Hon na kulaka Babiše, selektivní paměť komunisty Srpa a neber dotace, nebo se z toho zblázníš

Napsal/a Robert Malecký 13. srpna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Nebyla by to ta správná předvolební kampaň, kdyby se jí ve správnou chvíli nechopili stateční orlové práva. Zejména v situaci, kdy se sami podezřelí dejme tomu z dotačního podvodu tak dlouho snaží vyšetřování zdržovat, až kruciální moment přijde 70 dní před volbami. Je to jak v tom vtipu: Tak už můžeme ven s těmi plakáty, že jste obětí systému? Cože? To už je srpen?! Ano. Už je srpen.

  • Andreje Babiše zpráva o chystaném obvinění kvůli Čapímu hnízdu nezaskočila. Zazněl tradiční Kalousek i řeči o snaze zkorumpovaného systému zlikvidovat jediného čistého politika. Potud v pořádku, pak ale šéf hnutí ANO přitvrdil.

„Jsme jak v 50. letech. Je tu objednávka na osobu, která nevyhovuje korupčnímu systému.“
(Andrej Babiš pro deník Právo, 10. srpna)

Možná by Babiš jako dlouholetý komunista mohl o 50. letech něco vědět. I když je fakt, že právě komunisté o těchto věcech vždy neradi slyší. Čili si to připomeneme: v 50. letech by se těžko o obvinění dozvěděl na dovolené v kapitalistické cizině, s právem na advokáta by to bylo všelijaké a místo fešáckého kriminálu by mu hrozil lágr. Pokud by se ovšem jako velkostatkář procesu vůbec dožil. Čili bychom s těmi paralelami byli opatrní.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Odkazy na 50. a 60. léta jsou poslední dobou vůbec v módě. Nešetří jimi třeba hradní mluvčí Jiří Ovčáček; takto třeba glosoval skutečnost, že senátoři neskočili na další prezidentovu provokaci a nejmenovali bývalého šéfa Jazzové sekce Karla Srpa do rady Ústavu pro studium totalitních režimů:

„Jde o návrat totalitního kádrování. Podle této optiky by neprošla většina disidentů, kdy řada z nich byla v 50. a 60. letech členy KSČ.“
(Jiří Ovčáček na twitteru, 8. srpna)

Asi nemá cenu to dokola připomínat: nejde o návrat totalitního kádrování, ale aplikaci zákona. Členové KSČ v radě ústavu usednout nesmějí, i kdyby se Hrad na hlavu postavil. Karel Srp tvrdí, že si na své členství v KSČ nepamatuje, ale pokud to tak bylo, je na něj hrdý. Čili jeho selektivní paměti přejeme hodně mentální svěžesti a panu prezidentovi invenci při dalších snahách svého kamaráda někam upíchnout.

 

 

  • Ministryně Karla Šlechtová zaznamenala velký úspěch v propagaci dobrého jména značky Czechia v zahraničí, když se tak dlouho ometala na startovním roštu Velké ceny Brna ve snaze pořídit si selfie s Valentinem Rossim, až ji musela motocyklová hvězda decentně, leč důtazně vyhnat. Později se k události vrátila milým komentářem:

„Tak ta situace na MotoGP byla trochu nešťastná. Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako ostatním, popřát před startem hodně štěstí. V tom hluku se nikdo neslyšel, nebylo rozumět, a tak to asi vypadalo, ze jsem neodbytná fanynka. To úplně ne, ale to nedorozumění chápu. Rozumím, ze soustředění před startem je velmi důležité a že je Valentino opravdu velká hvězda.“
(Karla Šlechtová na facebooku, 8. srpna)

Tomu všemu rozumíme taky. Jen nám v tom popisu události trochu chybí vysvětlení, proč se Šlechtová oháněla tím, že je ministryně.

  • Nový Mirek Dušín české politiky, tvář Starostů a nezávislých Dalibor Dědek, je nepřítelem dotací. Tak zapřísáhlým, že z toho úplně zapomněl, že je jeho Jablotron pobíral. Chápeme, STANe se.

„Prohlásil jsem, že jsme nikdy nečerpali dotace. Á ouha, stačilo pár dnů a už vím, že čerpali.“
(Dalibor Dědek v krátkem videu na facebooku, 9. srpna)

https://www.facebook.com/dedekdalibor/videos/108088449884900/

Co k tomu říct? Snad jen aktualizovat poučku ředitele autoservisu Karfíka: Neber dotace, neber dotace, nebo se z toho zblázníš.

Tak klidnou mysl bez dotací.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)