Komunisti jako zdroj stability, hnutí Agrofert na historické exkurzi a totální válka proti zpovykancům

Napsal/a Robert Malecký 18. března 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Taky jste si mysleli, že hlouběji už to nejde? Ale jde. Poslanecký klub hnutí ANO v sobotu jednal o dalším směřování naší socialistické společnosti, a aby nebyl nikdo na pochybách, svolal si je generální tajemník strany Andrej Babiš do holdingu na Chodově. A teď si řekneme, kolik poslanců zvolených hlasy lidu se proti tomu ozvalo: žádný. Ani třeba takového Romana Janouška v dobách jeho největší slávy nenapadlo svolat si zastupitelský klub ODS k Myšákovi. Byl to žabař.

  • A co tak důležitého bylo na programu, že bylo poslancům řídícím se jen jejich svědomím a slibem věrnosti České republice třeba připomenout, za koho byli vlastně zvoleni? Nic menšího než vyjednávání o vládě. To se mezitím posunulo do finále, poprvé od roku 1989 se na vládním projektu budou z pozice nehrajícího kapitána podílet komunisti.

„VV ÚV KSČM dnes podpořil postup vyjednávacího týmu. V jednání o toleranci vzniku vlády Andreje Babiše se pokračuje. Oddalování rozhodnutí jen zvyšuje napětí a prodlužování vlády v demisi je zdrojem nestability.“
(poslanec Jiří Dolejš na facebooku, 16. března)

K tématu jen krátká poznámka. Zdrojem nestability bylo historicky vždy cokoli, na čem se komunisti podíleli. Bez výjimek to končí hladem, vražděním a terorem proti vlastnímu obyvatelstvu. Tolik ke stabilitě, pojďme dál.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ale nejen péčí o naše blaho a zastavení stíhání svého předsedy je hnutí ANO živo. Má ve svých řadách též slovutné historiky, jejichž pohled na minulost je v mnoha ohledech novátorský a osvěžující.

„Navštívila jsem Bachmač na Ukrajině, abychom si společně připomněli památku československých vojáků bránících vesnici proti Hitlerovi.“
(ministryně obrany Karla Šlechtová na Instagramu, 12. března)

Babica československých vojenských dějin doporučuje: Když neznáte císaře Viléma, tak tam vražte Hitlera. Kdo chce psa bít, hůl si najde, vzkázala Šlechtová a příspěvek smazala. Narozdíl od Andreje Babiše, jehož příspěvek k alternativnímu pojetí historie je na Twitteru dostupný stále.

Co je na tvrzení, že nacistická vojska obsadila v březnu 1939 Československo, špatně, zde ponecháme jako kvíz žákům vyšších ročníků základních škol na obou březích řeky Moravy. Jako nápovědu dáme cestu Jozefa Tisa do Berlína 13. března 1939 a jednání slovenského sněmu druhý den.

  • Z dějepisecké stáje Agrofertu se ale vytáhly i Lidové noviny, které ke stému výročí událostí roku 1918 připravily fiktivní sociální síť. Vkusně si na ní o plánované cestě do Sarajeva vyprávějí arcivévoda František Ferdinand d’Este a jeho manželka Žofie Chotková.

Bombově si to užili všichni čtenáři. Zejména pak ti, kteří díky návštěvě páté třídy zet dé eš vědí, že v roce 1918 už byli oba zmínění už nějaké čtyři roky po smrti. Ti pečlivější studenti pak tuší, že ony čtyři roky jsou v učebnicích k nalezení pod heslem I. světová válka a že to se smrtí arcivévody a jeho choti má celkem co do činění.

  • Ale ať nekončíme tak truchlivě, ještě stále je určitá naděje. V Praze například vzniklo protestní hnutí, jehož cílem je porazit stranu Andreje Babiše v komunálních volbách. Sídlí přímo na magistrátu a vede ho Adriana Krnáčová. Zpovykancům z metropole primátorka vyhlásila totální válku.

Informační kampaň pražského Dopravního podniku. Zdroj: Facebook Pavla Jirouška

Nevíme, jak vy, ale víme, že na Žižkově už to vědí.

Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)