Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
,

Ivan Gabal: Tak si budeme zas volit prezidenta! A kterýho, milostpane, zase Zemana?

GLOSA. Kdyby se nenaštval ten vojenskej felčar, kterýmu rozkázali, že má Zemana vyléčit, aby mohli dál s Babišem všichni vládnout, nikdá bychom se pravdu nedozvěděli. A přitom on Miloš už byl úplně zmatenej: říkal Viktorovi Andreji a Andrejovi Moniko, já ti dám tu abolici, hned jak tě jmenuju ministerským předsedou.

Celej zmatenej sice prezident byl už dlouho, ale furt byl použitelnej, jenom chtít… Jen kdyby tomu felčarovi neruply ty nervy. A kdyby si taky nějakej zelenej Kutílek nevyvzpoměl a tu věc s fixlovaným podpisem a ukradenou Ústavou nepodal na policii, mohlo to lehce vyšumět. Protože, znáte to, policajti i prokurátoři uměj i neslyšet nebo to všechno aspoň dlouho studovat.

Chytání lelků s prezidentem

Pan premiér Babiš mohl dál krásně jezdit za prezidentem do Lán, posedět, pochytat bezduché lelky a pak si odvézt podepsaný papíry a vládnout dál. Ústava prostě jak namazanej strojek, všichni sytý a spokojený, a na svým.

Nikdo o impíčmentu, jak se česky po zemanovsku říká, o zbavení Zemana právní způsobilosti ani slyšet nemusel a nechtěl, protože to hradním chlapcům jelo jak parní lokomotiva. Jeden jurodivý komunista předělanej na blouznivého katolíka, druhý specialista na parcely a dotované chalupy a vlekař, třetí obchodník s benzínem a putinovejma appkama do mobilu. Všichni hezky bez prověrky, a proto bez blbých dotazů, odkud co vzali.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Kámen se v Lánech láme, kšefty kvetou, Zeman v limbu nebo v nemocnici, co si víc přát. Jen kdyby tomu felčarovi nepraskly ty nervy. Když to teda prasklo a zjistilo se, že Miloš, s očima v sloup, je a zůstane práce neschopnej, všechno se pokazilo.

Najednou bylo jasno, že se na Hradě může uvolnit ten prezidentskej šolich, a kdo by to nechtěl, že ano. Tak hned Babiš zařval na těžkou službu konajícího kancléře, ať táhne, protože už by mu zacláněl, když tam Zeman není. Senátoři hned vyrazili s potícíma se rukama na ústavní Route 66, aby Zemanovi sebrali jeho „hrnečku vař“, a hradní se začali kroutit, že voni podpis v žákovské knížce pro sněmovnu nefixlovali.

A nějakej Vondráček, kterej si původně vydělával lichvou a hraním na kytaru, se tam zrovna nachomejtl a ten fixlovanej papír s podpisem vynesl a ani si nevšiml, že Miloš má ty voči v sloup. Všichni se mu pak smáli, že je pitomec, až se už v parlamentu skoro nemohl ani ukázat.

A vládnou tam dodnes

Andrej s Monikou pochopili, že hradní šolich by jim zajistil ochranu, dokonce i proti pistolníkům z americkýho berňáku, kterých se von fakt bojí. Tak proč by si pro tu dosmrtnou imunitu nešel.

Rozklepaní senátoři se statečně vrátili s novým prezidentským heslem Pravda a lékař zvítězí, když už je lež v bezvědomí na lopatkách. Nejrůznější kandidáti a kandidátky pak začali generálsky šturmovat Nerudovkou k Hradu, ale tam jim už nikdo neotevřel.

Policie nemůže najít hradní pacholky, aby je zalígrovala jako tehdy Nečasovou a sebrala jim nakradený zlatý pruty. Voni si totiž zřejmě pobrali svých pět švestek, vyndali diplomatický pasy z prádelníku a kdo ví, kde je jim konec.

A jak to v Čechách chodívá, dodnes je vegetativní Zeman nevědomý ve špitále prezidentem bez pravomocí, ale s podporou Senátu. A zastupuje ho Andrej s Monikou, skoro jako prezidenti. A pokud nezemřeli, sedí si tam a vládnou šťastně dodnes.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

15 komentářů

 1. pablo41 napsal:

  Dobré !

 2. petrph napsal:

  Když ono to tak bohužel (plus mínus podrobnost)i je., Ono jde spíše o to, ten , vojenskej felčar je ředitel Ústřední vojenské nemocnice a takovej bordel by mu neprošel ani za Čepičky.
  Že v takové krizové situaci udělají civilisti (rozuměno politici a úředníci), jedině chaos, s tím se halt musí počítat.
  Nicméně, jak praví dále pohádka „nakonec se vše v dobré obrátí , brzy se v  parlamentu zjeví sudička Pekárová zruší zlé kouzlo a jmenuje novým emirem moudrého pana Fialu, a klid, prosperit a štěstí se rozlije celou zemí.
  A jak to bude s králem Zemanem, uzdraví se, nebo bude králem někdo jiný, a kdo, ptají se jistě dychtivě nejen děti….
  Ehm, že jsem si vzpomněl na jednu velice ale velice vulgární anekdotu, která končí slovy „Na to jsi snad dost starej, abys ještě věřil na pohádky“…)))))))

 3. Dalibor Rose Ph.D. napsal:

  Děkuji, že stále existují inteligentní lidé….a myslím to opravdu tak, jak to píšu…..bez ironie atd., Ono dnes rozpoznat smysl vět, které jsou současní psavci schopni vyprodukovat je myslím na několik VŠ….

  Váš text mně tedy nejen pobavil, ale také mi udělal radost, protože inteligentní sdělení jsem v podobné formě již dlouho nečetl….

  Jen se moc obávám, jestli alespoň větší počet čtenářů pochopí, co jste jim tak podle mně vtipně a na úrovni sdělil…….

  Mějte se a díky

  D.Rose Ph.D.

 4. Tondach napsal:

  Kdyby to šlo, byl by Zeman prezidentem potřetí! Ty téměř tři miliony jeho úplně zmagořených voličů nikam nezmizely ….

  • Sámo napsal:

   Není pravdou to, co si myslíte o Zemanovi a jeho dalším vítězství v neexistujícím třetím mandátu Zemana. Za první to nejde ze zákona, za druhé bylo jasné, že Zeman nedá fyzicky ani mentálně ani celý druhý mandát, během kterého znehodnotil všechny své přednosti a ukázaly se naopak všechny jeho nectnosti, z nichž nechal Zeman vyniknout především svou pomstychtivost.

   • Pavel napsal:

    Hradní čučkař nedal mentálně ani své ministerské předsednictví. Výsledkem byly zlodějiny, tunely, záplava nesmyslných předpisů.

  • Iva napsal:

   nejen že nikam nezmizí, ale půjdou volit Andreje a třeba za prezidenta…….. A potom uvidíme ty zázraky….

 5. Ivan napsal:

  Když nového prezidenta, tak pořádného. Hlavně žádnou babu jako na Slovensku a žádného kulatolebce nebo Pepka Vyskočila.

 6. Tomáš napsal:

  Samozřejmě, že do této situace okolo impeachmentu prezidenta Zemana patří také nominace nových kandidátů. Probleskuji kandidáti s akademických sfér z obou center. Jen tak, „na hruby pytel patří hrubá zaplaťa, do té doby bude First ministr z akademické sféry z Brna v takovém kolotoči, že nebude vědět, která bije. Kde tedy hledat vhodného kandidáta na prezidenta, lehká odpověď by byla toho kdo vede opozici, ten je, ale tajemnejsi jak hrad v Karpatech. Překvapení nejsou vyloučena a cerny kůň, odkud by se vzal jako Přemysl Orac ze Stadic. Ano, bude to zapeklita volba, ekonomická krize, Covid – 19take nezmizí a známé příboje nenávistí nezmizí. Tak se sáhne mezi generály, jednou se to zrealizovalo, ale znova, trochu silná káva. Diplomat to už zde také bylo a brnela nám z toho hlava čtyřicet let. Vyčerpal jsem různé okruhy činnosti a musim se priklonit s pokorou k Prozretelnosti, která nepochybně vybere kandidáta na nového prezidenta a snad jej zvolíme v prime volbě. PČR je z této volby vyjmuty, ano je to křižovatka hodně složitá a zaludna.

  • A. S. Pergill napsal:

   Nero nechal zvolit senátorem svého oblíbeného koně. Taky náznak řešení …

  • petrph napsal:

   Což o to, ty úvahy ohledně dalších kandidátů i z  akademických sfér či dalších elit jsou zajímavé. Jenomže, jsou je tady
   a) Totiž že nyní se ti kandidáti nestřetnou „s ošklivým Zemanem“ (nebo jak to popsat), ale jen mezi sebou v přímých volbách (dokonce prosím, finalisté v druhém kole). Vyhraje-li ten či onen z  nich (po kom se sáhne) , už příliš „zajistit nelze..

   ale za b) Kdo jim /každému z nich) zaplatí prezidentskou kampaň. Což jsou tedy desítky milionů Kč. Ještě Drahošovi to zaplatila jakási skupina podnikatelů, jenomže opět, to bylo „proti Zemanovi“ Aby někdo desítkami milionů podpořil nějakého akademika proti jinému (když ty peníze můžou vyletět oknem), nedává příliš smysl..

 7. Radomír napsal:

  Ivan Gabal s jeho výrazivem o prezidentském „šolíchu“ poněkud překračuje meze slušného kulturního chování.

  • Pavel napsal:

   „Meze slušného chování“ To jste slyšel kde? Tyhle meze zmizely dávno v prachu na cestě bureše, hradního čučkaře a jejich podržtašek za koryty v podobě ústavních funkcí.

  • skeptik napsal:

   Nejspíše se tak stalo proto, že meze slušného chování už mnohokrát a bez jakéhokoliv ostychu překročil Miloš Zeman.

  • Ladin napsal:

   Ale di ty brepto, Jarka Hašek by ještě přitlačil na pilu …

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost