Demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Praha 2017.
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Lubomír Vejražka: Kreml ovlivňoval Zemana, nyní potřebuje Babiše

Napsal/a Lubomír Vejražka 19. ledna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Před druhým kolem prezidentských voleb se připomínají různé kauzy Andreje Babiše, které ho diskreditují pro funkci prezidenta. Jeden rozměr se ale příliš nezdůrazňuje – jeho vstřícnost imperiální válečnické Moskvě a zájem Moskvy na jeho vítězství. Proberme vše popořadě. Začneme u Miloše Zemana, od něj se odpíchneme k Babišovi.

Zeman je, či alespoň dříve byl, inteligentní člověk. Nemohl tudíž nevidět temné konání Ruska za vlády Putina: anexi Krymu a rozvrat východní Ukrajiny, likvidaci opozice, vytvoření autoritářského režimu, bagatelizaci gulagů, obhajování okupace Československa v roce 1968, vyvyšování Stalina, lítost nad rozpadem SSSR a ztrátou vlivu ve střední Evropě, války v Čečensku, Gruzii a tak dále.

Přestože toto všechno Zeman věděl, Moskvě v uplynulých prezidentských letech servilně poklonkoval a působil v jejím zájmu: ať už jde o kauzu Vrbětice, novičok, bagatelizaci ukradení Krymu, podporu dostavby Dukovan Rosatomem, návrh, aby Ukrajina uznala anexi Krymu výměnou za ropu, přirovnání situace na východní Ukrajině k chřipce…

Někdo by mohl namítnout, že Zeman mohl být vůči Moskvě pouze naivní, důvěřivý. Tuhle námitku nepřijímám. Vysvětlím proč.

Skutečně Zeman prozřel?

Protože si Zeman nemohl nevšimnout nebezpečného směrování Kremlu, protože šel dlouhodobě Moskvě na ruku a protože v jeho nejbližším okolí působí kremelský exponent Martin Nejedlý, je nezbytné počítat s horší variantou. Tedy že je Zeman Kremlem více či méně nějak ovládaný, v lepším případě pouze nevědomě zmanipulovaný.

Tuto možnost nesmíme přehlédnout, jde o potencionálně nebezpečnou záležitost. Je to jako by pasažér sedal do letadla, všiml si trhliny na křídle a neupozornil na to posádku.

Zeman, jak známo, otočil až loni na začátku války a postavil se na rozdíl od Orbána proti Kremlu. Prozřel? Není možný i jiný výklad? Třeba, že na obrat došlo, protože si Moskva přála jeho taktický ústup, tak, aby si Zeman v Česku udržel postavení a měl později možnost nasměrovat své příznivce k volbě takového prezidenta, který bude vyhovovat Moskvě?

Uvědomme si, že v Kremlu vládne bývalý důstojník KGB, která vždy myslela na několik tahů dopředu. Tím se přirozeně dostáváme k tomu, že nyní Miloš Zeman otevřeně podpořil v kandidatuře na prezidenta Andreje Babiše.

Tvrdím, že Moskva Babiše potřebuje. Kreml ví, že Babiš přešlapuje kolem pomoci Ukrajině, aby si získal voliče požadující „mír“ i za cenu pádu Ukrajiny, jejího roztržení a zotročení a následného rizika pochodu ruské armády dál na západ, k nám.

Kreml ví, že protiukrajinské (tedy proruské) nálady bude Babiš rozehrávat i po případném zvolení prezidentem, aby pomohl své straně ANO v parlamentních volbách v roce 2025 a sobě při dalších prezidentských volbách.

Kreml ví, že Babiš zpochybní protiruské sankce, pokud se mu to bude hodit. Že útočí bezostyšně na vládu a podrývá ji v době zvýšeného nebezpečí pro celý stát. Že nemá žádné morální zásady a pro svůj osobní prospěch se kdykoli dopustí jakékoli podpásovky. S bezcharakterními jedinci se Kreml vždy uměl dohodnout.

Kreml ví, že Babiš, aby ho občané i příště zvolili, se nebude stavět proti hlasování o vystoupení z EU a z NATO, pokud v Česku převládnou nálady pro vystoupení. Z těchto důvodů Moskva nutně potřebuje Babiše ve funkci českého prezidenta.

Nevíme, zda má Moskva na Babiše nějaké konkrétní páky, zda je vydíratelný. Divil bych se ovšem, kdyby na něj Moskva neměla nic. Tolik kauz se kolem Babiše za dobu jeho nečistého podnikání a pochybného čerpání dotací objevilo. A pohrobci KGB v Kremlu svou práci konat umí.

Nikoli náhodou na Babišově straně stojí i česká prokremelská pátá kolona, prokremelské weby a trollové, řetězové maily.

Deset let temna

Z výše uvedeného lze dovodit, že Babiš je nebezpečím pro Česko. Pokud by jako prezident prosazoval „mír“ šitý na míru Moskvě (a vidíme, že už s tím začal), získá Kreml, co potřebuje: část Ukrajiny, čas na dozbrojení a dovycvičení vojsk, oslabení sankcí, odzbrojení zbylé Ukrajiny. Tu pak, až nastane vhodný čas, snadno obsadí a vzápětí začne vyvolávat napětí na své nové západní hranici se Slovenskem, Polskem, Pobaltím.

Za určité situace by se pak mohlo stát, že Rusko získá i díky konání Babiše a jemu podobných opět vliv nad střední Evropou – jako za komunistů.

To, že by s Babišem přišlo neštěstí, je jasné i z dalšího jeho povolebního kroku – z jeho billboardu, kterým lživě a demagogicky podsouvá občanům, že jeho protivník chce válku. Za ten billboard by se nemusel stydět ani říšský ministr propagandy v nacistickém Německu Joseph Goebbels. Ten slogan by se líbil i komunistům v SSSR.

Babiš je jejich zdatným pokračovatelem, nacistické a komunistické techniky využívá. Je zbabělcem, který se bojí postavit se protivníkovi čelem – slušným a věcným způsobem. Umí pouze útočit ze zálohy a házet lži a špínu.

Svým nedospělým dětem jsem vysvětlil, že pokud by se stal Babiš prezidentem a za dva roky by navíc ANO (tedy Babiš) a SPD postavily společně vládu, je potřeba se mentálně připravit na variantu odchodu z této země, protože tma pak potrvá nejméně deset let.

A po druhé světové válce stačily komunistům pouhé tři roky, aby přivedli tuto zemi k totalitě a k definitivnímu podlehnutí Moskvě. Jsem hluboce přesvědčen, že volit Babiše znamená riskovat navlečení ruské oprátky na krk naší země a riskovat budování podhoubí pro vznik zločinného režimu v této zemi.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)