Foto Malik David / CNC / Profimedia

Kauza Wollner: Svědectví o sexuálním obtěžování a šikaně potvrdil i právník Němeček

Napsal/a Ondřej Neumann 4. ledna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Podle zjištění HlídacíPes.org existuje větší skupina osob, která vypovídala před vyšetřovací komisí České televize proti Marku Wollnerovi. V redakci Reportérů ČT mělo podle těchto výpovědí dlouhodobě docházet k šikanování a také sexuálnímu obtěžování. Redakce tato svědectví považuje za velmi závažná.

Dramaturg a šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner nebude nadále moderovat pořad Reportéři ČT. Vedení televize tak dnes zareagovalo na probíhající šetření bossingu a sexuálního obtěžování. Podle zjištění HlídacíPes.org existuje větší skupina osob, která vypovídala před vyšetřovací komisí české televize proti Marku Wollnerovi.

„Na naši advokátní kancelář se obrátilo několik osob, které popsaly nestandardní jednání Marka Wollnera vůči ženám i vůči podřízeným v rámci vytváření pořadu Reportéři ČT.  Jejich svědectví považuji za závažná. Obsahem výpovědí je popis sexuálního obtěžování a šikany,“ potvrdil na dotaz HlídacíPes.org právník Tomáš Němeček.

I redakce HlídacíPes.org má některá ze svědectví, která zazněla i před komisí zřízenou generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem, k dispozici.

Marka Wollnera obvinila bývalá členka redakce pořadu Reportéři České televize Markéta Dobiášová. 16. listopadu na svém webu inFakta vydala článek s titulkem „Pracovní podmínky v redakci Reportérů ČT: Aktivismus, bossing i harašení“. Část Wollnerových podřízených se naopak za svého šéfa postavila.

Vedení České televize na obvinění zareagovalo se zpožděním – až po dotazu HlídacíPes.org na to, zda a jak se ČT vážnými obviněními zabývá. Generální ředitel Petr Dvořák poté zřídil komisi, která si zvala spolupracovnice a spolupracovníky Marka Wollnera. Jakékoliv informace o složení komise, jejím mandátu i pozvaných lidech Česká televize odmítla poskytnout.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)