spline_splinson on Foter.com, Rote Unterhose

Když je vláda v pocheli, svět smutného komika Zemana a rituální sebevražda služebním traktorem

Napsal/a Robert Malecký 17. června 2018

PSÍ UŠI. Druhý nejlepší projekt, který kdy Andrej Babiš vymyslel, tedy společná vláda s ČSSD, začal přesně tam, kde před rokem skončil. Tedy ve fázi vleklé koaliční krize. Od konce referenda uvnitř ČSSD to trvalo přesně 27 minut, než Babiš svého koaličního partnera podrazil, policejní odposlechy v této souvislosti zaznamenaly následující telefonát: „Volal henten Hamáčik.“ „A cos mu na to řek?“ „Poslal jsem ho do pochele.“

 • Svému pokusu vzít koaličního partnera u huby hned zkraje a nominaci Miroslava Pocheho na Hrad vůbec neodnést (nakonec to prý zkusí) věnoval Andrej Babiš na sociálních sítích obsáhlý post, ze kterého vyjímáme:

„Ke jmenování pana Miroslava Pocheho mi dovolte říct pár věcí, které ale asi víte. (…) Jasně, že to bude interpretované jako podraz.“
(Designovaný premiér druhého pokusu a premiér bez důvěry v demisi prvního pokusu Andrej Babiš na facebooku, 16. června)

Ale ne, my to vůbec jako podraz nechápeme. Nebo jinak – už jsme celkem zvyklí. Zrovna jako si ČSSD bude muset zvyknout, že se vážné koaliční záležitosti řeší prostřednictvím vzkazů na sociálních sítích. Prostě jak premiér správně vycítil, jsou to věci, které už asi víme.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Sice neradi, ale čas od času musíme vzít na vědomí existenci osoby ing. Miloš Zeman, toho času českého prezidenta. A to v situaci, kdy jeho jinak zbytečné působení v české politice přeroste do jiných sledovaných žánrů, v tomto případě humoru za každou cenu. To je též naše parketa, čili se cítíme povoláni k několika zbytečným poznámkám.

„Rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu odkoupili od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, spálíme a uděláme happening, neboli autodafé, které na Pražském hradě už dávno nebylo.”
(prezident a jeho happening, 14. června)

S mírným odstupem, jak pravil Jan Vodňanský ve své Analýze Sněhurky, aby to nevypadalo, že mohl být prolomen náš badatelský klid, pár poznámek. Vycházíme z toho, že šlo o humor, nejspíš žánru stand-up comedy, a jako takový prezidentův výstup posoudíme. Nejprve definice žánru:

Stand-up comedy je umělecká forma komedie, kdy stand-up komik účinkuje ve stoje před publikem a mluví přímo na něj. Komik nejčastěji vypráví příběhy a monology, na které potom navazují krátké vtipy na „posilněnou“.
(zdroj: Wikipedie)

Plusy:
Zapojení skvadry kolem. Ovčáček sehrál skvělou partii typu kamenná tvář, nejspíš je zvyklý.
Hasiči též výborní, oceňujeme dramatickou linku oněch obleků v tom vedru. Připomínali experty z protichemické jednotky, známé z kauzy novičok. Jednoznačně vrchol celého představení.
Prezident přežil. Nic si neudělal jako minule, když v Lánech zakopl o psa, pochroumal si koleno a Sobotka pak musel čekat dva měsíce na jmenování.

Mínusy:
Nikdo se nesmál. Vzhledem k žánru trochu smůla. 

 • Vcelku poklidně si republika připomněla páté výročí státního převratu, který je též známý jako zásah ÚOOZ na Úřadu vlády ve věci, kterou šlo vyřídit obálkou s pruhem. Zajímavý na věci není jen fakt, že po pěti letech stále nedošlo k jedinému pravomocnému odsouzení, ale i to, že se žádný ze strůjců obří blamáže dosud rituálně nezastřelil služební zbraní, nebo se aspoň nenechal přejet erárním traktorem.

„Nikam jsme nevtrhli. Bylo to povolený soudem, takže žádný vtrhávání. (…) Bylo to vyhodnoceno v ten okamžik jako nejvhodnější, proto se to dělo.”
(Robert Šlachta vzpomíná, Události, komentáře ČT, 13. června)

A to nás zase uklidnilo. Už jsme se báli, že SE to všechno dělo tak nějak samovolně, bez toho, aby to bylo nějak vyhodnoceno. My v této souvislosti připomeneme, že Andrej Babiš stále ještě neoznámil jména ministrů své budoucí vlády, a že SE nám toto může vyloupnout třeba na ministerstvu vnitra.

 • Blíží se komunální volby, a tak nakoukneme do regionů. Ústím nad Labem hýbe kauza dvou uzavřených ubytoven, která hrozí, že se stane předvolebním tahákem první kategorie. Čekali byste, že třeba hnutí ANO bude mít na kauzu nějaký názor?

My ještě pamatujeme doby, kdy tu politické strany byly od toho, aby na věci měly názor, nabízely řešení a s těmi řešeními pak soutěžily o naše hlasy. Ale to už je strašně dávno.

Tak klidnou mysl. A napište jim do komentářů.

Follow @malecak

 

 

Čtěte též

Reklama

14 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Ja bych do tech trenyrek nejdriv nasoukal Emana a az pak podpalil. Doufam, ze priste uz se na zadny takovy „brifink“ nedostavi zadny novinar. Ovcacek to cele muze zdokumentovat a okomentovat na fakemedia (Facebook/Twitter/Youtube).

 2. Frenki Hunter napsal:

  Také nechci ve vládě Poche. Také nechci vládu podporovanou komunisty. Jediné možné řešení jsou předčasné volby. A ještě lépe, nechci poměrný volební systém a jeho nefunkční koalice. Na Zemana nic neházejte, nebo si snad myslíte, že by toto Drahoš vyřešil lépe? Tak vidíte.

 3. Jos napsal:

  Když už tak rozmazáváte autore ve svém zcela zbytečném článku ty trencle, snažíte se zmanipulovat veřejnost a změnit vyznění celé věc tím, že podstatnou část v rámci antizemanismu a nenávisti vynecháte a zcenzurujete , přesto nelze než konstatovat: Zeman si pražskou kavárnu i s hojně přítomnými presstituty pohodlně namazal na chleba ke svačině. A vy si konečně uvědomte, že jen ta část publika, která vám v takových eskapádách aplauduje, má IQ tykve. Ostatní ne.

  • Karel Novotný napsal:

   Řekl bych, že autor úmyslně vybral tu věcnější část Zemenova monologu (koupil jsem trencle za korunu a dělám happening), ta mazací ( „je mně líto, že z vás dělám blbečky“) je vyloženě trapná …

  • Tondach napsal:

   Byl byste k smíchu, kdybyste nebyl k politování….

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jste trapný hl..k. Autor nešaškoval.Šaškoval prezident Miloš Zeman a to tak, že nejapně hloupě. K takovému prezidentování rozhodně nebyl zvolen a neměl by být za to ani placen. Když, tak jedině AGROFERTEM.

 4. Weber napsal:

  Jako vždy vtipný článek pana R. Maleckého, teď sice o ponuré současnosti našeho státu v politické rovině, kde na „prknech“ neradostného divadla „excelují“ jeden pomatetený mstivý stařík, jeden vychytralý (prohnaný a prolhaný) statkář, dále několik naivních pacholků a také zhrzení filipové (25 let si ani neškrtli), kteří kupodivu věří na zmrtvýchvstání. Kus je to zábavný, má to jen vadu v tom, že až na ty pacholky kdosi vybral do hlavních rolí jen bývalé a současné bolševiky a ti se navíc mizerně vydrhli od špíny, takže vše smrdí jakoby latrínou.

 5. Josef napsal:

  Škoda,že nejsme země Commonweealthu a Anglická královna není i naše královna.Tato žena dokazuje,že na rozdíl od našeho hradního pána lze dělat politiku slušně a důstojně.
  Soudruzi burešovci co plakali za Šlachtou nějak zapoměli,že náčelník organizovaného zločinu trestuhodně zaspal v lihové aféře a hlavně má na svědomí 50 mrtvých v metanolové aféře,proč spáchal sebevraždu brněnský komisař?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Metanolová aféra neměla politické pozadí, co by tam Šlachta a jeho Melody boys, vyšetřovali a Ištván s partou dozorovali? Z toho nekoukala žádná sláva, žádný pád vlády, nebo aspoň ministra, přičemž ten ministr, který dopustil, aby jeho podřízení povolili míchat z jedovatého metanolu kapaliny do ostřikovačů, by si jistě zasloužil být volán k zodpovědnosti, a těch 117 otrávených a 48 mrtvých v období od září 2012 do února 2017,a těch 117 otrávených a 48 mrtvých v období od září 2012 do února 2017 při čemž mnozí z těch, kteří otravu přežili, jsou těžce zdravotně postižení (někteří oslepli), při čemž mnozí z těch, kteří otravu přežili, jsou těžce zdravotně postižení (někteří oslepli), by si ten postih ministra zasloužili.
   Ale jak říkám, pro borce jako je Šlachta a Ištván, metonolová kauza nebyl žádný lukrativní kšeft. A navíc, ti co ten metanol do pití přidávali, byli opravdu odsouzeni. Ovšem co je to těch pár mrtvých a sem tam nějaký rozsudek za doživotí, proti zločinu tak velkému, jako je nezaplacení darovací daně za luxusní kabelky paní Jany (Nagyové, dnes Nečasové)! Trestem za tento hrozný zločin není doživotí pro viníky, ale pád Nečasovi vlády a dnešní premiérování Andreje Babiše-Bureše. Potrestáni jsou tak všichni občané za to, že si toho neplacení včas nevšimli.

   P.S.
   Nejvyšší státní zástupce je už nevhodně dlouho ve funkci a je nejvyšší čes poslat na jeho úřad finanční kontrolu z MF. Ištván dosud nebyl odměněn!

   • nováček napsal:

    Už za císaře pána nesměl být líh denaturován nebezpečně jedovatým metanolem, o první republice a komouších ani nemluvě. Každé množství vyrobeného i obchodovaného metanolu (používá se hlavně v chemických syntézách a k pohonu plochodrážních motocyklů, bylo pod přísnou kontrolou. jen dík budování kapitalismu byla ta kontrola zrušena a trpěno, nebo snad i povoleno volné nakládání s ním.

 6. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Budoucí policejní prezident, ne-li dokonce ministr vnitra Šlachta je skutečně mimořádně úspěšný policajt. odhalit tak delikátní věc, jako je nezdanění kabelek exšéfové Úřadu vlády, to je skutečně světový úspěch. A dostat po 29letech od konce t.zv. totality ex člena KSČ a exagenta – placeného udavače StB, na post premiéra této podivné republiky (kde jinde padla vláda, kvůli nezdaněným kabelkám dnešní paní expremiérové?), to je úspěch rozměru téměř kosmického. To si fakt zaslouží sladkou odměnu, že ano pane Šlachto; vy jste se museli s tím Babišem-Burešem už dlouho znát!

 7. Pamětník - bohužel napsal:

  K rádoby ministrovi Pochemu. Zřejmě byl vybrán k ukončení trápení ČSSD. Zdá se, že měl být předvojem k návratu „provařených“ kamarádů z hlavního města, – Březiny či Hulínského a tak je dobře, že k osvědčenému pokusu infiltrovat se do nové sestavy nedojde. I když ani této koalici nelze fandit – zřejmě však vydrží „do švestek“ – nebo kolikpak let jí veřejnost nebo Fortuna asi dává“?

 8. Admirál napsal:

  Pan Malecký se pálení trenýrek nesmál. On říká, že se nikdo nesmál. To je kategorické tvrzení. Hmm. Já jsem se například smál, a vím o mnoho lidech, co se také zasmáli. Už jenom když čte člověk ty chytré komentáře kavárníků, tak cukají koutky.

  Řekl bych, že pan Malecký šíří falešné správy a měl by se o něj zajímat ten úúúřad, co to má ve vínku.

  • Josef napsal:

   Jsem moravák,ale pražská kavárna je mi milejší než mimopražská putyka.Ty vaše žvásty soudruzi si strčte víte kde.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama