrajinců nepíšete – o lidi Vám nejde, jen mlžíte a schvalujete Putinova zvěrstva. Mít jasný postoj podle Vás být zaslepen vůči Rusku? Když v roce 1930 někdo varoval před komunisty v Moskvě, byl zaslepen? Když někdo v roce 1936 varoval před Hitlerem, byl zaslepen? Když někdo v roce 1948 v únoru varoval, co s komunisty přichází za svinstvo, byl zaslepen? U Vás to bude takto: každý, kdo nemá Váš názor a má svůj názor vyprofilovaný, je zaslepen, že? Tak si to užijte, a až Rus povraždí další a další Ukrajince, dejte si na jeho oslavu ruskou vodku. Howg

    • josef napsal:

     … no to jste vedle – jako celý ten původní článek… Kádrujete tady komunismus, který nikdy nebyl a od „pádu socialismu“ je to více jak 32 let… To že dnes Rusko je na Ukrajině je pochopitelně špatně, protože každá válka je špatná… Ale tady vývoj Ukrajiny – dá-li se to tak nazvat, nebyl jejím vývojem, ale vývojem „dodaným z USA“… Že se tak stalo se dozvíte z mnoha kruhů i ze samotných USA… V tom roce 2014 se USA podílely na svržení legální vlády na Ukrajině včetně jejího prezidenta a následně dosadily do funkcí tzv.prozápadní politiky, kteří jim po celou dobu „šli“ na ruku… Vztahy mezi lidmi tam byly zcela normální. Velice se tomu divil třeba Bessel Kok, který v Doněcku v r.2009 dělal ředitele nově vzniklé telekomunikační firmy a doslova uvedl, že vztahy mezi Rusy a Ukrajinci byly vynikající ( tedy nevím jestli pro Koka to bylo zjištění kladné nebo záporné…), v roce 2012 tam bylo ME ve fotbale s finálem v Kyjevě – také tehdy bez zjevných národnostních střetů… V tom samém roce bylo v Doněcku finále evropské ligy a v ČT komentovavší Jaromír Bosák tam svojí řečí uvedl, „že už ví proč proč tam Tomáš Hubschman hraje tak dlouho…“ To vše bylo za prezidenta Janukovyče, který sice už vyhrál volby v r.2004, ale po protestu soud nařídil nové volby, které pak vyhrál Juščenko aby se během svého mandátu rozhádal s Tymošenkovou, která byla předsedkyní vlády… Když tedy v r.2013 nepodepsal Janukovyč ( a měl na to právo jako „prezidentské pravomoci) přístupovou dohodu k EU, která mj.zakazovala subvencování cen energií (něco jako teď šlamastyka s cenami energií u nás – jak se to opakuje teď, že ?) tak začaly demonstrace. Konec demonstrací byl dohodnut 3 ministry za EU a Janukovyčem, který souhlasil s předčasnými volbami a přechodem k parlamentnímu systému (který tedy dodnes není…). To ale ten „Majdan“ odmítl, protože „kvůli tomu jsme tady 3 měsíce nestávkovali…“ – to prohlásil samozvaný vůdce Majdanu Andrij Parubij ml. (jeho otec nacionalista ze Lvova dělal v té době předsedu Národní rady Ukrajiny…). Pak nastal ten puč a začala střelba na Majdanu s mnoha obětmi – dodnes nevyšetřeno a ani se nevyšetřuje, dále začaly pogromy na obyvatelstvo „východu“ Ukrajiny (také se nevyšetřilo a nevyšetřuje), který ten puč nepřijal a požadoval ty původně dohodnuté volby odpovídající tehdejší ústavě.. Mimo jiné k tomu natočili dokument naši režiséři Klusák a Remunda – byl vysílán někdy před 4-5 lety na ČT 2, tam bylo jasně řečeno z té „východní strany“, že by respektovali výsledky těch voleb, které byly původně dohodnuty… A pak začala „válka“, která se uvádí od r.2014… Nikdo z EU tehdy nepožadoval, aby byla respektována dohoda mezi těmi 3 ministry a Janukovyčem… Pak byly postupně podepsány Minské dohody, kde mj. Ukrajina deklarovala, že se jedná o vnitřní „konflikt“ a vše bylo schváleno v RB OSN… Jenže tady opět Ukrajina se rozhodla tyto podmínky v těchto dohodách neplnit – a zase nikdo z EU a ze světa to po ní nepožadoval…
     Za tehdy prez.Porošenka se Ukrajina „obrátila“ zcela nepokrytě na západ a proti Rusku (mj. existuje video z r.2017, kde v ponuré místnosti k pluku Azov promlouvají „nemíroví štváči“ senátoři z USA Lindsey Graham a – už nežijící John McCain, kde jim slibují vyzbrojení vším možným a na vše dohlíží a souhlasí právě Porošenko…). Právě to vědomé nedodržování podepsaných dohod Ukrajinou, které jakžtakž měly narovnat „žití s jejím Východem“ a to i těsně před tím začátkem války, vedlo k tomu k 24.2… Já to neobhajuji, ale pouze dodávám údaje,které se fakticky nezveřejňují… Ale právě ty normální vztahy mezi lidmi tam na Ukrajině minimálně do r. 2012 a pak „následné“ zhoršení až na úroveň vražd, upalování, aj. dokládá, že tento konflikt tam byl „vnesen“ odjinud… Často je uváděno, že Ukrajina byla demokratická, ale primárně tam byl puč, který ty změny navodil.. Když to nedávno uvedl třeba chorvatský prezident Milanovič, tak to establishment nezkousl… I v tomto týdnu např. náš historik Jan Rychlík (už) v repríze Interwiev, že na období prez.Porošenka napsal několik článků, které dokládaly, že na Ukrajině demokracie nebyla a není… Ale tzv. západ to nechal být… Z hlediska války jako takové se jedná o válku „nezvyklou“, protože to jsou dva sousední státy – to tedy v poslední dohledné době nebylo – byť byly i války Honduras vers. Salvador, Irák vers.Irán, Indonesie vers. Vých Timor, apod. – to ale nevzbudilo tolik pozornosti, ačkoli třeba k válce Indonesie vers. Východní Timor se uvádí, že tam byla zabita čtvrtina občanů Timoru, kterých bylo celkem 800 tis. – čili 200 tis. zabitých timorských občanů nikomu z demosvěta nevadilo, protože v Indonesii vládl „demokrat“ Suharto… Ani ty desítky let trvající „asymetrické“ války USA a kol. vers. Afghanistán, resp. USA a kol. vers. Irák – tedy války na druhé straně zeměkoule, nevybudily tolik pozornosti jako tato mezi dvěma sousedními státy, protože objektivně příčiny vzniku nikdo uvádět nechce…

     • Pavel napsal:

      „komunismus“ josef jen v této zemi byl 40 let. To, že ti pod nos nejde komunistická realita totálního rozkladu státu a společnosti a vražd a mučení provozovaného komunistickým režimem, které naplno vychází najevo po roce 89 a tak se snažíš přežvykovat obvyklý blábol, že „komunismus nebyl“ na tom nic nemění. Úchylná komunistická ideologie totiž při aplikaci v praxi nijak jinak než jako před rokem 89 ve východním bloku dopadnout ani nemohlo. TO bylo maximum, které tato zločinná ideologie dosáhla. ERgo komunismu byl a bylo to zvěrstvo. Taky tě musím upozornit, že se svýma fantasmagoriema na téma majdanu si stále více směšnější. Megazloděje janukovyče nikdo nesvrhl, i když by si to za střelbu do demnostrantů zasloužil. Demonstrace jsou vyjádřením ústavně zaručeného práva na shromažďování a svobodu slova, což je podstatně víc než v co můžou doufat občané rusácka, kde rusácký fuhrer je v rozporu s rusáckou ústavou u moci již páte období. A JAK nechal být? Západ tyto války na rozdíl od russovětska řešil. To, že ty o tom nic nevíš, je jiná věc. A naproti tomu russovětsko dělalo akorát to, že se např. na válce IRák-Irán přiživovalo tím, že futrovalo saddáma horem dolem těžkými zbraněmi.

     • josef napsal:

      … no pokud byl Janukovyč „megazloděj“ tak „právní stát by ho soudil – zřejmě ale až po ukončení mandátu… To ale se nestalo a Janukovyč byl pučem svržen – to ostatně zřetelně vyřkl i chorvatský prezident… Že ostatní politici k tomu ostentativně mlčí (asi protože že už je to dávno) , je potvrzení jejich charakteru. A navíc tehdy bylo dojednáno, že na Ukrajině bude parlamentní systém – jak to vyžadoval Majdan, to tedy dosud není a asi si na to nikdo nevzpomene… Podmínky demonstrantů byly tehdy splněny, ale nikdo pak ze Západu je nevyžadoval – to byl tedy další lapsus tzv. Západu a potvrzuje se tak jasné sdělení, že tehdy na svržení legálně zvoleného prezidenta a vlády Ukrajiny měly eminentní zájem USA – to tedy potvrdil USAhistorik Stephen Kotkin a z USA to nikdo nerozporoval…

  • Parabellum napsal:

   Ano, to VY a Vám podobní začali tuto válku!!!!!! Proto byste měli být okamžitě zatčeni, vyšetřováni, usvědčeni, souzeni, odsouzeni a popraveni.

  • Jiří Choun napsal:

   Že něco tvrdí poradce za prezidenta Trumpa, který se ve své zahraniční politice, např. ve vztahu k Číně a KLDR, pohyboval ode zdi ke zdi, pro mě není „Písmo svaté“. Navíc i řada světově uznávaných osobností se může fatálně mýlit.
   Malá ukázka z knihy Paula Johnsona Dějiny 20. století:
   G.B.Shaw (o soudnictví v SSSR v 30. letech): „Zatímco v Británii člověk vchází do vězení jako lidská bytost a vychází jako kriminální typ, v Rusku by vcházel jako kriminální typ a vycházel jako normální člověk, kdyby se dal vůbec k odchodu přinutit. Pokud jsem mohl zjistit, mohou tak zůstat tak dlouho, jak chtějí.“ (s.273-274)

 20. Hanka napsal:

  Na 100% souhlasím.

 21. Jaroslav napsal:

  US.armi musí pochopit že nemůžou mít své základny na Ukrajině.RF nemůže mít své základny třeba v Mexiku.Jediný kdo na tuhle válku doplatí je evropa.A kdo vydělá? Na každé válce vždy někdo vydělá.

  • petrph napsal:

   Mozna pro vzpominku, Rusove umistili v 50.letech jaderne rakety na Kube a to se Americanum hrube nelibilo a muselo se to okamzite resit. I kdyz a jak se to priznava tak v dohode zase Amici stahli svoje rakety z Turecka. Takze neni vylouceno ze i dnes vymeni, nebo uz vymenili Amici za neco Ukrajinu.

  • Jiří Choun napsal:

   US armY to myslím pochopila i bez Vaší úvahy. Ostatně na žádném ze států, které se k NATO připojily po r. 1989 žádná stálá vojenská základna nevznikla.

   • josef napsal:

    … US army nemá co chápat či pochopit … O tom rozhodují politici, kteří se v USA mění a každý establishment má své zájmy (viz třeba přemluvení emigranta Ahmada Šalabího pro válku USA v Iráku, že tam „budou určitě vítáni …“ – a neocons po tom skočili jako moucha na h….). Po r.1989 tehdejší ministr zahr. věcí USA James Baker vůbec neuvažoval o rozšiřování NATO, on a Bush st.skončili po volbách a ani nový prez. Clinton původně nezvažoval rozšíření ,ale různí našeptávači kolem něj (typu Albrightová, Asmus,…) to pomalu prosazovali, u nás byli z toho s radostí na větvi zejména Vondra, Havel, aj. – ale veřejně se to zde neprosazovalo a ani to tehdejší politické strany neměly veřejně ve svých volebních programech… To, že se pak vstoupilo – ale bez referenda, je kaňkou demokracie, která se tehdy toho bála… U EU bylo referendum, které se vyjádřilo kladně… a to bylo rozhodnutí lidu… A ty základny USA jsou třeba v Taszáru, Konstantě a býv. NDR, kde předtím byly kasárny SSSR – tedy tam ne ve všech (tam tedy v Německu vojska USA jsou stále jako okupační mocnost od II.sv.války nafurt…).

    • Pavel napsal:

     PRozatím jako moucha na h skáčeš akorát ty, josef, když ti někdo o nos omlátí pár faktů. Fantasmagorie o čem uvažoval nebo neuvažoval ministr zahraničních věcí USA máš odkud? Vlez si mu jako konfident stb pod postel a poslouchal o čem si povídá s manželkou.

     • josef napsal:

      … to byl výrok Jamese Bakera, který to uvedl po konci „východního bloku“. V kontextu USA se to ale musí posuzovat, že s každou novou nastoupivší garniturou se mění priority a třeba u těch neocons znamenalo to, že chtěli za každou cenu „odstranit“ režim Saddáma Husajna a pak tam nastolit proamerický režim, když jim ten Ahmad Šalabí to nakukal.. Jedním z jeho hlavních představitelů neocons byl třeba Donald Rumsfeld, který si ale v době války Irák-Irán si vesele tiskl ruce se Saddámem – když tam byl šéfem z USA pro Blízký východ… Jemu (a s ním i dalším takovým neocons) to asi divné nebylo a Bush ml. to zřejmě vůbec nevěděl. Možná, že podle jejich vzoru pak Václav Havel nejprve by rušil oba pakty, aby pak byl horlivým zastáncem, že by válčil furt ve jménu militantních hodnot…

  • skeptik napsal:

   Rusové byli přesvědčeni, že na této válce vydělají oni. Že jim to nevyšlo? To ano. Měli by tedy tuto válku ukončit a táhnout z Ukrajiny domů. Na této válce už nevydělá nikdo.

   • A. S. Pergill napsal:

    To záleží na tom, jak charakterizujete výdělek.
    Zábor Krymu např. zajistil, že tam nebudou umístěny rakety NATO s jadernými hlavicemi. Na ně by Rusko zcela jistě reagovat muselo a zadarmo by ta reakce nebyla. I kus zničené Ukrajiny dá za rok či dva úrodu obilí, jednak realizovatelného na světovém trhu, jednak dodatelného do nějaké země třetího světa za politické či hospodářské ústupky, které mohou mít daleko vyšší hodnotu než ten prodej. Atd.
    Záleží prostě na časovém měřítku a dalších okolnostech, zda se to vyplatí, nebo ne.
    Za určitých okolností by se nám vyplatilo, kdybychom spolu se Slováky obsadili bývalou Podkarpatskou Ukrajinu. A v dlouhodobějším měřítku by výsledek takové akce byl s vysokou pravděpodobností pozitivní. A nejen ekonomicky.

    • skeptik napsal:

     Že žádné NATO nechystalo umístit rakety na Krym víte Pergille stejně dobře jako já. Zbytek vašich žvástů, zvláště pak ten o obsazení Podkarpatské Ukrajiny, už je v lepším případě na lékařskou diagnózu, v horším případě na policejní vyšetřování, pokud nejste ukryt v bezpečí na ruském území.

     • A. S. Pergill napsal:

      O možnosti zřízení raketové základny na Krymu se před jeho spojením s Ruskem psalo. Nejsem jistě kompetentní posoudit, co z toho byly novinářské spekulace a co reálné vojenskostrategické úvahy, ale existovaly a to je hlavní.

      Pokud se týká toho západu Ukrajiny: Polsko se nechalo slyšet (ústy některých svých vládních činitelů), že by v případě jejího zhroucení obsadilo ty její části, které byly historicky jeho územím. Nevidím důvod, proč bychom nemohli udělat totéž. Rozhodně nevolám po vpadnutí bojující Ukrajině do zad ve stylu soudruha Stalina a Polska. Na druhé straně: Proč nepomoci našim bývalým spoluobčanům (či spíš dnes už jejich potomkům), kteří dodnes vzpomínají na éru Československa jako na zlatý věk?
      MMCH, bruselští, pokud nejsou úplní bezmozci, by to měli ve vlastním zájmu podpořit z důvodu přílivu velkého počtu obyvatel, dosud naivně obdivujících EU. Asi by trvalo delší dobu, než by mezi těmito lidmi převládli na základě srážky s realitou stoupenci czexitu či slovexitu (podle toho, s kým by se to území spojilo).

     • skeptik napsal:

      Tak ono se o umístění raket na Krymu podle vás Pergille psalo? Kde??? Kdy??? Na Parlamentních listech? Na Sputniku? Patrně proto zdroj neuvádíte. Mohl jste také citovat Blesk. To by vyšlo asi tak na stejno. S tou realitou se už Ukrajinci u nás a i jinde v EU setkali. V důsledku toho se už řada z nich rozhodla na Ukrajinu nevracet.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, určitě to bylo na více zdrojích. Jistěže se těžko dá odlišit divoká spekulace nějakého novináře od něčeho z vojenských kruhů.
      Rozhodně padlo i srovnání s onou epizodou rozmístění sovětských raket na Kubě za Chruščova.

     • skeptik napsal:

      Tak že zdroje Pergille opět žádné. O těch seriózních už ani nemluvě.

     • A. S. Pergill napsal:

      Tak si to zkuste vygooglit. V naprosté většině případů to, co neexistuje (podle vás nebo i jiných diskutujících) mám na první pokus.

 22. Ladislav napsal:

  Nevím, ale ten kdo nechal vyvraždit 98% původních obyvatelů Ameriky byl taky masový vrah a bohužel nikdy nebyl potrestaný, ba naopak ještě má pomníky.

  • A. S. Pergill napsal:

   Jenže ti původní obyvatelé Severní Ameriky vyvraždili po svém příchodu přes tehdy téměř suchou Behringovu úžinu „ještě původnější“ obyvatelstvo, které tam připutovalo z Evropy okolo Islandu a Grónska. (A jestli ti vyvraždili po svém příchodu nějakou populaci ještě ještě původnější nebo ne, se asi nedozvíme.)

  • Vejražka napsal:

   Osudem Indiánů chcete ospravedlnit zločiny Rusů? Tak to je teda silný kafe.

  • Antonín napsal:

   Ano, asi tak !

  • Pavel napsal:

   ANo, nevíš. S těmi fantasmagoriemi na téma vyvražděním původního obyvatelstva by ses blíž realitě dostal na SIbiři. Tam to byla skutečná genocida … rusácká genocida.

 23. Marek Loucký napsal:

  Neexistuje žádná omluva pro tuzemskou proruskou svoloč. Zaryté rusofily ani komunisty (jedno zda bývalé, nebo i současné) stejně člověk nepřesvědčí, na ty bych energií neplýtval. Ti jsou dočista ztraceni. Jakékoliv pokusy vyvinit, nebo ospravedlnit tyto lunatiky z jejich imbecility jsou zbytečné a navíc směšné.
  Podle mě však tvoří podstatnou část frustrovaní lidé, kteří jsou v současnosti proti současné demokratické vládě. A je jedno z jakého důvodu. Slévá se jim totiž do neurčité skupiny těch, kteří můžou za jejich „po**ané“ životy, to jsou ti legendární „voni“, to jsou přeci ty nenáviděné elity, to jsou lidé co mají univerzity, vzdělání, rozhled, sociální kapitál, moc i peníze. Lůza bude z principu vždy proti, i kdyby vláda jen říkala, že 2+2 jsou 4, nebo že země je kulatá. Voni mají to co my ne, tak jim to pane Putine nandejte! Hloupé a infantilní ? Ano, bohužel tak spousta jednodušších spoluobčanů přemýšlí.
  Jako celoživotní optimista věřím, že mnoho bizarních hlasů podporujících ruskou agresi tvoří roboti a placení trollové a nikoliv reální lidé. Protože jinak by to s naší zemí nedopadlo vůbec dobře 🙁

  • petr novák napsal:

   čemu že to?žádná z těch 5 stran sama o sobě nemá tolik hlasů jako Ano.A že to bylo špatně je dnes už jasné.Piráti hlasují v EP proti zájmům čr ač jsou snad jen tři.Stan mi připomíná klub zahrádkářů a nikoliv politickou stranu.O top a pekarové raději nepsat.zbytečná strana a zbytečně promrhané mandáty.Lidovci celé staleté kam vítr tam plášť.a ods.ods není strana ale sekta.sekta naprostých fanatiků.Bohužel není koho volit.

   • Vejražka napsal:

    Prosím, jak souvisí výsledek voleb u nás s vraždami na Ukrajině? Se znásilňováním celé té země? S vyhrožováním Rusů, že vymažou atomem evropská města? JSte volič Ano, jak se zdá, budiž, vpořádku. Ale proč schvalujete vraždění na Ukrajině?

   • Jiří Choun napsal:

    Malá otázka: volíte tedy fanatiky z SPD, KSČM či ANO?

  • A. S. Pergill napsal:

   Je mi líto:

   Naprostá většina těch, které tu osočujete z proruského kolaborantství, je rovněž protiruská, jen odmítají nesmysly, které v řadě případů Rusku spíš pomáhají (Rusku, mj. v důsledku „sankcí“ drasticky stouply příjmy za naftu a plyn a podle odhadu některých ekonomů jen z tohoto přírůstku jsou s to financovat válku na Ukrajině). Navíc řada z těchto lidí říká to samé, co tvrdí vrcholní představitelé Německa a Francie a někteří exponenti z Bruselu.

   Obrovským průšvihem taky je, upozornily na to již některé weby spíše mainstreamového charakteru, že na Ruskem okupovaných územích Ukrajiny se nekoná žádný protiruský odboj, což silně kontrastuje se situací za druhé světové války, kdy se Němci v řadě oblastí museli reálně bát o život.

   • skeptik napsal:

    Z oblastí okupovaných Ruskem 80 až 90% obyvatelstva uprchla. zůstali většinou starci a invalidé, od kterých těžko můžete Pergille nějaký odboj očekávat. Opět tedy lžete, manipulujete, zkreslujete a uvádíte dezinformace, jak je vaším zvykem.

    • A. S. Pergill napsal:

     Přinejmenším ledaskde zůstali vojáci z rozbitých ukrajinských jednotek. A některé oblasti byly před ruskou okupací obklíčeny, takže z nich neutekla ani myš. I z toho Mariupolu se spousta lidí nedostala, dokonce ani ne všechny ženy a děti (kritika toho, že Rusko znemožnilo jejich odsun z válečné zóny zněla v řadě našich médií), natož dospělí muži.
     V případě nacistické okupace taky spousta lidí uprchla, nicméně partyzánský odboj tam byl, a velice silný.
     Navíc, pokud na tuto skutečnost upozorňují lidé z generality NATO, tak asi vědí, o čem hovoří (včetně toho, co by mělo být možné a co ne).
     Takže kecáte leda vy.

     • skeptik napsal:

      Jenže 80 až 90% obyvatel se uprchnout podařilo Pergille. V případě německé okupace k těm partyzánům utekla jen hrstka Ukrajinců. Přečtěte si knihu od Světlany Alexijevičové Doba z druhé ruky, kde popisuje chování Ukrajinců za války dost přesně. Ukrajinci ochotně pěstovali zemědělské produkty a plnili Němci stanovené dodávky těchto produktů, neboť věděli, že co si po splnění dodávek vypěstují navíc, je jejich a nikdo jim to nevezme, zatím co za sovětské vlády jim sovětská moc z úrody sebrala všechno a oni měli hlad. Kromě toho jsem se zrovna nedávno dozvěděl, že ve městě okupovaném Rusy (jméno města si nepamatuji) vybouchla bomba pod autem Rusy dosazeného starosty a starosta zemřel. Tak že on tam nějaký odpor přece jen bude Pergille. A kde jste se Pergille dočetl, že lidé z generality NATO upozorňují na nějaký nedostatek odporu na Rusy okupovaných územích? Já sleduji zprávy dost často a nikdy jsem nic takového ani neslyšel, ani nečetl. Přiznávám, že na proruské weby chodím jen velmi zřídka a pouze tehdy, když chci vědět, co se nám Kremelští soudruzi snaží nabulíkovat, například i prostřednictvím jistého Pergilla.

     • A. S. Pergill napsal:

      Přiznám se, že tu informaci citovaly Parlamentní listy, které jsou důvěryhodný zdroj v tom smyslu, že citují informace ze všech částí politického spektra, padni komu padni. Jak by to správně měla dělat veřejnoprávní média. A jsou dost spolehlivé v tom smyslu, že pokud po konkrétní informaci jdete, tak její zdroj dohledáte (což se o řadě médií konstatovat nedá).

     • skeptik napsal:

      Aha, tak Parlamentní listy, které citují informace především z ruských a proruských zdrojů. Tušil jsem to a vůbec jste mě nepřekvapil Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, Parlamentní listy citují informace ze všech zdrojů a nevadí jim ani to, když vedle sebe dají dva články se zcela protichůdným vyzněním. Přesně takto má vypadat poctivá novinařina. Což je něco, co jinde už sotva uvidíte.

     • skeptik napsal:

      Já na ty Parlamentní listy Pergille příliš často nechodím, ale sem tam ano. Parlamentní listy čerpají informace především z ruských a proruských zdrojů. Tak že o té „poctivé novinařině“ jsem měl možnost se přesvědčit na vlastní oči a myslím si o ní své. Vy čerpáte informace ze zdrojů stejných jako Parlamentní listy nebo ze zdrojů podobných, tak že o vás si Pergille myslím své už dávno.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, mají to tak půl na půl. Což je správné.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skepriku,
      Teď se objevily (a na Parlamentních listech, takže to asi „nebude pravda“ 🙂 ), že nějací Ukrajinci, kteří zůstali na okupovaných územích, pomáhají ukrajinské armádě trefovat se raketami do skladů, velitelských stanovišť a dalších pro Rusko klíčových objektů.
      Takže asi ani šéf NATO neví vše, případně záměrně desinformuje (což dělali i např. Churchill za WW2).

 24. Ladislav Kasala napsal:

  Naprosto souhlasím. Jako pamětník (nar. 1946), si moc dobře pamatuji, co přívrženci bolševického Ruska umí. A stejně dobře si pamatuji jak naší zemí v srpnu 1968 projížděly obrovské vojenské kolony, jak bezohledně se Rusové chovali a dvacet let se díky jejich vládnoucím přisluhovačům v naší zemi roztahovali. Jistou dobu (když byl u moci Gorbačov a pak Jelcin) se zdálo, že by z Ruska mohla být normální slušná země.
  Putin a jeho přívrženci však dokázali nejen vrátit Rusko do starých kolejí, ale ještě vystupňovali ruský imperiální nacionalismus, agresivitu a bezohlednou roztahovačnost.

  • A. S. Pergill napsal:

   Problémem je, že za Gorbačova a ještě víc za Jelcina se situace běžných Rusů drasticky zhoršila (dokonce tak, že drastické zhoršení jejich zdravotního stavu řešila WHO). Protože byl Rusům Jelcinův režim vydáván za demokracii, nemůžete se divit tomu, že mají k demokracii na základě této zkušenosti jednoznačně negativní vztah. Za Putina se naopak sociální situace prostých Rusů výrazně zlepšila a válka na Ukrajině se do ní zatím nijak zvlášť negativně nepromítla. Proto ta poměrně vysoká podpora režimu v Rusku obyvatelstvem.

 25. Ondrej napsal:

  tento komentar neni bohuzel vubec od veci, samozrejme na nejcernejsi scenar nastesti s velkou pravdepodobnosti nedojde, aspon zatim to tak nevypada, ale to vubec neznamena, ze bychom meli proputinske trolly nechat v klidu byt, tedy aspon ty nejviditelnejsi elementy,a vime moc dobre o ktere jde..protoze pokud jeste ted kopou za zlocince putlera, tak jsou to nepratele naseho soucasneho zrizeni, nasich hodnot a zradci a tak by s nimi melo byt zachazeno a meli by byt naprosto vylouceni ze slusne spolecnosti, ktere je nastesti ted vetsina, to je naproste minimum..ze se tak nedeje je velka chyba a muzeme na to jeste nepekne doplatit..

 26. Horymír napsal:

  Válku v Evropě neumožnil až pakt Ribbentrop – Molotov , ale už ta křivácká mnichovská autogramiáda rok před tím !

  • Honza napsal:

   Ani ta ne. Chce to jít ještě kousek dál do historie.

   • Horymír napsal:

    Samozřejmě,že vzestup Německa jako vojenské velmoci měl delší vývoj,ale Maginotova linie měla Hitlerovi ukázat,že na západ to nepůjde a pak vydání nejprve ČSR a pak Polska Německu v plen,aby se mu otevřela cesta na východ. Jak jinak si vysvětlit,že si Francie klidně odstřelí mocného spojence (po mobilizaci 24.9.1938 měla ČSR ve zbrani 52 divizí) v zádech nepřítele,jehož se obává tak,že staví nesmírně nákladnou obrannou linii?

    • A. S. Pergill napsal:

     Problém je, že Hitler se v ČSR napakoval výzbrojí a výstrojí pro 52 divizí (produkce německého zbrojního průmyslu za dva roky), vč. tanků, které převálcovaly Francouze i britský expediční sbor. A dostal i československé zbrojovky.
     Přičemž tyhle informace museli soudruzi z Velké Británie a Francie mít. Kde tedy udělali chybu?

     MMCH i kdyby Československo válku s Německem prohrálo, tak ta výzbroj a výstroj by neexistovala, německé ztráty na vojenském materiálu by asi byly ještě horší (ztráty útočící armády) a československé zbrojovky by byly transformovány na totální rozvaliny. A Hitler by mohl o útoku kamkoli v dohledných deseti letech maximálně snít v náručí své milenky.

  • Vejražka napsal:

   … proto může Putin vraždit a dobývat Ukrajinu? On to, soudruh, dělá s gustem. Nepřeji Vám, aby Vás a vaše děti, případně vnuky, čekalo to, co nyníruská vojska provozují na Ukrajině.

   • Horymír napsal:

    Vidíte v mém příspěvku jediné slovo o Rusku či Ukrajině?

  • Jiří Choun napsal:

   A ještě před tím smlouva v Rapallu r.1922 mezi SSSR a Německem, která porušila Versailleskou smlouvu, umožnila Německu tajně vyzbrojit armádu a tajně na základně v ruském Lipecku vycvičit německé piloty, možná právě ty, kteří pak bombardovali území spojenců.

   • Zbrojovák napsal:

    Ta smlouva byla pro SSSR výhodná, protože se tím dostali k německým technologiím. Kdyby odmítli, tak by si to němci zařídili jinde víceméně se svolením anglosaských spojenců. No a pakt Molotov-Riebbentrop byl posledním paktem podepsaným s Německem. Dnes se to vyčítá pouze SSSR, ale Francie, Anglie a zbytek „demokratických“ států podobné dohody podepsal mnohem dřív a SSSR až kdy už jim nic jiného nezbylo. Tenkrát se hrálo o čas. Bylo potřeba dobudovat průmysl a ty tuším dva roky znamenaly hodně.

 27. Libuše Šmídová napsal:

  Jako kdybych četla Rudé Právo v roce 1975. A také mi tento článek připomněl Švandrlíkovo okřídlené, cituji: „Plány imperialistů zhatí naši vepři boubelatí“. Je to zcela stejná masáž, jenom dress se změnil. Modrá propaganda je stejně nebezpečná a odsouzeníhodná jako byla ta rudá. Svoboda člověka může být omezena jenom právy člověka druhého. Tedy přeloženo – důležitá je vzájemná úcta a tolerance. Myslím, tedy jsem a k životu nepotřebuji ideologizovaná moudra, hájící jakoukoliv barvu. Ani rudou, ale ani tu modrou.

  • Vlado1 napsal:

   Naprosto přesně. Pro mne je to jasným důkazem, že lidé ochotní takto psát a myslet jsou v tomto národě konstantní oporou jakéhokoli autoritářského či totalitního režimu – a nepotřebují (kromě několika jednoduchých ideologických frází) jakoukoli inspiraci zvenčí. Demokratický duch autentické svobody a samostatnosti je v této zemi velice slabý a t.zv. „elita“ vždy znovu zoufale a instinktivně hledá zevní autoritu, jejímž jménem by mohla vystupovat.

   • Vejražka napsal:

    Je vám jedno, co za zvěrstva páchá Putin na Ukrajině? Je to tak daleko, že? Párek v rohlíku máte blíž. Lidi jako vy jsou konstantní oporou jakéhokoli autoritářského či totalitního režimu.

  • Vejražka napsal:

   Tedy schvalujete činy ruské armády na Ukrajině? Oni ti ruští vojáci vyznávají vůči Ukrajincům úctu a toleranci? Doporučuji oživit si Čapkovu Válku s mloky, případně si pustit film Diktátor

   • A. S. Pergill napsal:

    Válka s mloky je velice inspirativní: Dovolím, si položit otázku: Kdo zavinil, že se Mloci stali pro lidstvo fatální problém?

    • skeptik napsal:

     Karel Čapek.

     • A. S. Pergill napsal:

      Jako fór dobrý 🙂
      Četl jste to vůbec? Čapek tam v podstatě předpovídá Mnichov.

     • skeptik napsal:

      Karel Čapek se alespoň trefil. Vám se to ve vašich předpovědích Pergille nějak nedaří.

  • Jiří Choun napsal:

   Spíš to vypadá, že rudá ani modrá by Vám až zas tak nevadila, hlavně když bude mít to své jisté.

 28. Meo Regent napsal:

  Přesně totéž by bylo možno napsat v obráceném gardu.

  • Vejražka napsal:

   V obráceném gardu? Nějaká země devastuje RUsko? Poustí tam rakety, pálí z houfnic, znásilňuje, mučí, zbavuje Rusy jejich ruskosti? Ničí zemi? Vyhrožuje Rusku atomovým bombardováním? Že vy se těšíte na to, až Putin Ukrjinu definitivně zničí a nepoholdné Ukrajince zlikviduje? Oni v tom Rusové mají velkou praxi – viz jejich VŘSR a vše, co pak následovalo – desetimiliony mrtvých atd.

   • A. S. Pergill napsal:

    Brzezinski se nechal slyšet, že by Rusko mělo být rozděleno a části jeho území s vysokým nerostným bohatstvím „spravedlivě“ exploatovány západními státy. Dávno před ruskou invazí na Ukrajinu, aby bylo jasno.

    • skeptik napsal:

     Kde jste tuto pitomost sebral Pergille? Něco takového v době komunismu nikdy nenapsaly ani naše tehdejší noviny, kdy byl Brzeziński v politice aktivní a kdy měly na Brzezińského pořádnou pifku.

     • A. S. Pergill napsal:

      Je to výrok někdy z minulého roku. Zdroj si už nepamatuji. Šlo o rozbor vztahů USA – Čína – Rusko.

     • skeptik napsal:

      Aha, zdroj si nepamatujete. Patrně opět něco jako Parlamentní listy nebo něco podobného. Tak že blaf.

  • Jiří Choun napsal:

   Piš, piš, barde a Kreml se Ti odmění. 🙂

 29. Samorost napsal:

  Smekám!!!

 30. petrph napsal:

  No to je fakt smutné. Protože na jedné straně, takových lidí, kteří by otevřeně a zásadně souhlasili s ruskou invazí na Ukrajinu, aby člověk u nás hledal se svíčkou. (V moderním pojetí, ani Googlem by se jich mnoho nenašlo)
  Musí být asi úlevou, že se podařilo nalézt označit a halasně zablokovat oněch 8 velezrádných webů, které z toho byly obviněny,

  Ale na straně druhé, a právě v demokracii požadovat „ten jediný správný názor“, i v takové otázce jakým je způsob obrany proti této i budoucí expandující ruské invazi, je už docela na hraně.

  I třeba, zda všichni musí nutné podporovat evropskou politiku „sankcí“, které jsou zcela nefunkční a poškozují Západ víc než Rusko“.
  Až třeba k té docela zásadní otázce, jestli tedy půjdeme bojovat proti Rusku nebo ne. I třeba že „pro připomínku pro těch pár „extrémistů“, co bojovat jít chtěli,, musel vydat povolení prezident Zeman sám ? což zní paradoxně, některé nechtěné profesory jmenoval odmítl, ale vojáky bojující proti jeho milovanému Putinovi, potvrdil?)

  Možná, ke konci, je samozřejmě pravda, že právě ve svých principech je demokracie zranitelná ale s tím že „kdo vyhraje volby, pak vládne“ se polemizovat nedá. Sice by to pak zase bylo jednodušší, pokud by „elity“ mohly rozhodnout že „výsledek voleb se ruší, protože voliči jsou hloupí“,
  ale to už by pak nebyla demokracie..

  • Vejražka napsal:

   Pan Petrph má aspoň inteligenci, na rozdíl od jiných, kteří se tu do mě pustili. Nesouhlasím s ním, ale, viz výše, je inteligentní. Vím to už cca 7 let, co občas uveřejní HP mé příspěvky.
   Nicméně
   Pane PetřePH … napsal jste spoustu slov… Budiž. Ale to se nijak netýká mého sdělení. Proč nenapíšete úvahu na Vaše téma a nenecháte ji uveřejnit? Jak souvisí Váš text s tím, co za hrůzy činí Rus Ukrajincům? Vy to Ukrajincům přejete? Nebo chcete, jako spousta jiných, vinit za ruská zvěrstva západ? Nechcete vy a další, kteří se na Putina dívají v lepším případě lhostejně, v horším smířlivě, v nejhorším případě ho vyvyšují, udělat delegaci, dojet do Moskvy a vyzvat cara Putina, ať přestane s šílenstvím a přestane s fantasmagorickými pojmy jako je „denacifikace“? Ať přestane vraždit? Fakt Vy a Vám podobní nemáte srdce a umíte jen plkat myšlenky, které samy o sobě lze brát vážně, avšak ve světle krve na Ukrajině se ty Vaše myšlenky stávají pouhými plky?

   • A. S. Pergill napsal:

    To, co popisujete ve druhém odstavci, je v podstatě oficiální politika Německa a Francie.
    Silně protiruské jsou v podstatě jen bývalé ruské satelity, jako my, které mají s Ruskem (alespoň starší občané) zkušenosti. A i v těchto státech se najde Putinem placená a řízená pátá kolona (složená zejména z mladých a „vzdělaných“), která bojuje proti těžbě vlastního plynu a ropy z břidlic, za vysoký podíl OZE (zvyšujících závislost na ruském plynu) odstavování jaderných a uhelných elektráren (dtto), elektromobilitu a řadu podobných věcí, které jednoznačně pomáhají Rusku a nám škodí.

 31. jariel231 napsal:

  Vy hlídací psy. Zapomínáte na „férové občany“. Je tu velká část občanů, kteří bojovali proti totalitě komunistické a nyní tytéž občané bojují proti totalitě eurokomunistů. Nevěříte! Je s námi manipulováno a je nám nucena jedna „pravda“. V některých situacích jste horší než komunisti. To je koronavirus, očkování a falšování dat. Vaše činnost uspíší změnu myšlení a politický převrat!

  • Petr Dvorský napsal:

   Výstižně napsáno,nejsme tady žádná Putinova 5.kolona,máme jen
   svůj vlastní svobodný názor a sledujeme kanál YoTube,kde jsou
   trochu jiné informace.

   • Jan Kouba napsal:

    Člověk, který ani neví jak se píše médium, o kterém tvrdí, že sleduje, podle mne ani vlastní názor nemá. Špíše zbaští to, co mu tam na kanálu podstrčí.

   • Vaclav napsal:

    Jo jo Rusko vzor blahobytu a svobody . Ta vyspělost, ten technologický, sociální , humanismem a laskavostí protkaný národ. ………. Jen nechápu proč už tam ti „vlastenci“ neemigrujii .

   • Vaclav napsal:

    Yes , you tube😁

  • Parabellum napsal:

   Opravdu jsou to ti samí? Kam na ty hloupé špinavé lži chodíte?

  • Vejražka napsal:

   Komunistická totalita má na svědomí toto:
   … miliony mrtvých v SSSR, titisíce v Československu
   … desetimilony v gulagu v SSSR, desetitisíce v Československu
   … rozvrácené rodiny, nešťastné manželky a děti a matky muklů
   … šikanu rodin muklů
   … atd atd…

   Mohl byste napsat nějaký článek, popř. esej, kde byste prokázal, že EU má na svědomí to samé?

   • A. S. Pergill napsal:

    Až to bude takto masívně i z pozice EU, bude problematické s tím něco dělat. Důležité je, že antidemokratická politika EU přesně k tomuhle (respektive k něčemu analogickému) směřuje. Lidé nebudou terorizováni agenty NKVD, případně STB, ale lůzou z různých NGO, zabíjet budou (za tolerování státní moci) muslimové (jako dnes vraždí v USA členové BLM) atd. Už dnes jsou vyhazováni z VŠ lidé za hlásání pravdivých názorů, jako např. že člověk má jen dvě pohlaví a vše ostatní je anomálie (jako byli za nacistů vyhazováni vyučující židovského původu). Pokud si tyhle trendy protáhnete do budoucna, tak nás od stavu, analogickému tomu, jaký byl v Rusku za Stalina nebo v Německu za Hitlera, dělí tak deset let (a to jsem možná ještě optimista).
    Pochopitelně, pokud se nepodaří tento trend zvrátit masovým volením „populistů“. Pokud ovšem soudruzi nezruší volby, např. jejich nahrazením korespondenčními pseudovolbami, pro něž platí ono známé Stalinovo heslo „Není důležité, jak lidé hlasují, ale kdo ty hlasy počítá“.

   • Zbrojovák napsal:

    …a EU založil kdo a kdo ji dodnes řídí přes nikým nevolenou komisi? Nacistické elity které se překabátili za podpory západních „demokratických“ zemí. Když nacistům, fašistům, je jedno jak je nazýváme, bylo jasné, že válku s SSSR už vyhrát nemohou, veškerou aktivitu zaměřili na to, co dělat po prohrané válce. Vymysleli Evropskou unii. Kvůli tomu vedli „totální“ válku a nechávali chcípat miliony lidí. Aby získali čas na vytvoření plánu a uzavření dohod s vlivnými lidmi v každém státě podle kterých se jede dodnes. Jen blbec si nevytvoří plán „B“!

    • A. S. Pergill napsal:

     A taky se jim podařilo skrýt velkou část zlata z říšské banky (bylo nalezeno jen asi 10 procent toho, co se předpokládalo, že Němci ještě mají), které zřejmě nebylo použito jen na podporu nacistického podzemí, ale i tyhle akce.

 32. Václav napsal:

  Výstižně napsáno.Pregnantně a snad i pro toho nejtupějšího zastánce ruských vrahů srozumitelně.Pokud umí číst.

 33. bohumil napsal:

  sci fi

 34. pazda napsal:

  K titulku p Vejražky. Je spousta důkazů a spousta věcí je jinak, jenom někteří rusobijci je nechtějí vidět. Nepasuje jim to.

 35. A. S. Pergill napsal:

  Autor plete páté přes deváté. Jím kritizovaní lidé jsou vůči Rusku z velkého procenta daleko méně vstřícní než vedení Francie nebo Německa. I ta věta o tom, že dodávání zbraní na Ukrajinu je špatné, protože prodlužuje válku, a tudíž i utrpení lidí, je z pera vedení Německa.
  Putinovi agenti jsou jednoznačně ti, kdo nás, cestou budování „alternativní“ energetiky, založené na prakticky nefunkčních OZE, a ve skutečnosti založené na předstírání, že to funguje, pomocí masového spalování laciného plynu z Ruska. Bez cesty do slepé uličky s OZE bychom byli závislí na ruském plynu tak málo, že bychom si mohli dovolit, jak ekonomicky, tak i logisticky, změnit dodavatele (což nyní nejde).
  Jediná cesta z toho ven je potlačení bojovníků za OZE, obnovení spalování uhlí, plyn (tam, kde je nutné palivo v plynném skupenství) dílem substituovat hořlavými plyny, vyráběnými z uhlí a dílem vlastní těžbou ložisek břidličného plynu na našem území. A rychle převést energetiku na stav, kdy její páteř, spočívající v nějakých 80 procentech produkce, budou tvořit jaderné elektrárny.

  A nemylme se, sami Ukrajinci před invazí Ruska označovali tamní režim za horší než ruský (ti, co tu pracovali). Horším míněno zkorumpovanější a zločinnější.

  Druhou věcí je, že pokud Putina necháme na Ukrajině vyhrát, tak jedněmi z těch, co budou na řadě po ní, jsme my (mj. proto, že přes Ukrajinu, Slovensko a Česko by si Putin vytvořil koridor do jemu přátelského a spolupracujícího Německa – a neudělal tu chybu jako Stalin, aby s Německem válčil, když se s ním může spojit).

  • Parabellum napsal:

   Jak chcete obnovit spalování uhlí, když ho máte do roku 2038, a další už nemáte? Vy myslíte, že uvnitř Země je ještě jedna, je 5x tak velká, neustále se zvětšuje, a je plná ropy, plynu a uhlí? Kromě toho, jen menší část dováženého plynu by šla efektivně nahradit uhlím.

   • A. S. Pergill napsal:

    Pochopitelně, že uhlí je tu daleko víc. Pod Beskydy jsou obrovské sloje, patrně srovnatelné s Ostravsko – Karvinským revírem. Nevytěžená je řada slojí v Podkrušnohoří, lignit se na Hodonínsku přestal těžit dříve, než reálně došel, nějaké hnědé uhlí je i na severozápadě Moravskoslezského kraje, mohli bychom vytěžit i naši část uhelné pánve, kterou těží Poláci v dole Turow atd.

   • A. S. Pergill napsal:

    V ložiscích, která byla vyňata z těžby, nebo nebyla zařazena do „horních“ (takže existují fyzicky, byť ne právně) máme uhlí možná i na déle než sto let. V EU jsou údajně větší zásoby břidličného plynu, než jaké jsou zásoby plynu v Zálivu (včetně toho, co už vytěžili). Jsou zde v břidlicích i zásoby ropy, opět v množství velice velkém.
    Pokud se týká toho plynu (a snad i ropy), jednou z reálných možností je, že tyto uhlovodíky vznikají činností „hluboké horké biosféry“, zasahující snad až desítky km pod naše nohy (a někde možná i stovky), která tyto látky vytváří svými biologickými aktivitami. Fenomén „doplnění“ již vyčerpaných ložisek plynu a ropy je popsán a toto je jedno z jeho vysvětlení. Druhou možností je, že se do „těžitelných hloubek“ dostávají z hlubin planety ty uhlovodíky, které tam byly zavzaty, když Země vznikala. Efekt by byl přibližně stejný.

    Druhou věcí je, že nikdo zde nechce tato ložiska „do mrtě“ vyprázdnit, ale využít je pro umožnění výstavby jaderných elektráren, které by pokryly naše energetické nároky. Prostě jako překlenující zdroj. OZE jsou naopak něco, co racionálnímu uspořádání naší energetiky jednoznačně překáží a finančně nás naprosto zbytečně vyčerpává (instalovat 1 MWh v jádře stojí asi desetinu oproti 1 MWh v OZE).
    Pokud bude dost energie z jádra, bude možné z CO2 ze vzduchu vyrábět syntetické palivo zcela ekvivalentní motorové naftě nebo benzínu (dokonce svým složením o něco lepší), údajně se už dostali na cenu kolem stovky Kč za litr. Výhodou by byla možnost využití stávající logistiky pro zásobování aut benzínem a naftou a jela by na to i stávající auta (přitom by to bylo „uhlíkově neutrální“, protože ten samý CO2, který by se vzal při výrobě paliva ze vzduchu, by se do něj vrátil výfukem auta). Rozhodně by to bylo výrazně efektivnější než elektromobil, jehož celková efektivita je +- na úrovni parního stroje, a tomu by musela odpovídat i cena za jeho provoz (ekvivalent 1 l syntetického paliva v nabití baterky by stál cca 3 – 4 násobek, současné ceny nabíjení elektromobilů jsou naprosto mimo realitu z důvodu masívních dotací).

  • Sámo napsal:

   Pergill, máte v tom nějaký chaos. Copak Stalin válčil s Hitlerem. Pokud vím, tak Stalinovo Rusko si předtím rozdělilo Polsko spolu s Hitlerovým Německem a uzavřeli spolu pakt o neútočení. Později se to zdálo Hitlerovi a jeho generálům málo a v roce 1941 napadli Rusko. Chybu neudělal tudíž Stalin ale Hitler, že chtěl obsadit celou Evropu, Afriku a část Asie a ukrájel si příliš velký krajíc. To samé, ale v opačném gardu se snaží provést Putin a jeho generálové. Výsledek bude takový, že Rusko bude ještě ve větším srabu než je v současnosti.

   • A. S. Pergill napsal:

    Je to sporné. Faktem je, že DRRA byla na útočných, nikoli defenzívních, pozicích. Podle některých odborníků předběhl Hitler Stalina jen asi o týden. Prostě, tihle soudruzi byli jak dva kohouti na jednom smetišti.

    • Horymír napsal:

     RA v té době byla vycvičena a téměř (většina munice ještě byla připravována na transport daleko v týlu) připravena na útok,nikoli na obranu. Svazy rychlých tanků (BT-bystryj tank) měly dojet na zpevněné silnice,kde sundají pásy a bez ohledu na probíhající boje vyrazit velkou rychlostí v několika proudech obsadit Berlín,Porůří a ropná pole u Ploiešti .Piloti nebyli cvičeni ve vzdušných soubojích ale jen a jen v útocích na pozemní cíle. Hitler předešel Stalina o cca 10 dní a postup měl usnadněn faktem,že v té době už sovětští ženisté odstranili všechna minová pole,aby jim neblokovala přísun posil.

   • Zbrojovák napsal:

    Kdyby SSSR odmítl dohodu a Německem, tak by Německo zabralo celé Polsko, takhle SSSR zachránil aspoň něco a vytvořil si nárazníkové pásmo. O tom že válka bude, věděli všichni informovaní už od konce první světové války. SSSR hrál o čas nutný na dobudování průmyslu nutného k výrobě zbraní. Bez něho by neměli šanci.

  • Jiří Choun napsal:

   V něčem s Vámi souhlasím, ale i Vy trochu pletete páté přes deváté. Podstata článku je v tom, co by se dělo, kdyby u nás vliv RF silně posílil, což se až do 24.2. za vydatného přispění Hradu, SPD, KSČM a jiných vydatně dělo. Z Vašich příspěvků soudím, že si pamatujete léta 1968/9, kdy si drtivá většina naší společnosti nepřipouštěla obrat v obrodném procesu, následně pak nesouhlasila s okupací, aby už za pár měsíců/let naopak v drtivé většině buď mlčela nebo rovnou kolaborovala.

   • A. S. Pergill napsal:

    Obávám se převelice, že pro Rusko jsou daleko důležitější proruští šéfové Německa nebo Francie než nějací aktivisté na internetu. A je silně pochybné pokoušet se vypínat nějaké weby, které v podstatě uvádějí jen to, co německá vláda nebo francouzský president (a ti, na rozdíl od těch webů, mají možnost slova proměnit ve skutek).

    MMCH šéf NATO nedávno oficiálně prohlásil, že zákaz frakování vyřvali v EU Putinem řízení a placení zelení aktivisté. To se ovšem z mainstreamových médií nedozvíte.
    A faktem také je, že pokud by naše vláda místo blekotání o záchraně planety a podobných bezcenných nesmyslech zrušila zákaz frakování z letošního února, tak už bychom mohli začínat těžit vlastní plyn a na Putinovu hrozbu utažením plynového kohoutku kálet z vysoka. I za cenu, že by se přívod ke stávajícím trubkám řešil nějakou dočasnou improvizací.

 36. Sámo napsal:

  Tondach, nejste náhodou trochu jednoduchý, když počítáte hrušky s jabkama. Nemůžete sečíst hlasy pro Zemana, hlasy pro Babiše a hlasy pro Okamuru a napsat, že to dělá 5 milionů a že jsou to blbci. Hlasy pro Zemana= hlasy pro Babiše+ hlasy pro Okamuru. K volbám chodí volit průměrně kolem 60% procent voličů a z nich byla kolem 1/2 poloviny hlasy pro Babiše a Okamuru, což je asi 2,5 milionů voličů a žádných 5 milionů.

 37. Milan napsal:

  Jen si uvedomte kde zijeme eu a usa nam jen prikazuji co muzeme a co ne tak ze jak za hitlera zijeme ted a kdyby ukazovali realne videa a fotky ne jen vse co chteji a co rikaji je pravda ale pritom neni tak se nemuzou divit ze roste podpora rusku a kdyby dosel tak by se nic nestalo uz tady byl a vse nam ponechal nejvetsi zlo je eu tak to je az padne bude zase dobre

 38. Riči napsal:

  článek kdy od písemna A do Z sedí všechno.. Rusák se paktoval s Hitlerem už před válkou..spolu si rozdělili Evropu.. Rus dostal půlku Polska..a celé pobaltí..nebýt toho že se jim Finsko vzepřelo zabral by i je.. Jak by to asi dopadlo kdyby Hitler nedostal nápad že Rusko je po čistkách Stalina mezi generály vojensky slabé a nepřepadl by ho ? Vládl by se Stalinem v ruku v ruce.. Churchil to pochopil už hned po válce že se Stalinem bude zle a spadne železná opona. Kdy jí nebylo rusák by se zastavil kdo ví kde.. A rok 1968 ani snad nezmiňovat. ..pro naše kolaboranty to bylo v pořádku..

 39. Pavel Liška napsal:

  Nechápu, proč už dávno neobsadilo NATO na základě požadavku Ukrajiny alespoň její část . Tato nečinnost je stejná jako schvalování ruské agrese. Takže bych do té páté kolony zařadil i tato jména : Scholz, Stoltenberg, Macron, Van der Leyen, Dragi, Biden, Erdogan. Pokud chceme OPRAVDU Putina zastavit, tak stejně k tomu střetu musí nevyhnutelně dojít. Ale jako vždy je NATO zbabělé a s Ruskem bojuje prostřednictvím chudáků Ukrajinců. Účelem je Rusko za cenu Ukrajinských obětí oslabit. OK. Ale CO POTOM?? Má někdo nějaký plán? Obávám se že ne….

  • skeptik napsal:

   Ano, jsou to nejen zbabělci, ale i lumpové, neboť se vůbec neobtěžovali vám své plány ohlásit Pavle Liško. Fuj!

  • skeptik napsal:

   Chtěl bych pouze ještě podotknout Pavle Liško, že jsem rozhořčen zároveň s vámi, neboť mně také nic nehlásili.

 40. Jarmil napsal:

  k té části českého pronárodu, vítající vždy vrahy a tyrany vlaječkami, lze pouze zopakovat pragmatické heslo : O hlupáctví, závisti i nenávisti a se lze bavit s každým, jen ne s tím koho se exaktně týká.

  Každý národ nakonec dostane co si zaslouží..

 41. Miroslav Fox napsal:

  Jelikož nás samo Rusko ještě před válkou označilo za nepřítele, tak všichni co podporují Putlera jsou kolaboranti a zrádci! Za války by dostali trest smrti. Jelikož jsme i členem NATO, tak všem těmto zrádcům včetně imigranta Okamury sebrat pasy a vyhnat je do Donbasu, ať si jdou bojovat za to velké Rusko! A když tak podporují Putlera, tak proč by měli žít v životní úrovni západních zemích? Jen ať si žijí v Rusku a s jejich úrovní! Problém je, že ty Rusové kterých se zastávají o ně nestojí. Max.by je využili do 1.línie kde je životnost Ruského vojáka jen několik dní…

  • Ondrej napsal:

   jj, tak nejak..jsme naprosto bezzubi vuci ocividnym zradcum a podporovatelum vrahounu z russacka, kteri by je tady v klidu vitali a hlasili se o kolaborantske funkce..pokud nepritvrdime, tak muzeme dopadnout moc spatne, vcera bylo pozde!

 42. Sam napsal:

  Sociální rozdíly dokážou z lidí udělat cokoli, nemusí to být jen fašisté, nacisté a komunisté. Bůhví co nás čeká.

 43. Tomáš napsal:

  Nikdy nenadavam lidem, kteří mají odlišný nazor, pokud to nejsou bludy a genocidni názory. Není jasná dělící cara, o situaci na Ukrajině, ta je jen na frontove linii. Škody lidské a materiální jsou obrovské a složite budou i mírová jednani a rekonstrukce Ukrajiny. Jak se dostanou do vudcich pozic mladí nezkušený lidé, hrozí to válečným konfliktem, pokud je to spojeno s byznisem je to katastrofické záležitost. Kluci na ulici mají nadavku, kterým je prezident, to je na povazenou, nekriticke obdivovani, když není vidět trám v oku je zaslepenost, která má vypovídací hodnotu pro budoucnost. Jsou nutná mírová jednani a ne dodávky zbrani, to jen zhoršuje vyhlídky na mír, nezvykejte si na válku řekl papez Frantisek.

  • A. S. Pergill napsal:

   Mírová jednání jsou napadenému platná jak mrtvému zimník. Musí nastat stav, že zisk z porážky je neúměrně nižší než náklady na její dosažení. Takto ostatně funguje obrana Švýcarska (které si proto nedovolil napadnout ani Hitler).

   • Zbrojovák napsal:

    Obrana Švýcarska… Vy o tom buď nic nevíte nebo otevřeně lžete? Hitler nanapadl Švýcarsko kvůli tomu, že moc dobře věděl, kde sedí ti, kteří mu umožnili dostat se tam kde seděl a že ti samí ho mohli velice rychle ze své funkce dostat, kdyby se jen pokusil sáhnout na Švýcarsko které je centrem koncentrace řízení. Kromě toho někam museli schovat ukradené zlato a peníze z evropských států využité posléze na obnovu Německa po válce.

    • A. S. Pergill napsal:

     Švýcarsko by se proměnilo na jeden gigantický Stalingrad, v němž by Německo utopilo prakticky všechny své vojáky a techniku. To je obrovská výhoda systému, kde každý voják má svou výzbroj a výstroj doma ve skříni, takže pár minut po písknutí poplachu může klusat na shromaždiště v plné polní. I těžkou techniku má blízko bydliště a podílí se na její údržbě, a v případě toho poplachu je u ní coby dup.

 44. Robert Seifried napsal:

  Velmi dobrý, oči otevírající článek. Se vším naprosto souhlasím, vše je logické a podložené zkušenostmi, bystrým pozorováním a moudrým úsudkem. Nyní bych ale autora prosil, aby se vrátil k tomu, co se na začátku článku rozhodl pominout, a aby nasal článek druhý. Tedy o tom, odkud se takoví lidé berou? Jaké jsou příčiny, že se jejich názory vyvinuli takovým způsobem? Co je utvářelo? Mnoho možností je již krátkými větami na začátku tohoto článku zmíněno, možná by stálo je za to v druhém článku rozepsat? Nebo dokonce každé z možných příčin věnovat článek samostatný… Lidé, kteří nechápou (a mohou si u toho doslova hlavu ukroutit, jak moc to nechápou), jak je možné, že někdo může nevidět, jakou hrůzu, hnus a odpad současné Rusko představuje a jak je možné, že něco tak očividně odporného a zkaženého tito lidé podporují a chtěli by zavést to samé u nás, by potřebovali pochopit, jak tito lidé uvažuji a odkud se vzalo jejich přesvědčení. Pochopení nepřítele (protože nic jiného tito lidé pro společnost nepředstavují) je základem pro plán, jak nebezpečí z nepřítele plynoucí eliminovat. Takže, odkud se tito lidé vzali? Jak uvažují? Co je formovalo? Co chtějí? Proti čemu a pro co skutečně bojují? O co usilují? Jaké jsou jejich motivace? Jaký je jejich demografický profil? Myslím, že autor, pokud bude chtít, má před sebou ještě mnoho námětů na mnoho velmi zajímavých článků…

 45. Josef Kubín napsal:

  Josef Kubín napsal:
  Komentář čeká na schválení.
  6.7.2022 (13:29)

  Dobrý den vážení ne/čtenáři i ne/kecalové. Jsem již ve věku, zejména v lese, kde se již hromadně kácí. Ne/znalí věci mi určitě ne/dají za pravdu. Pokusím se být dále pokud možno stručný. Předně, zažil jsem konec II. svět. války jako již chápající dopívající vesnický kluk. Dodnes mám husí kůži na zádech, slyším-li ve video i filmo dokumentech burácení svazů bombardérů. I když to tehdy byly protihitlerovské letky spojeneckých armád vracejíchc se koncem války domů, mám vždy nepříjemné pocity. Proto připomínám toto. Druhou světovou válku, se vším všudy, vyprovokoval Hitler a také ji v podstatě či nechtíc – možná, ukončil. Doporučuji všem současným proruským příznivcům, aby zpytovali své svědomí. Poněvadž, nebýt tehdejšího britského předsedy pana Winstona Churchilla a amerického prezidenta pana Dwight D. Eisenhowera, tak by původní i tehdejší a současní, bychom NEEXISTOVALI VŮBEC, a tedy nejen obyvatelé Evropy i SSSR, NEEXISTOVALI!. V lepším případě, možná, skončili by na Sibiři v Gulagu. Závěrem připomínám jedno velice přiléhavé přísloví, které říká že:“…KDO SI NEVÁŽÍ ŽIVOTA ČI ŽIVOTŮ BLÍŽNÍCH, NEZASLOUŽÍ SI ANI ŽIVOTA SVÉHO!“ S pozdravem váš čtenář Josef.

Přidávání komentářů není povoleno