Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
,

Ivan Gabal: Češi jsou banda simulantů, ale prezident pokračuje v těžké službě vlasti

Příslovečná věta o našem národě (v originále Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande) od vojenského felčara Bautze, dostihla Josefa Švejka při odvodu do c. & k. vojska. Dostavil se k němu na vozíčku a o berlích. Na Bautzeho otázku „Co vám ještě schází?“, kromě superarbitrování pro blbost, Švejk odpověděl: „Poslušně hlásím, že jsem revmatik, ale sloužit budu císaři pánu až do roztrhání těla…“

V duchu této nejlepší tradice můžeme i dnes vidět nové a neméně legendární pokusy služby dychtivých prezidentských úředníků prokázat, že navzdory svým chorobám i věku pokračuje pan prezident v těžké službě vlasti i z nemocničního lůžka.

Zemanem až do roztrhání těla

Spolu se svým věrným Vondráčkem, a dnes již zběhlým kdysi „věrným“ Babišem, slouží lidu této země také až „do roztrhání těla“. Viděli jsme to dokonce nafilmované v televizi, i to velké úsilí a vypětí navzdory opatrnickému povyku lapiduchů ze špitálu, kteří nic ze státnických skutků nemohou pochopit.

Nejsme tedy, my Češi, žádní simulantenbande. Prezidentovi muži dnes a denně dokazují, co obnáší věrná služba churavějícímu vrchnímu veliteli, který i z lůžka koná bez ohledu na své zdraví, na svůj věk a na břemeno dosavadní služby. Je nadále schopen vtipkování i oběti, jakkoli nemoc jistě nepředstírá. Mohl by jistě ležet v nečinnosti, leč on nechce.

Je důležité, že i ti spiklenci ze Senátu tento krásný důkaz státnické služby do roztrhání těla mohli spatřit spolu s celým národem, který zůstává v němém údivu a úctě nad výkony svého vrchního velitele.

Zanechme tedy malomyslnosti, úzkostného pištění pisálků a nepřejících feministek a aktivistek, a dejme státníkovi i jeho věrným čas všechno zařídit a zorganizovat po svém, bez zbytečných pochybností o míře nesimulované nemoci hlavy státu i schopnosti blízkých jeho nemoc překonat a konat i bez odpočívajícího a léčeného státníka.

Budeme se jistě pozastavovat v údivu nad jejich skutky a zásluhami, které zde ještě dlouho setrvají s námi.

Ochránit se před pokrytci

Slyšíme sice netrpělivé podupávání kočárových koní v parlamentní maštali, s novici chtivými vlády, ale upřímně, chceme a potřebujeme je vůbec? Nestačil by nám mocnář s jeho věrnými a blízkými, kteří nebudou váhat přetrhnout či roztrhnout své tělo i těla svých bližních?

Netlačme se do toho vidět, slyšet, rozumět a vědět všechno co se na mocnářově dvoře a okolo jeho lůžka děje. Mělo by nám stačit, že koná, se sebezapřením a opřen o své nejbližší, ale koná… vše co lze.

Je třeba jeho, i tuto zemi, naši vlast, chránit před nebývalými pokrytci, kteří by snad chtěli, aby konal podle zvyklostí nebo aby se svěřoval se svými trably, které jistě těžce prožívá. Leží a vládne, i když je bezvládný. Jen ti zlovolní senátoři by chtěli zbavit moci nejen jeho, ale i jeho rádce. Přitom jsou to právě oni rádcové, kdo tak vysoko drží prezidentskou standartu. Jen díky nim zůstává zatím Senát v uctivé vzdálenosti od hradního majestátu.

Čím déle to všichni vydržíme, tím více se budeme společně, hluboce a dlouho divit. Na Hradě totiž nejsou žádní simulanti, ale velmi činorodí chlapíci, co potřebují využít každou minutu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

69 komentářů

 1. LUDĚK napsal:

  Jsme trapný před celou Evropou a Zeman má solo

  • Alexej Mruzek napsal:

   Jsme trapní před celou Evropou a i sami před sebou. Po smrti Miloše by měl jeho funkci zaujmout jeho otec. Tem je určitě starší a zkušenější.

 2. Stanislav Hlavička napsal:

  Věřím, že se president uzdraví a tajvanec dostane na frak. Celá tato sebranka by měla jít od válu. Do voleb každá strana samostatně, pak by se ukázalo, kdo na to má. A čachry pirátů jsou nedůstojné pro výsledky voleb. Žádná koalice, ale z kola ven. Zdravím všechny rozumné a normální lidi.

  • Pípa napsal:

   No voni jsou vážně Hlavička pane Stando. Vám přijde férovější se s někým spojit do koalice až po volbách a bez ohledu na vůli voličů ??? Mě to přijde jako prasárna a podvod na voličích. Možná je na čase přehodnotit volební právo všeobecné, přímé, rovné a ti rozumní normální lidé by na něj měli skládat zkoušky…

  • Alexej Mruzek napsal:

   Prezident se UŽ NIKDY dostatečně neuzdraví, to je všem zřejmé, takový je život. Jeho jednání je a nadále bude ovládáno současnou neobolševickou hradní klikou, která ho nyní obklopuje. Po smrti prezidenta se tato mocenská klika postará, aby jeho smrt zůstala ještě nějakou dobu utajena. Proto, aby tito proruští švábi získali ještě nějaký čas a pokusili se uzavřít pro naši zemi nevýhodné smlouvy, které by antidatovali a opatřili falešným Zemanovým podpisem.
   Kdybych byl prezidentem já, NIKDY bych se (vzhledem k mému aktuálnímu zdravotnímu stavu) nepokoušel prodlužovat moji funkci prezidenta a co nejdříve bych ze zdravotních důvodů abdikoval. Už jenom proto, aby se naši občané nemuseli v TV dívat na mojí fyzickou a duševní trosku (jíž současný Zeman je).

   • skeptik napsal:

    Jenže ze zdravotních důvodů v naší zemi dokázal abdikovat pouze Masaryk.

   • A. S. Pergill napsal:

    Nejsme Severní Korea nebo něco podobného. Byť by to jakousi tradici u nás mělo – viz známá kauza utajené smrti Rudolfa „Kaše“. Asi by to bylo i technicky neproveditelné.

  • williams napsal:

   Souhlas.

 3. skeptik napsal:

  Zajímalo by mě, v jakém stavu mají játra ti nevolení úředníci z okolí Miloše Zemana. Vždyť i oni jezdili s Milošem Zemanem na návštěvy k Putinovi a na ruskou ambasádu v Praze. Že by popíjel pouze Miloš Zeman a Mynář, Ovčáček a Nejedlý seděli na sucho?

  • A. S. Pergill napsal:

   Přinejmenším nemají cukrovku a další Zemanovy choroby, a jsou taky mladší. To dělá dost velký rozdíl.

   • skeptik napsal:

    To ovšem vůbec neznamená, že nemohou mít játra v …..

    • A. S. Pergill napsal:

     Nemohou, to by už leželi na JIP spolu s ním.

     • skeptik napsal:

      Není pravda. Právě vzhledem k dalším chorobám, o kterých se v případě Miloše Zemana zmiňujete výše, mohou mít játra už v nedobrém stavbu a na JIP ještě ležet nemusí a teprve je něco takového může v budoucnu čekat.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, jistěže mohou mít nabouraná játra, ale pokud jsou schopni se pohybovat po vlastních a nejsou odkázáni na terapii, tak jsou zdravější než on.

      Jinak platí ono známé:
      „Pane doktore, bolí mě játra.“
      „A pijete alkohol?“
      „Piju, ale nepomáhá to.“

     • skeptik napsal:

      Samozřejmě že ti zmiňovaní pánové jsou zatím zdravější, než Miloš Zeman. To nikdo přece nepopírá. To vám jaksi uniklo.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, „mít játra v …“ pro mě znamená mít je za hranicí funkčnosti. A to už na JIP jednoznačně je. Pokud k tomu mají jen namířeno (aby zkolabovali v 70 + jako Zeman), tak jsou ještě pořád OK a pokud by přestali chlastat, tak by jim ta játra nejspíš vydržela do doby, než by zemřeli ně něco jiného. 🙂

     • skeptik napsal:

      Mít játra v … znamená mít játra v … Pergille. Proč to právě u vás znamená mít hned játra zralá na JIP nevím a nevíte to nejspíše ani vy. Můj bývalý kolega ze zaměstnání od lékařů věděl už nějakou dobu, že má játra v … a že by měl přestat pít. Nepřestal, o práci kvůli pití přišel a na tu JIPku se posléze dostal, po propuštění z nemocnice pít opět začal a nakonec zemřel.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, protože jsou-li tam, dochází k insuficienci těch cca 30 klíčových funkcí, které pro organismus vykonávají, a z nichž většina je pro život nezbytná a musí se nějak medicínsky substituovat. Ve starém panu Wrightovi (Přehled klinické fyziologie) je psáno, že „substituujeme-li zvířeti s odebranými játry všechny jaterní funkce, které známe, stejně umírá na nedostatek ‚neznámé jaterní funkce'“. Možná těch jaterních funkcí známe víc (Wright napsal základ své knihy mezi 1. a 2. světovou válkou), ale tohle asi platí dodnes. Viz osud lidí otrávených zelenou muchomůrkou.

     • skeptik napsal:

      Příliš nechápu, proč mi ve svém příspěvku líčíte funkci jater. Tento popis byste snad měl poslat pánům Mynářovi, Nejedlému a Ovčáčkovi, aby se měli na pozoru při návštěvách ruské ambasády a Kremlu. Pro Miloše Zemana by váš popis přišel už příliš pozdě.

 4. Horymír napsal:

  Nejhorší je,že ti koně,co tak netrpělivě podupávají v parlamentní stáji a většinou je moc dobře známe, se netěší jak budou hbitě tahat,ale chtějí k plnému žlabu.Když byli naposled v zápřahu,tak se jim dařilo tu státní káru táhnout jenom z kopce,zato žlaby obsadili tak,že ostatní koně v kotlince málem pochcípali hlady.

  • míra napsal:

   ten žlab je po předchozí vládě dost prázdný…

   • Horymír napsal:

    Ani bych neřekl.Teď jsem se v článku na Seznamu dočetl,jak klesají důchody vůči průměrné mzdě.A to celou dobu slyšíme jak „Venezuela“ Maláčová nehorázně navyšuje důchody,mnohem víc,než nařizuje zákon a populisticky dává předvánoční pětitisícovky.Z toho vyplývá,že platy rostou tak rychle,že jim ani „populistické uplácení“ důchodců nestačí.
    Však oni se ti staronoví koníčci u žlabů postarají,aby jsme se nepřežírali.

   • Borek napsal:

    Přesně!

 5. petrph napsal:

  Bohužel, tedy v záplavě zcela protichúdných informací a důkazů, už nestačí se odkazovat na „prastarého Švejka“, lepe se v tom odkazovat na dílo jiného českého klasika, Járy Cimrmana, který navlas stejnou situaci popisuje ve své hře Vlasta (přihrané v rámci představení DJC Záskok), v jakési naprosto šílené „hře ve hře“, ve které není jistého nic, ,a ani herec neví jakou roli to vlastně hraje a proč. Takže si aspoň připomeňte závěrečná slova, “
  „Tak končí naše komedie. Zlo prohrává a dobro žije. Jak ale říkám na každičké štaci: Svět bude lepší, dáme-li si práci. Je marné žehrat, modliti se Zdrávas, vše záleží jen na vás. Na nás. A hlavně tedy na vás, co sedíte vlevo,
  Jenomže, teď nedávno byly volby, ti nalevo vypadli, a ta šílená komedie se stejně hraje dál. Takže „na nás“ občanech to asi nezáleží“…

 6. Max Bernard napsal:

  Ironie je to hezká, ale stejně myslím, že spíš než „standardu“ drží prezidentskou standartu. 🙂

 7. Ivan napsal:

  Hlavní je, že se prezident k vzteku pražské kavárny a havloidů uzdravujte. Ostatní jsou blbé kecy pučistů..

  • Honza napsal:

   No tak doufejme, že když už je schopen konverzovat s p. Klausem 50 minut, tak brzy pokonverzuje aspoň 30 minut s p. Fialou a prokazatelně podepíše těch 50 jmenovacích dekretů soudců.

   • petrph napsal:

    No, což o to, s Fialou by i Zeman promluvit mohl, pokud by už měl Fiala dohodnutou koaliční vládu i se jmény ministrů, což ale ještě nemá. .
    A za druhou, jistě že by mohl prezident mohl podepsat těch 50 jmenování soudců – pokud by to stačilo. Protože – zase jak ukazují fotky to jmenování asi musí být osobně, jak se u nás říká „z ruky do ruky“…

    • Honza napsal:

     Osobním jmenováním bych ho snad ani netrápil. Stačí, když příčetně podepíše. Předávat může pověřená osoba.

   • Dr. B napsal:

    Padesát podpisů najednou? Chcete ho zabít? 😉

    • toky napsal:

     50 soudců, vyznamenaní, nová vláda, fronta vyslanců a velvyslanců a pod.. Bude se muset v Bohnicích na posteli hodně vrtět!!

 8. František Balco napsal:

  Přesně tak, Češi dokážou simulovat i nespokojenost. Také jsem jim na to kdysi skočil!

 9. Admirál napsal:

  Gabal by byl v obrazárně Haškovo Švejka asi poručíkem Dubem. Před válkou už o tom mluvil s okresním hejtmanem.

  Zeman vyhrál v prokazování pravosti podpisu, ale bohužel prohrál v disciplíně dodržování proticorona opatření (roušky). I když v té disciplíně je SPOLU na záběrech z oslavy úspěchu hodně dobrá.

  Vyhrál v disciplíně pokazování pravdivosti Vondráčkových tvrzení, ale vítězí na 100%. Kazí to nadměrné množství návštěvníků na Zemanově pokoji na JIP.

  • Honza napsal:

   Myslím, že s tím prokazováním pravosti podpisu ještě nevyhrál, resp. ten jeho sekretariát. Navíc chybějící datum na tom papíru bude ve skutečnosti mnohem větší problém, než ty roušky.
   Mě osobně by navíc ještě zajímalo, s jakými úkony chodí pomáhat presidentovi do ÚVN ta brigádnice „ve žlutém“.

   • petrph napsal:

    Bohužel, i tento případ ukazuje jak přímo hrůzně funguje náš takzvaně právní stát.
    Že tedy opravdu a bez nejmenšího důkazu lze udat kohokoliv, dokonce i kancléře prezidenta a předsedu parlamentu. A policie je nucena to vyšetřovat a media už otevřeně píší o vině a požadují vysoké odvolání a vysoké tresty. Politické procesy, jako za totáče

    Ehm, proč o tom tak píší, ona totiž ještě pár dny se to zdálo mediálně „naprosto jasné“, a policie už to vyšetřování začala.
    Jenomže co čert nechtěl, oni si pro jistotu, celé událost u Zemana nejen nahráli, ale dokonce veřejně publikovali (zlatej svobodnej internet).
    A co teď že se ptám? Jestlipak policie zveřejní jména těch udavačů? Jestlipak je bude stíhat? Jestlipak se oni budou muset omluvit lidem kolem prezidenta omluvit? Jpokud u nás zákony platí pro každého?

    • Honza napsal:

     Myslím, že trestní oznámení šlo na neznámého pachatele, takže na nikoho se nebonzovalo. Důkazy má obstarat policie, vy jako občan poukazujete na „podezřelé okolnosti“. A těch je řekl bych dost. Vždyť se na ty dva zveřejněné podpisy podívejte. Navíc na tom videu já vidím, jak píše dvě slova. To druhé je poměrně krátké. Tedy spíše klasické „Ze“ pana presidenta, než krásně vykreslené „Zeman“. Sám jsem zvědavý, co soudní znalci zjistí.

     • petrph napsal:

      Jestli dovolíte, odcituji Vám k tomu část z jistého odborného právnického článku „Často se bohužel stává, že se v soudním spisu soudu sejdou dva znalecké posudky se zcela opačným závěrem K této situaci dochází nejen v písmoznalectví, ale i v jiných oborech, které nejsou zcela exaktní a u nichž je výsledek znaleckého posudku do značné míry závislý na znalcově subjektivním posouzení. Málo platné, i soudní znalec někdy pracuje především pro toho, kdo mu zpracování posudku zadal a kdo jej také platí. “

      A navíc, tedy v případě starého nemocného člověku s s akutními problémy by poctivý znalec měl rovnou přiznat, že jistotu nemá žádnou, i kdyby tam nějaké drobné rozdíly našel

      Tedy – taková situace by byla v případě kdyby žádné video nebylo. Ale v případě že je, tak váha onoho posudku písmoznalce velice poklesne.

      Ono navíc v případě toho videa si pusťte i zvuk, zjistíte že pan Zeman ten text i komentuje (říká tam cosi i o tom datumu) a pak jak sám vidíte tam cosi dolů signuje.
      A jak často přirovnávám, naprosto nesmyslné obvinění že potom tu listinu někdo převzal , vymazal na ní Zemanův podpis, a pak na ní pracně zfalšoval tentýž, by neprošlo ani za bolševickýcch procesů v 50.letech

     • A. S. Pergill napsal:

      Honzo, zajeďte si někdy na Mohylu Míru u slavkovského bojiště. Měli tam v muzeu vedle (a asi ještě mají) zvětšeniny Napoleonových podpisů z různých dob jeho kariéry, od konzulování až po abdikační listinu po Waterloo. Opravdu se ty podpisy dost liší na základě věku, psychického a fyzického stavu, a přitom v zásadě nelze zpochybňovat jejich autenticitu.

     • Honza napsal:

      Pergille, vždyť říkám, že si rád poslechnu, co k tomu říkají odborníci. A nemyslím to ironicky.
      V době před internetbankingem, když jsem v bance podepisoval platební příkazy, tak jsem to občas také musel udělat několikrát, než jsem se trefil do svého podpisu.

     • A. S. Pergill napsal:

      S digitálními podpisy bude ještě větší legrace. V Itálii už vystavili platný covid pas Adolfu Hitlerovi (akorát museli zfalšovat datum narození, protože 122 letí a starší mají smůlu, systém je s jejich datem narození nevezme) a Mickey Mousemu.

  • skeptik napsal:

   Zeman prohrál především svá játra Admirále.

   • Admirál napsal:

    Každý svých jater strůjcem. Co to má společného s pravostí podpisu?

    • skeptik napsal:

     Asi tolik, jako obsah vašeho příspěvku 23. 10. 2021 (22:11).

 10. Jan Hála napsal:

  Udivuje mne, že kritikové Zemanova alkoholismu neútočili na mnohem větší požívání alkoholu Václava Havla, který dlouhou dobu a to vícekrát
  nebyl pro různé nemoci a operace delší dobu vykonávat úřad prezidenta.

  • skeptik napsal:

   Pokud vím, měl Václav Havel problémy s plícemi, ne s játry. K cirhóze jater se rozhodně na rozdíl od Miloše Zemana nepropil, ruskou ambasádu a Putina v Moskvě, kde Zemanovi tak ochotně nalévali vodku, nenavštěvoval, tak že vaše obviňování Havla z alkoholismu je fake news.

   • josef napsal:

    … no ale je třeba brát v potaz věk … U Václava Havla se jeho „nabyté“ nemoci projevily už krátce po jeho šedesátinách, kdežto Zemanovi je nyní 79 let…

    • josef napsal:

     oprava : Zemanovi je nyní 77 let ( v skoro 79 letech by měl končit s prezidentstvím).

    • skeptik napsal:

     Cirhózu jater si můžete uhnat v jakémkoliv věku, pokud se o to nezměrným pitím přičiníte. Jistý můj kolega v zaměstnání, který v mladším věku pobýval několik let v Sovětském svazu, kde se naučil nezřízeně pít, se k cirhóze jater dopracoval asi ve čtyřiceti letech. Nezastavilo ho ani to, že před tím přišel kvůli pití o práci. Václavu Havlovi se nic takového nestalo, neboť neměl problémy s játry, ale s plícemi.

     • josef napsal:

      ale Miloš Zeman má „problémy s játry“ až v tomto věku, kdežto Václav Havel měl nejen zdravotní problémy už od svých šedesáti let… On pak vždy pookřál když „pochválil“ USA každou válku, která se ale nazývala honosně „obranou“ (třeba na druhém konci světa…).

     • skeptik napsal:

      Na základě čeho si josefe troufáte tvrdit, že Miloš Zeman má problémy s játry až v tomto věku? Odkud čerpáte informace o zdravotním stavu Miloše Zemana, o kterých běžný občan dlouho nic nevěděl? Vy jste jeho ošetřujícím lékařem? Nebo máte přístup k Zemanově zdravotní dokumentaci? Obávám se, že nic z toho ve vašem případě neplatí, tak že si svá tvrzení můžete poslat do Blesku, do Sputniku nebo do Parlamentních listů.

     • josef napsal:

      pro Skeptik z 1.11.,
      tak Miloš Zeman za dobu určitě svého prvního prezidentství měl „dohled“ od MUDr. Holcáta a kol. a rád ty „výsledky“ komentoval i veřejně – proto také byly ty výjezdy do měst a krajů… V druhém prezidentském období uvedl, že má neuropatii ( a to možná bylo už i v prvním období) a pak začal „covid“… Čili zatím z hlediska zdraví „vychází“ to u Miloše Zemana daleko příznivěji a to i s ohledem na jeho věk… Miloš Zeman ještě loni jezdil a pádloval na svém Challengeru ( a nejsem si jist zda také to nebylo ještě i letos v létě?) a to mu tedy bylo 76 let…

     • skeptik napsal:

      Tak vy josefe vycházíte z tvrzení Miloše Zemana? Tak vy se josefe opíráte o tvrzení mnohokrát usvědčeného lháře? Leonid Brežněv také tajil svůj nedobrý zdravotní stav a přesto jezdil na jednání se západními politiky a na státní návštěvy. Při jedné jeho návštěvě v Dánsku si francouzská tajná služba zajistila pokoj pod apartmánem v hotelu, kde Leonid Brežněv bydlel, rozebrala odpadní potrubí WC a v momentě, kdy Leonid Brežněv WC použil, ukradla mu jeho výtvor a poslala na rozbor. Při rozboru se mimo jiné zjistilo, že má nabouraná játra. Stejně jako je měl nabouraná Miloš Zeman.

   • Admirál napsal:

    To máte tedy pravdu. Havel kouřil a pil, odskákaly to u něj plíce. Zeman pil a zřejmě to odskákaly játra. Výsledně je to ona poslalo do špitálu.
    Kde a s kým pili, je jiná kategorie. A to se řeší při volbách. Není liž pravda?

    • skeptik napsal:

     Zeman kouřil také a dost možná více než Havel. Pití alkoholu nemá vliv na plíce, ale na játra. Delirium je následkem nezřízeného chlastu a následného náhlého ukončení pití, ne cigaret. Havel pil pivo například s Lechem Walęsou při jeho návštěvě v Praze. Zemana nalévali vodkou na ruské ambasádě a v Kremlu u Putina.

     • A. S. Pergill napsal:

      Ve skutečnosti pití alkoholu riziko nádorů dýchacího ústrojí zvyšuje, zejména tvrdý alkohol. Kouření a alkohol se vzájemně u některých nádorů potencují. Tohle se asi stalo i u toho V. Havla

     • skeptik napsal:

      Kombinace kouření a pití tvrdého alkoholu se zcela jistě podepsalo na zdraví Miloše Zemana. Havel pil pivo, cirhózu jater si na rozdíl od Zemana neuhnal.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, každý člověk má LOCUS MINORISS RESISTENTIAE a u každého člověka je to trochu jinde. Lidé prostě nejsou mašinky, padající z konce výrobního pásu.

     • skeptik napsal:

      Jsem si jist Pergille, že kdyby Havel toho vypil tolik, co Miloš Zeman, žádné LOCUS MINORISS RESISTENTIAE by mu nepomohlo a cirhózu jater by si uhnal také.

 11. Rubinus napsal:

  Tak konkrétně autor článku, když měl na starost kampaň OH, neudělal zrovna moc % v těch volbách, že? 4,39% 🙂 Tak je třeba se na jeho výlevy dívat.

  • skeptik napsal:

   Ať se na věc dívám jakkoliv, nevidím žádnou souvislost mezi obsahem článku a volební kampaní v roce 1992. Jen uznávám, že ruské tajné služby, jak je vidět, archivují informace o minulosti lidí v České republice velmi pečlivě.

   • A. S. Pergill napsal:

    Na to stačí dobrá paměť.
    Naštěstí, a ke smůle mnoha pochybných politikářů, ji spousta lidí má.

    • skeptik napsal:

     Kolik přesně procent získalo OH ve volbách v roce 1992 si dost možná nepamatuje ani pan Gabal, natož pan Rubinus. A tak nezbývá nic jiného, než čerpat z archivů.

     • A. S. Pergill napsal:

      Nicméně by to mělo být nalezitelné i na státem provozovaných webech (kde je historie voleb a jejich výsledků).

     • skeptik napsal:

      S tím si Pergille vůbec nejsem jist. Na webu volby.cz se sice výsledky voleb dají najít, ale souvislost mezi volbami 1992 a panem Gabalem na webu nenajdete. To musel pan Rubinus najít v jakýchsi archivech nebo si to vymyslet.

     • skeptik napsal:

      Pan Rubinus také uvedl nesprávný údaj, co se výsledku Občanského hnutí ve volbách 1992 týče. Občanské hnutí nezískalo 4,39%, ale 4,59%. Vyplývá z toho, že si přesností údajů pan Rubinus příliš hlavu neláme.

     • A. S. Pergill napsal:

      Záměna trojky a pětky je typický „překlep“. Hlavně pro lidi, co se orientují podle vizuální paměti. Toho Gabala si mohl pamatovat, nebo najít jinde.

     • skeptik napsal:

      A toho pana Gabala si pan Rubinus také pamatoval podle vizuální paměti? Obávám se, že se pan Rubinus s největší pravděpodobností nikdy s panem Gabalem nesetkal a nikdy pana Gabala neviděl. Tak že zbývají ty archivy.

 12. Zdena napsal:

  Ráda bych se zeptala co v té věci udělala první dáma p. Zemanová, nedopustila bych, aby můj manžel, v tomto případě preziden republiky byl vystavován na oči všem občanům ČR v deliriu, jak bylo prokázáno lékaři VN, ale pokud ho miluje, jak uvedla ve své věci kolem prezidentova zdraví, sama by požádala o uvolnění z funkce prezidenta ČR . To je tedy láska a milující žena? Odporné ! Je mi opravdu nesmírně líto jak s ním jeho rodin, včetně dcery Kateřiny opovrhuje.

 13. Godot napsal:

  „Na Bautzeho otázku „Co vám ještě schází?“, kromě superarbitrování pro blbost, Švejk odpověděl: „Poslušně hlásím, že jsem revmatik, ale sloužit budu císaři pánu až do roztrhání těla…“

  Samozřejmě, že v Haškově knize nic takového není.
  A tak je to u vás (skoro) se vším.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost