Kdo se bojí Miroslava Kalouska? A proč dostalo Psisko v Chorvatsku rakiju zdarma?

Napsal/a Robert Malecký 12. července 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Veliké vzrušení přineslo v pátek ve sněmovně jednání o EET. Trvalo jen chvilku, neboť jak známo, v pátek v patnáct nula nula veškerá vážná politická debata v Česku končí. Pokračovat se mělo v neděli ve dvanáct nula nula u Moravce, jenže Andrej Babiš nepřišel (jak ukazuje fotografie). 

  • Sněmovna se vyprazdňuje, vypukly prázdniny, je to takový pocit jakoby konce školního roku. Hlavou mi zní Karel Poláček: „Když jsme se vyhrnuli ze školy, tak jsme moc křičeli a moc jsme utíkali, jenom Páta Karel kráčel k domovu slušně, jelikož je pitomec,“ napsal na svém facebookovém účtu poslanec Radim Holeček (ODS).

Psisko dumá, zda je k tomu co dodat. Snad jen – koho jste měl tím idiotem na mysli, pane poslanče?


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 

  • Protože on se se všemožnými osočeními ve sněmovně roztrhl pytel. Třeba už zmíněný Andrej Babiš prý ví o pěti zlodějích s poslaneckou průkazkou, udat je odmítl. „Použili byste to proti mně,“ prohlásil.

A není to málo, Antone Pavloviči? Psisko dál napadá, zda za tím není ještě něco jiného. Než údajné zloděje oznámit, nezaloží se na něho v bezpečnostní divizi Agrofertu složka? S tím už přece mají u Babišů zkušenosti. 

  • Každý turista, který navštívil , chápe, ze nebude fungovat. Stát nedonutí platit občany daně represí, ale tím, že je sníží, napsal na Twitteru šéf ODS Petr Fiala. A byla z toho zajímavá přestřelka s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem.
    Asi jsme byli každý v jiné zemi. Já tam minulý týden viděl, že to perfektně funguje, odpověděl Pelikán, který se dále dozvěděl, že nesmí chodit nakupovat s finanční policií, ale to on prý ne, byl tam jako soukromník.

Psisko taky bylo a má k tomu tyto historky. Prohlásit, že je z Česka a zanadávat na EET = rakija zdarma. Taky Psisko stálo dlouhou frontu na pivo a trochu nekorektně si říkalo: Chorvat točí pivo, asi mu to pění. Ano, tušíte správně. Nepěnilo. Vydával účtenky.

  • Mediálně už byl výsledek pátečního jednání dostatečně přetřesen. Babiš přinesl obří účtenky, Kalousek mu je počmáral a poslal ho do karusele. „Já jsem si myslel, že budeme debatovat normálně a fakt to nemá úroveň. Pan Kalousek mi poničil účtenku, je to majetek ministra financí,“ reagoval ministr.

To Psisko zaujalo. Majetek ministra financí, to je de facto majetek státu. Způsobil Kalousek státu škodu? A znamená to, že jsme na výrobu názorné pomůcky přispěli všichni? A chtěli jsme? 

  • Do debaty přispěl (ano, není to překvapení) i poslanec Tomio „La Tomba“ Okamura, který nyní používá poněkud zavádějící zkratku SPD. „Kdyby to tato vláda myslela opravdu upřímně, tak by hlasovala pro můj návrh zákona,“ řekl.

Toto bylo ovšem od Okamury podlé, neboť jde o univerzálně platnou pravdu, opakovanou snad v každé sněmovní rozpravě, dodává Psisko.

  • Nebyl by to Martin Komárek, kdyby se svého stranického šéfa tak nějak nenuceně nezastal. „Postřeh ze sněmovny: Kalousek se třese nervozitou jako drahý pes. Možná je v přechodu a možná si taky uvědomil, že se ho nikdo nebojí a nikdo si z něj nic nedělá,“ napsal Komárek na facebooku.

Což nás, už bez komentáře, hezky vrací k fotografii z úvodu. A protože Psisko rozumí řeči zvířat, nabízí i překlad Komárkova statutu. „Ňaf, ňaf.“

Příjemné prázdniny.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)