Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prezident Miloš Zeman při udílení vyznamenání ve Vladislavském sále v roce 2019. Vpravo prezidentův poradce Martin Nejedlý, vzadu hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia,

Jan Urban: Proč se Miloš Zeman bojí BIS. Čas se mu krátí a jeho lidé potřebují klid na práci

V české politice zřejmě neexistuje nikdo jiný, kdo by za dobu svého působení v nejvyšších funkcích dokázal ustát takovou sérii skandálů a podezření na korupci ve svém nejbližším okolí jako Miloš Zeman. Jestliže dnes Zeman před volbami útočí na BIS a jejího šéfa, opakuje jen staré triky. 

Bamberský kufřík už v roce 1995 (zveřejněn 1998), výroba kompromitujících materiálů na nepohodlné spolustraníky a´la Akce Olovo proti kdysi populární sociální demokratce Petře Buzkové (2000), miliardové privatizační podvody jeho osobního guru Miroslava Šloufa ve spolupráci s kriminálním podsvětím. A po dvaceti letech jsou jeho – Šloufem dosazení – nejbližší spolupracovníci Martin Nejedlý a Vratislav Mynář v hledáčku policie i zpravodajských služeb; opět přinejmenším s podezřením na korupci.

Mohou být v klidu. Miloš Zeman se, jako správný capo di tutti capi, vždy dokázal o „svoje lidi“ postarat. A když to nešlo potichu nebo politickou domluvou v zákulisí, vždy uměl nepohodlné a nepřizpůsobivé policisty či zpravodajce včas zničit nebo odvolat. V civilizované zemi by jen zlomek podobné nekorektnosti stačil k okamžitému vyhnání z politiky. Ne tak u nás.

Odvolání Jana Kubiceho prosazoval už v roce 2000 osobně Miloš Zeman až u prezidenta Václava Havla, který ho s tím ovšem nemilosrdně vyhodil.

Zemanova destrukce policie

Říká se tomu „zombie politika“, protože stejně jako zombie jenom předstírá, že je živý, i v české zombie politice mnohé jenom vypadá jako v demokracii. Instituce a politici se jen tváří, že věří v ústavu a zákon nade všemi stejně. Spolky, které vypadají jako politické strany, předstírají, že si nic nepamatují, a média bez paměti a tím pádem i znalosti kontextu nemohou plnit funkci hlídačů demokracie.

Jenom v takovém zombie politickém světě může Zemanova skvadra fungovat a vzkvétat. Trvá to už příliš dlouho a Zeman, který to mezitím dotáhl až na prezidenta, začal mít strach. A tak musí jednat a lhát.

Kdo by si dnes ještě chtěl vzpomenout, že už jednou koncem 90. let zničil na přání kriminálního podsvětí vedení všech protikorupčních útvarů policie i zpravodajských služeb? Nešťastná BIS tehdy zaznamenala hned několik telefonátů mezi gangsterem Františkem Mrázkem, který žádal jejich odvolání, a Zemanovým šéfporadcem Šloufem, který mu pak radostně hlásil, že „už je to s Mlhou zařízené“ – rozuměj se Zemanem.

A skutečně: za několik dní byli odvoláni velitelé tří klíčových protikorupčních útvarů policie i šéf BIS. Zdeněk Macháček, který v roce 1995 velel legendárnímu zátahu proti ruské mafii v restauraci U Holubů, strávil dokonce tři měsíce ve vazbě, a přesto, že soud označil jeho obvinění za zcela vykonstruovaná, od policie odešel.

Velitel protikorupční policie Evžen Šírek byl odvolán. Policejní tým Pokr, který začal vyšetřovat třicet pět vražd připisovaných objednávkám gangstera Mrázka, byl rozpuštěn a vraždy nikdy nebyly vyšetřeny.

Když Robert Šlachta v roce 2008 nastupoval do velení protimafiánské jednotky po vynuceném odchodu Jana Kubiceho, dostal prý na uvítanou tablo se sto jedenácti fotografiemi policistů, kteří útvar opustili.

Mimochodem, odvolání Jana Kubiceho prosazoval už v roce 2000 osobně Miloš Zeman až u prezidenta Václava Havla, který ho s tím ovšem nemilosrdně vyhodil. Policie se z této destrukce nevzpamatovala dodnes a stovky dalších znechucených policistů raději odešly ze služby, než by snášely diktát zkorumpovaných politiků, přikazujících, co se smí a co nesmí vyšetřovat.

Zemanova „famiglia“ dnes víc než kdy jindy potřebuje „klid na práci“. Za dva roky nevyhnutelně skončí a žádní čmuchalové jim proto nesmí koukat do karet. I kdyby jim to zákon přímo ukládal.

Čmuchalové nesmějí koukat do karet

BIS působí podle zvláštního zákona na území České republiky a má za úkol získávat informace o terorismu, extremismu, nelegálním obchodu se zbraněmi a, samozřejmě, o činnosti a sítích cizích zpravodajských služeb u nás.

Protože plní zákonem ukládané povinnosti, musí jí okolí prezidenta i prezident sám znepokojovat a zajímat. Nejvyšší ústavní činitel a vrchní velitel armády plácá nesmysly o operacích NATO na Balkáně nebo o válce v Sýrii, zpochybňuje členství České republiky v Severoatlantické alianci i plnění základních spojeneckých závazků.

Martin Nejedlý, který se netají svou afinitou k putinismu a ruskému diktátorovi osobně, se pohyboval přinejmenším v blízkosti korupcí prolezlých jednání o nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu.

Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář, neschopný dosáhnout na bezpečnostní prověrku, je vyšetřovaný hned v několika kauzách pochybných zakázek. Zemanův osobní přítel a soused Pavol Krúpa, prezidentem vyznamenaný za „boj proti ekonomickým zmr*ům“ byl nyní za totéž odsouzený americkým soudem pro vydírání. A tak by se dalo pokračovat hodně dlouho.

Jestliže dnes Zeman před volbami útočí na BIS a jejího šéfa, opakuje jen staré triky. Předchozí ředitel BIS Jiří Lang byl v roce 2016 odejit stejným způsobem (obviněn z porušení zákona), ale dokázal v podstatně „mírovější“ konstelaci uhádat alespoň ředitelský post na Národním bezpečnostním úřadě.

Zemanova „famiglia“ dnes víc než kdy jindy potřebuje „klid na práci“. Za dva roky nevyhnutelně skončí a žádní čmuchalové jim proto nesmí koukat do karet. I kdyby jim to zákon přímo ukládal. A dokud tak příhodně slepé „politické strany“neprohlédnou a neseberou odvahu, bude to pokračovat ve stejném duchu i po Zemanově odchodu.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

77 komentářů

 1. martin napsal:

  jestlize Vaclav Havel symbolizuje Tomase Garrique Masaryka, klaus benese, tak zeman symbolizuje gottwalda se vsema jeho diktatorskejma skolonama, buranstvim a necnostma treba v oblasti zivotospravy konzumace tekutin.

  a jestli se lidi do podzima nevzpamatujou, tak po 2bln dluhu behem 5 lety prosazovanym soucasnou vladou bude dalsi president symbolizovat zapotockyho s jeho menovou reformou, kterou okrad vsechny, co meli neco nasporeno treba na duchod.

  • Ondrej napsal:

   je to bohuzel tak..Zeman je symbolem toho nejodpudivejsiho co clovek dokaze predstavovat…je to desne ze tam bude skodit tento velezradce jeste 1,5 roku…a ze skodi a bude skodit to je jista vec, on uz nic jineho neumi!!

   • Michal Dlouhý napsal:

    Dívejte se na to pozitivně! Již jen 1,5roku.

   • Vladimír Komárek napsal:

    Mýlíte se pane: podle renomovaných psychiatrů nesplňují psychopati měřítka kladená na člověka – čili nejsou to lidé. Jsou to psychicky závadní tvorové s fyzickou podobou lidí ale lidé, lidé to nejsou. Typickou ukázkou je právě Milouš Zeman a a třebas i známý Slovák Bureš a řada dalších politiků.

    • A. S. Pergill napsal:

     Hloupost. Navíc psychopatie může být i získaná (vlivem okolního prostředí, hlavně osob) a na druhou stranu je výchovou ovlivnitelná.

  • Pavel napsal:

   prezident Zeman je nejlepší od falešného převratu Havla prezident se nebojí čučkařu čučkaři se bojí Zeman

  • pamětník napsal:

   K výčtu dobových neřádstev budiž – v zájmu potomků připomenuta tzv. Opoziční smlouva, kterou „nesmiřitelní sokové“ de facto stvrdili, „úspěšnou Klausovu privatizaci“ po tmě, kterou pan Zeman tak urputně farizejsky odsuzoval.

   • A. S. Pergill napsal:

    Problém je, že podobnou smlouvu byste našel v historii prakticky všech starých států EU. Prostě smlouva o tom, že za dodržení takových a takových podmínek vybrané strany opozice podrží menšinovou vládu je prakticky standard dmokracie a nic abnormálního.

    • Libor Petříček napsal:

     Nikoli, vážený pane. Formálně snad, ale obsahem rozhodně nikoliv. Byl to neuvěřitelný podvod na voliče, a co horší, základ děsivých zlodějin. Nicméně, vlastně máte částečně pravdu – v Itálii vskutku, Francie částečně, Španělsko ano, Portugalsko nevím…

     • Lopez napsal:

      Uveďte prosím aspoň 3 příklady těch velkých zlodějen. Každej mluví o velkejch zlodějnách a já vo ničem nevím. Největší zlodějny sou podle mě dotace pro Babiše a jeho Agrofert.

     • A. S. Pergill napsal:

      Takže sám vidíte, že to není specialita jen našich politiků.

     • A. S. Pergill napsal:

      To Lopez
      Pokud budou Babišovi konkurenti v jiných zemích EU (především v původní E12) dostávat na svou činnost dotace, tak dotace pro Agrofert zlodějina nejsou, jen srovnání podmínek na ekonomické aktivity.
      Největší zlodějinou jsou dotace OZE, a ty nám nařídila EU.

   • martin napsal:

    klaus je pro me politikem, kterej me zklamal nejvic
    nejdriv opozicni smlouvou jak pises, pak amnestii na konci sveho presidentskeho mandatu, a ted priklodem k diktatorskymu rusku.
    zeman je sice jeste horsi, ale u nej jsem to jaksi cekal a nikdy ho nevolil

    • A. S. Pergill napsal:

     O opoziční smlouvě jsem psal kousek výš. Je to naprosto standardní součást demokracie.
     Klausova amnestie se týkala případů, které se táhly naprosto nesmyslně dlouho a bylo jasné, že se jedná o obvinění na objednávku.
     A v Rusku mají ekonomiku blízkou standardní tržní, zatímco v EU je to už rudé, jako u nás před rokem 1989.

     • Libor Petříček napsal:

      Ano, tak znělo oficiální zdůvodnění… Ve skutečnosti byl nejprve domluven úplatek (úplatky) a pak se hledalo odůvodnění. Že to byla právní „prasárna“, o tom anekdoticky svědčí to, jak se k autorství textu „amnestie“ nikdo nechtěl znát, byť ho ho s pravděpodobností hraničící s jistotou sepsal „El traficante“… – Koudelka, z „božího dopuštění“ dokoce nějakou dobu náměstek NSZ, kterou byla, taktéž z „božího dopuštění“ pí. Vesecká, Spolu s tehdejší šéfkou MěSZ Praha a Vrchního státního zastupitelství v Praze a jeho zástupcem tvořili téměř „neprůstřelnou zeď“. Atd. atd.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pane Petříčku,
      vy jste ty úplatky viděl?
      Naopak, případů, kdy byl někdo souzen jen proto, že prokurátoři a soudci jsou odchovanci komunistického školství a podnikatele nenávidí, případně, že za to (podle svého chování) dostali od někoho dobře zaplaceno, byla spousta a dobře doložených.
      Klausova amnestie těmto komunistům, kteří nám vinou V. Havla zůstali na krku, zatla tipec.

     • martin napsal:

      rusko ma ekonomiku velkou jako upadajici italie s ani ne polovicni populaci a nebyt vyvozu surovin, ktery dela polovinu exportu ruska, tak je na dne.

      dalsi vec je likvidace kazdyho, kdo je nebezpecnej pro putina, at uz to byl zavrazdenej Boris Nemcov, Alexandr Litvinenko… nebo nyni veznenej Alexej Navalnyj, kteryho se ruska GRU snazila zavrazdit, a jen shodou stastnych okolnosti se jim to nepodarilo. a v soucasnych volbach putin nechal zlikvidovat vsechny strany, ktery by ho mohly ohrozit.

      tak jestli je ekonomicka bida a likvidace demokraticke opozice tvuj vzor, tak se chyt s mylosem, babisem, klausem, okamurou a komousema za ruce a bez do toho svyho vysnenyho ruska

     • A. S. Pergill napsal:

      Martine,
      pořád tam mají jakési tržní vztahy a ekonomika jde spíš nahoru než dolů. A nikdo jim nekecá do ekonomiky stylem „tahle firma nesmí dostat úvěr, protože se nechová ekologicky / nemá dostatek příslušníků sexuálních minorit mezi zaměstnanci / nemá dostatek příslušníků sexuálních minorit na svých reklamách“ (nehodící se škrtněte). Pokud se tam něco nepodělá, budou na tom brzy líp než u nás (ostatně, stejná situace byla za Franze Josefa, proto byla docela četná emigrace od nás do Ruska).

  • Dzordzik napsal:

   Svatá pravda. Už aby se našel někdo, kdo má koule a postavil ho před soud a zavřel na hodně dlouho, i s jeho kumpány.

 2. Ondrej napsal:

  no bohuzel to sice vime, ale nemuzeme s tim nic moc delat. jedina sance je ustavni vetsina ve snemovne pro demokraticke strany, ale ta na 95 procent nebude..zlorad a velezradce zeman mel byt uz davno odvolan i se svou kohortou, je to neuveritelny upadek a zaplatime za to a uz platime obrovskou cenu, a to nejen financni

  • Tondach napsal:

   Ústavní většina bude, bohužel, jen z jeho kamarádů!
   ANO, SPD, KSČM možná i pár Hamáčkovců….záměrně nepíšu ˇČSSD!
   Národ už je úplně blbej ….

   • Ondrej napsal:

    ustavni vetsina urcite ne..to temnoblok neda a jeste je tu nastesti senat, ale bohuzel muzou dosahnout na prostou vetsinu a i to bude dost velkej prus.. protoze pak to tady pujde tuplem do totalnich sr…ach jo

    • Tondach napsal:

     Neříkejte „určitě ne“, není pro to sebemenší důvod!

   • A. S. Pergill napsal:

    Referendum máme v ústavě už několik desítek let, přesto „demokratické“ strany blokují přijetí příslušného prováděcího zákona. Je mi líto, podpořím kohokoli, kdo v tomto něco udělá, i kdyby měl rohy, chlupatý ocas a při chůzi kulhal kvůli kopytu na jedné noze a opíral se přitom o vidle.
    Jasné?
    A to referendum potřebujeme jako sůl, minimálně jako Damoklův meč pro pachatele nejrůznějších prasečin, nad nimiž tu diskutující lkají, i těch, které jim nevadí. Kdybychom měli referendum, neměli bychom např. masovou podporu zločineckých organizací, nazvanou „církevní restituce“.

  • Pavel napsal:

   a ty zavřený

  • sqr napsal:

   …koho jsme si zvolili, toho tam máme! A dobře nám tak – jen je otázka, jak dlouho bude trvat, než si to uvědomí dostatečně velká „většina“….

   • Honza napsal:

    Hodně dlouho to bude trvat. To už bylo pokusů. Beneš, Gottwald, Klaus, Zeman. Stačí říct bububu sudeťáci, bububu černoši a máte vítězství v kapse.

   • Jaroslav napsal:

    Ne, koho jsme si zvolili, ale koho jste si zvolili.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Může nám pomoci kmotřička s kosou_a ten tvor k ní má velice blízko. Opakovaná dávkování léky/drogami, aby mohl vůbec veřejně vystoupit, mu také „dávají zabrat“.

 3. Veselý jiří napsal:

  Opět vše pravda,do posledního písmene.Snad volby přinesou razantní změnu.Musíme doufat.

  • pamětník napsal:

   K tomu „doufání“ (lépe asi víře) je povinností nás starších, kteří zažili výdobytky Gottwaldova režimu, – včas a nejen v rodinách varovat voliče / potomky před důsledky jejich neúčasti ve volbách. Hrozí, že nepoučí-li je/ nás minulost, – budou si ty hrůzy muset „na své kůži ochutnat“ a znovu prožít…

 4. A. S. Pergill napsal:

  Organizace, která připustila, že ji používá premiérova milenka ke špehování jeho manželky … Sorry, ta už dávno neměla být.

  • Marek Loucký napsal:

   Sorry, ale BIS není Vojenská rozvědka…Pergille, opět jste úplně vedle 🙂

  • Hana napsal:

   BIS se podle vás rovná Vojenské zpravodajství ? … které „využila“ Nečasová … vy jste fakt znalec.

  • Pavel napsal:

   Pletete si BIS a Vojenské zpravodajství.

  • Ivo napsal:

   Sorry,ale prezident který zpochybňuje v této složité době práci vlastních zpravodajských služeb tím ,že si stěžuje na to ,že tyto sledují jeho provařené spolupracovníky navíc podezřelé ze spolupráce s cizí mocností, je přímým nebezpečím pro národní bezpečnost.

  • Honza napsal:

   Jak vás znám, jistě chcete kopnout do BIS. A právě jste si ukopl palec, protože to bylo vojenské zpravodajství.

  • A. S. Pergill napsal:

   Dobře, děkuji za opravu.
   Nicméně i tak má BIS za sebou spoustu kiksů, včetně snah o manipulování s politikou (měla by být zcela apolitická) a řady selhání vůči levicově orientovaným extrémistům.

   • Pavel napsal:

    Konkrétně by to nešlo? Stačí stručně v bodech.

    • A. S. Pergill napsal:

     To, že u nás nejsou levicoví extrémisté prakticky nijak sledováni, je snad obecně známá věc. Dá se odkázat na svodky od BIS (vycházívají každoročně a bývají i částečně zveřejňovány ve sdělovacích prostředcích).
     Některé politické strany dokonce podaly na BIS žalobu z důvodu, že o nich v těch svých svodkách hlásala prokazatelně nepravdivé informace. I to se dá najít.

     BIS by měla být apolitická, což není. Dědeček byl za první republiky policista, a ti dokonce ani nesměli, podobně jako jiní státní zaměstnanci, včetně soudců, volit. Mimo jiné proto, aby byli udrženi mimo politiku. A obávám se, že pod velením Koudelky se tento defekt BIS průběžně zhoršoval.

     • Pavel napsal:

      Jak to, že levicoví extrémisté u nás nejsou sledování. Nacionální socialista okmůra a jeho podržtašky jsou výslovně zmiňovaní ve zprávách BIS. To, že se jim to nelíbí, je důkaz toho jak dobře BIS svou práci dělá a toho jak pergill fantazíruje.

     • A. S. Pergill napsal:

      Za levici považuji ANTIFA a některé levicové bojůvky s ní spřízněné. Okamura je nanejvýš střed.

      Kdyby BIS dělala svou práci dobře, tak by byla odsouzena ta partička, co chtěla zapalovat vojenské vlaky. Protože by dodala takové důkazy, že by je z toho komunističtí soudci nevytáhli. Případně by měla BIS něco na ty soudce a oni by si nemohli takto vyskakovat..

     • Pavel napsal:

      Okamůra je populistický žvanil, tedy levičák. Pergillovi s jeho fantasmagoriemi ohledně „komunistických soudců“ jaksi nedochází, že policie a soudy na komoušské bandy nic nemá právě díky dobré práci BIS, která o nich dobře věděla dávno před tím, než se z jejich vlhkých dojmů mohl vůbec stát něco hmatatelnějšího. A na základě pustého žvanění alá pergill soud demokratického státu natvrdo opravdu ale opravdu nikoho neodsoudí. Něco takového by mohlo nastat leda v putinstánu, kde pro změnu procházejí SKUTEČNÉ loupeživé útoky islamistických band jen proto, že těm co ty útoky páchají kryje záda přítel kadyrov.

  • jaroslav napsal:

   Jsi se trochu seknul, ale budiž, hlavně, že známe tvůj názor.
   Nebyla to BISka, ale Vojenský zpravodajství koho úkolovala Nečasová.
   Škoda, že takový nevzdělanci jako jsi ty, mají možnost a právo volit, pak to tu vypadá tak jak to vypadá.

 5. František Balco napsal:

  Přeji vám všem, aby jste si konečně zvolili nějakého sympatičtějšího filutu. I když pak dopadnete stejně, ale ať je alespoň šarmantní.

 6. Ladislav napsal:

  ach jo , proč musíme mít takového prezidenta , to si přece nezasloužíme.
  Myslí si že je vůdce a stratég a zatím je to lhář s papalášskými sklony.

 7. petrph napsal:

  Pro dobrou paměť, ono toho bylo mnohem víc. třeba vyhození policejního prezidenta Lessyho, pak „pro forma“ odvolání jeho nástupce Červíčka.
  Taky reorganizace policie za ministra z ČSSD Chovance, v rámci níž byl „odejit“ v článku zmíněný Šlachta (a taky s ním, jak se psalo, odešla řada kvalitních lidí).
  Takže je asi zbytečné, házet všechno na Zemana, vyhazovat lidi z bezpečnostních služeb, pokud politikům škodí, je oblíbená činnost všech politiků ve vládách
  Jenže ono jaksi taksi pak záleží na naturelu těch lidí, kteří zase nemají – při takovém „přístupu“ vlády (a nikdo jim nepomůže) zájem si kvůli obraně práva ničit svou kariéru jako za disentu.
  Čili, když se na to podíváme z téhle strany, Lang skutečně dostal ředitelský post na NBÚ, odejitý Šlachta dostal od Babiše flek u celníků, Lessy se později stal českým policejním atašé v Bratislavě, Červíček šel do politiky za ODS (dokonce snad byl senátorem?),zmíněný Kubice to později dotáhl až na ministra vnitra,
  Mráz kopřivu nespálí, jak praví jedno hezké přísloví. Na to si taky zvykejme

 8. Ivan Veselý napsal:

  Pletete si BIS a Vojenské zpravodajství – prostě jste jen vykřikl do tmy svůj nepodložený nesmysl protože vám schází paměť.

 9. Pavel napsal:

  Takže hradní čučkař chce zrušit bisku a pergill zase vojenské zpravodajství. Nechcete vy dva náhodou zrušit ČR jako celek?

 10. Štefan napsal:

  Zajímavé … pohled na to, co dělá Zeman. Nebo dělal. Po té, co předvedla politika Modrých ptáků, minimálně nemá kdo co vyčítat. No a co Kalouskovou houpání nad „Demokracií“ v politice ČR?… Nikoho nezajímá Usnesení čísla 653 Poslanecké sněmovny ze dne 6. června 2019 – jak se s tím „Čučkaři“ v BISce vypořádali?

 11. vlad napsal:

  BIS jako filiálka CIA nemá v ČR co dělat. Tím, že je řízena z jiné země, plní zadání cizí rozvědky a přímo ovlivňuje politické dění v ČR. Ten americký pták v symbolu BIS určuje, kdo je komu podřízen. Zlatá STB, které chránila občany ČSSR, dnešní BIS je jen lokaj sloužící jiné zemi na území ČR.
  Právě proto M.Zeman tvrdě kritizuje činnost této služby, která ČR jen škodí. Viz: zpackaná zpravodajská hra po názvem Vrbětice.
  Zajímavé je to, že nikdo se neptá, jakým způsobem se dostaly samopaly české výroby do rukou bojovníků Islámského státu, jak o tom již v roce 2017 informoval britský tisk.
  Naši čučkaři o tom prý nic neví, proto sami britové vypátrali cestu samopalů a munice z Vrbětic přes USA do sídla Islámského státu. Druhá vede přes Bulharsko.
  To ale čučkaři neodhalii, či spíše nesměli zveřejnit, tak to udělala Britská tajná služba. A Koudelka měl u Zemana vymalováno

  • Jaromír napsal:

   Tu podřízenost BIS cizím tajným službám by bylo vhodné doložit konkrétními důkazy. Orel či orlice ve znaku není důkaz, stejně, jako není důkaz orlice ve znacích některých našich měst o posřízenosti cizím tajným službám.

   Když už jsme u toho srovnání s STB, tak o její podřízenosti sovětské KGB existuje a bylo zveřejněno sdostatek důkazních materiálů a svědectví.

  • Jaromír napsal:

   Píšete:“ Naši čučkaři o tom prý nic neví, proto sami britové vypátrali cestu samopalů a munice z Vrbětic přes USA do sídla Islámského státu. Druhá vede přes Bulharsko.
   To ale čučkaři neodhalii, či spíše nesměli zveřejnit, tak to udělala Britská tajná služba. A Koudelka měl u Zemana vymalováno“

   Můžete zde, prosím, uvést konkrétní, přímé odkazy na veřejné dokumenty britské tajné služby, které by vaše tvrzení dokládaly či potvrzovaly? Nemám na mysli citace z tisku, ale skutečně přímé odkazy na tyto dokumenty.
   Děkuji.

 12. Lojza napsal:

  Až tihle šmejdi, zrádci, cizí agenti, podvodníci, zloději a nejhorší spodina Česka i Slovenska zmizí v propadlišti dějin (nejlépe v base), uspořádám velkou rodinnou oslavu. Už aby to bylo.

 13. Karel Vogel napsal:

  U českého národa má tenhle pro ruský president ani ne třicetiprocentní podporu,
  Nejedlý jedná za presidenta s ruským velvyslancem u nás , Minář je darebák stejně jako jím dosazený správce lánské obory, souzený ve dvou kauzách. Asi z toho mají prospěch všichni tři. To jsme na hradě ještě neměly. Ať se styděj ti co ho volili.

  • Jaromír napsal:

   Ti, kdož ho volili se kvůli tomu nemají proč stydět. Volili ho pro jeho sliby o spojování rozdělené společnosti a podněcování obav, které v té době rezonovaly naší společností.
   Není to jejich vina, že sliby nenaplnil, a není jeho zásluhou, že se obavy ukázaly jako liché.

   • Honza napsal:

    Já myslím, že zas tak sofistikovaná úvaha za tou volbou nebyla. Takoví lumeni to nejsou. Prostě se báli, že sem Drahoš pustí migranty.

    • Pavel napsal:

     Což byla a je jen a pouze volební lež hradního čučkaře. Podotýkám, že pro jedince s alespoň průměrnou inteligencí to byla lež zcela průhledná.

     • A. S. Pergill napsal:

      Vzhledem k tomu, že se o těch migrantech opakovaně docela pozitivně vyjadřoval, tak bych byl opatrnější.

      Nevolil jsem ho sice z jiného důvodu, ale ten do jisté míry s tímhle taky souvisí. Když vlezl někam jakési feministické nevládce, mohl udělat to samé i vůči nějaké „dovozní“.
      Prostě a jednoduše, člověk, který upřednostňuje skřeky jakýchsi pochybných aktivistů nad platnou legislativou, na tenhle post nepatří.

     • Honza napsal:

      Otevřeně řečeno, p. Drahoš zrovna dvakrát důvěryhodně nepůsobil. Já osobně se domnívám, že tam byl nastrčen, aby odčerpal hlasy kvalitnějším Zemanovým soupeřům.

     • Pavel napsal:

      Otevřeně řečeno, ve srovnání s hradním čučkařem je Drahoš stejně důvěryhodný jako Mirek Dušín. Pergillovy fantasmagorie na téma, kdo se jak a o čem vyjadřova jsou opakovaně pro smích. Doložit prozatím nebyl schopen nic.

     • A. S. Pergill napsal:

      To, že na příkaz jakési obskurní feministické nevládky zrušil výstavu fotografií, pořízených rekonstruovaným mokrým kolodiovým procesem (tedy výstup z výzkumu prováděného ČAV) je prostě neoddiskutovatelný fakt, a psalo se o tom jak na webu ČAV, tak i na řadě webů, zabývajících se fotografií. Za to, že nezvládáte tyhle informace sledovat nebo dodatečně dohledat, opravdu nemůžu. Nemůžu ani za to, že mě napadají ošklivé věci typu, že by lidé takto neschopní najít důležité (v politickém kontextu) informace neměli mít volební právo.
      To, že je velké riziko, že krom těch feministek strčí hlavu do jistého tělesného otvoru ještě někomu jinému, je prostě můj názor, na který mám právo.

     • Pavel napsal:

      Takovou míru sebekritiky, bych od vás nečekal. Neschopnost racionálního úsudku a přítomnost brutálního ideologického filtru diskriminujícího vás jako voliče jste ostatně u sebe prokázal již dávno. Jako třeba teď, kdy blábolíte o něčem o čem zcela evidentně víte kulové. Protože jediné o čem se psalo, že tuto výstavu zrušil ředitel knihovny AV nikoli Drahoš. Že vaši ideologičtí koně „strkají“ dnes a denně hlavy do „tělesných otvorů“, kde komu, je prostě fakt nikoli riziko.

   • Jaroslav napsal:

    Jako kdyby Zeman nějaké sliby plnil!

    • josef napsal:

     … tak jemu v podstatě stačilo, že řekl, že bude objíždět místa v republice a tam bude vystupovat – to bylo logické, protože byl jako první prezident volen přímo. To byl v tomto prvním období de facto triumf, který ale vyvolal i protireakce, které byly příčinou toho, že v komunálních a krajských volbách byla zvolena „individua“ ostře se proti němu vymezující (viz např. typu Hřib – byť v samotné Praze Zeman podporu nikdy velkou neměl). No a v druhém jeho období se už tito lokální šéfíci začali vymezovat proti návštěvám tím, že požadovali mj.úhrady spojené s touto návštěvou (asi správně), pak i přibývající velký problém s covidem a také i churavějící zdravotní stav … No a tak zbývá už jen čas k dosloužení funkce… On ale prezident obecně nemá až tak velké pravomoce a oba prezidenti po Havlovi se snažili udržovat „výdobytky“ po něm… Zemanovi tak stačí občas něco „povzbuzujícího“ pronést do éteru a nálada u jeho protivníků je navozena (skoro až do nepříčetnosti)…

 14. Ivona napsal:

  Vše je k uzoufání. Přijde mi, že žijeme v jiném světě.😉

  • A. S. Pergill napsal:

   Naštěstí se začínáme dostávat do jiného světa, než v jakém by nás chtěla mít progresivistická levice. Doufejme, že tam se nikdy nedostaneme a aktivně pro to pracujme.

 15. Manitius napsal:

  Náš lid řídící se moudrým selským rozumem si jistě v příštích volbách zvolí dobrého prezidenta. Nejlépe nějakého migranta z blízkého či dálného východu, který si u nás založil výnosný byznys se lží.

 16. A. S. Pergill napsal:

  Si děláte legraci, ale vyjma Václava Klause seniora opravdu není vidět v naší politice osobnost vhodná na tento post. Která by reflektovala zájmy většiny naší společnosti, jak to dělá Zeman.

  • Josef II napsal:

   Pergille kontrolní otázka. Je podle vás lhář Zeman nebo Babiš?

   • A. S. Pergill napsal:

    BIS úkoluje (mj.) předseda vlády. Takže je v jeho moci jí odposlechy zakázat, i když je má povolené soudem.

    • Josef II napsal:

     Pergille,vy jste šalamoun.Konkrétně Zeman prohlásil,že mu Babiš slíbil,že zastaví odposlechy,Babiš tvrdí ,že nic takového neslíbil.Kdo teda lže?Ve slušné zemi by museli odstoupit oba.Činnost BIS nekontroluje a neúkoluje Babiš,ale vláda.Povolení soudu je nadřazeno nad Babišovým zákazem.Zeptejte se na to ministerstva zdravotníctví.

     • A. S. Pergill napsal:

      Nejsem si jist, zda je povolení soudem nadřazené tomu, kdo BIS šéfuje (a Babiš je předseda vlády). V tom prvně uvedeném případě bych spíš věřil Zemanovi.

     • Pavel napsal:

      Jinými slovy volíte lháře, pergille.

Přidávání komentářů není povoleno