Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Jak rozmáznout Pitharta, Babišova doupata neřesti a skutečná demokracie kotelnice Jílkové

Tato mrazivá lednová doba láká k výšlapu na nějakou tu horu. Má to vedle prvku rekreačního i svou hodnotu observační: máme pak tu naši kotlinu, ten náš politický kotlíček, pěkně jako na dlani. A můžeme shora hledat jeho dno. Tento týden jsme opět našli, tak pojďme na to. 
 • Předseda vlády Bohuslav Sobotka odmítl jmenovat bývalého předsedu Jazzové sekce Karla Srpa do Etické komise, jak požadoval prezident Zeman. Srp prý totiž donášel estébákům, třeba na písničkáře Jaroslava Hutku. Sympatické je, že to Srp nevzdal a zbylým členům Etické komise to nandal pěkně po estébácku.

„Jsou to kariéristé. Jenže my na ně budeme pořád dohlížet. Ať si z nás nechtějí udělat nepřátele nebo my je tak rozmázneme od Pitharta až já nevím kam. Nebudeme si brát servítky. Máme tu materiály proti každému a pro každého.“
(Karel Srp v rozhovoru pro Novinky.cz, 25. ledna 2017)

ovč

Premiér Sobotka se ukázal jako obyčejný nevděčník. Prezident Zeman mu před třemi lety do vlády sám rád musel podepsat Andreje Babiše, který se z čistě procesně-technického hlediska nachází v podobné situaci jako Srp. Sobotka mu laskavost neoplatil. Jak ukazuje přiložená fotografie, následky budou tyto: křeslo v Etické komisi zůstane neobsazené, však ono se tolik nestane, za ten bytelný stavební kámen do základů vztahu Hrad–Lidový dům to devět měsíců před volbami stálo.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Víte, co je hazardní herna? To je dům, v něm automaty a sem tam nějaký hráč. Ty nelegální se od legálních liší čistě administrativně – tím, že nemají příslušné povolení. Jenže se blíží volby, lid je třeba udržovat v atmosféře válečného stavu, a tak ministr financí Andrej Babiš přišel s krásným pojmem: doupě nelegálů.

„Od 1. ledna 2017 získala možnost postihovat nelegální provozování hazardu díky nové legislativě i Celní správa, což se okamžitě projevuje v jeho potírání. Celníci postupují v boji s doupaty nelegálů velmi aktivně.“
(ministr pro používání novotvarů v češtině Andrej Babiš v tiskové zprávě MF, 27. ledna 2017)

Nelegál je pojem pocházející ze zpravodajské komunity, což je téma, které by Babišovi mohlo být blízké. A my musíme říct, že se nám ministrův cit pro zavádění nových pojmů velice líbí. Ač původem Nečech, obohatil češtinu víc než kdekterý rodilý mluvčí. Chceš Babiše? je otázka, zda si nakupující přeje vydat účtenku. Nebo babišovné či Babišovo ticho – psali jsme o tom nedávno tady.

 • Existují určité zkreslené představy o tom, jak lid v praxi vykonává zastupitelskou demokracii. Nejčastěji se mylně tvrdí, že jde k volbám a prostřednictvím zvolených zástupců se podílí jak na vládě, tak na její kontrole. Jenže je to omyl.

máte slovo

„O čem je demokracie? O tom, že i my občané můžeme hovořit do věcí veřejných. Řeči, že můžeme promlouvat jednou za čtyři roky vhozením hlasu, to je strašně málo. Proto existují občanské iniciativy, demonstrace, tak můžete vyjádřit názor na průběh vlády. Máte slovo umožňuje každému občanu v této zemi přijít a veřejně říci odpovědné osobě svůj názor.“
(předsedkyně televizní demokracie a disidentka Michaela Jílková v rozhovoru na Radiu Wave, 26. ledna 2017)

Takže prosim vás. Jestli máte problém s parlamentní žvanírnou nebo vás štvou zastupitelé u vás v obci, nezakládejte ty iniciativy, nedemonstrujte, ale zavolejte na Kavky. Telefon je 261 137 766, na záznamník se tam vykecejte, když budete mít štěstí, oni vás do té demokracie snad pozvou. A když ne, zkuste to na lampárně na Hlavním, to je taková druhá varianta.

Prostě se nám celkově zdá, že se mezi lidem zvyšuje hladina sdílené blbosti. Ale nezoufejme. Američtí vědci už vypěstovali hybrid mezi člověkem a prasetem, v němž je možné vyrábět jakékoli orgány včetně mozku. Takže existuje určitá naděje, že brzy už nebudeme muset přemýšlet vůbec. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

13 komentářů

 1. vlach napsal:

  dobré, mohu zaslat občas téma?
  JV

 2. petrph napsal:

  Poměrně dobře a s nadsázkou popsáno.
  Ono totiž, nejen že „Prezident Zeman (Sobotkovi) před třemi lety podepsal Babiše..a Sobotka mu tu „laskavost“ nyní měl u Srpa oplatit . V obou případech je totiž další „pozoruhodná shoda“.
  Totiž v obou případech soudy konstatovaly že dotyčný (Babiš i Srp) s STB nespolupracoval. (I když se dá fakticky prokázat že spolupracoval.)
  Takže náhle narážíme na dosti složitou konstrukci dnešních elit, které musí vysvětlovat, že „v těchto případech “ není třeba z etických a morálních důvodů usnesení soudu brát. Což se dalo eticky vysvětlit pár let po sametu, když se měli trestat komunističtí zločinci a práskači. Ale netrestali.
  V dnešní době se čtenář musí hlavně ptát k čemu dnes, 28 let po konci komunismu existuje „..Etická komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu “ do které si vládní politici dosazují svoje kamarády..

 3. Zdeněk Pavel Kranz napsal:

  Asi taky sdílím blbosti,ale proti tomu co sdílejí někteří politici je to jen slaboučký odvar.

 4. Němec napsal:

  Pokud Karel Srp tvrdí, že mají materiály proti každému a pro každého , tak by mne zajímalo zda mají matriály i na současného prezidenta USA. STB byla dokonalá organizace a jistě měla v hledáčku i Trumpa s jeho ženou. Možná, že STB a tím pádem i KGB nějaké materiály měla a možná má. To by také vysvětlovalo jeho postoj k Rusku a Zemanův k agentům STB. Je to silné kafe ale taková je dnes realita na soc. sítích. Proč urážet slušné jako pan Pithart ?

  • petrph napsal:

   Ale no tak. Je skutečně nutné stále po 28 letech strašit komunisty a STB? Není lepší přijmout skutečnou realitu současné doby. A v ní platí za prvé, že americký prezident se může dohodnout s ruským prezidentem, protože není jeho věcí řešit problémy Evropy? A za druhé, že Zeman ale i všichni ostatní dnešní politici dosazují do státních funkcí svoje kamarády?
   Takže možná vyjít z této reality, a jí se pokusit obecně řešit. Nikoliv se spolehat na bulvár, co na koho zase práskne..

  • Weber napsal:

   Pokud si neděláte legraci, tak musím upozornit, že z dostupných informací mám ověřeno, že v STB pracovali hlupáci, kteří by se jinde neuplatnili, kteří si byli vědomi svých pokleslých charakterů a proto byli ochotni bezostyšně pracovat pro nelidskou organizaci KSČ. Dařilo se jim zastírat svoji neschopnost angažovaností ve prospěch režimu a nebýt dozoru KGB, tak by byli jen pro legraci. Protože byli členové STB neschopni cokoli udělat na základě faktů a vlastního šetření, tak si vymýšleli pohádky na nevinné občany, aby vykázali nějakou činnost. Oni z deficitu vlastního intelektu věřili, že socialismus bude trvat na věky a tedy se neprozradí jejich dílo. Když přišla revoluce, tak usilovně pálili ty svoje výmysly, aby se na to nepřišlo, za co brali svoji gáži. Bohužel, vše nestihli a proto dodnes jsou mnozí poctiví občané vláčeni médii pro svoje údajné poklesky. To se týká právě v současnosti pana Srpa například. Možná jednou někdo přijde s nápadem ocenit právě ty flákače z STB za protikomunistickou činnost, neboť svůj pozitivní díl na pádu režimu nepochybně mají také. Trochu nezasloužený, ale mají.

   • petrph napsal:

    Už ve větě „..v STB pracovali hlupáci, kteří by se jinde neuplatnili“ je přičinný omyl. To byl jeden z principů bolševického státu, že inteligentní a schopní lidé zde nemphli často najít uplatnění odpovídající svým schopnostem – protože všechny podniky a instituce byly státní a pod kontrolou komunistů. Tudíž – jednou z mála možností bylo, že tito schopní lidé přijali komunistickou ideologii a ta jim pak umožnila – samozřejně v jejím zájmu- jejich schopnosti využívat.A tedy i v STB. Můžeme je nazývat kolaboranty, ale hlupáci to rozhodně nebyli.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    … v STB pracovali hlupáci, kteří by se jinde neuplatnili, kteří si byli vědomi svých pokleslých charakterů a proto byli ochotni bezostyšně pracovat pro nelidskou organizaci KSČ.”
    A těch několik, co hlupáci nebyli, a dovedně skryli své pokleslé charaktery, se dali k „lidské“ organizaci ODS a tak se z nich stali miliardáři.

 5. kučerová napsal:

  až budete mít duchod po 40 ti letech odpracovaných let necelých 7000 kč, pak se nebudete hádat o blbostech a začnete konečně řešit dobré věci, ale na to vy boháči n emáte ani to svědomí natož nějakou hrdost, tak si dál užívejte svých peněz a nás neotravujte svými rozmary

 6. Ferdaklaus napsal:

  Etická komise !už jen ten název je komický.
  PAN Srp založil Jazz sekci která byla ve svý době oázou proti bolševickýmu marasmu té doby.
  A ten kdo dnes napsal tento úvod je asi té doby plodem .
  Určitě je to další neochvějně bojující placený mudrlant u stolu jménem robot bez svědomí.

  A řeči pana Hutky jsou mimo ten raději utekl bez boje a řeší jestli byl větší hrdina? ne stal se vyzvejklou bambulí hezky placenou za zásluhy v odboji.Jo to je ta etika

 7. nováček napsal:

  Přiznávám se, že většinu názorů z článku rád sdílím.

 8. Němec napsal:

  Kdo si myslí, že v STB pracovali hlupáci tak se velmi plete. Vím to nejen ze svých zkušeností ale například jejich velitel generál Lorenc je člověk s velmi vysokou inteligencí. Nevím zda ještě žije. Ale jistě to dosvědčí jeho spolupracovníci co jsou dnes miliardáři.

 9. t117 napsal:

  jen technicka: prase je velice inteligentni zvire (ma smulu, protoze pro cloveka je to jednak potravni konkurent a jednak take samotny zdroj potravy) – nechci se odvolavat na tu tolik proklinanou politickou korektnost, ale davat primer: mit praseci mozek ~ nepremyslet je vskutku nesmysl…

Přidávání komentářů není povoleno