Jak Herman vytočil komunisty, rozvodová pře budoucích bývalých koaličních partnerů a proč se bojí Babiš Ústavy

Napsal/a Robert Malecký 28. května 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Nejlepší ministr financí Andrej Babiš už není ministr, postaral se o to ten nejhorší. Je to samozřejmě kampaň a účelovka, to už známe. Mezitím vyšlo najevo, že Babiš podsekl příští rozpočet u resortů, které vedou socialisti, ti jsou z toho rozčilení, protože nemají na sliby do kampaně. Tolik v krátkosti dění uplynulého týdne, nyní k některým událostem podrobněji. 

  • Pětadvacet let se v české sněmovně nestane nic, co by stálo za větší pozornost, a pak přijde nenápadný lidovecký ministr Daniel Herman a ve dvou odstavcích shrne to nepodstatnější za celá ta léta.

„Komunisté měli 40 let na to, aby tuto zemi zdevastovali morálně a hospodářsky takovým způsobem, že se z toho hrabeme dodnes. (…) Je to nepřijatelné a je to hanba české politiky, že komunisté stále v parlamentu sedí.“
(ministr kultury v průběhu sněmovních interpelací, 25. května)

[aesop_video align=“center“ src=“youtube“ id=“TcSClvetj0g“ disable_for_mobile=“on“ loop=“on“ autoplay=“on“ controls=“on“ viewstart=“on“ viewend=“on“ revealfx=“off“]

Komunisti se samozřejmě příslušně rozčilovali. Slovo si vzal například bývalý komunistický policajt Zdeněk Ondráček, který pro jednou zapomněl na svůj dávný zvyk bušit do demonstrujících žen a dívek, tak bušil aspoň do poslanecké lavice.

„Dnes dopoledne bylo ve Sněmovně zase veselo. Postaral se o to pomatenec Herman. Ale nenechali jsme si to líbit a dostal to v plné parádě zpět. 
(poslanec-mlátička Zdeněk Ondráček na Facebooku, 25. května)

Nejlepší na celé věci je fakt, že reakce těch našich hodných reformovaných komunistů, co na člověka nejdou, Hermanova slova plně potvrdila a dala jim váhu.

„Podle našeho soudu je NATO agresivní pakt, podle našeho soudu NATO není mírotvůrce.“
(předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, 25. května)

„Není to nic, co by občané ČR potřebovali slyšet.“
(poslanec KSČM Stanislav Mackovík, 25. května)

Zvlášť poslední reakce poslance Mackovíka ukazuje touhu, s jakou by bolševici i v roce 2017 rádi ovládali naše životy včetně myšlenek a svázali vše jednotným ideologickým proudem. Tím správným, samozřejmě.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Mýdlová opera koaličního vládnutí ČSSD a hnutí ANO vstoupila do své terminální fáze. Konkrétně na sebe teď budoucí bývalí koaliční partneři svolávají právníky a vyhrožují si soudem.

2017-05-27 (3)

„Vaše výroky, činěné veřejně zejména na oficiálních tiskových brífincích, mají ve vztahu k mé osobě difamující povahu, negativně ovlivňují mou pověst a čest na veřejnosti, vážnost ve společnosti a také pověst a postavení v politických vztazích. Důrazně bych Vás chtěl požádat, abyste se zdržel dalších výroků směřujících obecně k tomu, že neplním řádně své daňové povinnosti nebo že zneužívám finanční správu. V případě, že tak neučiníte budu uplatňovat svá práva na ochranu osobnosti soudní cestou.“
(Andrej Babiš píše Bohuslavu Sobotkovi předžalobní výzvu, zveřejněno 22. května)

Jak to mají v rukou právníci, rozvod je nevyhnutelný. 

  • Přitom jsme si mohli těch skoro tři a půl roku ušetřit. Nemusela být mezi lid zaseta závist, udávání, podezření, že živnostník je automaticky lump, řada podnikatelů mohla být ušetřena hrůz likvidace pomocí zajišťovacích příkazů zneužitých berňákem, prostě mohlo být Česko ještě nějakou chvíli dobrým místem k životu. Stačilo málo – aby někdo zkraje roku 2014 řekl Babišovi, že existuje Ústava.

„Takže on zneužil svoji funkci na politický boj a začal tvrdit, že tady je Ústava a Ústava je víc než koaliční smlouva. Samozřejmě má pravdu, ale měl nám to říct na začátku. Měl nám říct, že je Ústava. Že nás odvolá, kdykoli bude chtít, tak bychom asi těžko s ním do vlády šli.“
(odvolaný ministr Andrej Babiš v rozhovoru pro Radiožurnál, 24. května)

Rozmohl se nám tu poslední dobou takový nešvar stavět povolební koalice podle předvolebních průzkumů, někteří novináři už dokonce napsali, že je téměř jisté, že bez Babiše se příští vláda neobejde. A přitom je řešení jednoduché. Stačí základy občanské nauky na úrovni sedmé třídy, mávat kolem sebe Ústavou a v případě nutnosti z ní dokonce začít předčítat. Babiš do toho nepůjde.

Tak vidíte, nakonec to tak strašné nebude. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)