Foto Malik David / CNC / Profimedia

Marek Wollner nebude dočasně moderovat Reportéry, oznámila ČT. Vyšetřuje jeho chování na pracovišti

Napsal/a -pes- 4. ledna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Dramaturg a šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner nebude nadále moderovat pořad Reportéři ČT. Vedení televize tak reaguje na probíhající šetření bossingu a sexuálního obtěžování, oznámila ve středu mluvčí ČT Karolína Blinková.

Česká televize dostala podnět na možné nevhodné chování Marka Wollnera na začátku prosince od jedné ze zaměstnankyň divize zpravodajství, upřesnila Blinková. „V souladu s nastavenými pravidly jej začala bez odkladu prověřovat, ustavila tedy komisi složenou z odborníků na právo, HR a řešení stížností, která svoji závěrečnou zprávu dokončila k 22. 12,“ uvedla mluvčí.

Dodala, že nehledě na šetření ČT rozšířila působnost ombudsmana ČT k datu 1. 1. 2023 i na otázky chování na pracovišti. „Česká televize se rozhodla, že do ukončení šetření Marek Wollner nebude moderovat pořad Reportéři ČT,“ uvedla mluvčí ČT.

Marka Wollnera původně obvinila bývalá členka redakce pořadu Reportéři České televize Markéta Dobiášová. 16. listopadu na svém webu inFakta vydala článek s titulkem „Pracovní podmínky v redakci Reportérů ČT: Aktivismus, bossing i harašení“. Část Wollnerových podřízených se naopak za svého šéfa postavila.

Vedení České televize na obvinění zareagovalo se zpožděním – až po dotazu HlídacíPes.org na to, zda a jak se ČT vážnými obviněními zabývá. Generální ředitel Petr Dvořák poté zřídil komisi, která si zvala spolupracovnice a spolupracovníky Marka Wollnera. Jakékoliv informace o složení komise, jejím mandátu i pozvaných lidech Česká televize odmítla poskytnout.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)