Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot Reflex.cz, Volební spot hnutí ANO

Komunisti jako zdroj stability, hnutí Agrofert na historické exkurzi a totální válka proti zpovykancům

PSÍ UŠI. Taky jste si mysleli, že hlouběji už to nejde? Ale jde. Poslanecký klub hnutí ANO v sobotu jednal o dalším směřování naší socialistické společnosti, a aby nebyl nikdo na pochybách, svolal si je generální tajemník strany Andrej Babiš do holdingu na Chodově. A teď si řekneme, kolik poslanců zvolených hlasy lidu se proti tomu ozvalo: žádný. Ani třeba takového Romana Janouška v dobách jeho největší slávy nenapadlo svolat si zastupitelský klub ODS k Myšákovi. Byl to žabař.

 • A co tak důležitého bylo na programu, že bylo poslancům řídícím se jen jejich svědomím a slibem věrnosti České republice třeba připomenout, za koho byli vlastně zvoleni? Nic menšího než vyjednávání o vládě. To se mezitím posunulo do finále, poprvé od roku 1989 se na vládním projektu budou z pozice nehrajícího kapitána podílet komunisti.

„VV ÚV KSČM dnes podpořil postup vyjednávacího týmu. V jednání o toleranci vzniku vlády Andreje Babiše se pokračuje. Oddalování rozhodnutí jen zvyšuje napětí a prodlužování vlády v demisi je zdrojem nestability.“
(poslanec Jiří Dolejš na facebooku, 16. března)

K tématu jen krátká poznámka. Zdrojem nestability bylo historicky vždy cokoli, na čem se komunisti podíleli. Bez výjimek to končí hladem, vražděním a terorem proti vlastnímu obyvatelstvu. Tolik ke stabilitě, pojďme dál.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ale nejen péčí o naše blaho a zastavení stíhání svého předsedy je hnutí ANO živo. Má ve svých řadách též slovutné historiky, jejichž pohled na minulost je v mnoha ohledech novátorský a osvěžující.

„Navštívila jsem Bachmač na Ukrajině, abychom si společně připomněli památku československých vojáků bránících vesnici proti Hitlerovi.“
(ministryně obrany Karla Šlechtová na Instagramu, 12. března)

Babica československých vojenských dějin doporučuje: Když neznáte císaře Viléma, tak tam vražte Hitlera. Kdo chce psa bít, hůl si najde, vzkázala Šlechtová a příspěvek smazala. Narozdíl od Andreje Babiše, jehož příspěvek k alternativnímu pojetí historie je na Twitteru dostupný stále.

Co je na tvrzení, že nacistická vojska obsadila v březnu 1939 Československo, špatně, zde ponecháme jako kvíz žákům vyšších ročníků základních škol na obou březích řeky Moravy. Jako nápovědu dáme cestu Jozefa Tisa do Berlína 13. března 1939 a jednání slovenského sněmu druhý den.

 • Z dějepisecké stáje Agrofertu se ale vytáhly i Lidové noviny, které ke stému výročí událostí roku 1918 připravily fiktivní sociální síť. Vkusně si na ní o plánované cestě do Sarajeva vyprávějí arcivévoda František Ferdinand d’Este a jeho manželka Žofie Chotková.

Bombově si to užili všichni čtenáři. Zejména pak ti, kteří díky návštěvě páté třídy zet dé eš vědí, že v roce 1918 už byli oba zmínění už nějaké čtyři roky po smrti. Ti pečlivější studenti pak tuší, že ony čtyři roky jsou v učebnicích k nalezení pod heslem I. světová válka a že to se smrtí arcivévody a jeho choti má celkem co do činění.

 • Ale ať nekončíme tak truchlivě, ještě stále je určitá naděje. V Praze například vzniklo protestní hnutí, jehož cílem je porazit stranu Andreje Babiše v komunálních volbách. Sídlí přímo na magistrátu a vede ho Adriana Krnáčová. Zpovykancům z metropole primátorka vyhlásila totální válku.

Informační kampaň pražského Dopravního podniku. Zdroj: Facebook Pavla Jirouška

Nevíme, jak vy, ale víme, že na Žižkově už to vědí.

Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

22 komentářů

 1. TomasK napsal:

  směřování naší rozvinuté socialistické společnosti !!!!!!

  Tak to má být, jak má být, Ještě že je tady ten generální tajemník ˇČapího hnízda, jinak by KSCM musela dál čekat

  • Míla napsal:

   Buďme rádi, že tu ten AB je, víte vy vůbec – co tu pořád pyskuje.te a stávkujete – co se tu dělo od revoluce? Co prý stovek mld kč tu porevoluč.vlády rozkrad.ly,
   rozprodaly, darovaly, kdo vlastní největší cennost státu – vodu? Díky jejich lhostejnosti, neznalosti, neodbornosti, podělanos.ti tu navíc za ta 3 desetiletí mnohé obory úplně v jejich neprozřetelnosti, hlavně v jejich chybějící inteligenci zanikly, Co víc si přát, aby to tu AB dal alespoň trochu do kupy? Nechte ho vládnout, dejte mu tu příležitost, koho byste vůbec volili? Lidé stávkujte, ale za věci, které by tu možná ještě mohla ta naše zkorump.justice /snad je ve vazbě nějaký advokát – úplatky/ – vyšetřit, získat peníze z toho plynoucí na platy zdravot. sestřičkek, hlavně také na školení chování lékařů k nemocným pacientům – někdy to je fakt síla, ta lhostejnost, hlavně ta neodbornost, pacient musí mnohdy sám lékaři napovídat, co se kde o problému dočetl. Lidé myslete a přejme si, aby to tu bylo skutečně normální, bez korupce a ty porevoluč. strany „vykopat“ z vlády. Jak je možné, že čssd bude znova v vládě? A Zemana už nechte žít, myslím si, že nám určitě víc neškodí než škodí.

   • Kuba napsal:

    Když tu nadáváte na polistopadový establishment, zkusíte mi tu prosím popsat, kde si myslíte, že Andrej Babiš přišel ke svému současnému majetku?

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Popis, jak si myslím, že Andrej Babiš přišel ke svému současnému majetku.
     To tak jedné krásné noci 30. června 2000 ozval se hlas z hůry a pravil : Andrej Babiš, založíš AGROFERT, a.s., a hned se začaly z temné oblohy sypat miliardy Kč. v úhledných balíčcích přímo na konto Andrej Babiš v bance. Hned druhý den 1. července 2000 Andrej učil jak mu bylo řečeno založil firmu s  IČO 26185610
     Sídlo Pyšelská 2327/2
     Praha 11, Chodov
     149 00 Praha 415,
     Česká republika
     A potom, vždycky, když se objevila možná akvizice, ale i možnost zrekvírování nějaké společnosti sídlící v České republice, na Slovensku, v Německu, v Číně, Polsku, Maďarsku a v Nizozemí, začali z nebe padat další a další peníze (zatím co ostatní pdnikatelé kradnúli – peníze shůry prostě jim nepadali) tak Babiš, dík nebeskému zdroji akvíroval a akvíroval a bude to dělat ještě dlouho, dlouho …
     a zakvíroval řadu např. chemických firem, mezi něž patří také největší český výrobce dusíkatých hnojiv Lovochemie. Do portfolia společností patří ale i další chemické podniky, mnohdy s velmi dlouhou historií. Obor chemie tvoří 40 % tržeb koncernu. Mezi nejvýznamnější chemické společnosti patří DEZA, Duslo, Lovochemie, Precheza, Synthesia a Fatra. V Německu vlastní AGROFERT chemický podnik SKW Piesteritz.
     Na výrobu biopaliv se zaměřují akciové společnosti Preol a Ethanol Energy.
     Zakvíroval a prostřednictvím skupiny Agrofert vlastní také řadu zemědělských podniků vzniklých sloučením bývalých zemědělských družstev a část bývalých podniků ZZN. Koncern je také vlastníkem slovenské i české Osevy, významných producentů osiva.
     Chov hospodářských zvířat je soustředěn do zakvírovaných podniků prvovýrob. Na chov drůbeže se zaměřují Vodňanské kuře, navázané na další podniky skupiny jako Vodňanská drůbež nebo slovenská Hyza. Červené maso je zpracováváno ve firmách Kostelecké uzeniny, Krahulík – Masozávod Krahulčí nebo Kmotr – Masna Kroměříž.
     Mléko ze zemědělské výroby míří především do zakvovaných podniků (za peníze z nebe spadlé) Olma a Mlékárna Hlinsko.
     Součástí zakvírovaných firem skupiny Agrofert jsou i mlýny a pekárny soustředěné ve společnosti Penam. Do koncernu také patří druhý největší výrobce zamraženého pečiva v Česku Profrost. Od února 2013 jsou součástí holdingu také německé pekárny Lieken. V Maďarsku patří do skupiny významný výrobce a distributor pečiva Ceres Sütő. V roce 2014 rozšířil Agrofert své slovenské podnikání ve výrobě pečiva, provozované dosud pod hlavičkou Penam, o firmu Prvá Bratislavská Pekárenská (PBP). Firma byla koupena prostřednictvím společnosti Majetky s.r.o. Již dříve zamezil akvizici celého koncernu United Bakeries Penamem slovenský antimonopolní úřad, nákup přes prostředníka tak měl opakování zákazu zamezit. Agrofert oponuje, že společný podíl Penamu a PBP na slovenském trhu ani tak nepřekračuje 20 %.
     Na těžbu dřeva a školkařskou činnost byly zakvírovány do rámce koncernu také firmy Uniles a Wotan Forest, které se zaměřují na takovou činnost. Součástí divize je i společnost Jilos výrobce palet. Správa firem podnikajících v lesním hospodářství je řízena dceřinou firmou Agrofertu AGF Wood, a.s.
     Zemědělská technika
     Akvírovány, jako součástí holdingu, jsou také firmy zaměřené na prodej pozemní techniky, zejména zemědělských strojů (Agrotec, Agrotechnic Moravia, BMC, Kvarto a Navos Farm Technic). Provoz stanic technické kontroly zajišťuje firma Intertec.
     Média
     Dceřiná společnost holdingu AGF Media, a.s. začala v březnu 2012 vydávat regionální tištěný týdeník 5plus2.[9] Náklad je okolo 1,1 milionu výtisků. Roční výdaje se pohybují kolem 200 milionů korun.
     V roce 2012 , když zase padaly Babišovi peníze shůry, holding projevil zájem o koupi prodělečné společnosti Centrum Holdings s.r.o., která mj. provozovala informační portály Centrum.cz a Aktuálně.cz, společnost však získalo v dubnu 2013 vydavatelství Economia. V dubnu 2013 opět napadlo Pána Boha, budiž pochválen, věnovat Anrejkovi nějaký ten grošík a holding Agrofert koupil slovenské vydavatelství Ecopress, které vydává mj. tamější Hospodárske noviny.
     Do června 2013 se také spekulovalo, že holding koupí vydavatelství Ringier Axel Springer CZ. Místo toho však Agrofert koupil významné vydavatelství MAFRA, ve kterém vycházejí celostátní deníky Lidové noviny a Mladá fronta Dnes. To v roce 2014 převzalo i vydávání týdeníku 5plus2, jehož původní vydavatel AGF Media po fúzi se společností MAFRA zanikl.
     Koncernu Agrofert také patří první česká hudební televize Óčko.
     V listopadu 2013, Bůh byl štědrý a tak koupil Agrofert společnost Londa, která vlastní Rádio Impuls, rádio Rock Zone 105,9 a Český Impuls.
     Spekulace z ledna 2014 hovořily také o tom, že holding zvažuje koupi televize Prima nebo Nova.
     Kontroverze jsou, ale je vůle Pána, co štědře sypeAndrejkovi peníky právě tehdy, kdy je může použít.
     Také ovšem ledacos bylo spíš rekvírováno než získáno jako akvizice. A tak praktiky Agrofertu mnohdy bývají považovány minimálně za kontroverzní. Konkurenční podniky jsou přebírány násilím, spory jsou řešeny extrémním způsobem. Agro Jevišovice, které pod Agrofert spadá, v květnu 2015 zničilo úrodu (115 ha pšenice a 172 ha kukuřice) svému konkurentovi Bohumírovi Radovi totálním herbicidem Roundup šlo o pozemkové spory, kdy Rada měl půdu od Jevišovic pronajatou, ale smlouva o pronájmu již podle Jevišovic skončila. Samotné Agro Jevišovice do roku 2011 patřilo Radovi; tvrdí, že prodat Jevišovice Agrofertu ho donutily okolnosti, kdy dodával kuřata Kosteleckým uzeninám (které již v té době také patřily Agrofertu) Kostelec stále, smlouvě navzdory, snižoval výkupní ceny a Radův podnik se dostal do potíží – byl tedy v podstatě systematicky zlikvidován. Kontroverze panují i kolem převzetí Kosteleckých uzenin. Existuje také podezření, že v době, kdy byl Andrej Babiš ministrem financí, Agrofert zneužíval k potlačování konkurence nástroje finanční správy.
     Agrotec, kauza manipulovaných státních zakázek na České poště

     Společnost Agrotec a.s., která je součástí holdingu Agrofertu, byla v červnu roku 2016 spolu s Pavlem Richterem, ředitelem divize Nákladních automobilů Agrotecu obžalována v souvislosti s kauzou zmanipulovaných zakázek na státní České poště a to z přečinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky dle §256 odstavec 1 trestního zákoníku. Soud započal v srpnu téhož roku a byl odročen na konec října 2017. (A možná i na později, jak se zdá).

     • Milda napsal:

      Dokonalééé! :-))

     • P etr První napsal:

      Vážený pane,uvedené aktivity AB jsou v českých rukách,zaměstnávají naše lidi a hlavně platí zde daně.To se zdaleka nedá říci o jiných cizokrajných vlastnících podniků,které v 90.letech zaprodaly za „hubičku“ tehdejší politické garnitury.Kožený,co prodal naše loďstvo,Bakala co zlikvidoval OKD a okradl o byty horníky a celá řada podobných výtečníků.AB sice začal asi jako většina ostatních v té době a i dnes podniká jako druzí,ale svoje podniky zvelebuje a z jejich zisků kupuje další právě z těch „cizích“ rukou,které své zisky „odklánějí“ do svých zemí.Neměl by snad Váš příspěvek být spíše uznáním jeho podnikatelských kvalit a následování hodným příběhem?

  • Vladimír napsal:

   Z neznalosti historie u samotného předsedy hnutí ANO Babiše, nebo z prohlášení ministryně Šlechtové je jasně vidět, že tomuto hnutí a hlavně samotnému Babišovi vůbec nejde o politiku nebo třeba dobré jméno ČR v zahraničí, ale pouze a jen o moc, kterou lze získat pouze tehdy, když se jde do politiky. Babišovi je jedno, jestli Hitler neobsadil Československo, ale pouze Čechy a Moravu, když už předtím se jeho rodné Slovensko odtrhlo a vyhlásilo Slovenský štát a přidalo se k Hitlerovi dobrovolně, nebo Šlechtové je naprosto lhostejné, že se u Bachmače bojovalo za I. a ne II. svě. války, i když, jako nová ministryně obrany by se takových omylů vyřčených před vojáky, měla vyvarovat. Zkrátka, Babiš potřebuje být na čele politiky, aby si podpořil svůj byznys a Šlechtová si zase užívá své současné postavení, o kterém se ji nikdy ani nesnilo a to stojí u obou za nějaké ty dějepisné nedostatky.

  • petrph napsal:

   Nestrašte, to Babiš nedovolí, co kdyby mu pak komunisti znárodnili Agrofert? :)))))

   • Michal napsal:

    to se pletete, „neznárodňujou“ komunisti, znárodňovat začíná babiš

   • Petr První napsal:

    Po 2.sv.válce ještě vláda pana prezidenta Beneše znárodňovala velké rozhodující podniky,dále majetek zrádců a kolaborantů.Po roce ´48 pak pokračovala nová vláda v duchu „košického vládního programu“.Hodnocení těchto postupů nechme s odstupem času historikům.Zásadní rozdíl však oproti postupu k likvidaci majetku státu po roce ´89 je v tom,že co bylo zestátněno zůstalo v  r e p u b l i c e a dál sloužilo všem jejím občanům.Dnes nám nepatří ani voda a kdyby došlo k nějaké katastrofě nemáme ani vlastní potraviny.Zamyslete se někdy nad tím,jak jsme dopadli a kdo nás z toho může dostat.Naši kamarádi z Francie a Anglie,co nás Hitlerovi v Mnichově prodali a poté co nás naši němečtí fašističtí sousedé 19.3.39 obsadili to asi nebudou.Musíme si pomoci sami.Znárodňováním to nepůjde,ale národním obrozením ano.Bohužel to bude trvat léta.

 2. Frenki Hunter napsal:

  Kdo nebyl v KSČ, jako by dneska nebyl….ve vysoké politice, „úspěšným“, v EU, V NATO… .
  Tohle Babiš nezvládl. Pozvat do vlády socany, „ty socany“, a nechat na jazýčku vah komunisty. Tohle se mu vymstí a nám taky. Debilní poměrný systém, který vytváří prapodivné slepence. Vítěz má brát všechno. Ale mají na něj být páky, odvolatelnost – přímá i hmotná odpovědnost.

  • Weber napsal:

   Vylučujete, že „pozvání“ socanů k vládnutí a podpora Babišovy vlády KSČM není cestou k naplnění potřeby A.B. – vítěz bere všechno? Dále pokud vítěz má vše, co potřebuje, jak jej chcete odvolat a také kolik % by jste mu „napařil“, jako odpovědnost za neúspěch? Kdo by ten neúspěch kvantifikoval a dle toho poměrně sankcionoval, když vítěz má vše ve vlastních rukách. Doufám, že arbitrem neuvažujete „ulici“, nebo referendum z dílny Okamury, které by schválil A.B.?!

  • petrph napsal:

   V tom je právě vidět jak je špatně sepsaná naše ústava.
   Na straně jedné – Babiš potřebuje někoho do vládní koalice, aby mu koaliční poslanci hlasovali pro jím navržené zákony.
   Ovšem – na straně druhé -sice jak píšete,na vítěze mají být páky, odvolatelnost . Babiš už právně odvolaný je a vládne v demisi, jenže vládne dál, přesně jak říká Ústava.
   Jediný ústavní důvod jak by ho mohl někdo nahradit – kdyby Zeman jmenoval jiného premiéra a jinou vládu..V čem by se ale zachoval stejně na hraně ústavy jako u Babiše – protože taková vláda by při současném parlamentu nemohla získat hlasováním důvěru parlamentu..
   Takže, co teď?

   • Petr První napsal:

    Co teď ?
    Nepanikařit.Demokratické volby byly jak sněmovní,tak prezidentské.Demokraticky uznejte jejich výsledek,přestaňte s osočováním,vulgaritami a urážením.Volby dopadly tak proto,že
    soudní lidé vidí kam to dovedly „demokratické“ strany,tak chtějí změnu.Ve volbách 2013 se to ještě nepovedlo díky nesplněným slibům ČSSD,tak jim to lidé spočítali loni.Jestli má někdo očekávání voličů naplnit,tak jsou to ti,kteří se na starých pořádcích nepodíleli a chtějí dát dohromady vládu,která přání voličů uskuteční.Vítěz voleb s převahou je ANO,tak jedná.Že menšinový „demoblok“ trucuje a sype písek do kol je škoda,ale tím si jen pod sebou řeže již tak dost naprasklou větev.AB by měl postupovat stejně jako při ustavování sněmovny.Proběhlo rychle a hladce silou větinových 115 hlasů.Stejně tak to zřejmě nakonec dopadne i s vládou a mohlo se ušetřit kolik měsíců provizoria.Těm,co se stále ohlížejí na to,co tomu řekne cizina nebo EU,tak si mohou být jisti,že cizinu to málo zajímá a EU dopadne jak s Rakouskem,kterému napřed vyhrožovali kvůli J“orgovi a teď je mají ve vládě a je klid.Přetaňme už konečně s tím ohlížením a kádrováním postavme se na vlastní nohy a řešme si své problémy se svými znalostmi,silami a lidmi,kteří se „nebojí a nekradou“ a už něco dokázali.Vzorem nám budiš třeba Baťa.

 3. Kain Václav napsal:

  Se Šlechtovou docela slušně zametl ten závodník v Brně když se s ním chtěla vyfotit.Ona si myslí,že si každý asi před ní sedne na zadek.

 4. Weber napsal:

  Výtečně pane Malecký! Tak, jak píšete, je to na hlavu a těm, kteří ten humus vnímají podobně nezbude, než si nakřečkovat obklady na myslivnu, neboť nepochybuji, že bude hůře. Břitká může být i tupost (rozumová)!

 5. Frenki Hunter napsal:

  Noví pionýři? Tři 12 letí školáci ze ZDŠ, zmanipulováni ke svému „projevu“, povykovali o tom, jak jsou nešťastni z toho, že tu je prezidentem MZ, premiérem AB a pod. A ty „stávky studentů“ v rámci řádné výuky, by měl ministr školství okamžitě vyřešit. Nebo premiér vyřešit toho ministra školství. Nebo voliči vyřešit onoho nezodpovědného premiéra.

  • Ivana napsal:

   Inkvizice po Zemanovsku a Babišovsku. Je jim 12 – nemůžou mít vlastní názor, je jim 18 a více, ale jsou to vlastně školáci (chudáčci) – taky nemůžou mít vlastní názor a vyjádřit ho. Díky komu tu máme M.Z. na Hradě, nebo tím chcete říct, že by byl na Hradě i kdyby nebyl 17.listopad 1989?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kolik Vám Babiš, či Bureš, nebo jak se to individuum vlastně jmenuje, platí měsíčně?

  • petrph napsal:

   Človeče neštastný, jenom to ne. Na to právě pražskokavárníci čekají, kdyby se snad ministerstvo školství pokusilo nějakého ředitele či kantora potrestat za to že nedovolil svým studentům se zůčastnit těch demonstrací. Nebo kdyby nedej bůh – jim to ten ředitel nebo učitel zakázal osobně. Z toho už by byl takovej Majdan, že by se z toho tahle republika nevzpamatovala..
   Lepší bude je nechat se vykřičet, a vydemonstrovat. Nakonec – za pár týdnů budou státní maturity, potom na vejškách zkoušky… Hodně z těch studentů do podzimu zjistěj že už studentama nejsou a budou rádi když jim BAbiš s levičákama zajistí socdávky…

   • JB napsal:

    Nějak jste přehlédl, že autor původního příspěvku nabádá ministra, aby trestal povolení účasti studentů na demonstracích, nikoliv zákaz jejich účasti. Pokud příspěvek nemá logiku, nezachráníte to úderným slovníkem (Majdan, pražská kavárna…).

  • JB napsal:

   Marně vzpomínám na příklad z minulé doby, kdy by zmanipulovaní pionýři vystoupili s výhradami proti jednání prezidenta nebo premiéra. Vzpomínám si ale, jak nás na ZŠ nutili k účasti v soutěži „O zemi, kde zítra již znamená včera“. Nepochybuji, že členové týmu našeho současného prezidenta se v té soutěži umísťovali na nejvyšších příčkách.

Přidávání komentářů není povoleno