Diplomatická bota Jaroslava Tvrdíka: zaměnil velvyslankyně Srbska a Chorvatska

Napsal/a Robert Břešťan 19. července 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Vzhledem ke komplikované moderní historii obou balkánských států je záměna Srbska a Chorvatska faux pas nejvyššího diplomatického kalibru.

Tím spíše, když se na oficiálním zvacím dopise na Česko-čínské investiční fórum exministr obrany a zástupce čínské CEFC v Česku Jaroslav Tvrdík podepisuje jako „zvláštní vyslanec českého prezidenta pro česko-čínské vztahy“.

Jeden ze zvacích dopisů na China Investment Forum probíhající na Pražském hradě se záštitou českého prezidenta (zveřejnil jej server irozhlas.cz ) je adresován její excelenci Ines Troha. Což je však velvyslankyně Chorvatska , nikoli Srbska, jak ji dopis tituluje.

Jakkoli může jít jen o politováníhodný omyl, větší diplomatickou botu ve vztahu k oběma státům bývalé Jugoslávie si lze stěží představit.

V dopise přitom Tvrdík svým jménem prosí o šíření informací o fóru mezi podnikateli dané země.

„Dovolujeme si Vás a jednoho člena Vaší ambasády srdečně pozvat na tuto významnou událost ve spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy. Zároveň bychom Vás chtěli požádat o laskavou pomoc s pozváním politické delegace z Vaší země a o šíření informace o registraci na CIF 2017 mezi podnikateli ve Vaší zemi,“ stojí v dopise.

V tomto případě tak žádá chorvatskou velvyslankyni o šíření dobrého jména Česko-čínského fóra mezi srbskými podnikateli.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)