Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
pavlinanytrova.cz, Screenshot webových stránek poslankyně Nytrové po útoku hackera

Hermetická poslankyně Nytrová, proč nevyšel převrat v Turecku a Václav Klaus jako svorník civilizací

Jsme prázdninově zlenivělí, a tak si místo bolestivého vymýšlení tohoto perexu pomůžeme citací. „Řeknu vám – někdy už mám chuť to vzdát. Všechno je tak šedý a prázdný… A v tu chvíli lidi začnou chytat pokémony v muzeu holocaustu nebo se kámoš nechá zbičovat ve Lvově a já si říkám: stojí za to žít.“ Tak k uplynulému týdnu promluvil sám velký zenový mistr, pan Jakub Horák. Lépe bychom to neshrnuli.

 • Ale bylo toho mnohem víc. Například se ukázalo, že ve sněmovně sedí jakási poslankyně, která ve svém srdci chová přesvědčení, že si homosexuální páry chovají adoptované děti za účelem nereprodukčního sexu. Ke zdrojům svého poznání řekla zhruba toto: Vše, co bylo na internetu, je pak i v mém srdci. A všeho, co bylo v jejím srdci, je teď plný internet, dodáváme my. Když nic jiného, je poslankyně Pavlína Nytrová první prokázanou hermetičkou v českém parlamentu.

Zcela věren své dlouhodobě nastolené linii reagoval na Nytrové výron hradní šašek Jiří Ovčáček, ročník 1979. „S poslankyní Nytrovou nemusím souhlasit. A mohu to slušně říci. Co se mi hnusí, je odporná a agresivní štvavá kampaň proti poslankyni Nytrové jak vystřižená z roku 1977.“ Tak se zase uklidníme, vyndáme si ruku z nočníku a zjistíme si nějaká fakta. V roce 1977 by taková odporná štvavá kampaň měla podobu policejní šikany včetně bití, prokurátorské a soudcovské zvůle, zničení rodiny, věznění, případně vyvezení na hranice. S tím se trocha veřejného posměchu a výzva k opuštění strany nedá srovnat.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Proč nevyšel převrat v Turecku? ptají se teď velká světová média a jejich analytici snášejí argumenty o nepřipravenosti, pevné pozici prezidenta Erdogana a nepodpoře lidu. Západní politici si po počátečním rozechvění vzpomněli na formulky o vládě vzešlé ze svobodných voleb a nemožnosti převratu silou a jede se dál.

My zde, v demokratické střední Evropě, přitom dobře víme, že takový státní převrat se v 21. století  nekoná prostřednictvím tanků a stíhaček. Minimalistická varianta obnáší jednoho policajta, jednoho státního zástupce a po uši zamilovaného premiéra, který jim vydá klíčky od trezoru se státním tajemstvím, místo aby je vyhnal z režimového pracoviště. V úvahu přicházejí též podpůrné palebné prostředky v podobě kabelek světových značek, v Turecku by to mohlo mít podobu obvinění z padělání Guessek nebo trendových Michael Kors. Ty tam doma šije každej.

 • Pamětníci si vzpomenou, že když nastupoval Václav Klaus do funkce českého prezidenta, toužil se stát svorníkem společnosti. To se mu bezezbytku vydařilo, teď hodlá svou péčí sevřít a spasit svět. Stal se členem dozorčí rady v Berlíně usazeného think-tanku Dialog civilizací, založeného bývalým šéfem ruských státních drah  FB_IMG_1468335354004a Putinovým přítelem Vladimirem Jakuninem. Fond chce podle Novinek.cz hledat východisko z ideologické konfrontace mezi Východem a Západem, ale také cesty k řešení světových konfliktů.

To je velký úspěch současného českého disentu, gratulujeme. Jak by takové východisko mohlo vypadat v praxi, ukázal V. K. v rozhovoru pro Týdeník Echo. „V německé společnosti myslím hraje nezanedbatelnou roli stádní princip, respektování führera, vůdce, který je někam vede. To je v genech.“ Myslíme, že našeho Václava budou mít v Berlíně rádi.

 • Zajímavý vzkaz pro starobní důchodce přišel od středočeského krajského soudu. Jde o spor manželů Janečkových a nástupnické organizace řevnické Jednoty o dům, v němž bydlí. Peripetie dlouholetého příběhu jsou složité, v tuto chvíli manželé tahají za kratší konec a mají platit kolem šesti milionů korun. Předseda senátu Tomáš Kučera sice uznal, že je to pro důchodce vážný zásah do rodinného rozpočtu, zároveň ale podle Práva řekl: „Nelze přejít skutečnost, že to byli právě žalovaní, kteří na prahu důchodového věku zahájili mnohaletý soudní spor s žalobcem, ve kterém pokračovali i v době, kdy bylo z právního názoru soudu zřejmě, že výsledek je přinejmenším nejistý.

Což je podle nás vynikající příspěvek k debatě o přístupu k právu a spravedlnosti. Tak se raději už do ničeho nepouštějte, tahle země není pro starý.

A pokud možno klidnou mysl. Jak ukazuje přiložený snímek, jsou na světě i horší věci.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

12 komentářů

 1. Oskar,hanák z Hané. napsal:

  Nezávislá, nezisková organizace – zapsaný ústav. Zabýváme se poskytováním informací, zpravodajstvím a žurnalistikou. Naše články, analýzy či datové výstupy nabízíme všem bez rozdílu k použití za předem daných podmínek. Předem danou podmínkou je třeba rozumět, že jde výhradně o stejný názor jako má redakce HlídacíPes.org

 2. Standa napsal:

  Souhlasím s paní Nytrovou . V naší republice začíná být všude moc tepla.

 3. Standa napsal:

  Hic nebude ,možná u Vás !

  • Robert Břešťan napsal:

   Aladin
   Máte pravdu, mohlo by být trochu tepleji.

 4. Adíl Čechová napsal:

  Souhlas s paní Nytrovou-říká se-„Podej prst a sežerou ti celou ruku“-u nás Homo má zelenou,až se opravdu tato společnost vrhne do propasti komu se bude věřit??!!!!

 5. Milouš Košvanec napsal:

  Typický článek redaktora z Neziskové organizace. Už jen název Nezisková organizace mi zvedá tlak,protože to jsou největší pijani státních peněz. Respektivně nejsem vůbec nadšen kam jdou mé daně. Autor článku by měl raději vyjít mezi lidi a ptát se jich na názor,nežli takto spekulovat.Jenže potom napsat pravdu,to už se moc v dnešní době nenosí.
  Ale proč? Vždyť svoboda slova je zaručena ústavou a cenzura již neexstuje. Nebo se pletu?

  • Robert Břešťan napsal:

   Vaše daně a to, že je platíte, je jistě záslužné. Nevím ale, odkud berete přesvědčení, že jsou neziskové organizace placeny z vašich peněz. Naše nemá z veřejných rozpočtů ani korunu.

 6. Kateřina napsal:

  Souhlasím s paní Nytrovou. Řekla otevřeně svůj názor,na který má každý snad právo, tak nechápu, proč je kolem toho tolik hysterie.

  • Helena Zemanová napsal:

   Každý má právo na svůj názor, ale poslanci parlamentu by si k tomu právu měli přibrat i jednu povinnost. Ta povinnost se nazývá ověřování faktů, na jejichž základě si poslanec svůj názor vytváří. Jinak je jeho hlásání pouhé plácání, což si může dovolit anonymní diskutér na kdejakém fóru, ale u poslance je to děs.

  • Helena Zemanová napsal:

   Paní poslankyně Nytrová má právo na svůj názor. Jenže poslankyně by měla vědět, že jako členka parlamentu by neměla šířit mylné informace a že by si tudíž měla ověřovat ty, na jejichž základě si svůj názor vytvořila. Není v pozici anonymního diskutéra na internetovém fóru, který může bez ověření použít cokoli, co se mu zdá pravdivé.

 7. Silvestr napsal:

  Nemyslel Ovčáček tou štvavou kampaní Chartu? :))

Přidávání komentářů není povoleno