Kdo rozpoutal třetí světovou, kdy si Matěj dojde pro tátu a soutěž o Národního donašeče

Napsal/a Robert Malecký 15. května 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Zuří třetí světová válka, vyvolaná samozřejmě imperialistickými choutkami vojensko-politického komplexu USA. Řečeno s klasikem žánru, bývalým zahraničněpolitickým komentátorem ČST Jiřím Jamborem, imperialisté haraší zbraněmi na západní hranici. Komunistická internacionála však stojí pevně na stráži. Nedopustila změnu ve vedení českých komunistů. A jako bonus získala i novou stranu, jakési marxistické „béčko“, dosud známou jako Strana zelených.

  • KSČM volila v sobotu nové vedení, a aby nebylo hned od počátku pochyb, přihlásila se nejprve k 95. výročí vzniku KSČ a taky k 70. výročí historického vítězství Gottwaldových komunistů ve volbách v roce 1946. Z projevu soudruha Vojtěcha Filipa dále vyjímáme: Všichni, dokonce i Sobotkova vláda, jsou za pravým středem, jedině komunisté hájí správnou cestu k socialismu. „Dramatické válečné konflikty v Sýrii, Iráku či v severní Africe, které vyvolaly Spojené státy americké, jsou nejen bojem o ovládnutí zdrojů surovin, ale také slouží k vyvolání migrační vlny, kterou chce USA oslabit Evropu jako svého konkurenta, udělat z našeho území opět válčiště a těžit z toho, jako tomu bylo v 1. i 2. světové válce,“ řekl znovuzvolený Filip.

A teď jak? Od letošních podzimních krajských voleb do roku 2027 začíná v České sovětské federativní socialistické republice volební maraton, kdy se každý rok budou konat nějaké volby, tedy dokud nebudou zrušeny, mezi něž chce KSČ ještě vmáčknout referendum o vystoupení z EU, NATO, Rady Evropy, OSN a IIHF. Členskou základnu má aktivovánu, peníze dodá Putin přes časopis Jiskra. Hlasy zajistí sami čeští komunisté prostřednictvím vyhlášené akce „Dodej o dva více hlasů sousedů, než jsi dodal v minulých volbách“. Ta se po očekávaném vítězství volně promění v akci „Udej své dva sousedy.“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


matěj

  • Roli rudo-zeleného dorostu sehraje Strana zelených, která se pod vedením Matěje Stropnického slušně radikalizuje. Stropnický v týdnu opět vyvolal pozornost sociálně-politickým komentářem, tentokrát k rekordně nízké nezaměstnanosti. „Máme se tak špatně, že lidé pracují vlastně neustále, jen aby přežili,“ svěřil se na facebooku.

S Vojtěchem Filipem se pak mladý Stropnický shoduje v hodnocení hnutí ANO. To podle Filipa stojí napravo a brání potřebným sociálním řešením, Stropnický přímo mluví o nadvládě velkého byznysu a výslovně zmiňuje Agrofert. Rýsuje se nám tu velkolepý historický příběh, kdy mladý Matěj Pavlík Morozov udává velkosedláky z party svého otce, však ten smutný příběh z Gerasimovky známe.

mplouny

  • A do toho nám tu bují dosud nepostižené formy závažné kriminality. Ještě, že máme statečné ochránce z městské policie a jejich kamerové systémy. „V odpoledních hodinách byl kamerovým systémem na Tyršově náměstí monitorován muž, který se pohyboval před vietnamskou provozovnou, do které následně vstoupil. Vzápětí muž opustil provozovnu a v ruce držel jednu cigaretu. Na místo se dostavila hlídka, které muž doznal, že mu prodejce z vietnamské prodejny prodal kusovou cigaretu. Jelikož prodej kusových cigaret je zakázaný, byla prodejci uložena bloková pokuta,“ píše se na stránkách lounských strážníků.

Ono to vypadá všelijak. Jenže Louny, to je složitý okrsek, nic není možné ponechat náhodě. Chvíli polevíte, a už si lidi opírají kola, kam nemají. Není to legrace, už v únoru lounští strážníci po sofistikované detektivní práci vypátrali čtrnáctiletého chlapce, který vyhodil z balkonu balónek napuštěný vodou. Ten dopadl do trávy a poničil tři stébla trávy a jednu pampelišku. Za nás – více kamer, více strážníků, za trochu pofidérních lidských svobod to bezpečí stojí.

  • Dobrá zpráva: Česká pošta, usilující po vzoru Národních dopravců o titul Národní donašeč, oznámila, že nadále nebude zásilky nedoručovat přes den, nýbrž je nedoručí až večer. Ke změně podle generálního ředitele Martina Elkána vedly stížnosti zákazníků, kteří přes den nebývají doma, a nemohou si proto na nedoručení pořádně zanadávat.

Chválíme. V týdnu se nám přihodilo, že jsme ve vestibulu našeho domu zastihli nedoručovatelku, kterak se nám pokouší nedoručit zásilku a vhazuje do schránky předepsanou nedoručenku. Úplně se chudák vyděsila, když jsme zahartusili, proč nedoručuje. Ale vše se vysvětlilo. Měla stejně plný vozík, zásilka by se jí nevešla a možná bychom ani nebyli doma. Což jsme uznali. Navíc se škála těchto výmluv večerním časem hezky rozšíří a komunikace mezi občanstvem a nedoručovateli tak získá řadu nových rozměrů. Nechtěla jsem vás rušit od večeře, třeba. Nebo významnější (s pomrkáváním): Nechtěla jsem vás rušit.

Tak příjemné večery bez České pošty a klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)