facebookový profil komunity Aroma Terapie, S komentářem

Kdo je tady debil, věrozvěst JUDr. Hašek a Chovancův vybájený terorista

Napsal/a Robert Malecký 14. února 2016

My jsme velmi pro přirozený souběh věcí, to, čemu C. G. Jung říkal synchronicita, neboli po našem – že správné věci se vždy vyjeví ve správnou chvíli na správném místě a bez příčinné souvislosti do sebe zapadnou. Však vy víte jako co do čeho. Proto ten úvodní obrázek. To je ale zároveň všechno, co bychom k tomu rádi řekli, víc se o tom ani říct nedá, míříme tedy rovnou do Brna.

 • Ano, nějakou dobu dnes pobudeme v Brně, čili slabší povahy se důrazně žádají, aby zde přerušily čtení a věnovaly se tichému masopustnímu rozjímání. Zdá se totiž, že i po exodu tří set tisíc ekonomických migrantů do Prahy v zatáčce u D1 zbyl dostatek lidí nadaných velikým duchem. Vede je samozřejmě duch největší, JUDr. Michal Hašek, svobodný pán von Sládkovičovo. „Jižní Morava je kolébkou evropské křesťanské civilizace,“ zapsal si Hašek na facebook a ukázal tak, že kromě vynikajícího právníka v něm máme i neméně kvalitního historika, politického zeměpisce a religionistu.

kamberský

„Já fakt, ale fakt chcípnu,“ komentoval Haškův objev komentátor Lidových novin Petr Kamberský, a řekl si tak o místo ve Dvoraně slávy nehynoucích hlášek, hned vedle Ivánka Horníka a Míry Pelty. Lidové noviny, které o kauze informovaly jako první a jediné, ovšem nepřesně uvedly, že na sociálních sítích sklidil Hašek kritiku. To je třeba uvést na pravou míru, přesný termín zní obdiv. A úplně nejpřesněji reakce shrnul listem oslovený odborník, egyptolog a religionista Martin Pehal. „Spíše mě vlastně ani nezajímá domýšlet, co tím mohl myslet. Možná tím totiž vlastně ani moc nemyslel.“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Nevíme, jestli se to smí takhle veřejně napsat, ale v Brně mají i problémy. Způsobuje jim je tam dům, v němž ještě není, ale mohlo by být islámské kulturní centrum. A protože jsou zastupitelé místní části Královo Pole bdělí, hned vymysleli, jak na věc. Do centra pošlou kontrolu živnostenskou, stavební, hasičskou a hygienickou, protože na víc oblastí si nevzpomněli. „Nechceme nikoho šikanovat, jen požadujeme řádné dodržování zákonů,“ argumentuje René Pelán, zastupitel zvolený za Královopolské patrioty, ať už je to cokoli.

My to považujeme za gesto vstřícné ve smyslu sbližování kultur. Projekt bude naplněn z obou stran, do islámského centra se už nyní podle MF Dnes místní těší, že ochutnají arabskou kuchyni a tak, my jim na oplátku ukážeme zase něco tradic našich, ryze českých. Tedy sousedské obtěžování, udávání a posílání kontrol, až se z nich bude kouřit. Prostě welcome.

 • Z vazby byl v pátek propuštěn Turek Nazmi Sahin, který byl na konci listopadu zadržen v Hradci Králové na základě mezinárodního zatykače vydaného tureckými úřady. Ukázalo se, že popis jeho skutků nepostačuje k vydání do Turecka, trestné činnosti se totiž podle soudních materiálů dopustil tím, že se v roce 2007 ve městě Van v jednom z bytů údajně setkal i s člověkem, v jehož oděvu byla nalezena písemnost, která měla nepříznivě ovlivnit vztahy a sociální situaci ve městě Van.

chovanec twitter

Nepíšeme to sem proto, abychom tu kauzu rozpitvávali. Je zcela čitelná, takové věci, že je na někoho nepohodlného vydán zatykač, se prostě stávají a ČR se poslední dobou od zemí, kde je to norma, rozhodně nevzdaluje. Čili to známe. Stojí za to si ale připomenout, kdo a v jakých souvislostech o Sahinově zadržení loni informoval (proč, to už necháme na čtenářově fantazii). „Česká policie zadržela mezinárodně hledanou osobu podezřelou z vazeb na teroristy. Děkuji policistům za skvělou práci. Zadržení osoby podezřelé z napojení na teroristy je důkazem, že bezpečnostní opatření fungují.“ Poznáváte? Jistě, ministr vnitra Milan Chovanec měl pár dní po pařížském masakru na twitteru potřebu. A aniž by znal detaily případu, prostě ji vykonal. Už jsme to v jeho případě opakovaně psali, tak ještě jednou: ten chlap by se měl naučit mlčet. Protože jinak může jeho žvanění nepříznivě ovlivnit vztahy a sociální situaci tady ve státě.

12592223_717500915053222_5138428452357989297_n

 • Ministr financí a majitel několika menších zemědělských podniků, regionálních tiskovin a jedné politické strany Andrej Babiš nevzdá boj o elektronickou evidenci tržeb, ani kdyby ji zrušil Ústavní soud. „Ústavní soud, pokud to shodí, tak budeme v tom pokračovat,“ řekl a dodal: „Určitě, pokud budu v politice a budu ministr financí.“

nepřející lidé hned v takovém nevinném prohlášení zase něco hledají, nejspíš proto, že sami kradnú a EET se bojí. Prý znevážení soudu a projev neúcty k soudní moci jako takové – to je pravda, ta zde požívá opravdu vysoký kredit, v tom jsme zase machři. Ve skutečnosti vůbec o nic nejde, to vyjádření je zcela v intencích Babišova vztahu k parlamentarismu. A soudce má rád asi tolik jako parlamentní žvanírnu (tedy kromě těch bratislavských, ty z neznámého důvodu docela uznává). Čili případný nález Ústavního soudu je třeba vidět jako větší, ale nikoli významnou překážku na cestě za všeobecným blahem, registry a povinnými hlášeními. Něco jako pokračování parlamentní obstrukce.

Tak klidnou mysl. A nežerte maso, nepoznáte vtip.

3 komentáře

 1. petrph napsal:

  On i ten odkaz v úvodu na Jungovu synchronicitu vysvětluje z dnešní situace mnohé. Totiž popsaný vztah „.. že věci se vyjeví ve správnou chvíli na správném místě a bez příčinné souvislosti do sebe zapadnou“ neplatí vůbec vždy,naopak dá dost velkou informační dřinu takové izolované případy v minulosti objevit a určit jejich nepříčinný vztah založený na nějaké, předem nedeklarované podobnosti. Kdysi kdosi definoval synchronicitu tímto přímo uměleckým bonmotem „Pro toho kdo je chce vidět, chodí po světě náhody oblečené v barvě šarlatu“.
  Jenže, to co bylo kdysi námětem malé okrajové části médií- té která na „dohledávání a publikování záhadných souvislostí “ založila svůj byznys. Je dnes takřka denním chlebem většiny i takzvaně seriozních médií. Příčinná realita kolem nás už je pro média známá a nezajímavá , navíc i většina příčinných souvislostí ve společnosti platí dlouho, takže jejich neustálým opakováním se žádná nová informace nepředává. Zatímco neustálé „objevování “ záhadných podivných, nenormálních utajovaných zločineckých, protispolečenských vyberte si .. souvislostí a jejich publikování pod velkými titulky a s velkým humbukem .., bez to by dnes ani žádná média neobešla..

 2. Josef Lukeš napsal:

  Díky,pane Malecký.
  Takové čtení mně dodává chuť do života.Pocit,že všechno není marné a hlavně že máme kolem sebe lidi,kteří ze sebe nenechají dělat hlupáky.Miluji takovou inteligentní ironii /velmi mně bavil třeba Korecký v Týdnu/.Moc mně to připomíná politické fejetony Jaroslava Haška /nezaměnit s Haškem Michalem/ nad kterými se už čtyřicet let směju.A ještě podotknutí k osobě politického génia a amatérského historika Dr.Michala Haška /mimochodem,všiml jste si určitě jeho podoby s hrdinou románu jeho geniálního jmenovce.Stejně jsem přesvědčený,že mu to vizážisté udělali schválně a Míša to neprohlédl /.Dr.Hašek je ukázkou,jak lze po pár výletech do Sládkovičova získat akademický titul a k tomu ještě patent na rozum.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies