Kdo je tady debil, věrozvěst JUDr. Hašek a Chovancův vybájený terorista

Napsal/a Robert Malecký 14. února 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

My jsme velmi pro přirozený souběh věcí, to, čemu C. G. Jung říkal synchronicita, neboli po našem – že správné věci se vždy vyjeví ve správnou chvíli na správném místě a bez příčinné souvislosti do sebe zapadnou. Však vy víte jako co do čeho. Proto ten úvodní obrázek. To je ale zároveň všechno, co bychom k tomu rádi řekli, víc se o tom ani říct nedá, míříme tedy rovnou do Brna.

  • Ano, nějakou dobu dnes pobudeme v Brně, čili slabší povahy se důrazně žádají, aby zde přerušily čtení a věnovaly se tichému masopustnímu rozjímání. Zdá se totiž, že i po exodu tří set tisíc ekonomických migrantů do Prahy v zatáčce u D1 zbyl dostatek lidí nadaných velikým duchem. Vede je samozřejmě duch největší, JUDr. Michal Hašek, svobodný pán von Sládkovičovo. „Jižní Morava je kolébkou evropské křesťanské civilizace,“ zapsal si Hašek na facebook a ukázal tak, že kromě vynikajícího právníka v něm máme i neméně kvalitního historika, politického zeměpisce a religionistu.

kamberský

„Já fakt, ale fakt chcípnu,“ komentoval Haškův objev komentátor Lidových novin Petr Kamberský, a řekl si tak o místo ve Dvoraně slávy nehynoucích hlášek, hned vedle Ivánka Horníka a Míry Pelty. Lidové noviny, které o kauze informovaly jako první a jediné, ovšem nepřesně uvedly, že na sociálních sítích sklidil Hašek kritiku. To je třeba uvést na pravou míru, přesný termín zní obdiv. A úplně nejpřesněji reakce shrnul listem oslovený odborník, egyptolog a religionista Martin Pehal. „Spíše mě vlastně ani nezajímá domýšlet, co tím mohl myslet. Možná tím totiž vlastně ani moc nemyslel.“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Nevíme, jestli se to smí takhle veřejně napsat, ale v Brně mají i problémy. Způsobuje jim je tam dům, v němž ještě není, ale mohlo by být islámské kulturní centrum. A protože jsou zastupitelé místní části Královo Pole bdělí, hned vymysleli, jak na věc. Do centra pošlou kontrolu živnostenskou, stavební, hasičskou a hygienickou, protože na víc oblastí si nevzpomněli. „Nechceme nikoho šikanovat, jen požadujeme řádné dodržování zákonů,“ argumentuje René Pelán, zastupitel zvolený za Královopolské patrioty, ať už je to cokoli.

My to považujeme za gesto vstřícné ve smyslu sbližování kultur. Projekt bude naplněn z obou stran, do islámského centra se už nyní podle MF Dnes místní těší, že ochutnají arabskou kuchyni a tak, my jim na oplátku ukážeme zase něco tradic našich, ryze českých. Tedy sousedské obtěžování, udávání a posílání kontrol, až se z nich bude kouřit. Prostě welcome.

  • Z vazby byl v pátek propuštěn Turek Nazmi Sahin, který byl na konci listopadu zadržen v Hradci Králové na základě mezinárodního zatykače vydaného tureckými úřady. Ukázalo se, že popis jeho skutků nepostačuje k vydání do Turecka, trestné činnosti se totiž podle soudních materiálů dopustil tím, že se v roce 2007 ve městě Van v jednom z bytů údajně setkal i s člověkem, v jehož oděvu byla nalezena písemnost, která měla nepříznivě ovlivnit vztahy a sociální situaci ve městě Van.

chovanec twitter

Nepíšeme to sem proto, abychom tu kauzu rozpitvávali. Je zcela čitelná, takové věci, že je na někoho nepohodlného vydán zatykač, se prostě stávají a ČR se poslední dobou od zemí, kde je to norma, rozhodně nevzdaluje. Čili to známe. Stojí za to si ale připomenout, kdo a v jakých souvislostech o Sahinově zadržení loni informoval (proč, to už necháme na čtenářově fantazii). „Česká policie zadržela mezinárodně hledanou osobu podezřelou z vazeb na teroristy. Děkuji policistům za skvělou práci. Zadržení osoby podezřelé z napojení na teroristy je důkazem, že bezpečnostní opatření fungují.“ Poznáváte? Jistě, ministr vnitra Milan Chovanec měl pár dní po pařížském masakru na twitteru potřebu. A aniž by znal detaily případu, prostě ji vykonal. Už jsme to v jeho případě opakovaně psali, tak ještě jednou: ten chlap by se měl naučit mlčet. Protože jinak může jeho žvanění nepříznivě ovlivnit vztahy a sociální situaci tady ve státě.

12592223_717500915053222_5138428452357989297_n

  • Ministr financí a majitel několika menších zemědělských podniků, regionálních tiskovin a jedné politické strany Andrej Babiš nevzdá boj o elektronickou evidenci tržeb, ani kdyby ji zrušil Ústavní soud. „Ústavní soud, pokud to shodí, tak budeme v tom pokračovat,“ řekl a dodal: „Určitě, pokud budu v politice a budu ministr financí.“

nepřející lidé hned v takovém nevinném prohlášení zase něco hledají, nejspíš proto, že sami kradnú a EET se bojí. Prý znevážení soudu a projev neúcty k soudní moci jako takové – to je pravda, ta zde požívá opravdu vysoký kredit, v tom jsme zase machři. Ve skutečnosti vůbec o nic nejde, to vyjádření je zcela v intencích Babišova vztahu k parlamentarismu. A soudce má rád asi tolik jako parlamentní žvanírnu (tedy kromě těch bratislavských, ty z neznámého důvodu docela uznává). Čili případný nález Ústavního soudu je třeba vidět jako větší, ale nikoli významnou překážku na cestě za všeobecným blahem, registry a povinnými hlášeními. Něco jako pokračování parlamentní obstrukce.

Tak klidnou mysl. A nežerte maso, nepoznáte vtip.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)